De beste vmbo-(g)t-scholen in Noord-Brabant
1
2
3
Deze tabel toont 104 scholen in de Provincie Noord-Brabant die vmbo-(g)t aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-(g)t-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo-kader of havo, kan het nodig zijn dat vmbo-(g)t-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-(g)t-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo-kader of havo, kan het nodig zijn dat vmbo-(g)t-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % vmbo-(g)t | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 | Van Maerlant | Persoonlijk en betrokken, Werken op basis van relatie, De leerling als uitgangspunt, Ondernemend, Samenwerkend | vmbo-k vmbo-(g)t | 712 | 43 % | 5 % | - | 7,1 | 7,2 | 9,6 | 8,5 | 8,1 | Bron 1 |
| 6 | Walewyc-mavo | Examenpakket kiezen in leerjaar 2, Olympiaklas (havo-niveau), Sportklassen & gym als examenvak, Begeleidingsuren en vak/huiswerk ondersteuning, Projectmatig werken | vmbo-(g)t | 571 | 100 % | 4 % | - | 6,6 | 8,1 | 9,4 | 8,1 | 8,1 | Bron 1 |
| 0 | Campus 013 | Kleine klassen, Samenwerking met het mbo, Geen schoolkosten, Begeleiding op maat, Brede oriëntatie | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 923 | 11 % | 7 % | 1,0 (3) | 7,1 | 7,5 | 9,1 | 8,4 | 8,0 | Bron 1 Bron 2 |
| 3 | Parmant Antoon | kleinschalig en betrokken, structuur en veel expertise, extra ondersteunings- behoefte, vanuit kansen en mogelijkheden, persoonlijke benadering | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 169 | - | 6 % | - | 7,2 | 7,5 | 8,8 | 8,4 | 8,0 | Bron 1 |
| 3 | Commanderij College locatie De Laarbeecke | Een zachte landing, Dynamisch onderwijs, Veilig en sterk pedagogisch klimaat, Midden in de samenleving, Een plek voor iedereen | vmbo-k vmbo-(g)t | 519 | 60 % | 5 % | - | 7,0 | 7,1 | 9,3 | 8,3 | 7,9 | Bron 1 |
| 4 | Curio effent | Kleinschalige school, Loopbaanorientatie, Je voelt je snel thuis, Leuke projecten, Mavo/havo brugperiode | vmbo-(g)t | 608 | 100 % | - | - | 6,8 | 7,6 | 9,3 | 8,0 | 7,9 | Bron 1 |
| 3 | ds. Pierson College | Ontwikkeling, Recht doen aan verschillen, Samen groeien naar zelfstandigheid, Samen naar het beste resultaat, Samen leren (en) leven | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.584 | 38 % | 4 % | - | 7,0 | 7,5 | 8,9 | 8,2 | 7,9 | Bron 1 |
| 5 | Parmant Aloysius | Kansrijk, Leren in Inspiratielabs, 21'st century skills, Ondersteuning en uitdaging, Positief en betrokken | vmbo-(g)t | 378 | 100 % | 6 % | - | 6,6 | 7,4 | 9,2 | 8,3 | 7,9 | Bron 1 |
| 2 | Curio prinsentuin Oudenbosch | Leerroutes, Persoonlijke begeleiding, Kleinschalig en betrokken, Talentonwikkeling | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 653 | 22 % | - | - | 6,9 | 7,5 | 9,1 | 8,1 | 7,9 | Bron 1 |
| 2 | Stedelijk College Eindhoven | Openbaar, De weg naar jouw toekomst, Ontdek je talenten, Beweegrijkste school van Nederland, Goede ondersteuning | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 1.009 | 22 % | 5 % | - | 6,9 | 7,2 | 9,2 | 8,1 | 7,9 | Bron 1 |
| 3 | De la Salle | Onderbouw havo/vwo en vmbo-kl, mavo leerjaar 1 t/m 4, Coaching, Kleinschalig en veilig, Toekomst-oriëntatie / LOB | vmbo-(g)t | 217 | 100 % | 8 % | - | 6,6 | 7,7 | 9,3 | 7,8 | 7,8 | Bron 1 |
| 1 | Heerbeeck College | Ontdek jouw allebeste versie, Persoonlijke leercoach, Contextrijk onderwijs, Brainport School, Keuzemogelijkheden | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.571 | 36 % | 6 % | - | 6,7 | 7,5 | 9,1 | 7,7 | 7,8 | Bron 1 |
| 1 | Olympia vmbo Eindhoven | Fijne, veilige school, Goede resultaten, VMBO-B/K/G/T leerjaar 1 t/m 4, Inspectieoordeel: goed, Veel aandacht voor de leerling | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 494 | 24 % | 6 % | - | 6,8 | 6,9 | 9,0 | 8,4 | 7,8 | Bron 1 |
| 1 | Frits Philips mavo • havo • atheneum • gymnasium | Inzet, ambitie, betrokkenheid, Algemeen Christelijk, Gymnasium, vwo, havo, mavo, Brainport en FritSelect-keuzemodules, Nieuw gebouw en fijne sfeer | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.554 | 35 % | 6 % | - | 6,8 | 7,4 | 8,9 | 7,9 | 7,8 | Bron 1 |
| -1 | Mezzo Elzendaal Boxmeer | Kwaliteiten benutten, Sportklas, ICT en techniek, Warme sfeer, Engels: Anglia en Cambridge, Alles onder één dak | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.451 | 17 % | 6 % | - | 6,5 | 7,2 | 9,3 | 7,9 | 7,7 | Bron 1 |
| 2 | Pius X-College | Mavo-havo brugklas, Brainportschool, TTO op VWO, Praktijkschool, ISK de Wereldklas | praktijkonderwijs vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 2.032 | 23 % | 4 % | - | 6,5 | 7,4 | 9,4 | 7,6 | 7,7 | Bron 1 |
| 2 | Michaël college | Hoofd Hart Handen, Vrijeschool, Pedagogiek Rudolf Steiner, Periodeonderwijs / Kunstvakken, VWO / HAVO / MAVO | vmbo-(g)t | 322 | 100 % | 8 % | - | 6,0 | 7,4 | 9,0 | 8,4 | 7,7 | Bron 1 |
| 0 | 2College Ruivenmavo | Onze kernwaarden zijn:, Persoonlijk, Onderzoekend, Eigen_wijs, Doelgericht | vmbo-(g)t | 437 | 100 % | 5 % | - | 6,4 | 7,2 | 9,2 | 8,0 | 7,7 | Bron 1 |
| -1 | Markenhage | Rooms Katholiek, Dalton, mavo, havo, vwo, Cultuur, atelier- /podiumklas, Creatief | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.181 | 28 % | 8 % | - | 6,4 | 7,3 | 9,2 | 7,8 | 7,7 | Bron 1 |
| 1 | Merletcollege Cuijk | Technasium voor havo en vwo, Tweetalig onderwijs havo en vwo, Vmbo Techniek, technologie, zorg&welzijn en horeca, Wereldburgerschap en internationalisering, Gezonde school en Sport+ | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.238 | 29 % | 6 % | - | 6,7 | 7,2 | 9,2 | 7,7 | 7,7 | Bron 1 |
| 0 | Nuenens College | Kunst, sport, groen en ontdek, Samenwerking, Diversiteit, Sociaal Vormend, Betekenisvolle leeromgeving | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 693 | 36 % | 5 % | - | 6,4 | 7,2 | 9,1 | 8,1 | 7,7 | Bron 1 |
| 0 | Sondervick College | Meer dan onderwijs, Ondernemend groeien, Tweetalig onderwijs, Sterk Techniek Onderwijs, Internationalisering | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium IB | 1.220 | 35 % | 8 % | - | 6,4 | 7,5 | 9,7 | 7,1 | 7,7 | Bron 1 |
| -1 | Udens College, sector vmbo | Dakpanklassen, oa vmbo t/havo, Persoonlijke route, Talenturen: veel te kiezen, Coach voor elke leerling, Modern/eigen device | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 1.384 | 44 % | 6 % | - | 6,5 | 7,0 | 9,1 | 8,0 | 7,7 | Bron 1 |
| -2 | Curio steenspil | Aandacht voor jou, Echte opdrachten, Themaklassen, Profielen Zorg en Welzijn / Groen / Pie, Profielen Mobiliteit-Transport / Sport-Veiligheid | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 615 | 18 % | - | - | 6,7 | 7,2 | 8,8 | 7,9 | 7,7 | Bron 1 |
