De beste vmbo-(g)t-scholen in Utrecht
1
2
3
Deze tabel toont 61 scholen in de Provincie Utrecht die vmbo-(g)t aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-(g)t-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo-kader of havo, kan het nodig zijn dat vmbo-(g)t-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-(g)t-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo-kader of havo, kan het nodig zijn dat vmbo-(g)t-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % vmbo-(g)t | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | MPower | Openbaar, Kleinschalig, Leren door te doen, Jij wordt gezien | praktijkonderwijs vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 457 | 17 % | 8 % | - | 7,4 | 7,5 | 9,0 | 7,8 | 7,9 | Bron 1 |
| 1 | Broeckland College | Leren door doen, Aandacht, Christelijk geïnspireerd, Normen en waarden, Veiligheid | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 456 | 21 % | 8 % | - | 6,3 | 7,8 | 9,4 | 8,1 | 7,9 | Bron 1 |
| 3 | Werkplaats Kindergemeenschap VO | Kees Boeke, Gelijkwaardigheid, Samenwerken, Duurzaamheid, Cultuur en creativiteit | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.432 | 27 % | 6 % | - | 6,5 | 7,6 | 9,3 | 8,1 | 7,9 | Bron 1 |
| 4 | RSG Pantarijn locatie Rhenen | welkom in de toekomst, Niveau verhogen, Sport- en MVI klas, Veilig, Kwaliteit | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 274 | 34 % | 6 % | - | 6,8 | 7,5 | 9,5 | 7,7 | 7,9 | Bron 1 |
| 1 | Globe College Utrecht vmbo | Breed VMBO, Taal, Talent, Toekomst, Globe College vmbo | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 715 | 23 % | 7 % | - | 6,8 | 7,2 | 8,9 | 8,5 | 7,8 | Bron 1 |
| 3 | Oostwende College vmbo havo vwo | Een school voor iedereen, Maatwerk voor elke leerling, Voelt vertrouwd, Vol ondernemendheid, Christelijk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 366 | 41 % | 7 % | - | 6,5 | 7,2 | 9,2 | 8,2 | 7,8 | Bron 1 |
| 4 | Waldheim-mavo | kleinschalig en betrokken, regulier en talentklassen, verbinding, kies zelf, havoflex | vmbo-(g)t | 377 | 100 % | 5 % | - | 6,5 | 7,2 | 9,0 | 8,4 | 7,8 | Bron 1 |
| 5 | VeenLanden College | Gepersonaliseerd, Coaching, Vakken op verschillend niveau, Versneld traject, Dagelijkse planning | vmbo-(g)t | 353 | 100 % | 4 % | 4,6 (3) | 6,7 | 7,2 | 9,1 | 8,0 | 7,7 | Bron 1 Bron 2 |
| 2 | Limus College | Brede brugklas met ontwikkelingsgericht onderwijs, Samenwerken aan projectonderwijs geeft energie!, Aandacht voor jouw welzijn en kwaliteiten, Begrijpen waarvoor je leert & uitdaging op route, Onderwijs gemaakt voor jouw tienerbrein | vmbo-(g)t | 234 | - | 6 % | - | 6,5 | 6,9 | 8,7 | 8,7 | 7,7 | Bron 1 |
| 3 | Minkema College, locatie Steinhagenseweg | Verbindend, Inspirerend, Verantwoordelijk, Vier mavo-routes, Brede basis/kaderopleiding | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 708 | 61 % | 6 % | - | 6,5 | 7,2 | 8,8 | 8,1 | 7,7 | Bron 1 |
| 0 | Ichthus College | Christelijk, Koersvast, grensverleggend en hoopvol, Internationaal: Global Citizen, Afdelingen met eigen gezicht, Aandacht voor de groep en voor het individu | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 2.116 | 32 % | 5 % | - | 6,1 | 7,0 | 9,2 | 8,3 | 7,7 | Bron 1 |
