De beste vmbo-(g)t-scholen in Amsterdam
1
2
3
Deze tabel toont 47 scholen in de Gemeente Amsterdam die vmbo-(g)t aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van leraren publiceert. Deze gegevens hebben we verkregen via een WOO-verzoek. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-(g)t-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo-kader of havo, kan het nodig zijn dat vmbo-(g)t-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-(g)t-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo-kader of havo, kan het nodig zijn dat vmbo-(g)t-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
Tip: Als je jouw postcode hierboven (bij de blauwe 3) invult, zie je niet alleen scholen in Amsterdam, maar ook scholen in de naburige gemeenten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % vmbo-(g)t | Leraren Ziekteverzuim | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 6 | De Amsterdamse MAVO | Humanistische MAVO, klein, iedereen kent elkaar, Hoge kwaliteit ondewijs, Burgerschap & Participatie, Democratie & Mensenrechten | vmbo-(g)t | 277 | 100 % | 1 % | - | 7,0 | 7,7 | 9,4 | 8,8 | 8,2 | Bron 1 |
| 3 | Vonk Amsterdam | Brede opleiding, Veilige school, Goede leerlingbegeleiding | vmbo-k vmbo-b vmbo-(g)t | 362 | 36 % | - | - | 7,0 | 7,3 | 9,2 | 8,7 | 8,1 | Bron 1 |
| 2 | ABC Noorderlicht | Gewoon goed onderwijs, Taal en rekenen centraal, Echte aandacht voor ieder kind, Kleine school in ruim gebouw, Talentklassen en sportteams | vmbo-k vmbo-b vmbo-(g)t | 406 | 20 % | 7 % | - | 7,6 | 6,9 | 9,4 | 8,2 | 8,0 | Bron 1 |
| 3 | Vinse School | Zelfstandig denken, Creatief, Betrokken | havo atheneum vmbo-(g)t | 406 | 23 % | 8 % | - | 6,4 | 7,6 | 9,5 | 8,3 | 8,0 | Bron 1 |
| 2 | Montessori Lyceum Pax | Gemeenschap, Ontwikkelingsgericht leren, Autonomie en zelfstandigheid, Betekenisvol onderwijs | havo atheneum vmbo-(g)t | 545 | 20 % | 6 % | - | 6,4 | 7,4 | 9,1 | 8,1 | 7,7 | Bron 1 |
| 1 | College ZUYD | Open, Dynamisch, Creatief, Persoonlijk | vmbo-k vmbo-b vmbo-(g)t | 440 | 40 % | 8 % | - | 6,1 | 6,9 | 9,5 | 8,1 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | Hubertus & Berkhoff, De Culinaire Vakschool | Algemeen Bijzonder, Horeca, Bakken en Recreatie, Tweetalig onderwijs (TTO), De Lekkerste School, Gemengde leerweg (GL) | vmbo-k vmbo-b vmbo-(g)t | 441 | 32 % | 9 % | - | 6,7 | 6,9 | 8,9 | 8,1 | 7,6 | Bron 1 |
| -2 | College De Meer | Brede school: VMBO- HAVO-Kans, Positief, veilig & betrokken, Zeer goede onderwijsresultaten, Extra ondersteuning, 2 gebouwen onder- én bovenbouw | vmbo-k vmbo-b vmbo-(g)t | 437 | 40 % | 9 % | - | 6,3 | 7,0 | 9,0 | 8,1 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Geert Groote College Amsterdam | Algemeen bijzonder, Vrijeschool, Persoonlijke ontwikkeling, Creatieve school | havo atheneum vmbo-(g)t | 903 | 19 % | 7 % | - | 6,3 | 7,3 | 9,2 | 7,3 | 7,5 | Bron 1 |