| 0 | Rythovius College | Veilige sfeer, Goed onderwijs, Weten wat er lokaal speelt, Midden in de regio, Open naar de wereld | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.115 | 38 % | 3 % | - | 6,2 | 7,2 | 9,3 | 7,8 | 7,7 | Bron 1 |
| 0 | Maurick College | Daltononderwijs, Relatiegericht, Kansenbiedend, Ambitie stimulerend | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.932 | 21 % | 5 % | - | 6,4 | 7,2 | 9,3 | 7,6 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | Mezzo Metameer Jenaplan | Jenaplan, Zelfverantwoordelijk leren, Brede vorming, Junior Tweetalig havo/vwo, Tweetalig vmbo | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 843 | 50 % | 6 % | - | 6,1 | 7,1 | 9,5 | 7,9 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | Het Hooghuis locatie Oss-Stadion | Talentontwikkeling, Maatwerk in onderwijs, Passende ondersteuning, Theorie en praktijk | vmbo-(g)t | 624 | 100 % | 5 % | - | 6,2 | 7,2 | 9,2 | 7,9 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Munnikenheide College | Samen, Eigenaarschap, Vertrouwen, Verbinding | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 408 | 34 % | 6 % | - | 6,6 | 7,2 | 8,7 | 8,0 | 7,6 | Bron 1 |
| 2 | Van Haestrecht College | Na school hulp bij je huiswerk, Onderwijs op jouw niveau op het werkplein, Tweejarige brugperiode, Kleinschalig en betrokken, Extra's: sportklas, artclass, dansklas | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 306 | 38 % | 4 % | - | 6,0 | 7,0 | 9,4 | 8,0 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Voortgezet Onderwijs Veghel, Fioretti College Vegh | Praktisch en Persoonlijk, Geborgen, Toekomstgericht onderwijs, Uitdagend en op maat | praktijkonderwijs vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 1.472 | 41 % | 6 % | - | 6,6 | 7,0 | 9,3 | 7,5 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | Alfrinkcollege | Kennisgericht onderwijs, Leren voor de lange termijn, Evidence-informed onderwijs, Veilige en kleinschalige leeromgeving, Hoge ouderbetrokkenheid | vmbo-(g)t | 573 | 100 % | 5 % | - | 6,3 | 6,9 | 9,3 | 7,9 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Baanderherencollege vmbo | vmbo-specialist, Kleinschalig, Breed aanbod, Betrokken | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 826 | 40 % | 5 % | - | 6,5 | 6,9 | 8,8 | 8,2 | 7,6 | Bron 1 |
| -2 | Carolus Borromeus College | Ondernemerschap, Versterkt taalonderwijs, Kunst en Cultuur, XL-Leren, Internationalisering | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.568 | 30 % | 6 % | - | 6,3 | 7,2 | 9,4 | 7,4 | 7,6 | Bron 1 |
| 1 | 2College Cobbenhagenmavo | Onze kernwaarden zijn:, Teamwork, Respectvol, Empathisch, Strijdvaardig | vmbo-(g)t | 259 | 100 % | 5 % | - | 6,4 | 6,9 | 9,0 | 8,0 | 7,6 | Bron 1 |
| 1 | Curio de rotonde | Dienstverlening en producten, Specifiek vmbo, Structuur en duidelijkheid, Kleine klassen, Begeleiding | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 373 | 24 % | 3 % | - | 6,7 | 6,9 | 8,4 | 8,3 | 7,6 | Bron 1 |
| 1 | Markland Zevenbergen | Veilige school, Persoonlijke benadering, Tweejarige brugklas, Goede examenresultaten, Ruimte voor talentontwikkeling | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.074 | 43 % | 4 % | - | 6,4 | 7,3 | 9,3 | 7,4 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Curio prinsentuin Andel | Profiel groen, Leerling staat centraal, Kleinschalig en veilig, Goede begeleiding, Praktijkgericht | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 567 | 39 % | - | - | 6,5 | 6,9 | 8,9 | 7,9 | 7,6 | Bron 1 |
| 1 | Merletcollege Grave | Breed aanbod in een gemoderniseerde school, Kleinschalig - we kennen elkaar goed, Betrokken - aandacht voor bijzondere momenten, Verrijkt havo - in zes jaar diploma havo én vwo, Ruimte voor techniek en praktijk, kunst en cultuur | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 565 | 39 % | 6 % | 5,0 (5) | 6,5 | 7,1 | 9,1 | 7,6 | 7,6 | Bron 1 Bron 2 |
| 0 | Graaf Engelbrecht voor mavo/havo/vwo | Open voor jou, Highschool Sport, Highschool Media & Design, Topsport Talentschool, Ecoschool | vmbo-(g)t havo atheneum | 967 | 45 % | 5 % | - | 6,2 | 6,7 | 9,2 | 8,1 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | Munnikenheide College | Samen, Eigenaarschap, Vertrouwen, Verbinding | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 753 | 36 % | 6 % | - | 6,3 | 6,9 | 9,5 | 7,5 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | Yuverta vmbo en het groene lyceum Eindhoven | Een gezellige, veilige school, Theorie- én prakijkvakken in het groene profiel, Echte aandacht voor leerlingen, Voorbereiding op mbo en hbo, Het groene lyceum als alternatief voor de havo | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 602 | 46 % | - | - | 6,1 | 6,7 | 9,2 | 8,1 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | Gertrudis | Onderwijs op maat, mavo en onderbouw havo, Keuzevakken, Verbinding en samenwerking, Kleinschaligheid | vmbo-(g)t | 479 | 100 % | 7 % | - | 6,5 | 7,0 | 9,1 | 7,6 | 7,5 | Bron 1 |
| 0 | SintLucas | Plezier, Groei, Eigenheid, Zelfvertrouwen, Trots | vmbo-k vmbo-(g)t | 555 | 66 % | - | 1,5 (6) | 6,0 | 6,9 | 9,1 | 8,1 | 7,5 | Bron 1 Bron 2 |
| 2 | Delta vmbo | Openbaar, 4 jaar lang dezelfde mentor, Kleinschalig, Persoonlijk, Veilig | vmbo-(g)t | 381 | 100 % | 3 % | - | 6,4 | 7,0 | 8,9 | 7,8 | 7,5 | Bron 1 |
| -3 | Katholieke Scholengemeenschap Etten-Leur (KSE) | Katholiek, Versterkt talenonderwijs, Tweejarige brugperiode, Sport, cultuur en bèta, Verbinding, Verantwoordelijkheid, Respect | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 2.117 | 27 % | 6 % | - | 6,5 | 7,1 | 9,1 | 7,3 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | Curio scala | Dienstverlening en producten, Loopbaanleren, Talentontwikkeling, Keuzeklassen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 589 | 25 % | - | - | 6,3 | 6,6 | 9,5 | 7,7 | 7,5 | Bron 1 |
| -3 | Dr. Knippenbergcollege | Technologie (Technasium!), Sportklas, Vorm & Media, Wetenschapsorientatie (WON), Veel kansen over de grens | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.480 | 37 % | 6 % | - | 6,1 | 7,0 | 9,3 | 7,6 | 7,5 | Bron 1 |
| -2 | Regionale Scholengemeenschap 't Rijks | MAVO HAVO ATHENEUM GYMNASIUM, ACCENT OP TALENT, ERVARINGSGERICHT LEREN, STRUCTUUR EN BEGELEIDING | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 2.562 | 33 % | 5 % | - | 6,4 | 6,9 | 8,9 | 7,7 | 7,5 | Bron 1 |
| -2 | Beatrix College | Betrokken Bevlogen Betrouwbaar, Onderwijs op maat, Beatrix Maatschappelijk Ondernemen, 5M, Tweetalig havo en vwo | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.954 | 36 % | 5 % | - | 6,5 | 7,1 | 9,0 | 7,3 | 7,5 | Bron 1 |
| -2 | Commanderij College locatie Doregraaf | Een zachte landing, Eigenaarschap, Ontwikkelingsgericht, Veilig klimaat, Ontmoetingsschool | praktijkonderwijs vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 801 | 33 % | 5 % | - | 6,5 | 6,5 | 9,0 | 8,0 | 7,5 | Bron 1 |
| 0 | SG Were Di | persoonlijke ontwikkeling, anticiperen op de toekomst, inspirerend onderwijs | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 2.149 | 27 % | 4 % | - | 6,3 | 6,9 | 9,2 | 7,4 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | 2College Jozefmavo | Onze kernwaarden zijn:, Persoonlijk, Stimulerend, Transformerend, Inspirerend | vmbo-(g)t | 579 | 100 % | 5 % | - | 6,2 | 6,6 | 8,5 | 8,5 | 7,5 | Bron 1 |
| -2 | Eckartcollege | Havisten Competent, Begaafdheidsprofielschool, Technasium havo/vwo, Cambridge English havo/vwo, Techmakers voor mavo | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.552 | 32 % | 5 % | - | 6,2 | 6,9 | 8,9 | 7,7 | 7,4 | Bron 1 |
| -3 | De Nieuwste School | Uitgedaagd worden door betekenisvol leren, Onderzoek doen, Feedback als middel voor leren, Gezien en gekend worden, Leren in een leergemeenschap | vmbo-(g)t havo atheneum | 755 | 28 % | 7 % | - | 6,2 | 6,5 | 8,9 | 7,9 | 7,4 | Bron 1 |
| -3 | Kempenhorst College | Ontdek jouw allebeste versie, Jouw eigen onderwijs, Contextrijk onderwijs, Keuzemogelijkheden, Persoonlijke leercoach | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 795 | 24 % | 6 % | - | 5,8 | 6,9 | 8,7 | 8,3 | 7,4 | Bron 1 |
| -1 | Varendonck College Someren | Streekschool, De leerling centraal in beeld, Professionele cultuur, Betrokken docenten, Onderwijs van de toekomst | praktijkonderwijs vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 486 | 35 % | 6 % | - | 5,8 | 6,7 | 9,5 | 7,6 | 7,4 | Bron 1 |
| -2 | Yuverta vmbo Den Bosch | Leren door doen!, Kleine school - Profiel Groen, Betrokken bij leerlingen, Leerdoel gericht werken, Ga met ons op ontdekkingstocht | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 652 | 27 % | - | - | 6,4 | 6,6 | 9,1 | 7,6 | 7,4 | Bron 1 |
| -1 | 2College Durendael | Onze kernwaarden zijn:, Positief, Samen, Ambitieus, Puur | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.395 | 22 % | 5 % | - | 6,3 | 6,8 | 9,0 | 7,5 | 7,4 | Bron 1 |
| -1 | Parmant Joris | Vwo-Havo-Vmbo-T, Cultuurprofiel- & Talentschool, (Top)sport (EVOT) & Sportklas, WON & Cambridge, Bijdragend, Divers, Kansrijk | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.268 | 36 % | 6 % | - | 6,2 | 6,8 | 9,1 | 7,4 | 7,4 | Bron 1 |
| -4 | Tessenderlandt | Sterk Techniek Onderwijs, VMBO en MAVO, Ondernemende school, De nieuwe mavo, 7 opleidingen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 543 | 20 % | 8 % | - | 6,5 | 6,7 | 9,2 | 7,2 | 7,4 | Bron 1 |
| -2 | Altena College Chr SGM | Prot. Christelijk, Beste Onderwijswerkgever 2012, Geen taakbeleid in uren | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.234 | 31 % | 5 % | - | 5,9 | 6,6 | 9,3 | 7,9 | 7,4 | Bron 1 |
| -1 | Curio prinsentuin van cooth | 3 profielen, Talenten Ontdek Plek (TOP), Met plezier naar school, Echte opdrachten, Persoonlijke begeleiding | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 620 | 29 % | 3 % | - | 6,3 | 6,8 | 9,0 | 7,4 | 7,4 | Bron 1 |
