De beste havo-scholen in Drenthe
1
2
3
Deze tabel toont 14 scholen in de Provincie Drenthe die havo aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een havo-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo of vwo, kan het nodig zijn dat havo-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een havo-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo of vwo, kan het nodig zijn dat havo-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % havo | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4 | Carmelcollege Emmen | Regulier, sport & lifestyle, TTO, vrijeschoolroute, FLEX-rooster en projecten, Maatwerk, Respect & een goede sfeer, Topsporttalentschool | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.216 | 31 % | 4 % | - | 6,3 | 7,3 | 9,6 | 8,0 | 7,8 | Bron 1 |
| 2 | Wolfsbos, locatie Groene Driehoek, klas 3 t/m 6 | Openbaar, Ontmoeting, Ontwikkeling, Verbinding, Ambitie | vmbo-(g)t havo atheneum | 434 | 37 % | 7 % | - | 6,2 | 7,2 | 9,3 | 7,4 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | Stad & Esch Diever | Veilige school, Brede onderbouw, School om de hoek, Je wordt gezien en gehoord, Creativiteit als successleutel | vmbo-(g)t havo | 232 | 33 % | 7 % | - | 6,2 | 7,0 | 9,6 | 7,1 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | Roelof van Echten College - mavo, havo & vwo | Christelijk, Plek voor iedereen, Maatwerk voor iedere leerling, Meer dan een diploma, Gymnasium en technasium | havo atheneum gymnasium | 894 | 70 % | 7 % | - | 6,0 | 7,0 | 9,3 | 7,4 | 7,4 | Bron 1 |
| -2 | rsg de Borgen, Ronerborg | Kwaliteit in de regio, Talent ontdekken & ontwikkelen, Daltononderwijs, Digitaal leren, vmbo bb, kb, tl, tl/havo, havo & atheneum | vmbo-(g)t havo | 462 | 33 % | 7 % | - | 6,1 | 7,0 | 9,2 | 7,5 | 7,4 | Bron 1 |
| -2 | Hondsrug College | Prot. Christelijk, Altijd in relatie, Altijd met ambitie, Altijd in vertrouwen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.698 | 32 % | 7 % | - | 6,2 | 6,9 | 8,9 | 7,8 | 7,4 | Bron 1 |
| -1 | Stad & Esch Lyceum | Thematisch onderwijs, Havo Competent, Cultuurprofielschool, Praktijkvak TL, Ruimte voor Lef & Creativiteit, Persoonlijk leiderschap | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.072 | 32 % | 7 % | - | 6,1 | 7,0 | 9,4 | 7,1 | 7,4 | Bron 1 |
| -4 | Esdal College Locatie Oosterstraat | Openbaar, Extra lessen sport, Extra lessen cultuur, Extra lessen science, Excellentietraject | havo atheneum gymnasium | 1.079 | 58 % | 6 % | - | 5,9 | 6,7 | 9,4 | 7,5 | 7,3 | Bron 1 |
| -4 | Dr. Nassau College locatie Quintus Assen | Openbaar onderwijs - havo/vwo, Gezonde & veilige school, Technasium, Cultuur, Cambridge English, Ondernemen, Sport | havo atheneum gymnasium | 1.201 | 72 % | 6 % | - | 5,8 | 6,5 | 9,2 | 7,4 | 7,2 | Bron 1 |
| 0 | Christelijke Scholengemeenschap Dingstede voor Mavo Havo en Atheneum | Open Christelijk, atheneum-havo-mavo, Technasium en Cambridge Engels, leren-leven-samenleven, respect en betrokkenheid | vmbo-(g)t havo atheneum | 981 | 48 % | 6 % | - | 6,2 | - | - | 7,8 | - | Bron 1 |
| 1 | CS Vincent van Gogh locatie Lariks (havo/vwo) | havo atheneum gymnasium | 1.179 | 58 % | 5 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 2 | Greijdanus - Meppel | Persoonlijke leerroute, Christelijke identiteit, Vorming, Talentklassen, Ondersteuning | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 606 | 38 % | 4 % | - | 6,6 | 7,8 | 9,5 | - | - | Bron 1 |
| -1 | SGM De Nieuwe Veste - Coevorden | praktijkonderwijs vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.063 | 25 % | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 0 | Wolfsbos, locatie Groene Driehoek, klas 1 en 2 | vmbo-(g)t/havo havo/vwo vwo | 325 | - | 7 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |