De beste vmbo-(g)t-scholen in Limburg
1
2
3
Deze tabel toont 43 scholen in de Provincie Limburg die vmbo-(g)t aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-(g)t-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo-kader of havo, kan het nodig zijn dat vmbo-(g)t-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-(g)t-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo-kader of havo, kan het nodig zijn dat vmbo-(g)t-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % vmbo-(g)t | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2 | Beroepscollege Parkstad Limburg, loc. Brandenberg | Dynamisch, Modern, Talent-ontwikkeling, Kleinschaligheid, Veiligheid | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 481 | 13 % | 6 % | - | 7,4 | 8,0 | 9,3 | 7,9 | 8,2 | Bron 1 |
| 6 | Sint Ursula Heythuysen | Kansrijk, Innovatief, Plezier, Verbinding, Veilige leeromgeving | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 456 | 44 % | 4 % | - | 7,2 | 7,6 | 9,6 | 8,2 | 8,1 | Bron 1 |
| 3 | Kandinsky Molenhoek | Maatschappelijke betrokkenheid, Persoonlijke aandacht, Actief onderwijs, Sport, Kleine school, kleine klassen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 236 | 18 % | 6 % | - | 7,3 | 7,8 | 8,9 | 8,2 | 8,1 | Bron 1 |
| 2 | Beroepscollege Parkstad Limburg, locatie Herle | Veilig leer- en leefklimaat, Maatwerk & begeleiding, Keuze & loopbaan begeleiding, Breed en uniek aanbod, Kleinschalige school | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 498 | 5 % | 6 % | - | 7,0 | 7,5 | 9,0 | 8,4 | 8,0 | Bron 1 |
| 3 | Mezzo Elzendaal Gennep | Sport, Kwaliteit en vernieuwing, Cultuur, Goede sfeer, Engels met Anglia Europe | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 524 | 38 % | 6 % | - | 6,9 | 7,5 | 9,0 | 8,4 | 8,0 | Bron 1 |
| 3 | De Nieuwe Thermen | Thematisch & Contextrijk, Onderzoekend & Ondernemend, Vaardigheden & Talenten, Autonomie & Eigenaarschap, Kleinschalig & Veilig | vmbo-(g)t | 349 | 100 % | 8 % | 2,9 (3) | 7,0 | 7,4 | 9,2 | 8,0 | 7,9 | Bron 1 Bron 2 |
| -1 | Emmacollege MAVO KBL BBL | goed onderwijs, mavo, kbl, bbl, veiligheid, respect, duidelijk, aandacht en begeleiding, voorbereidend en burgerschap | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 644 | 17 % | 7 % | - | 6,9 | 7,1 | 9,3 | 7,9 | 7,8 | Bron 1 |
| 3 | Blariacumcollege | Dynamisch, Kleinschalig, Persoonlijk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.022 | 29 % | 6 % | - | 6,7 | 7,3 | 8,8 | 8,1 | 7,7 | Bron 1 |
| 0 | VMBO Porta Mosana College | Activerend, Constructief, Samenhangend, Uitdagend, Passend | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 151 | 11 % | 5 % | - | 6,4 | 7,1 | 9,6 | 7,8 | 7,7 | Bron 1 |
| -1 | Vrijeschool Parkstad | vmbo-(g)t havo atheneum | 347 | 39 % | 8 % | - | 5,6 | 7,5 | 9,7 | 8,0 | 7,7 | Bron 1 | |
| 0 | Groenewald | Samen, Kleinschalig, Prestatie, Respectvol, Uitdagend | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.494 | 31 % | 3 % | - | 6,4 | 7,1 | 9,3 | 8,1 | 7,7 | Bron 1 |
| 0 | VMBO Maastricht | Activerend, Constructief, Samenhangend, Uitdagend, Passend | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 232 | 7 % | 5 % | - | 6,4 | 7,1 | 9,6 | 7,8 | 7,7 | Bron 1 |
| 0 | Dendron College | Kwalitatief goed onderwijs, Persoonlijke groei, Verbinding | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.522 | 28 % | 4 % | - | 6,6 | 7,2 | 9,3 | 7,6 | 7,7 | Bron 1 |
| 0 | Wings Roermond | Algemeen bijzonder, Ict-vernieuwingen, Onderwijs voor de 21e eeuw, Creatieve school | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 624 | 20 % | 6 % | - | 6,8 | 6,9 | 8,7 | 8,1 | 7,6 | Bron 1 |
| 1 | Sint Ursula Horn | Kansrijk, Innovatief, Plezier, Verbinding, Veilige leeromgeving | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.053 | 29 % | 4 % | - | 6,4 | 7,0 | 9,4 | 7,7 | 7,6 | Bron 1 |
| 1 | Bernard Lievegoed College | Vrijeschoolonderwijs, Kunst, cultuur & kunstzinnig onderwijs, Gezonde en duurzame school, Stages en praktijkgericht leren, Talentprogramma's muziek | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.075 | 25 % | 5 % | - | 6,1 | 7,2 | 8,8 | 8,3 | 7,6 | Bron 1 |
| 1 | Yuverta mavo Nederweert | Brede doorstroommogelijkheden, Kleinschalig, Coaching: persoonlijke aandacht, Praktijkgericht Programma in de bovenbouw, Maatwerk | vmbo-(g)t | 308 | 100 % | - | - | 6,3 | 6,9 | 9,2 | 8,0 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | Sophianum SGM i h Heuvelland | Veilige zorgzame leeromgeving, Breed onderwijsaanbod, Verbinding met de maatschappij, Internationalisering, Sterk mentoraat/coaching | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.280 | 29 % | 5 % | - | 6,6 | 6,9 | 9,0 | 7,6 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | Graaf Huyn College | Open, Inspirerend, Toekomstgericht, Inclusief, voor iedereen, Technasium | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.305 | 25 % | 6 % | - | 6,4 | 6,8 | 9,0 | 7,8 | 7,5 | Bron 1 |
| -2 | ROER College Schöndeln | Technasium, Cultuurprofielschool, Creativiteit, Verantwoordelijkheid nemen, Inzet leertechnologie | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.292 | 35 % | 6 % | - | 6,3 | 6,9 | 8,9 | 7,8 | 7,5 | Bron 1 |
| -3 | BC Broekhin Roermond | Kansklassen (jaar 1 en 2), Tweetalig onderwijs (tto), Vrijeschoolafdeling, vmbo-t-PLUS, Internationalisering | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.511 | 27 % | 6 % | 1,0 (3) | 6,2 | 6,8 | 8,9 | 7,9 | 7,5 | Bron 1 Bron 2 |
| -2 | College Den Hulster | Persoonlijk Onderwijs, Regie, Samen werken, Ondernemend ontdekken, TTO, LOOT, Da Vinci, Techniek | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.306 | 22 % | 5 % | - | 6,4 | 6,8 | 8,7 | 7,8 | 7,4 | Bron 1 |
| 0 | Valuascollege | passie, er toe doen, ontmoeten, creativiteit en cultuur, kwaliteit en samenwerken, talent en ontwikkeling, maatwerk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 2.225 | 31 % | 3 % | - | 6,2 | 6,8 | 8,8 | 7,8 | 7,4 | Bron 1 |
| -3 | Sintermeertencollege | Sterke en stabiele onderwijsresultaten, Basisvaardigheden als fundament, Een veilige en warme leeromgeving, Sport & gezondheid, Wereldburgerschap en praktijkgericht leren | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.228 | 38 % | 8 % | - | 6,2 | 6,8 | 8,6 | 8,0 | 7,4 | Bron 1 |
| 0 | Stella Maris College | Verbinding, Vertrouwen, Verantwoordelijkheid, Veerkracht, Veiligheid | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.227 | 23 % | 4 % | - | 5,8 | 6,6 | 9,1 | 8,1 | 7,4 | Bron 1 |
| -4 | Locatie Eijkhagen | Uitdagend onderwijs gericht op ontwikkeling, Tweetalig onderwijs, Een fijne inspirerende onderwijsomgeving, Een brede blik op de wereld, Een taalrijke omgeving | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.330 | 31 % | 6 % | - | 6,5 | 7,0 | 8,5 | 7,5 | 7,4 | Bron 1 |
| -1 | Broeklandcollege | Kansrijk & eigentijdsonderwijs, Zelfredzaamheid, begeleiding en zorg, Taal, rekenen en digitale geletterdheid, Burgerschap, Challenges en Praktijkgericht programma (PGP) | vmbo-(g)t | 384 | 100 % | 7 % | bekijk de 2 reviews | 6,2 | 6,4 | 8,6 | 8,2 | 7,3 | Bron 1 Bron 2 |
| -1 | Connect College - locatie VMBO | Uitdagend onderwijs, kennis en kunnen, goed voor later, veiligheid en prettige sfeer, respect | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 720 | 53 % | 5 % | - | 6,3 | 6,7 | 8,8 | 7,3 | 7,3 | Bron 1 |
| -2 | Bouwens van der Boijecollege | Betrouwbaar, Betrokken, Verbindend, Daadkrachtig | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.238 | 34 % | 5 % | - | 5,7 | 6,4 | 9,3 | 7,4 | 7,2 | Bron 1 |
| -5 | Yuverta vmbo Heerlen | vmbo-groen, Persoonlijke aandacht, Duurzaamheid, Oog voor diversiteit, Doorstroom vo - mbo -hbo | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 362 | 19 % | - | - | 5,7 | 6,1 | 9,5 | 7,5 | 7,2 | Bron 1 |
| -4 | Yuverta vmbo Roermond | Nieuwste faciliteiten, Dieren op school, Optimale begeleiding / Syntheseklas, Een paardenklas voor paardenliefhebbers, Aanbod van alle richtingen | Profiel D&P | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 531 | 24 % | - | 1,5 (3) | 5,7 | 6,5 | 9,2 | 7,4 | 7,2 | Bron 1 Bron 2 |
| -2 | Beroepscollege Parkstad Limburg, locatie Holz | Jij hoort erbij: iedereen doet ertoe, Jij kiest: leerlingen krijgen ruimte en invloed, Klaar voor morgen: voorbereiden op de toekomst, Groei met lef: moed, nieuwsgierigheid en reflectie | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 318 | 24 % | 6 % | 2,1 (11) | 5,9 | 5,8 | 9,1 | 7,9 | 7,2 | Bron 1 Bron 2 |
| -5 | Grotius College | Kleinschalig en persoonlijk, Veiligheid voorop, Brede brugklassen: TL/havo en havo/vwo, Minder toetsen, focus op ontwikkeling, Coaching en begeleiding: jouw groei staat centraal | vmbo-(g)t havo atheneum | 510 | 36 % | 9 % | bekijk enige review | 5,6 | 5,7 | 9,2 | 8,0 | 7,1 | Bron 1 Bron 2 |
| -4 | DaCapo College locatie Havikstraat voor Mavo Vbo Lwoo | Onderscheidend, Ondernemend, Vakmanschap, Maatschappelijk verantwoord, Communicatief | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 688 | 57 % | 6 % | - | 5,7 | 6,0 | 9,1 | 7,2 | 7,0 | Bron 1 |
| -3 | Compass voor Atheneum Havo en Mavo | Brede onderbouw, Persoonlijke coach, Relatie, Maatwerkklas, Groeiweken | vmbo-(g)t havo atheneum | 278 | 57 % | 8 % | - | 6,4 | 5,9 | 7,6 | 7,7 | 6,9 | Bron 1 |
| -6 | Philips van Horne | Brede brugklas (mavo t/m vwo), Veilige school, Leerlingparticipatie, Kansengelijkheid, Sterk mentoraat | vmbo-(g)t havo | 1.196 | 38 % | 6 % | - | 5,5 | 6,4 | 8,4 | 7,1 | 6,9 | Bron 1 |
| -1 | Bonnefanten College | Iedereen welkom, Persoonlijke ondersteuning, Wederzijds respect, Samen bouwen aan de toekomst, Van en voor de samenleving | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 684 | 31 % | 5 % | - | 6,7 | - | - | 7,0 | - | Bron 1 |
| 1 | Grescollege | Ervaringsgericht leren, Samenwerkend leren, Groeidenken, Toekomstgericht vakmanschap | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 323 | 45 % | 6 % | - | 6,3 | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | Het Martin Buber | vmbo-(g)t/havo vmbo-(g)t havo havo/vwo vwo | 232 | - | 5 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 0 | Openbaar Buurtcollege Maas en Peel voor mavo, havo en vwo | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 262 | 45 % | 7 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 0 | Raayland College | Aandacht, Vertrouwen en Verbondenheid, Goede begeleiding, Agora, Inclusief onderwijs, Kansrijk | praktijkonderwijs vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.755 | 28 % | 5 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Sint-Maartenscollege | Docentgestuurd onderwijs, Gedegen, met brede vorming, Veilig en verdraagzaam, Technasiumschool, Van mavo tot gymnasium | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.288 | 34 % | 5 % | - | 6,3 | - | - | 7,9 | - | Bron 1 |
| -2 | Yuverta vmbo en het groene lyceum Horst | Kleine school met fijne sfeer, Goede persoonlijke aandacht, Veel praktijklessen, Optimale talentontwikkeling, Openbaar vervoer dichtbij | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 583 | 20 % | - | bekijk de 2 reviews | 6,0 | - | - | 7,6 | - | Bron 1 Bron 2 |