| 2 | Revius Lyceum Wijk bij Duurstede | Dichtbij huis, Dichtbij in de leerhuizen, Dichtbij in de maatschappij, Dichtbij voor de leerling, Dichtbij voor de ouders | vmbo-(g)t havo | 680 | 54 % | 8 % | - | 6,3 | 7,3 | 9,5 | 7,4 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Christelijk College Zeist | iPad, Expliciete Directe Instructie, Positive Behavior Support, Persoonlijk, Flexuren | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 428 | 14 % | 8 % | 3,4 (6) | 6,2 | 7,0 | 9,3 | 7,8 | 7,6 | Bron 1 Bron 2 |
| 2 | Rientjes Mavo | Kleinschalig en veilig, Aandacht voor elk kind, Stapsgewijze ontwikkeling, Zelfbewust en omgevingsbewust, Je mag er zijn op de Rientjes! | vmbo-(g)t | 380 | 100 % | 9 % | - | 6,6 | 7,3 | 9,2 | 7,3 | 7,6 | Bron 1 |
| 2 | Waldorf Utrecht | Kwaliteit, Moed, Creativiteit, Verbinding | vmbo-(g)t havo atheneum | 513 | 36 % | 6 % | - | 6,3 | 7,4 | 9,3 | 7,5 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Het Perron | levensecht leren, leren door te doen, persoonlijke begeleiding, oog voor elke leerling | praktijkonderwijs vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 983 | 21 % | 7 % | - | 6,1 | 7,0 | 8,9 | 8,3 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | Niftarlake College | Verantwoordelijk en positief, Verbindend en ondernemend, Boeken en iPad, Talentontwikkeling, Technasium & BCP | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.444 | 26 % | 7 % | - | 6,6 | 7,3 | 8,8 | 7,6 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Het Nieuwe Eemland | Persoonlijk, Flexibel, keuzemogelijkheden, Betrokken, Toekomstgericht, Stevige kennisbasis | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.214 | 26 % | 8 % | - | 6,2 | 7,3 | 9,2 | 7,5 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Katholieke scholengemeenschap De Breul | Samen leven, samen leren en samen doen, Brede ontwikkeling, Technasium, Wederzijds vertrouwen, Elke leerling in beeld | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.399 | 30 % | 6 % | - | 6,5 | 7,4 | 9,1 | 7,1 | 7,5 | Bron 1 |
| 1 | X11 | Openbaar, Creatief-technisch, Ontwerpen en maken, Ontwikkelingsgericht, Onderwijs is overal | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 1.098 | 36 % | 6 % | - | 6,6 | 7,0 | 8,8 | 7,6 | 7,5 | Bron 1 |
| 1 | Houtens | De school die je kent, Verbindend, Voorspelbaar, Vrolijk, Pedagogisch sterk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 540 | 64 % | 4 % | - | 6,4 | 7,1 | 9,1 | 7,5 | 7,5 | Bron 1 |
| -2 | Vathorst College | Kunst en cultuur, Zelf-verantwoordelijk leren, Contextrijk leren, Digitaal leren, Wereldgericht onderwijs | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.015 | 23 % | 6 % | - | 6,4 | 6,9 | 8,5 | 8,2 | 7,5 | Bron 1 |
| -3 | Amadeus Lyceum | Creativiteit, Nieuwsgierigheid, Zelfsturing, Dialoog en respect | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.696 | 24 % | 8 % | - | 6,0 | 6,9 | 9,3 | 7,8 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | Kalsbeek College, locatie Bredius | Brede vorming, Vanaf klas 1 veel doen, Prettige en open sfeer, Flexrooster, Zeker groeien | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 975 | 35 % | 6 % | - | 6,3 | 6,9 | 9,2 | 7,5 | 7,5 | Bron 1 |
| -2 | Anna van Rijn College | Maak bij ons kennis met de wereld om je heen, Verken je niveau tijdens de tweejarige brugperiode, Elke leerling heeft een persoonlijke coach, Mogelijkheid tot versnellen, vervroegen, verdiepen, Keuzeprogramma's: taal, tech, kunst en sport | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.166 | 44 % | 9 % | - | 6,1 | 6,8 | 9,1 | 7,7 | 7,4 | Bron 1 |
| -2 | Kalsbeek College locatie Schilderspark | Betrokkenheid, Brede vorming, Kunst en cultuur, Veilige leer- en werkomgeving, Uitdaging | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.743 | 31 % | 6 % | - | 6,1 | 6,9 | 9,2 | 7,5 | 7,4 | Bron 1 |
| -1 | Amsfort College | Positief en uitdagend, gl/tl, mavo/havo, Jij kiest, samen met je coach, Leren, ook door te doen!, Bouwen aan je skills | vmbo-(g)t | 262 | 100 % | 6 % | 2,4 (3) | 6,2 | 7,0 | 9,0 | 7,3 | 7,4 | Bron 1 Bron 2 |
| -2 | Academie Tien | persoonlijk en gemeenschappelijk, junioren, mavo, havo, vwo, verwondering en grote vragen, burgerschap | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.223 | 31 % | 6 % | - | 6,1 | 6,7 | 9,0 | 7,6 | 7,3 | Bron 1 |
| -2 | Corderius College | Protestants Christelijk, Mavo, havo, atheneum, gymnasium en vwo masterclass, Positief pedagogisch klimaat, Extra uitdaging voor m/h/v, Begaafdheidsprofielschool | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.676 | 29 % | 7 % | - | 6,2 | 6,8 | 8,8 | 7,5 | 7,3 | Bron 1 |
| -2 | De Passie Utrecht | Wij volgen Jezus, Wij geven goed onderwijs en leren je meer, Wij werken samen aan een hoopvolle toekomst | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.124 | 21 % | 5 % | - | 5,9 | 6,9 | 8,6 | 7,9 | 7,3 | Bron 1 |
| -1 | Het Heerenlanden | Open protestants‑christelijke identiteit, Sterke persoonlijke begeleiding, Praktijkmavo -en havo en Heerenlanden Academy, Goede schoolresultaten, Veilig en positief schoolklimaat | vmbo-(g)t havo atheneum | 648 | 39 % | 7 % | - | 6,1 | 6,6 | 8,8 | 7,8 | 7,3 | Bron 1 |
| 0 | NXT Doorn | Openbaar, Kleinschalig, leerlinggericht, Talentontwikkeling, Prettige sfeer, veilig klimaat, 80-minuten (flex)rooster | vmbo-(g)t | 157 | 100 % | 7 % | - | 6,1 | 7,0 | 9,2 | 6,9 | 7,3 | Bron 1 |
| -2 | VeenLanden College | Verantwoordelijk, Persoonlijke groei, Zorgzaamheid, Met elkaar in gesprek, Leerlingen mogen fouten maken | vmbo-(g)t havo atheneum | 866 | 25 % | 4 % | - | 5,9 | 6,7 | 8,7 | 7,9 | 7,3 | Bron 1 |
| -1 | Muurhuizen | Tijd voor jou, Kansen bieden, Begeleiding en ondersteuning, Persoonlijk en toegewijd, GL, TL, Havo 6 | vmbo-(g)t havo | 493 | 88 % | 8 % | - | 6,1 | 6,7 | 9,0 | 7,3 | 7,3 | Bron 1 |
| -2 | Yuverta vmbo Houten | persoonlijke groei, talentontwikkeling, blended learning, klein en veilig, toekomstgericht | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 470 | 25 % | - | - | 6,3 | 6,0 | 9,0 | 7,6 | 7,3 | Bron 1 |
| -2 | Griftland College | Betrokken, Kwaliteit, Groeien, Verbinden, Christelijk | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.267 | 28 % | 8 % | - | 5,9 | 6,3 | 8,9 | 7,6 | 7,2 | Bron 1 |
