De beste vmbo-(g)t-scholen in Noord-Holland
1
2
3
Deze tabel toont 137 scholen in de Provincie Noord-Holland die vmbo-(g)t aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-(g)t-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo-kader of havo, kan het nodig zijn dat vmbo-(g)t-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-(g)t-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo-kader of havo, kan het nodig zijn dat vmbo-(g)t-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % vmbo-(g)t | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 7 | De Amsterdamse MAVO | Humanistische MAVO, klein, iedereen kent elkaar, Hoge kwaliteit ondewijs, Burgerschap & Participatie, Democratie & Mensenrechten | vmbo-(g)t | 277 | 100 % | 2 % | - | 7,0 | 7,7 | 9,4 | 8,8 | 8,2 | Bron 1 |
| 6 | PCC Heiloo | Betrokken, Betrouwbaar, Ondernemend, Uitdagend, Brede, open katholieke school | vmbo-(g)t/havo vmbo-k havo/vwo | 238 | - | 5 % | - | 7,1 | 7,9 | 9,3 | 8,4 | 8,2 | Bron 1 |
| 4 | Calandlyceum voor Gymnasium Atheneum Havo Vmbo vestiging De Toekomst | Ajax, Topsport, Maatwerk, Effectiviteit, Studiecoaching | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 112 | 30 % | 7 % | - | 6,9 | 8,0 | 9,8 | 8,0 | 8,2 | Bron 1 |
| 2 | PCC Oosterhout | Betrokken, Betrouwbaar, Ondernemend, Uitdagend, Brede, open katholieke school | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 597 | 6 % | 5 % | - | 7,3 | 7,9 | 9,2 | 8,2 | 8,1 | Bron 1 |
| 4 | SG Antoni Gaudí | Verantwoordelijkheid, Maatwerk, Coachen, Leerdoelgericht, Kennis en vaardigheden | vmbo-(g)t | 423 | 100 % | 6 % | - | 6,8 | 8,2 | 9,4 | 8,0 | 8,1 | Bron 1 |
| 6 | Maritiem College IJmuiden | Maritiem vakmanschap, Veiligheid, Maatwerk, Plezier, Ontwikkelen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 58 | 57 % | 5 % | - | 7,0 | 7,3 | 9,4 | 8,5 | 8,1 | Bron 1 |
| 3 | Vonk Amsterdam | Brede opleiding, Veilige school, Goede leerlingbegeleiding | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 362 | 36 % | - | - | 7,0 | 7,3 | 9,2 | 8,7 | 8,1 | Bron 1 |
| 4 | SG De Triade | Openbaar, Veilig, Technisch, Creatief, Kleinschalig | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 707 | 47 % | 6 % | 3,9 (3) | 6,8 | 7,3 | 9,0 | 8,9 | 8,0 | Bron 1 Bron 2 |
| 4 | Het Schoter | Atheneum, havo, mavo en tweetalig onderwijs (tto), International Baccalaureate en Erasmus+, Tweejarige brugklas, Stroomklassen voor kinderen met een mengadvies, Doorlopende leerlijn sport, kunst, theater | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.378 | 33 % | 4 % | - | 6,7 | 7,5 | 9,5 | 8,2 | 8,0 | Bron 1 |
| 2 | Vinse School | Zelfstandig denken, Creatief, Betrokken | vmbo-(g)t havo atheneum | 406 | 23 % | 8 % | - | 6,4 | 7,6 | 9,5 | 8,3 | 8,0 | Bron 1 |
| 3 | Technisch College Velsen | Techniek, Veiligheid, Maatwerk, Vakmanschap | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 354 | 23 % | 5 % | - | 7,0 | 7,4 | 8,8 | 8,5 | 7,9 | Bron 1 |
| 1 | ABC Noorderlicht | Gewoon goed onderwijs, Taal en rekenen centraal, Echte aandacht voor ieder kind, Kleine school in ruim gebouw, Talentklassen en sportteams | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 406 | 20 % | 7 % | - | 7,0 | 7,5 | 9,0 | 8,1 | 7,9 | Bron 1 |
| 2 | Bonhoeffercollege | Vertrouwen, Vrijheid, Verantwoordelijkheid | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.457 | 28 % | 5 % | - | 6,3 | 7,1 | 9,3 | 8,2 | 7,8 | Bron 1 |
| 2 | Dalí College mavo-havo met aandacht | Algemeen bijzonder, Maatwerk; leerling centraal, Aandacht voor de leerling, Praktijkgericht voor zowel mavo als havo, Coaching | vmbo-(g)t havo | 782 | 78 % | 6 % | - | 6,4 | 7,1 | 9,2 | 8,4 | 7,8 | Bron 1 |
| 1 | Hermann Wesselink College | Internationaal, Tweetalig, Kunst & cultuur, Prot. Christelijk | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.885 | 23 % | 6 % | - | 6,5 | 7,3 | 9,3 | 8,0 | 7,8 | Bron 1 |
| 0 | Montessori Lyceum Pax | Gemeenschap, Ontwikkelingsgericht leren, Autonomie en zelfstandigheid, Betekenisvol onderwijs | vmbo-(g)t havo atheneum | 545 | 20 % | 5 % | - | 6,4 | 7,4 | 9,1 | 8,1 | 7,7 | Bron 1 |
| 2 | Spaarne College | Aandacht voor iedere leerling, Kwalitatief goed onderwijs, Maatwerk, Brede ondersteuning, Blended learning | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 843 | 24 % | 6 % | - | 6,5 | 7,2 | 9,2 | 8,0 | 7,7 | Bron 1 |
| 2 | Martinuscollege | Goed resultaten, Gezellige schooltijd, Onderwijs op maat, Optimale door-/uitstroomkansen, Goed en duurzaam onderwijs | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.671 | 29 % | 7 % | - | 6,7 | 6,9 | 9,0 | 8,2 | 7,7 | Bron 1 |
| 3 | Erfgooiers College - gym/ath(+)/havo/mavo | Christelijk, Samen - Aandacht - Persoonlijke groei, mavo - havo - vwo - vwo+- gymnasium, Unesco, Topsportvriendelijke school | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.046 | 40 % | 5 % | 2,9 (6) | 6,2 | 7,0 | 9,3 | 8,2 | 7,7 | Bron 1 Bron 2 |
| 0 | Copernicus SG | Twee- of driejarige brugperiode, Optimale kansen, Duidelijkheid en structuur, Fijne sfeer, Sportklas en Plusklas | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.202 | 31 % | 6 % | - | 6,0 | 7,1 | 9,5 | 8,1 | 7,7 | Bron 1 |
| 1 | Huizermaat | persoonlijke aandacht, uitstekende prestaties, intensief mentoraat, positieve leercultuur, excellente school | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.229 | 31 % | 4 % | - | 6,3 | 6,9 | 9,0 | 8,4 | 7,7 | Bron 1 |
| 1 | VMBO Pascal Zuid | kwaliteit, kleinschaligheid, ontdekken, leren, doen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 667 | 44 % | 6 % | - | 7,1 | 7,5 | 8,6 | 7,5 | 7,7 | Bron 1 |
| -1 | College ZUYD | Open, Dynamisch, Creatief, Persoonlijk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 440 | 40 % | 8 % | - | 6,1 | 6,9 | 9,5 | 8,1 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Hubertus & Berkhoff, De Culinaire Vakschool | Algemeen Bijzonder, Horeca, Bakken en Recreatie, Tweetalig onderwijs (TTO), De Lekkerste School, Gemengde leerweg (GL) | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 441 | 32 % | 10 % | - | 6,7 | 6,9 | 8,9 | 8,1 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Tabor College locatie d'Ampte | Creatief, Sportief, Praktijkgericht, School voor talent! | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 881 | 24 % | 5 % | - | 6,4 | 7,1 | 9,0 | 8,1 | 7,6 | Bron 1 |
| 2 | PCC Lyceum Fabritiusstraat | Betrokken, Betrouwbaar, Ondernemend, Uitdagend, Brede, open katholieke school | vmbo-(g)t | 351 | 100 % | 5 % | - | 6,5 | 7,4 | 9,0 | 7,7 | 7,6 | Bron 1 |
| -2 | Vechtstede College | Warm pedagogisch klimaat, structuur en verbinding., Hoge verwachtngen, uitstekende resultaten., Vechtstede focus;keuze uit verschillende stromen., Tweetalig vwo (senior tto-school)., Internationalisering, kunst&cultuur, burgerschap. | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.477 | 19 % | 4 % | 1,3 (7) | 6,3 | 6,7 | 9,4 | 7,9 | 7,6 | Bron 1 Bron 2 |
| -2 | College De Meer | Brede school: VMBO- HAVO-Kans, Positief, veilig & betrokken, Zeer goede onderwijsresultaten, Extra ondersteuning, 2 gebouwen onder- én bovenbouw | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 437 | 40 % | 9 % | - | 6,3 | 7,0 | 9,0 | 8,1 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Hilfertsheem College | Uitdagend onderwijs, Persoonlijke aandacht, Ruimte om jezelf te zijn, Duidelijkheid, Verbondenheid | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 464 | 6 % | 6 % | - | 6,7 | 7,1 | 8,9 | 7,7 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Beroepsonderwijs aan Zee | Veilige omgeving, Plezier en ontwikkeling, Driehoek ouder-school-leerling, Gehoord en gezien, Oriëntatie op beroepen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 633 | 2 % | 4 % | 1,0 (3) | 6,6 | 7,0 | 9,2 | 7,6 | 7,6 | Bron 1 Bron 2 |
| 1 | SG De Dijk | Brede school, Veilig schoolklimaat, Plusvakken, De Gezonde School, Kleinschalig en ondernemend | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 375 | 51 % | 6 % | - | 6,5 | 6,7 | 9,3 | 7,8 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | SG Newton | Leren, Groeien, Samen, Veilig | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 675 | 21 % | 6 % | - | 6,1 | 6,8 | 9,2 | 8,1 | 7,6 | Bron 1 |
| 1 | De Hartenlust | "Op Naar De Havo", Breed onderwijsaanbod, Kleinschalig & veilig, Persoonlijk | vmbo-(g)t | 431 | 100 % | 4 % | - | 6,4 | 7,1 | 8,9 | 7,9 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | HBM | (t)Huiswerkvrij, VECON Business school, Sportklas, Leerlinggericht, Havo kansklas | vmbo-(g)t | 375 | 100 % | 5 % | - | 6,2 | 7,1 | 9,1 | 7,9 | 7,6 | Bron 1 |
| 2 | Vakcollege Thamen | Leren door Doen, Iedereen is welkom, Bruisende school, Iedereen kent elkaar, Gezellig | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 674 | 39 % | 5 % | 3,2 (9) | 6,4 | 7,0 | 8,9 | 7,9 | 7,6 | Bron 1 Bron 2 |
| -2 | Geert Groote College Amsterdam | Algemeen bijzonder, Vrijeschool, Persoonlijke ontwikkeling, Creatieve school | vmbo-(g)t havo atheneum | 903 | 19 % | 7 % | - | 6,3 | 7,3 | 9,2 | 7,3 | 7,5 | Bron 1 |
| 0 | Casparus College | Waar leren je werk wordt, Persoonlijke aandacht, Betekenisvol leren, Overzichtelijk, Modern gebouw | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 332 | 6 % | 4 % | 2,2 (3) | 6,1 | 5,7 | 9,6 | 8,6 | 7,5 | Bron 1 Bron 2 |
| -2 | CSG Jan Arentsz voor vmbo, havo, vwo | Brede vorming, Eigentijds onderwijs, Educatief partnerschap | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.648 | 30 % | 6 % | - | 6,1 | 6,7 | 9,2 | 8,0 | 7,5 | Bron 1 |
| 0 | IVKO - Leren van Kunst | Kunstzinnig, Creatief, Modern montessori-onderwijs, Persoonlijk & veilig, Echt jezelf kunnen zijn | vmbo-(g)t havo | 534 | 36 % | 5 % | - | 6,6 | 6,6 | 8,8 | 8,0 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | MUNDUS College Amsterdam | Brede school met Internationale schakelklassen, Pauze-activiteiten, High Dosage Tutoring, Taalboost klas, Talentlessen | praktijkonderwijs vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 877 | 10 % | 7 % | - | 7,0 | 6,4 | 8,2 | 8,4 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | DENISE | Tweetalig onderwijs, Nederlands-internationaal, Brede Ontwikkeling, Driejarige brugperiode, IB worldschool | vmbo-(g)t havo atheneum IB | 682 | 31 % | 7 % | - | 6,3 | 6,6 | 8,9 | 8,1 | 7,5 | Bron 1 |
| 2 | Montessori College Aerdenhout | Samenwerking, Montessori, Havo-kansklas, Creatieve school, Betrokkenheid | vmbo-(g)t | 424 | 100 % | 4 % | - | 6,3 | 7,1 | 8,8 | 7,7 | 7,5 | Bron 1 |
| -2 | Jac P Thijsse College | Internationaal, Verbindend, Nieuwsgierig, Verantwoordelijk, Respectvol | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.545 | 24 % | 6 % | - | 6,1 | 7,1 | 9,3 | 7,5 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | Trias VMBO | Theoretische leerweg, Vakmavo, Kader- en basisberoepsgericht, Havo-kansklas, Trias biedt meer! | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 934 | 38 % | 5 % | - | 6,2 | 7,1 | 9,2 | 7,4 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | Zuiderzee College | Vriendelijk, Veilig, Verantwoordelijk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 643 | 36 % | 8 % | - | 6,0 | 6,6 | 9,5 | 7,8 | 7,5 | Bron 1 |
| 1 | Lucent College | Persoonlijke aandacht, Leren leren & coaching, Opdrachtgestuurd leren, Technologie, vormgeving en media, Verlengde brugklas havo/mavo t/m leerjaar 2 | vmbo-(g)t | 228 | 100 % | 6 % | - | 5,8 | 6,8 | 9,5 | 7,7 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | Opb SGM Vellesan College | Betrokken. Alleen ga je snel,samen komen we verder, Denken in mogelijkheden. Wij kijken verder, Verantwoordelijk. Voor jezelf, voor de ander | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 993 | 39 % | 8 % | - | 6,3 | 7,1 | 8,9 | 7,6 | 7,5 | Bron 1 |
| 0 | Regius College vmbo tl/ havo | Aandacht voor verschillen, Werken aan betere resultaten, Brede vorming, Sociale veiligheid, Samenwerken met anderen | vmbo-(g)t | 598 | 100 % | 6 % | - | 6,3 | 7,1 | 9,0 | 7,4 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | Het Saenredam | Mavo-havo openbare school, Leerlingen voelen zich thuis, 2-jarige heterogene brugklas, Burgerschapsontwikkeling, Veel keuzemogelijkheden | vmbo-(g)t havo | 770 | 72 % | 5 % | 2,2 (7) | 6,2 | 6,9 | 8,6 | 8,0 | 7,5 | Bron 1 Bron 2 |
