De beste vmbo-(g)t-scholen in Zeeland
1
2
3
Deze tabel toont 18 scholen in de Provincie Zeeland die vmbo-(g)t aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-(g)t-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo-kader of havo, kan het nodig zijn dat vmbo-(g)t-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-(g)t-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo-kader of havo, kan het nodig zijn dat vmbo-(g)t-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % vmbo-(g)t | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4 | Calvijn College Goes Noordhoeklaan | Bijbel en belijdenis, Identiteit, Zorg, Kwaliteit, Waar we samen leren | vmbo-b/vmbo-k vmbo-(g)t | 76 | - | 5 % | - | 7,1 | 7,9 | 9,2 | 8,3 | 8,1 | Bron 1 |
| 5 | Calvijn College Goes Stationspark | Bijbel en belijdenis, Identiteit, Zorg, Kwaliteit, Waar we samen leren | vmbo-(g)t | 259 | 100 % | 5 % | - | 6,5 | 7,7 | 9,6 | 8,1 | 8,0 | Bron 1 |
| 1 | Calvijn College Tholen | Bijbel en belijdenis, Identiteit, Zorg, Kwaliteit, Waar we samen leren | vmbo-(g)t | 310 | 100 % | 5 % | - | 6,2 | 7,0 | 9,2 | 8,1 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Scheldemond College | Ondersteuning, Kleinschalig, Persoonlijke aandacht, Laagdrempelig, Talentontwikkeling | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.167 | 28 % | 6 % | - | 6,2 | 7,0 | 9,4 | 7,6 | 7,6 | Bron 1 |
| 1 | Calvijn College Middelburg | Bijbel en belijdenis, Identiteit, Zorg, Kwaliteit, Waar we samen leren | vmbo-(g)t | 402 | 100 % | 5 % | - | 5,9 | 7,2 | 9,3 | 7,8 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Van de Perre | Modern christelijke school, Tweetalig onderwijs en Gymnasium, Praktijkgerichte programma’s op mavo en havo, Heterogene brugklas, Wereldburgerschap | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.454 | 33 % | 6 % | - | 6,1 | 6,8 | 9,4 | 7,6 | 7,5 | Bron 1 |
| 2 | Bestevaêr | Kunskapsskolan, Kleinschalig en persoonlijk, Elke leerling een device, Modern christelijk, Tweejarige brugperiode | vmbo-(g)t | 299 | 100 % | 6 % | - | 6,4 | 6,8 | 8,7 | 8,0 | 7,5 | Bron 1 |
| 0 | Sted SGM Nehalennia | Open, Ondernemend, Uitdagend, Praktijkgericht, Maatwerk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 614 | 55 % | 6 % | - | 6,0 | 6,7 | 8,9 | 8,1 | 7,4 | Bron 1 |
| 0 | Calvijn College Krabbendijke Appelstraat | Bijbel en belijdenis, Identiteit, Zorg, Kwaliteit, Waar we samen leren | praktijkonderwijs vmbo-(g)t | 519 | 86 % | 5 % | - | 5,9 | 6,6 | 9,0 | 8,1 | 7,4 | Bron 1 |
| -3 | Reynaertcollege, locatie Gildenstraat | Samen, Bevlogenheid, Groeien vanuit kansen, Waar iedereen ertoe doet | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 367 | 43 % | 7 % | - | 6,3 | 6,6 | 8,9 | 7,1 | 7,2 | Bron 1 |
| -1 | Het Goese Lyceum Bergweg | Openbaar, Groot aanbod, Veilig, Aandacht voor de leerling, Leren door doen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 24 | 38 % | 6 % | - | 6,0 | 6,5 | 8,7 | 7,7 | 7,2 | Bron 1 |
| -6 | Het Goese Lyceum Oranjeweg | veilig, meer dan een diploma, 'open'baar, breed aanbod | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.452 | 29 % | 6 % | - | 5,8 | 6,5 | 8,5 | 7,9 | 7,2 | Bron 1 |
| -4 | Pieter Zeeman Lyceum | Openbaar - voor ieder, Voor & door Schouwen-Duiveland, Kernwaarde 'Respect', Thuis nabij, In nauwe samenwerking met PO | praktijkonderwijs vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 977 | 37 % | 6 % | - | 5,8 | 6,1 | 8,7 | 7,1 | 6,9 | Bron 1 |
| -7 | Lodewijk College Locatie Oude Vaart | Algemeen toegankelijk, Vmbo b/k, gl en tl, EOA, Pré MBO | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 1.042 | 46 % | 6 % | - | 5,7 | 6,1 | 8,6 | 7,1 | 6,9 | Bron 1 |
| -4 | Zwin College Scholengemeenschap voor Vmbo Havo Atheneum Gymnasium | Thuis (voelen), Talent (ontwikkeling), Toekomst (bestendig) | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 740 | 33 % | 6 % | - | 5,6 | 5,9 | 8,5 | 7,2 | 6,8 | Bron 1 |
| -2 | Ostrea Lyceum voor Lyceum Havo Mavo Vbo Lwoo | vmbo-(g)t/havo vmbo-(g)t havo/vwo vwo atheneum gymnasium | 628 | - | 8 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| -2 | Ostrea Lyceum voor Lyceum Havo Mavo Vbo Lwoo | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 642 | 37 % | 8 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| -2 | VBO GOES | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 874 | 15 % | - | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |