De beste havo-scholen in Amsterdam
1
2
3
Deze tabel toont 43 scholen in de Gemeente Amsterdam die havo aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een havo-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo of vwo, kan het nodig zijn dat havo-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een havo-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo of vwo, kan het nodig zijn dat havo-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
Tip: Als je jouw postcode hierboven (bij de blauwe 3) invult, zie je niet alleen scholen in Amsterdam, maar ook scholen in de naburige gemeenten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % havo | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 5 | IVKO - Leren van Kunst | Kunstzinnig, Creatief, Modern montessori-onderwijs, Persoonlijk & veilig, Echt jezelf kunnen zijn | vmbo-(g)t havo | 534 | 64 % | 5 % | - | 6,9 | 7,7 | 9,3 | 8,0 | 8,0 | Bron 1 |
| 5 | Montessori Lyceum Amsterdam - Van Ostadestraat | Vertrouwen, Verbondenheid, Creativiteit, Leren & Groeien, Kwaliteit | vmbo-(g)t/havo havo havo/vwo vwo atheneum | 645 | - | 5 % | - | 6,5 | 7,8 | 9,4 | 8,1 | 7,9 | Bron 1 |
| 2 | ALASCA (vwo+, havo/vwo en IB) | Liberal arts & sciences, Academische vorming, Filosofie & morele vorming, Digitale vaardigheden, Kunst & creativiteit | havo atheneum IB | 746 | 29 % | 7 % | - | 6,5 | 7,5 | 9,2 | 8,1 | 7,8 | Bron 1 |
| 2 | CSB Amsterdam | Betekenisvol, Millennium Skills, Community, Toekomstgericht, Thuis voor de Toekomst | vmbo-(g)t havo atheneum | 949 | 38 % | 6 % | - | 6,3 | 7,3 | 9,4 | 8,1 | 7,8 | Bron 1 |
| 2 | Metis Montessori Lyceum . vwo . havo | Wereldburgerschap, Montessori, Innovatief leren | havo atheneum | 1.107 | 51 % | 5 % | - | 6,6 | 7,3 | 8,7 | 8,5 | 7,8 | Bron 1 |
| 2 | Xplore - Agora Amsterdam | Gepersonaliseerde leerroutes, Leren vanuit eigen interesses, Werken met challenges, Leren samen met anderen, Geen onderscheid in niveaus | vmbo-(g)t havo atheneum | 392 | 59 % | 7 % | - | 7,3 | 7,1 | 8,5 | 8,0 | 7,7 | Bron 1 |
| 2 | Vinse School | Zelfstandig denken, Creatief, Betrokken | vmbo-(g)t havo atheneum | 406 | 48 % | 8 % | - | 5,7 | 7,1 | 9,6 | 8,3 | 7,7 | Bron 1 |
| 2 | Geert Groote College Amsterdam | Algemeen bijzonder, Vrijeschool, Persoonlijke ontwikkeling, Creatieve school | vmbo-(g)t havo atheneum | 903 | 50 % | 7 % | - | 5,9 | 7,7 | 9,6 | 7,3 | 7,6 | Bron 1 |
| 1 | HLZ | Future Media, Persoonlijk, Positief, Activerend, Verbindend | havo atheneum | 959 | 51 % | 5 % | - | 6,3 | 7,3 | 9,3 | 7,5 | 7,6 | Bron 1 |
| 3 | Montessori Lyceum Amsterdam - Hoofdlocatie | Vertrouwen, Verbondenheid, Creativiteit, Leren & Groeien, Kwaliteit | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 777 | 40 % | 5 % | - | 5,7 | 7,3 | 9,6 | 7,8 | 7,6 | Bron 1 |
| 2 | Joodse SGM Maimonides | Algemeen bijzonder, Joods, Kleinschalig, Betrokkenheid, Maatwerk | vmbo-(g)t havo atheneum | 205 | 44 % | 6 % | - | 6,1 | 6,9 | 9,1 | 8,3 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | DENISE | Tweetalig onderwijs, Nederlands-internationaal, Brede Ontwikkeling, Driejarige brugperiode, IB worldschool | vmbo-(g)t havo atheneum IB | 682 | 16 % | 7 % | - | 6,2 | 6,5 | 9,3 | 8,1 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | Fons Vitae Lyceum | Betrokkenheid, Verantwoordelijkheid,, Persoonlijke ontwikkeling, Gymnasium Atheneum Havo, Veel keus examenvakken, Hoofd, hart en handen | havo atheneum gymnasium | 1.048 | 49 % | 4 % | - | 5,7 | 7,4 | 9,4 | 7,7 | 7,5 | Bron 1 |
| 0 | Het Hervormd Lyceum West | Tweetalig onderwijs havo - vwo, Presteren doe je samen, Gymnasium, Opstromen waar mogelijk, "Hallo Wereld" lessen | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 896 | 44 % | 12 % | - | 6,7 | 6,6 | 9,2 | 7,6 | 7,5 | Bron 1 |
| -2 | Comenius Lyceum Amsterdam | Sterke basis voor de toekomst, Duurzaamheid, Veiligheid - Fijne sfeer, In het hart van Nieuw-West, Succes | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.048 | 43 % | 9 % | - | 5,8 | 6,9 | 9,2 | 7,7 | 7,4 | Bron 1 |
| -2 | OSB Amsterdam | Brede brugklas, Veelzijdig uitdagend, Week van de Ambitie, Eigen onderbouwkantine, Intensief mentoraat | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.112 | 33 % | 6 % | - | 5,9 | 6,7 | 9,1 | 8,0 | 7,4 | Bron 1 |
| 2 | Spring High | Een Leergemeenschap, Toekomstgericht, Leren in beweging, Leerpleinen en buitenlessen | vmbo-(g)t havo atheneum | 180 | 55 % | 7 % | - | 6,4 | 6,5 | 9,2 | 7,5 | 7,4 | Bron 1 |
| -2 | Gerrit van der Veen College | Havo en vwo school, Cultuurprofielschool, Kunst en cultuur, Ambitieus en creatief, Je kunt zijn wie je bent! | havo atheneum | 938 | 56 % | 8 % | - | 5,8 | 7,3 | 9,3 | 7,2 | 7,4 | Bron 1 |
| -2 | Marcanti College | Kansenschool, vmbo BB, KB (lwoo), TL (lwoo), HAVO, Sport, kunst en cultuur, Familieschool | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 514 | 18 % | 7 % | - | 6,6 | 6,4 | 8,6 | 7,6 | 7,3 | Bron 1 |
| -2 | Bredero | Breder Onderwijs, Flexibele driejarige brugperiode, Opdrachten voor bedrijven en organisaties., Diploma+, Sport en bewegen | vmbo-(g)t havo | 449 | 35 % | 8 % | - | 6,0 | 6,5 | 9,2 | 7,3 | 7,3 | Bron 1 |
| -2 | Montessori Lyceum Oostpoort vmbo, mavo, havo, vwo | Denken & doen, met lef en vertrouwen!, Montessori, Vmbo, mavo, havo en vwo, Internationale Schakelklassen, Doorlopende leerlijn vmbo-mbo | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.006 | 24 % | 5 % | - | 6,3 | 6,2 | 8,4 | 8,0 | 7,2 | Bron 1 |
| -2 | Het Cartesius Lyceum | Jouw unieke talenten, Geloof in eigen kunnen, Ontwikkelen door feedback, Wereldburger zijn, Iedereen hoort erbij! | havo atheneum gymnasium | 746 | 43 % | 7 % | - | 6,0 | 5,8 | 9,0 | 7,8 | 7,2 | Bron 1 |
| 1 | Montessori Lyceum Pax | Gemeenschap, Ontwikkelingsgericht leren, Autonomie en zelfstandigheid, Betekenisvol onderwijs | vmbo-(g)t havo atheneum | 545 | 40 % | 5 % | - | 5,9 | 6,4 | 8,2 | 8,1 | 7,1 | Bron 1 |
| -1 | Daltonschool Spinoza20first | Dalton, Gepersonaliseerd / contextrijk, Onderzoekend en ontwerpend, 21e-eeuwse vaardigheden, Maatwerk voor leerlingen | vmbo-(g)t havo atheneum | 985 | 47 % | 8 % | - | 5,3 | 6,5 | 8,9 | 7,3 | 7,0 | Bron 1 |
| -3 | Berlage Lyceum | mavo, havo, vwo (atheneum) en gymnasium, UNESCO, My World Class - internationaal IB-onderwijs, Tweetalig onderwijs (TTO), Historisch gebouw, ingericht voor de toekomst | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.160 | 44 % | 7 % | - | 5,6 | 6,5 | 8,8 | 7,1 | 7,0 | Bron 1 |
| -3 | Calandlyceum | Topsport Talentschool (LOOT), Technasium, Kunst & Cultuur, Gymnasium | vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.177 | 33 % | 7 % | - | 5,4 | 6,3 | 8,8 | 7,6 | 7,0 | Bron 1 |
| -3 | De Apollo | Kleinschalig Ondersteunend Voortgezet Onderwijs, VMBO-T+HAVO, Veiligheid-Plezier, Betrokkenheid-Groei, Kleinschalig en veilig | vmbo-(g)t havo | 306 | 45 % | 8 % | - | 6,1 | 6,2 | 8,0 | 7,7 | 7,0 | Bron 1 |
| -3 | Pieter Nieuwland College | Veel keuzemogelijkheden, Open en betrokken, iPad én boeken, Veilig en kleinschalig, Tweejarige brugperiode | havo atheneum | 887 | 55 % | 9 % | - | 5,8 | 6,5 | 8,1 | 7,5 | 7,0 | Bron 1 |
| -3 | Ir. Lely Lyceum | Gymnasium/Atheneum/Havo/Mavo, Technasium, Internationalisering TTO, Empowerment, Sterk in toekomst! | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.147 | 45 % | 6 % | 3,1 (14) | 5,7 | 6,0 | 8,7 | 7,5 | 7,0 | Bron 1 Bron 2 |
| -5 | Lumion | Coaching, Persoonlijke ontwikkeling, Zelfstandigheid, Lumion leren, Lumion leven | vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.405 | 39 % | 7 % | - | 5,4 | 6,1 | 8,6 | 6,5 | 6,7 | Bron 1 |
| -4 | Vox College ( 5 en 6 vwo) | Metropolis Lyceum Dalton, Afbouw Vox College, Je maakt het beste wat je kan, Leren op je laptop, Verantwoordelijkheid | havo atheneum | 47 | - | 8 % | - | 5,4 | 5,8 | 9,1 | 5,2 | 6,4 | Bron 1 |
| 0 | AVM-locatie esprit | Eerste Opvang Anderstaligen, ISK onderwijs, 16 plus | vmbo/havo/vwo | 137 | - | 7 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Cornelius Haga Lyceum, Islamitische Scholengemeenschap voor mavo havo en vwo | vmbo-(g)t havo atheneum | 485 | 37 % | 10 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| -3 | Damstede Lyceum | atheneum havo, Technasium, creatief, ondernemend en sportief, sterke steun voor taal en rekenen, Cambridge Engels | havo atheneum gymnasium | 615 | 63 % | 7 % | - | 5,2 | 6,0 | 8,2 | - | - | Bron 1 |
| 0 | Fiducie College | vmbo-(g)t/havo vmbo-(g)t | 43 | - | - | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| -1 | Havo De Hof | Eigenheid, Verbondenheid, Veligheid, Ruimte voor talent | havo | 407 | 100 % | 9 % | - | 5,9 | 7,1 | 9,0 | - | - | Bron 1 |
| 1 | Kairos Tienercollege | Duurzaamheid, Inclusiviteit, De spelende mens, De mens in ontwikkeling, Kleinschalig | vmbo-(g)t/havo/vwo havo/vwo | 147 | - | 7 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Metropolis Lyceum | innovatief daltononderwijs, leren door te doen/ontdekken, inspirerend en vakoverstijgend, midden in de wereld, het beste uit jezelf halen | vmbo-(g)t havo atheneum | 453 | 58 % | 8 % | - | 6,0 | - | - | 6,3 | - | Bron 1 |
| -4 | Montessori Lyceum Terra Nova | mavo havo vwo, Persoonlijke aandacht, Leren over jezelf en de wereld, Montessori, Kunst & Cultuur, Sport, Science | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 430 | 30 % | 12 % | - | - | 5,6 | 8,8 | 6,3 | - | Bron 1 |
| 0 | Spinoza Lyceum Amsterdam | eigentijds daltononderwijs, kunst- en cultuureducatie, maaklab en robotica, aparte gymnasiumklas, maatwerk voor leerlingen en ondersteuning op maat | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.337 | 44 % | 8 % | - | 6,1 | - | - | 8,4 | - | Bron 1 |
| -2 | St. Nicolaaslyceum | zelfstandig, verantwoordelijk, sociaal betrokken, havo/vwo- en vwo-brugklassen, tweetalig onderwijs TTO, sport+ klas | havo atheneum | 1.223 | 40 % | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 2 | Stichting Joodse Kindergemeenschap Cheider MAVO HAVO VWO | vmbo-(g)t havo atheneum | 35 | 33 % | 4 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| -2 | Sweelinck College | Sterk onderwijs, Veiligheid, Brede ontwikkeling leerling, Toekomst gericht, Aandacht dyslexie/kurzweil | vmbo-(g)t havo | 259 | 26 % | 8 % | - | - | 6,6 | 9,0 | - | - | Bron 1 |