| 0 | Vonk Alkmaar | Brede opleiding, Goede ondersteuning, Opbrengstgericht werken, Groen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 518 | 25 % | - | 2,7 (15) | 5,8 | 6,6 | 9,2 | 8,2 | 7,5 | Bron 1 Bron 2 |
| -3 | Mendelcollege | Sport & cultuur & robotica, Tweetalig & gymnasium, Veilige school & geeft houvast, Uitdagend & ontwikkelt talent, Leren van & met elkaar | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.842 | 18 % | 5 % | - | 6,1 | 6,8 | 8,8 | 8,1 | 7,5 | Bron 1 |
| 0 | Yuverta mavo Aalsmeer | Algemeen bijzonder, Ecoschools, Veilig en gezellig, Kleinschalig, Projectklas, Businessklas en Sportklas | vmbo-(g)t | 403 | 100 % | - | - | 6,1 | 7,0 | 9,3 | 7,5 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | Vonk Schagen | Goede leerlingbegeleiding, Brede opleiding, Goede ondersteuning | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 504 | 46 % | - | 1,8 (6) | 6,0 | 6,9 | 9,0 | 7,9 | 7,4 | Bron 1 Bron 2 |
| 0 | CSG Jan Arentsz voor vmbo, havo, vwo | Brede vorming, Eigentijds onderwijs, Educatief partnerschap | vmbo-(g)t | 511 | 100 % | 6 % | - | 5,9 | 6,9 | 8,9 | 7,9 | 7,4 | Bron 1 |
| -2 | Huygens College | Leren door te doen, Begeleiding, Talentontwikkeling, Profielen MVI & EO, Mogelijkheid tot opstroom | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 394 | 40 % | 8 % | - | 6,2 | 6,6 | 8,5 | 8,4 | 7,4 | Bron 1 |
| 1 | Joodse SGM Maimonides | Algemeen bijzonder, Joods, Kleinschalig, Betrokkenheid, Maatwerk | vmbo-(g)t havo atheneum | 205 | 28 % | 6 % | - | 6,0 | 6,4 | 9,0 | 8,3 | 7,4 | Bron 1 |
| 0 | Rudolf Steiner College Engelandlaan | Vrije school, Creatief, Kunstzinnig, Persoonlijke ontwikkeling, Sociaal | vmbo-(g)t | 636 | 100 % | 7 % | - | 6,1 | 6,8 | 8,9 | 7,7 | 7,4 | Bron 1 |
| -3 | Futuris | VMBO-B/K/T, MAVO/HAVO, ISK, Een school waar je jezelf kunt zijn, Structureel hoog slagingspercentage, Waar je je breed kunt ontwikkelen (denken én doen), Een school die de wereld in het klein is | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 556 | 32 % | 8 % | - | 6,2 | 6,6 | 8,7 | 8,1 | 7,4 | Bron 1 |
| -1 | Montessori Lyceum Oostpoort vmbo, mavo, havo, vwo | Denken & doen, met lef en vertrouwen!, Montessori, Vmbo, mavo, havo en vwo, Internationale Schakelklassen, Doorlopende leerlijn vmbo-mbo | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.006 | 12 % | 5 % | - | 6,5 | 6,5 | 8,4 | 8,0 | 7,4 | Bron 1 |
| -2 | Amstelveen College - Stichting Openbaar Voortgezet | Openbaar voortgezet onderwijs voor mavo/havo/vwo, Haal het beste uit jezelf en elkaar!, Plusprofielen, vwo-Xplore, Medialab & Digikunde | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.751 | 24 % | 7 % | - | 6,2 | 6,6 | 8,9 | 7,7 | 7,4 | Bron 1 |
| 0 | Haarlemmermeer Lyceum Tweetalig | Openbaar, Tweetalig onderwijs, LOOT-school (TopTalentschool), Opleidingsschool, Global Citizenship | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.030 | 38 % | 5 % | - | 6,0 | 6,9 | 9,2 | 7,4 | 7,4 | Bron 1 |
| -2 | Vonk Hoorn | Brede opleiding, Goede ondersteuning, Goede leerlingbegeleiding | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 546 | 38 % | - | 1,2 (14) | 5,9 | 6,9 | 9,1 | 7,4 | 7,4 | Bron 1 Bron 2 |
| -1 | Stedelijk Dalton College Alkmaar | Dalton, Openbaar, Breed, Technasium, Specials | vmbo-(g)t havo atheneum | 805 | 51 % | 6 % | - | 6,0 | 6,4 | 9,2 | 7,9 | 7,4 | Bron 1 |
| -2 | Adriaan Roland Holstschool | Algemeen bijzonder, Vrije school, Waarden- onderwijs, Creatieve school | vmbo-(g)t havo atheneum | 735 | 27 % | 7 % | - | 6,0 | 6,4 | 8,9 | 8,1 | 7,3 | Bron 1 |
| 0 | Compaen vmbo | Respectvol omgaan met elkaar, Je mag er zijn, je hoort erbij, We zorgen voor elkaar, Je leert problemen oplossen, Cultuurprofielschool | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 823 | 52 % | 5 % | - | 5,5 | 7,1 | 9,5 | 7,2 | 7,3 | Bron 1 |
| -3 | Calandlyceum | Topsport Talentschool (LOOT), Technasium, Kunst & Cultuur, Gymnasium | vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.177 | 45 % | 7 % | - | 6,3 | 6,9 | 8,6 | 7,6 | 7,3 | Bron 1 |
| -1 | Lyceum aan Zee | Veilige omgeving, Plezier en ontwikkeling, Driehoek ouder-school-leerling, Gehoord en gezien, Uitdagend onderwijs | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.148 | 45 % | 4 % | - | 6,3 | 6,7 | 8,9 | 7,4 | 7,3 | Bron 1 |
| -1 | CSB Amsterdam | Betekenisvol, Millennium Skills, Community, Toekomstgericht, Thuis voor de Toekomst | vmbo-(g)t havo atheneum | 949 | 48 % | 6 % | - | 5,9 | 6,4 | 8,9 | 8,1 | 7,3 | Bron 1 |
| 1 | Kiem Montessori | Elke dag sport, Biologie in de tuin, Huiswerkvrij, Hoofd, hart en handen, Open atelier | vmbo-(g)t | 265 | 100 % | 5 % | - | 6,2 | 6,9 | 7,8 | 8,3 | 7,3 | Bron 1 |
| 0 | Huygens College Heerhugowaard, loc. Windmolen | Goed onderwijs, Persoonlijk, Veel extra's | vmbo-(g)t | 274 | 100 % | 6 % | - | 5,9 | 6,8 | 9,2 | 7,3 | 7,3 | Bron 1 |
| 0 | Marcanti College | Kansenschool, vmbo BB, KB (lwoo), TL (lwoo), HAVO, Sport, kunst en cultuur, Familieschool | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 514 | 27 % | 7 % | - | 5,8 | 6,4 | 9,4 | 7,6 | 7,3 | Bron 1 |
| -4 | Comenius Lyceum Amsterdam | Sterke basis voor de toekomst, Duurzaamheid, Veiligheid - Fijne sfeer, In het hart van Nieuw-West, Succes | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.048 | 36 % | 9 % | - | 5,8 | 6,6 | 9,0 | 7,7 | 7,3 | Bron 1 |
| -2 | Trinitas College - Johannes Bosco | Werk maken van Maatwerk, Positief Schoolklimaat, Professionele Cultuur, Midden in de Samenleving | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 1.136 | 49 % | 7 % | 3,5 (7) | 6,0 | 6,7 | 9,1 | 7,3 | 7,3 | Bron 1 Bron 2 |
| -3 | Coornhert Lyceum | Zelf ontdekken & samenwerken, Technasium, Cultuur Profielschool: theater, muziek en tekenen, Uniek: onderbouwprofielstromen, Daltonschool | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.093 | 30 % | 6 % | - | 6,2 | 6,9 | 8,7 | 7,3 | 7,3 | Bron 1 |
| 0 | De Apollo | Kleinschalig Ondersteunend Voortgezet Onderwijs, VMBO-T+HAVO, Veiligheid-Plezier, Betrokkenheid-Groei, Kleinschalig en veilig | vmbo-(g)t havo | 306 | 55 % | 8 % | - | 6,3 | 6,4 | 8,8 | 7,7 | 7,3 | Bron 1 |
| -3 | Tabor College Oscar Romero | Aspirant daltonschool: leren met lef!, Groeien met aandacht, Sportlijn, kunstlijn en technologielijn, Gezonde School: aandacht voor welbevinden, Leer in goede sfeer! | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.113 | 30 % | 5 % | - | 6,0 | 6,7 | 8,6 | 7,6 | 7,3 | Bron 1 |
| 0 | Yuverta vmbo Naarden | Coachgesprekken, Thematijd & keuzevakken, Persoonlijke ontwikkeling, Groen profiel, Theorie & Praktijk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 328 | 23 % | - | - | 5,3 | 6,4 | 9,7 | 7,5 | 7,3 | Bron 1 |
| -2 | Montessori Lyceum Amsterdam - Hoofdlocatie | Vertrouwen, Verbondenheid, Creativiteit, Leren & Groeien, Kwaliteit | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 777 | 19 % | 5 % | - | 5,3 | 6,5 | 9,4 | 7,8 | 7,2 | Bron 1 |
| -3 | College de Brink | Relatie, Opleidingsschool, Veiligheid, Bij ons leer je een vak | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 556 | 15 % | 4 % | - | 5,6 | 6,3 | 9,1 | 7,8 | 7,2 | Bron 1 |
| -4 | OSG West-Friesland | Openbaar, Oog voor iedere leerling, Fast Lane English, Gymnasium, Technasium | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.327 | 32 % | 6 % | - | 5,8 | 6,2 | 9,0 | 7,8 | 7,2 | Bron 1 |
| -3 | Regionale Scholengemeenschap Enkhuizen | Plezier en ontwikkeling, Uitdagend onderwijs, Tweetalig en talent onderwijs, Kleinschalig, betrokken en veilig, Burgerschap onze school als oefenplaats | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.341 | 39 % | 7 % | - | 5,9 | 6,5 | 8,6 | 7,7 | 7,2 | Bron 1 |
| -4 | Berlage Lyceum | mavo, havo, vwo (atheneum) en gymnasium, UNESCO, My World Class - internationaal IB-onderwijs, Tweetalig onderwijs (TTO), Historisch gebouw, ingericht voor de toekomst | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.160 | 18 % | 7 % | - | 6,1 | 6,6 | 8,9 | 7,1 | 7,2 | Bron 1 |
| 0 | De Fontein | Persoonlijke aandacht, Toekomstgericht, Eigentijds onderwijs | vmbo-(g)t | 435 | 100 % | 4 % | - | 6,0 | 6,6 | 9,1 | 7,0 | 7,2 | Bron 1 |
| -2 | Herbert Vissers College (vmbo en HVX) | Persoonlijke aandacht voor elke leerling, Brede school met alle niveaus, Duidelijke structuur en begeleiding, Leren door doen en ontdekken, Veilige en betrokken schoolomgeving | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 717 | 21 % | 7 % | - | 6,4 | 6,6 | 8,5 | 7,0 | 7,2 | Bron 1 |
| -3 | Het Hervormd Lyceum West | Tweetalig onderwijs havo - vwo, Presteren doe je samen, Gymnasium, Opstromen waar mogelijk, "Hallo Wereld" lessen | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 896 | 44 % | 12 % | - | 6,2 | 5,9 | 8,9 | 7,6 | 7,2 | Bron 1 |
| -1 | Vonk Heerhugowaard | Goede zorg met korte lijnen, Brede opleiding, Goede leerlingbegeleiding | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 306 | 28 % | - | - | 5,9 | 6,4 | 9,1 | 7,2 | 7,2 | Bron 1 |
| -4 | OSB Amsterdam | Brede brugklas, Veelzijdig uitdagend, Week van de Ambitie, Eigen onderbouwkantine, Intensief mentoraat | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.112 | 30 % | 6 % | - | 5,7 | 6,0 | 8,7 | 8,0 | 7,1 | Bron 1 |
| -5 | OSG Willem Blaeu | Openbaar, Brede scholengemeenschap, Tweetalig onderwijs, Topsporttalentschool, Digitaal onderwijs | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 692 | 28 % | 10 % | - | 5,7 | 6,6 | 8,7 | 7,4 | 7,1 | Bron 1 |
| -1 | SG Nelson Mandela | Algemeen bijzonder; Dalton, Betrokken en begeleidend, Vmbo tl/mavo en mavo-havo, Online en offline leren, Cambridge/Sport/Kunst/ICT | vmbo-(g)t | 170 | 100 % | 6 % | - | 6,0 | 6,4 | 9,1 | 6,9 | 7,1 | Bron 1 |
| -6 | Scholengemeenschap Gerrit Rietveld | kansrijk, toegewijd, positief, vriendelijk, begeleiding op maat | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 450 | 12 % | 6 % | 2,3 (5) | 6,1 | 6,2 | 8,7 | 7,2 | 7,1 | Bron 1 Bron 2 |
| -4 | Vonk Castricum | School van kansen, Praktisch, Vaardig en Groen, Brede opleiding, Duurzaam en toekomst bestendig, Goede leerlingbegeleiding | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 1.018 | 40 % | - | - | 5,4 | 6,1 | 9,0 | 7,6 | 7,1 | Bron 1 |
| -6 | Calvijn College Amsterdam | Doorlopende leerlijn met mbo, Studieloopbaan begeleiding, Modern gebouw met goede faciliteiten, leren door te doen, Sportactief & topsport | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 512 | 19 % | 9 % | - | 5,9 | 6,1 | 8,5 | 7,7 | 7,1 | Bron 1 |
| -4 | Opb RSG Wiringherlant | Openbaar, Brugklas-VMBO-HAVO-Atheneum, Global Citizens, TTO - tweetalig onderwijs, Sportklas | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 968 | 33 % | 7 % | - | 5,9 | 6,3 | 8,6 | 7,4 | 7,0 | Bron 1 |
| -5 | Ir. Lely Lyceum | Gymnasium/Atheneum/Havo/Mavo, Technasium, Internationalisering TTO, Empowerment, Sterk in toekomst! | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.147 | 27 % | 6 % | 3,1 (14) | 5,7 | 6,0 | 8,9 | 7,5 | 7,0 | Bron 1 Bron 2 |
| -4 | Metropolis Lyceum | innovatief daltononderwijs, leren door te doen/ontdekken, inspirerend en vakoverstijgend, midden in de wereld, het beste uit jezelf halen | vmbo-(g)t havo atheneum | 453 | 26 % | 8 % | - | 6,1 | 6,6 | 9,0 | 6,3 | 7,0 | Bron 1 |
| -4 | Herbert Vissers College (mavo, havo, vwo) | Persoonlijke aandacht voor elke leerling, Brede school met alle niveaus, Duidelijke structuur en begeleiding, Leren door doen en ontdekken, Veilige en betrokken schoolomgeving | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 906 | 42 % | 7 % | - | 5,9 | 6,3 | 8,7 | 7,1 | 7,0 | Bron 1 |
| -3 | Avantis College | Vmbo-basis/-kader/-t/mavo/havo/ISK, Persoonlijke aandacht en begeleiding, Talentontwikkeling, Topsport Talentschool, Kleinschalig en veilig | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 462 | 9 % | 5 % | 2,4 (5) | 5,9 | 5,4 | 8,4 | 8,4 | 7,0 | Bron 1 Bron 2 |
| -5 | Bredero | Breder Onderwijs, Flexibele driejarige brugperiode, Opdrachten voor bedrijven en organisaties., Diploma+, Sport en bewegen | vmbo-(g)t havo | 449 | 65 % | 8 % | - | 5,6 | 6,1 | 8,8 | 7,3 | 7,0 | Bron 1 |
| -5 | Yuverta vmbo Aalsmeer | Algemeen bijzonder, Paard-Kook-TEC-Styling-Outdoor&Sport, betrokken, respect en waardering, kleinschalig | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 527 | 37 % | - | 1,4 (3) | 5,4 | 6,0 | 9,0 | 7,5 | 7,0 | Bron 1 Bron 2 |
| -3 | Vonk Grootebroek | Plezier, Groen is de brede basis, je kunt alle kanten op, Ondersteuning is maatwerk, Veilig en kleinschalig, Groen gezond en duurzaam | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 241 | 36 % | - | - | 5,5 | 5,7 | 8,8 | 7,6 | 6,9 | Bron 1 |
| -6 | Lumion | Coaching, Persoonlijke ontwikkeling, Zelfstandigheid, Lumion leren, Lumion leven | vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.405 | 32 % | 7 % | - | 5,7 | 6,5 | 8,7 | 6,5 | 6,9 | Bron 1 |
| -6 | Bindelmeer College | we geven mooie lessen aan kleine klassen, voetbal/kook/dans/technology/kunst - klassen, Gericht op opstroom vanaf het lagere school advies, heel veel persoonlijke aandacht, toekomstgericht onderwijs | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 276 | 19 % | 9 % | - | 6,0 | 5,5 | 8,5 | 7,3 | 6,8 | Bron 1 |
| -4 | Iedersland College | VMBO basis en kader en GL, Kleine klassen, veel aandacht, Iedereen wordt gezien, Extra ondersteuning, Tussenvoorziening | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 181 | 13 % | 9 % | - | 6,1 | 6,2 | 6,7 | 8,2 | 6,8 | Bron 1 |
| -8 | Comenius College | Open christelijk, Vertrouwen, Aandacht, Ruimte, Gezond | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.598 | 21 % | 6 % | - | 5,2 | 6,3 | 8,6 | 7,1 | 6,8 | Bron 1 |
| -7 | Daltonschool Spinoza20first | Dalton, Gepersonaliseerd / contextrijk, Onderzoekend en ontwerpend, 21e-eeuwse vaardigheden, Maatwerk voor leerlingen | vmbo-(g)t havo atheneum | 985 | 24 % | 8 % | - | 5,5 | 5,9 | 8,0 | 7,3 | 6,7 | Bron 1 |
| -3 | Don Bosco College | Veilig en vertrouwd, Uitdagend en gezellig, Veel keuzes en mogelijkheden, Uitstekende begeleiding, Jouw groei is ons doel! | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.044 | 24 % | 5 % | - | 4,6 | 5,5 | 10,0 | 6,6 | 6,7 | Bron 1 |
| -6 | OSG de Hogeberg | vmbo basis / vmbo kader / mavo / havo / vwo, Veiligheid, zelfredzaamheid, Vrijheid, gelijkwaardigheid, ontmoeting, Eilandschool, Brede scholengemeenschap | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 576 | 29 % | 7 % | - | 5,1 | 5,5 | 8,5 | 7,1 | 6,6 | Bron 1 |
| -1 | Vonk Purmerend | Groene + brede opleiding, Goede zorg + prima resultaten, Goede begeleiding+ taakgericht | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 578 | 27 % | - | 2,5 (7) | 6,1 | 6,5 | 9,2 | - | - | Bron 1 Bron 2 |
| 0 | Mediacollege Amsterdam vmbo | Vakschool Media Vormgeving ICT, Technisch creatieve school, Veilige school, Diverse school, Algemeen bijzonder | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 318 | 44 % | - | 3,6 (5) | 6,3 | - | - | 7,1 | - | Bron 1 Bron 2 |
| 0 | A. Roland Holst College | Betrokkenheid, Zelfontplooiing, Uitdaging, Vertrouwen, Veelzijdig | vmbo-(g)t havo | 1.215 | 24 % | 4 % | - | 6,0 | 7,1 | 9,3 | - | - | Bron 1 |
| 2 | Alberdingk Thijm Mavo | vmbo-(g)t | 118 | 100 % | 4 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| -1 | Berger SGM | kunst en cultuur, exact en natuur, veilig en gezellig, nabijheid & creativiteit, gemeenschap | vmbo-(g)t havo atheneum | 818 | 32 % | 6 % | - | 6,1 | - | - | 7,6 | - | Bron 1 |
| 1 | Bernard Nieuwentijt College | Kleinschalig, oog voor elkaar, Digitaal en actief, Talentontwikkeling, Ondersteuning, Cultuur | vmbo-(g)t | 253 | 100 % | 7 % | - | 5,9 | 7,0 | 9,0 | - | - | Bron 1 |
| -2 | Castor College | Verbindend, Energiek, Divers, Veerkrachtig, Kwaliteit | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.378 | 28 % | 6 % | - | 6,3 | - | - | - | - | Bron 1 |
| -2 | Cornelius Haga Lyceum, Islamitische Scholengemeenschap voor mavo havo en vwo | vmbo-(g)t havo atheneum | 485 | 45 % | 10 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 0 | Fiducie College | vmbo-(g)t/havo vmbo-(g)t | 43 | - | - | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 1 | Gertenbach College Zandvoort | De kracht van kleinschaligheid, Iedereen voelt zich welkom, veilig en gewaardeerd, Hartelijk en hulpvaardig, Uniek dyslexiebeleid | vmbo-(g)t | 204 | 100 % | 5 % | - | 5,9 | 6,9 | 9,0 | - | - | Bron 1 |
| 0 | Groot Goylant | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 301 | 8 % | 4 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| -2 | Haarlem College havo mavo vmbo | Persoonlijke aandacht, Kleine klassen, Goede ondersteuning, Inspirerende omgeving, Nieuw: onderbouw havo | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 817 | 18 % | 7 % | - | 6,4 | 6,7 | 8,8 | - | - | Bron 1 |
| 1 | Junior College | Persoonlijke aandacht, Leren in een veilige omgeving, Sportief en cultureel, Kleinschalig en overzichtelijk, Gehoord en gezien | vmbo-b/k/(g)t vmbo-b/vmbo-k vmbo-(g)t/havo havo havo/vwo atheneum gymnasium | 345 | - | 4 % | - | 6,4 | - | - | 8,0 | - | Bron 1 |
| 0 | Kairos Tienercollege | Duurzaamheid, Inclusiviteit, De spelende mens, De mens in ontwikkeling, Kleinschalig | vmbo-(g)t/havo/vwo havo/vwo | 147 | - | 7 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Kaj Munk College | Warm & duidelijk, Technasium, Sport & Lifestyle, Digital Discoveries, Art & Design | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.046 | 50 % | 7 % | - | 5,9 | - | - | 7,8 | - | Bron 1 |
| 0 | KSH | Persoonlijke aandacht, Themaklassen, Mavo/ Havo/ Vwo, VWO plus én Gymnasium, WON-school | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.347 | 29 % | 5 % | - | 5,7 | 7,3 | 9,4 | - | - | Bron 1 |
| -1 | Montessori Lyceum Amsterdam - Van Ostadestraat | Vertrouwen, Verbondenheid, Creativiteit, Leren & Groeien, Kwaliteit | vmbo-(g)t/havo havo havo/vwo vwo atheneum | 645 | - | 5 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Montessori Lyceum Gooise Meren | Montesorionderwijs, Vrijheid in gebondenheid, Digitale technologie, Kunst en cultuur, Duurzaamheid | vmbo-(g)t havo atheneum | 585 | 49 % | 4 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -2 | Montessori Lyceum Terra Nova | mavo havo vwo, Persoonlijke aandacht, Leren over jezelf en de wereld, Montessori, Kunst & Cultuur, Sport, Science | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 430 | 35 % | 12 % | - | - | 5,6 | 9,4 | 6,3 | - | Bron 1 |
| 0 | Over-Y College | Prof klas, Sportklassen, Technologie & Toepassing, Geo Future School, Elke periode een projectweek | vmbo-(g)t | 398 | 100 % | 7 % | - | 5,7 | 6,5 | 9,4 | - | - | Bron 1 |
| -2 | Rudolf Steiner College Belgiëlaan | Vrijeschool, Creatief, Kunstzinnig, Persoonlijke ontwikkeling, Sociaal | vmbo-(g)t havo atheneum | 545 | 21 % | 7 % | - | 5,0 | - | - | 7,5 | - | Bron 1 |
| -1 | Saga Driehuis | Gepersonaliseerde leerroutes, Leren vanuit eigen interesses, Werken met challenges, Samen met anderen leren, Geen onderscheid in niveaus | vmbo-(g)t havo atheneum | 177 | 7 % | 5 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -4 | Spinoza Lyceum Amsterdam | eigentijds daltononderwijs, kunst- en cultuureducatie, maaklab en robotica, aparte gymnasiumklas, maatwerk voor leerlingen en ondersteuning op maat | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.337 | 17 % | 8 % | - | 5,8 | - | - | 8,4 | - | Bron 1 |
| -1 | Spring High | Een Leergemeenschap, Toekomstgericht, Leren in beweging, Leerpleinen en buitenlessen | vmbo-(g)t havo atheneum | 180 | 45 % | 7 % | - | 5,4 | - | - | 7,5 | - | Bron 1 |
| 0 | St. Aloysius College | vmbo-(g)t havo | 521 | 60 % | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 1 | Stichting Joodse Kindergemeenschap Cheider MAVO HAVO VWO | vmbo-(g)t havo atheneum | 35 | 33 % | 4 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 0 | Sweelinck College | Sterk onderwijs, Veiligheid, Brede ontwikkeling leerling, Toekomst gericht, Aandacht dyslexie/kurzweil | vmbo-(g)t havo | 259 | 74 % | 8 % | - | - | 7,3 | 8,4 | - | - | Bron 1 |
| 0 | TASC Amsterdam | Creativiteit, Innovatie, Techniek, Vrijheid | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 136 | - | 7 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Xplore - Agora Amsterdam | Gepersonaliseerde leerroutes, Leren vanuit eigen interesses, Werken met challenges, Leren samen met anderen, Geen onderscheid in niveaus | vmbo-(g)t havo atheneum | 392 | 8 % | 7 % | - | 7,7 | - | - | 8,0 | - | Bron 1 |
| -2 | Yuverta vmbo Amsterdam-West | kleinschalig, prima begeleiding, naast theorie ook praktijk, persoonlijke aandacht, veilige leeromgeving | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 253 | 4 % | - | - | 6,0 | - | - | 6,7 | - | Bron 1 |