| -1 | Roncalli Scholengemeenschap | Dalton, hoog-/meer-begaafden onderwijs, Spaans, DELF, Junior Musical Class, eerder/hoger niveau examen, SportPLUS First Lego League | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.026 | 37 % | 6 % | - | 6,0 | 6,8 | 9,3 | 7,3 | 7,4 | Bron 1 |
| -1 | Mencia Sandrode | Kleinschalig en fijne sfeer, Global Citizen School, Anglia, Wereldburgerschap, Innovatief | vmbo-(g)t havo | 333 | 62 % | 8 % | - | 6,3 | 6,8 | 8,9 | 7,3 | 7,3 | Bron 1 |
| -1 | d'Oultremont College | Ruimte voor talentontwikkeling, Onderzoek & Ontwerpen op het Technasium, Art, Design en Media (ADM), Cambridge Engels, Vakken versnellen en verbreden met Metis | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.182 | 30 % | 4 % | - | 6,2 | 6,9 | 9,2 | 7,0 | 7,3 | Bron 1 |
| -3 | Newmancollege | Rooms Katholiek, maatschappelijk betrokken, bèta profilering, innovatief, 70 minuten rooster | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.345 | 34 % | 6 % | - | 6,2 | 6,5 | 8,8 | 7,8 | 7,3 | Bron 1 |
| -3 | De Rooi Pannen Tilburg Vmbo | Kleinschalig van opzet, Praktijkgericht onderwijs, Ondernemende leerlingen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 954 | 12 % | - | - | 6,3 | 6,8 | 8,2 | 7,9 | 7,3 | Bron 1 |
| -4 | Christoffel | Kansen en mogelijkheden, Specifieke ondersteuning, MAVO en VMBO-KL en BL, Culturele vorming, Diplomaschool | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 301 | 19 % | 8 % | - | 6,4 | 6,6 | 9,3 | 6,8 | 7,3 | Bron 1 |
| -3 | Schans BB / KB / GL / TL, Zorg & Welzijn en Dienst | Positief, Samen, Onvoorwaardelijk, Uitdagend, Inclusief | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 289 | 33 % | 6 % | bekijk enige review | 6,0 | 6,7 | 9,1 | 7,3 | 7,3 | Bron 1 Bron 2 |
| -3 | BRAVO! College Cranendonck | Compact, veilig, Persoonlijke aandacht, Talentontwikkeling, BIVAK TECH en BIVAK LIFE, Basis, kader, mavo, havo, vwo | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 420 | 52 % | 6 % | - | 6,0 | 6,7 | 8,8 | 7,6 | 7,3 | Bron 1 |
| -4 | Sint-Janslyceum | Creatieve school, Verbonden met Den Bosch, School tussen stad en groen, Uitstekende sportfaciliteiten, Samenwerking met bedrijven | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 2.028 | 33 % | 5 % | - | 5,8 | 6,4 | 9,4 | 7,4 | 7,3 | Bron 1 |
| -6 | Rodenborch-College | Hoogwaardig onderwijs, Ruimte voor talent, Oog voor elkaar | vmbo-(g)t havo atheneum | 2.231 | 23 % | 5 % | - | 5,6 | 6,6 | 9,2 | 7,6 | 7,3 | Bron 1 |
| -2 | Dongemond College loc. Raamsdonksveer | Veilig en inclusief, Persoonlijke groei, Samen leren met de omgeving, Groots dromen, samen doen, Brede scholengemeenschap | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.337 | 28 % | 8 % | 2,1 (8) | 6,0 | 6,8 | 8,9 | 7,2 | 7,2 | Bron 1 Bron 2 |
| -4 | ZuidWestHoek College | Veel keuze voor praktijk, ook voor mavo leerlingen, Kleine school waar je als leerling gezien wordt, Projectonderwijs en samenwerking in de regio, Goede begeleiding die snel aansluit, Modern gebouw midden in het bos | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 379 | 30 % | 6 % | - | 5,9 | 6,1 | 9,5 | 7,4 | 7,2 | Bron 1 |
| -4 | Strabrechtcollege Scholengemeenschap voor LYC HAVO MAVO | Persoonlijke coaching, Meerjarige brugperiode, Doelen - eigenaarschap - keuze, Cultuur, expressie en sport, Brainport+Internationalisering | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.068 | 32 % | 5 % | 1,9 (12) | 6,2 | 6,8 | 8,5 | 7,4 | 7,2 | Bron 1 Bron 2 |
| -4 | De Rooi Pannen Eindhoven Vmbo | We leren je kennen, Op eigen benen, Proef de praktijk, Zo ECHT kan leren zijn, Horeca, bakkerij en recreatie | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 562 | 35 % | - | - | 5,9 | 6,4 | 8,9 | 7,6 | 7,2 | Bron 1 |
| -6 | Dongemond College loc. Made | Veilig en inclusief, Persoonlijke groei, Samen leren met de omgeving, Groots dromen, samen doen, Brede scholengemeenschap | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 454 | 50 % | 8 % | - | 5,9 | 6,5 | 8,7 | 7,5 | 7,2 | Bron 1 |
| -5 | Het Mill Hill College | wereldwijsheid, gepersonaliseerd leren, uitdagende leeromgeving, maatwerk voor álle leerlingen, talentontwikkeling | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.304 | 26 % | 6 % | - | 5,9 | 6,7 | 8,7 | 7,3 | 7,2 | Bron 1 |
| -3 | Ravelijn | Voorbereidend Middelbaar Beroepsonderwijs (VMBO), Beroepsgerichte profielen : BWI/PIE, Z&W, E&O (BK), Praktijkgerichte vakken D&P en T&T (GT), Maatwerk, Ravelijnleren | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 401 | 34 % | 6 % | - | 6,2 | 7,0 | 9,3 | 6,1 | 7,2 | Bron 1 |
| -4 | Jan van Brabant College vestiging Molenstraat | Brainportschool, Tweetalig onderwijs, Internationalisering, Techniek, Time to be You! | vmbo-(g)t havo atheneum | 773 | 35 % | 6 % | - | 6,0 | 6,1 | 9,0 | 7,5 | 7,2 | Bron 1 |
| -6 | Koning Willem II College | Openbare school, Welkom, wie je ook bent, Rijke historie, Toekomstgericht, Veelzijdig aanbod | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.609 | 38 % | 5 % | - | 5,7 | 6,4 | 8,8 | 7,7 | 7,2 | Bron 1 |
| -7 | Stedelijk College Eindhoven | Persoonlijke groei & welzijn, Talenbewust onderwijs & wereldburgerschap, Nieuwsgierigheid & onderzoek, Verbinding & samenwerking, Innovatie & toekomstgericht leren | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.525 | 24 % | 5 % | - | 5,8 | 6,2 | 8,9 | 7,4 | 7,1 | Bron 1 |
| -7 | Jan Tinbergen College | Respect en ontmoeting, Open en vriendelijk, Time4Talents, Zelfstandig & samenwerken, Verantwoordelijkheid | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.654 | 37 % | 6 % | - | 5,8 | 6,2 | 8,3 | 7,6 | 7,0 | Bron 1 |
| -7 | Markland Oudenbosch | Technasium en Gymnasium, Meer- en hoogbegaafdheid, Maatwerk, Tweejarige brugklas, Kleinschalig georganiseerd | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.524 | 24 % | 7 % | - | 5,9 | 6,2 | 8,7 | 6,7 | 6,9 | Bron 1 |
| 1 | Jan van Brabant College vestiging Gasthuisstraat | Openbaar, Aanleren van de Nederlandse taal (NT2), Eerste Opvang Anderstaligen | vmbo-(g)t | 387 | - | 3 % | bekijk de 2 reviews | - | - | - | - | - | Bron 1 Bron 2 |
| 0 | Stg ROC Summa College | vmbo-(g)t | 354 | - | - | 2,0 (5) | - | - | - | - | - | Bron 1 Bron 2 | |
| 0 | 2College Cobbenhagenlyceum Waldorfstroom | Hoofd, hart, handen, Samen zijn we een gemeenschap., Zelfstandige oordeelsvorming, Wilskracht ontwikkelen, Verbondenheid en ontmoeting | vmbo-(g)t havo atheneum | 159 | 33 % | 5 % | - | 6,5 | - | - | 7,4 | - | Bron 1 |
| -2 | Cambreur College | volop kansen voor wie wil, uitdagend en ambitieus, open sfeer, kleinschalig georganiseerd | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.157 | 33 % | 9 % | - | 6,3 | 6,8 | 8,7 | - | - | Bron 1 |