| -1 | Aeres VMBO Maartensdijk | Volop keuzes voor jou!, Persoonlijk en veilig, Positief gedrag belonen, Eigentijds en groen, Leuk en gezellig | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 470 | 26 % | - | 3,1 (12) | 5,9 | 6,7 | 9,3 | 6,9 | 7,2 | Bron 1 Bron 2 |
| -2 | Cals College IJsselstein | Open Katholiek, Brede scholengemeenschap, Verbinding, respect, ontmoeten, Theorie- en praktijkonderwijs, Leerroutes | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 915 | 41 % | 6 % | - | 5,7 | 6,1 | 9,1 | 7,8 | 7,1 | Bron 1 |
| -5 | Revius Lyceum Doorn | Mavo, Havo, VWO, Tweetalig onderwijs, Tweejarige brugklas | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.426 | 18 % | 8 % | - | 5,3 | 6,4 | 9,5 | 7,1 | 7,1 | Bron 1 |
| -3 | Openbaar VMBO en MAVO Zeist | Openbaar, Presteren, Kleinschalig, Talenten, Een kleine school op een prachtig landgoed | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 352 | 56 % | 7 % | - | 5,7 | 6,2 | 8,5 | 7,8 | 7,1 | Bron 1 |
| -3 | Lekpoort College | Protestants-christelijk, Middelgrote school, Kansklassen leerjaar 1 en 2, Dorps karakter, Praktijkgericht programma in tl en havo bovenbouw | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 682 | 44 % | 8 % | - | 5,6 | 6,3 | 8,9 | 7,4 | 7,1 | Bron 1 |
| -3 | VOLT! Toekomstmakers | Verbonden met de samenleving, VMBO & toekomst-HAVO, Sportklas voor alle leerlingen, Leren door doen, Ondernemend en innovatief | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 544 | 39 % | 6 % | - | 6,0 | 6,6 | 9,0 | 6,5 | 7,1 | Bron 1 |
| -5 | 't Atrium | Sportklas, Xplore, Vertrouwen | Veiligheid, Vakmanschap, Verbinding | Verantwoordelijkheid | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.008 | 41 % | 6 % | - | 5,4 | 6,2 | 8,6 | 7,3 | 6,9 | Bron 1 |
| -6 | Oosterlicht College | Tweejarige brugklas op alle onderwijsniveaus, CultuurProfielSchool; kunst beeldend - kunst drama, Cambridge English havo en vwo; hoog niveau Engels, Kunstklas, Sportklas of Funtology in brugklas, Professionele keuken vmbo D&P | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.252 | 26 % | 8 % | - | 5,4 | 6,1 | 8,7 | 7,1 | 6,8 | Bron 1 |
| -7 | Gerrit Rietveld College | Technasium, Cultuurprofielschool, TheaterKunstKlas, Rietvelduren, Diversiteit & verbinding | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.167 | 29 % | 8 % | - | 5,6 | 6,3 | 8,6 | 6,8 | 6,8 | Bron 1 |
| -5 | Farel College | Aandacht voor elkaar en de wereld om ons heen, Open christelijke school, Uitdagen op eigen niveau en ruimte voor talent, Respect, vertrouwen en gelijkwaardigheid, Regulier en Tweetalig Onderwijs | vmbo-(g)t havo atheneum | 872 | 26 % | 7 % | bekijk enige review | 5,4 | 6,0 | 9,0 | 6,6 | 6,7 | Bron 1 Bron 2 |
| -5 | Yuverta vmbo Amersfoort | Groen onderwijs, Kleinschalig, Persoonlijke aandacht, Moderne leermiddelen, Leren op eigen tempo | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 320 | 32 % | - | - | 5,0 | 5,5 | 8,6 | 6,5 | 6,4 | Bron 1 |
| -8 | Christelijk Lyceum Zeist | Lerende gemeenschap, ICT (Laptop per Leerling), Tweetalig havo en vwo, Sport en beweging, Beta-excellentie | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.357 | 21 % | 8 % | - | 5,7 | 5,1 | 7,1 | 7,0 | 6,2 | Bron 1 |
| 0 | NXT Maarsbergen voor vmbo en havo | Vakcollege voor vmbo en havo, uniek in de regio., Beroepsgerichte vakken voor alle niveaus, Leren door doen, Vmbo: BWI, PIE, M&T en HBR, Beroepsgerichte vakhavo: PGP Technologie (groot) | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 542 | 28 % | 7 % | 3,4 (8) | 5,8 | - | - | 7,6 | - | Bron 1 Bron 2 |
| 2 | Al Amana College Utrecht | moed, ihsan, saamhorigheid, respect | vmbo-(g)t | 352 | - | 4 % | 3,7 (3) | - | - | - | - | - | Bron 1 Bron 2 |
| -3 | Christelijk Lyceum Veenendaal | Brede Christelijke identiteit, Talentklassen, Maatwerk/flexrooster, Buitenschoolse activiteiten, Uitgebreide ondersteuning | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.885 | 27 % | 9 % | - | 6,0 | 6,9 | 9,0 | - | - | Bron 1 |
| 0 | Focus College Amersfoort | vmbo-(g)t | 57 | - | - | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| -1 | GSG Guido HAVO VWO Onderbouw | Bijbelgetrouw christelijk, Talentvolonderwijs, Ontwikkelingsgericht, T/havo, havo, vwo, gymnasium, Hoog- en meerbegaafdheid | vmbo-(g)t/havo havo havo/vwo vwo atheneum gymnasium | 555 | - | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | GSG Guido VMBO | Christelijk, Bijbelgetrouw, Dienstverlening & Producten | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 534 | 54 % | 6 % | - | 6,7 | - | - | - | - | Bron 1 |
| -2 | Meerscholen v Lyc Havo Mavo Vbo Lwoo - 't Hooghe Landt | vmbo-(g)t atheneum gymnasium | 579 | 48 % | 8 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| -1 | Rembrandt College Openbare Scholengemeenschap voor Mavo Havo Ath | Openbaar, Cultuurprofielschool, Geeft je de ruimte!, Groeiende verantwoordelijkheid, Midden in maatschappij | vmbo-(g)t havo atheneum | 803 | 45 % | 7 % | - | 5,3 | 7,2 | 9,6 | - | - | Bron 1 |
| -1 | Scholengemeenschap voor Voortgezet Vrije Schoolonderwijs | vmbo-(g)t | 47 | - | 9 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 3 | School aan de Singel Montessori (mavo/havo) | stad als klaslokaal, vrijheid in gebondenheid, werken vanuit vertrouwen, samenhang in leerstof, Leren met betekenis | vmbo-(g)t | 43 | 100 % | 8 % | - | 7,2 | 8,3 | 9,0 | - | - | Bron 1 |
| -2 | Stichtse Vrije School | Onderwijs gericht op natuurlijke ontwikkelingsfase, Persoonlijk contact en gezien worden, Cognitief, kunstzinnig, sociaal én praktisch, Verdieping via periodeonderwijs, Veilig & Kleinschalig | vmbo-(g)t havo atheneum | 748 | 38 % | 9 % | - | - | - | - | 7,7 | - | Bron 1 |
| 0 | Yuverta vmbo Montfoort | Uitdagend en aantrekkelijk onderwijs, Werken aan échte opdrachten, Eigenaarschap op eigen leren, Theoretische kennis én vaardigheden, Ontwikkelen van je persoonlijke kwaliteiten | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 773 | 36 % | - | - | 6,4 | - | - | 8,3 | - | Bron 1 |
| -1 | Yuverta vmbo Utrecht | Kleine school waar iedereen elkaar kent, De leerling staat écht centraal, Modern groen onderwijs, Goede begeleiding en sfeer, Met trots werken aan je eigen ontwikkeling | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 480 | 34 % | - | - | 6,0 | - | - | 7,6 | - | Bron 1 |