| 1 | IVKO - Leren van Kunst | Kunstzinnig, Creatief, Modern montessori-onderwijs, Persoonlijk & veilig, Echt jezelf kunnen zijn | havo vmbo-(g)t | 534 | 36 % | 6 % | - | 6,6 | 6,6 | 8,8 | 8,0 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | MUNDUS College Amsterdam | Brede school met Internationale schakelklassen, Pauze-activiteiten, High Dosage Tutoring, Taalboost klas, Talentlessen | praktijkonderwijs vmbo-k vmbo-b vmbo-(g)t | 877 | 10 % | 7 % | - | 7,0 | 6,4 | 8,2 | 8,4 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | DENISE | Veerkracht, Ruimdenkend, Samenwerken, Aanpassingsvermogen, Zorgzaamheid en respect | IB havo atheneum vmbo-(g)t | 682 | 31 % | 7 % | - | 6,3 | 6,6 | 8,9 | 8,1 | 7,5 | Bron 1 |
| 0 | Huygens College | Leren door te doen, Begeleiding, Talentontwikkeling, Profielen MVI & EO, Mogelijkheid tot opstroom | vmbo-k vmbo-b vmbo-(g)t | 394 | 40 % | 8 % | - | 6,2 | 6,6 | 8,5 | 8,4 | 7,4 | Bron 1 |
| -2 | Comenius Lyceum Amsterdam | Sterke basis voor de toekomst, Duurzaamheid, Veiligheid - Fijne sfeer, In het hart van Nieuw-West, Succes | havo atheneum vmbo-(g)t | 1.048 | 36 % | 8 % | - | 6,5 | 7,1 | 8,3 | 7,7 | 7,4 | Bron 1 |
| 1 | Joodse SGM Maimonides | Algemeen bijzonder, Joods, Kleinschalig, Betrokkenheid, Maatwerk | havo atheneum vmbo-(g)t | 205 | 28 % | 8 % | - | 6,0 | 6,4 | 9,0 | 8,3 | 7,4 | Bron 1 |
| -1 | Montessori Lyceum Oostpoort vmbo, mavo, havo, vwo | Denken & doen, met lef en vertrouwen!, Montessori, Vmbo, mavo, havo en vwo, Internationale Schakelklassen, Doorlopende leerlijn vmbo-mbo | vmbo-k havo atheneum vmbo-b vmbo-(g)t | 1.006 | 12 % | 6 % | - | 6,5 | 6,5 | 8,4 | 8,0 | 7,4 | Bron 1 |
| 1 | Montessori Lyceum Amsterdam - Hoofdlocatie | Vertrouwen, Verbondenheid, Creativiteit, Leren & Groeien, Kwaliteit | havo gymnasium atheneum vmbo-(g)t | 777 | 19 % | 6 % | - | 5,9 | 7,0 | 9,2 | 7,3 | 7,3 | Bron 1 |
| 0 | Calandlyceum | Topsport Talentschool (LOOT), Technasium, Kunst & Cultuur, Gymnasium | vmbo-k havo gymnasium atheneum vmbo-(g)t | 1.177 | 45 % | 8 % | - | 6,3 | 6,9 | 8,6 | 7,6 | 7,3 | Bron 1 |
| 0 | CSB Amsterdam | Betekenisvol, Millennium Skills, Community, Toekomstgericht, Thuis voor de Toekomst | havo atheneum vmbo-(g)t | 949 | 48 % | 6 % | - | 5,9 | 6,4 | 8,9 | 8,1 | 7,3 | Bron 1 |
| 2 | Kiem Montessori | Elke dag sport, Biologie in de tuin, Huiswerkvrij, Hoofd, hart en handen, Open atelier | vmbo-(g)t | 265 | 100 % | 6 % | - | 6,2 | 6,9 | 7,8 | 8,3 | 7,3 | Bron 1 |
| 1 | Marcanti College | Kansenschool, vmbo BB, KB (lwoo), TL (lwoo), HAVO, Sport, kunst en cultuur, Familieschool | vmbo-k havo vmbo-b vmbo-(g)t | 514 | 27 % | 7 % | - | 5,8 | 6,4 | 9,4 | 7,6 | 7,3 | Bron 1 |
| 0 | De Apollo | Kleinschalig Ondersteunend Voortgezet Onderwijs, VMBO-T+HAVO, Veiligheid-Plezier, Betrokkenheid-Groei, Kleinschalig en veilig | havo vmbo-(g)t | 306 | 55 % | 8 % | - | 6,3 | 6,4 | 8,8 | 7,7 | 7,3 | Bron 1 |
| -4 | Berlage Lyceum | mavo, havo, vwo (atheneum) en gymnasium, UNESCO, My World Class - internationaal IB-onderwijs, Tweetalig onderwijs (TTO), Historisch gebouw, ingericht voor de toekomst | havo gymnasium atheneum vmbo-(g)t | 1.160 | 18 % | 7 % | - | 6,1 | 6,6 | 8,9 | 7,1 | 7,2 | Bron 1 |
| -3 | Het Hervormd Lyceum West | Tweetalig onderwijs havo - vwo, Presteren doe je samen, Gymnasium, Opstromen waar mogelijk, "Hallo Wereld" lessen | havo gymnasium atheneum vmbo-(g)t | 896 | 44 % | 13 % | - | 6,2 | 5,9 | 8,9 | 7,6 | 7,2 | Bron 1 |
| -3 | OSB Amsterdam | Brede brugklas, Veelzijdig uitdagend, Week van de Ambitie, Eigen onderbouwkantine, Intensief mentoraat | vmbo-k havo atheneum vmbo-b vmbo-(g)t | 1.112 | 30 % | 7 % | - | 5,7 | 6,0 | 8,7 | 8,0 | 7,1 | Bron 1 |
| -3 | Calvijn College Amsterdam | Doorlopende leerlijn met mbo, Studieloopbaan begeleiding, Modern gebouw met goede faciliteiten, leren door te doen, Sportactief & topsport | vmbo-k vmbo-b vmbo-(g)t | 512 | 19 % | 8 % | - | 5,9 | 6,1 | 8,5 | 7,7 | 7,1 | Bron 1 |
| -5 | Ir. Lely Lyceum | Gymnasium/Atheneum/Havo/Mavo, Technasium, Internationalisering TTO, Empowerment, Sterk in toekomst! | havo gymnasium atheneum vmbo-(g)t | 1.147 | 27 % | 11 % | 3,1 (14) | 5,7 | 6,0 | 8,9 | 7,5 | 7,0 | Bron 1 Bron 2 |
| -3 | Metropolis Lyceum | innovatief daltononderwijs, leren door te doen/ontdekken, inspirerend en vakoverstijgend, midden in de wereld, het beste uit jezelf halen | havo atheneum vmbo-(g)t | 453 | 26 % | 9 % | - | 6,1 | 6,6 | 9,0 | 6,3 | 7,0 | Bron 1 |
| -4 | Bredero | Breder Onderwijs, Flexibele driejarige brugperiode, Opdrachten voor bedrijven en organisaties., Diploma+, Sport en bewegen | havo vmbo-(g)t | 449 | 65 % | 9 % | - | 5,6 | 6,1 | 8,8 | 7,3 | 7,0 | Bron 1 |
| -3 | Lumion | Coaching, Persoonlijke ontwikkeling, Zelfstandigheid, Lumion leren, Lumion leven | vmbo-k havo atheneum vmbo-(g)t | 1.405 | 32 % | 8 % | - | 5,7 | 6,5 | 8,7 | 6,5 | 6,9 | Bron 1 |
| -4 | Iedersland College | VMBO basis en kader en GL, Kleine klassen, veel aandacht, Iedereen wordt gezien, Extra ondersteuning, Tussenvoorziening | vmbo-k vmbo-b vmbo-(g)t | 181 | 13 % | 8 % | - | 6,1 | 6,2 | 6,7 | 8,2 | 6,8 | Bron 1 |
| -5 | Bindelmeer College | we geven mooie lessen aan kleine klassen, voetbal/kook/dans/technology/kunst - klassen, Gericht op opstroom vanaf het lagere school advies, heel veel persoonlijke aandacht, toekomstgericht onderwijs | vmbo-k vmbo-b vmbo-(g)t | 276 | 19 % | 9 % | - | 5,8 | 5,5 | 8,5 | 7,3 | 6,8 | Bron 1 |
| -6 | Daltonschool Spinoza20first | Dalton, Gepersonaliseerd / contextrijk, Onderzoekend en ontwerpend, 21e-eeuwse vaardigheden, Maatwerk voor leerlingen | havo atheneum vmbo-(g)t | 985 | 24 % | 8 % | - | 5,5 | 5,9 | 8,0 | 7,3 | 6,7 | Bron 1 |
| -4 | Montessori Lyceum Terra Nova | Brede school, Persoonlijke aandacht, Leren over jezelf en de wereld, Montessori, Kunst & Cultuur, Sport, Science | vmbo-k havo atheneum vmbo-b vmbo-(g)t | 430 | 35 % | 11 % | - | 5,3 | 5,6 | 9,4 | 6,3 | 6,7 | Bron 1 |
| -2 | Mediacollege Amsterdam vmbo | Vakschool Media Vormgeving ICT, Technisch creatieve school, Veilige school, Diverse school, Algemeen bijzonder | vmbo-k vmbo-b vmbo-(g)t | 318 | 44 % | - | 3,6 (5) | 6,3 | - | - | 7,1 | - | Bron 1 Bron 2 |
| 0 | Cornelius Haga Lyceum, Islamitische Scholengemeenschap voor mavo havo en vwo | havo atheneum vmbo-(g)t | 485 | 45 % | - | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 0 | Fiducie College | vmbo-(g)t/havo vmbo-(g)t | 43 | - | - | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 0 | Kairos Tienercollege | Duurzaamheid, Inclusiviteit, De spelende mens, De mens in ontwikkeling, Kleinschalig | vmbo-(g)t/havo/vwo havo/vwo | 147 | - | 7 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Montessori Lyceum Amsterdam - Van Ostadestraat | Vertrouwen, Verbondenheid, Creativiteit, Leren & Groeien, Kwaliteit | vmbo-(g)t/havo havo vwo atheneum havo/vwo | 645 | - | 6 % | - | 5,7 | - | - | 7,8 | - | Bron 1 |
| 0 | Over-Y College | Prof klas, Sportklassen, Technologie & Toepassing, Geo Future School, Elke periode een projectweek | vmbo-(g)t | 398 | 100 % | 7 % | - | 5,4 | 6,5 | 9,4 | - | - | Bron 1 |
| -2 | Spinoza Lyceum Amsterdam | eigentijds daltononderwijs, kunst- en cultuureducatie, maaklab en robotica, aparte gymnasiumklas, maatwerk voor leerlingen en ondersteuning op maat | havo gymnasium atheneum vmbo-(g)t | 1.337 | 17 % | 8 % | - | 5,8 | - | - | 8,4 | - | Bron 1 |
| -1 | Spring High | Een Leergemeenschap, Toekomstgericht, Leren in beweging, Leerpleinen en buitenlessen | havo atheneum vmbo-(g)t | 180 | 45 % | 7 % | - | 5,4 | - | - | 7,5 | - | Bron 1 |
| 1 | Stichting Joodse Kindergemeenschap Cheider MAVO HAVO VWO | havo atheneum vmbo-(g)t | 35 | 33 % | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 1 | Sweelinck College | Sterk onderwijs, Veiligheid, Brede ontwikkeling leerling, Toekomst gericht, Aandacht dyslexie/kurzweil | havo vmbo-(g)t | 259 | 74 % | 8 % | - | - | 7,3 | 8,4 | - | - | Bron 1 |
| 0 | TASC Amsterdam | Creativiteit, Innovatie, Techniek, Vrijheid | vmbo-k vmbo-b vmbo-(g)t | 136 | - | 7 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Xplore - Agora Amsterdam | Gepersonaliseerde leerroutes, Leren vanuit eigen interesses, Werken met challenges, Leren samen met anderen, Geen onderscheid in niveaus | havo atheneum vmbo-(g)t | 392 | 8 % | 7 % | - | 7,7 | - | - | 8,0 | - | Bron 1 |
| -2 | Yuverta vmbo Amsterdam-West | kleinschalig, prima begeleiding, naast theorie ook praktijk, persoonlijke aandacht, veilige leeromgeving | vmbo-k vmbo-b vmbo-(g)t | 253 | 4 % | - | - | 6,0 | - | - | 6,7 | - | Bron 1 |