| 1 | De Nassau s.g. voor gymn ath havo mavo, locatie Pa | Vooruitstrevend, Vormend, Verbindend, Verrijkend, Versterkend | vmbo-(g)t | 428 | 100 % | 3 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | De Overlaat | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 726 | - | 4 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| -2 | Elde College Schijndel | Breed onderwijsaanbod, Betekenisvolle contexten, Verbondenheid, Brede ontwikkeling, Samen leren we meer! | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.346 | 19 % | 6 % | - | 6,2 | - | - | 7,5 | - | Bron 1 |
| 0 | Elde College Sint-Michielsgestel | Persoonlijk en vertrouwd, 75-minuten rooster, Brede ontwikkeling, Betekenisvolle contexten, Samen leren we meer! | vmbo-(g)t | 289 | 100 % | 6 % | - | 6,1 | - | - | 7,9 | - | Bron 1 |
| -3 | Hanze College | leren op je eigen manier, leren door doen, leren in+samen met je omgeving, techniek,zorg,horeca, VMBO met MAVO | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 355 | 8 % | 9 % | - | 6,0 | - | - | 8,0 | - | Bron 1 |
| 0 | Het Hooghuis locatie Mondriaan College | DOEN, HBO gerichte havo-mavo (vmboT), Palet - profielvak, Praktijkvak (alle mavo&havo bovenbouw leerlingen), Kansenschool | vmbo-(g)t havo | 1.217 | 65 % | 5 % | - | 6,1 | 7,2 | 9,2 | - | - | Bron 1 |
| -3 | Het Maaslandcollege | Persoonlijk, Uitdagend, Grensverleggend, Toekomstgericht, NTO en TTO op één locatie | vmbo-(g)t havo atheneum | 869 | 46 % | 7 % | - | 6,1 | 6,5 | 9,0 | - | - | Bron 1 |
| 0 | Merletcollege Mill | Uitdagend en op maat, Zorg op maat, Laatste fase, Samen, Betrokken en kleinschalig | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 59 | 24 % | 6 % | - | 6,5 | 7,4 | 9,2 | - | - | Bron 1 |
| 0 | Mezzo Metameer Stevensbeek | Brede vorming, Zelfverantwoordelijk leren, Plusklassen vmbo, Senior Tweetalig havo en vwo, Rooms Katholiek | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 267 | 19 % | 6 % | - | 6,3 | - | - | 7,6 | - | Bron 1 |
| 1 | Montessori College Eindhoven | Algemeen bijzonder, Montessori, Kunst en Cultuur, Keuzewerktijd, Alternatieve werktijd | vmbo-(g)t havo | 673 | 45 % | - | - | 6,3 | 7,4 | 9,5 | - | - | Bron 1 |
| -4 | Novalis College | Kleine, veilige school, Persoonsvorming/bewustwording, Compleet onderwijs, Ruimte voor creativiteit/kunst | vmbo-(g)t havo atheneum | 513 | 32 % | 9 % | - | 5,9 | - | - | 7,0 | - | Bron 1 |
| 0 | Novum Saeculum Tilburg | vmbo-(g)t havo atheneum | 41 | - | - | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 2 | Reeshof College (G)TL (onderdeel van Sovot) | Leren, samen en persoonlijk: Meer dan een diploma!, Praktisch en onderzoekend, Zelfbewust en sociaal, Wereldwijs en weerbaar, Zelfredzaam en verantwoordelijk | vmbo-(g)t | 349 | 100 % | 5 % | - | 6,6 | 7,0 | 8,6 | - | - | Bron 1 |
| -2 | Willem van Oranje College Waalwijk | Christelijk, Uitdagend onderwijs, Aandacht voor talenten, Samenwerkend leren / Onderzoek, 20/80-Learning.nl | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.431 | 34 % | 5 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Willem van Oranje College Wijk en Aalburg | Protestants-Christelijk, Eigentijds en praktisch onderwijs, Eigen verantwoordelijkheid, Samenwerken, -leren, -leven, Aandacht voor elkaar | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 523 | 33 % | 5 % | bekijk enige review | - | - | - | - | - | Bron 1 Bron 2 |