De beste havo-scholen in Utrecht
1
2
3
Deze tabel toont 51 scholen in de Provincie Utrecht die havo aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een havo-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo of vwo, kan het nodig zijn dat havo-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een havo-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo of vwo, kan het nodig zijn dat havo-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % havo | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4 | Jordan-Montessori Lyceum Utrecht | Zelfstandigheid, Gelijkwaardigheid, maatschappelijke bewustwording, creativiteit, V-plusklas | havo atheneum | 946 | 45 % | 6 % | - | 6,9 | 7,9 | 9,8 | 8,4 | 8,3 | Bron 1 |
| 5 | Werkplaats Kindergemeenschap VO | Kees Boeke, Gelijkwaardigheid, Samenwerken, Duurzaamheid, Cultuur en creativiteit | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.432 | 42 % | 6 % | - | 6,5 | 8,2 | 9,9 | 8,1 | 8,2 | Bron 1 |
| 2 | Stichtse Vrije School | Onderwijs gericht op natuurlijke ontwikkelingsfase, Persoonlijk contact en gezien worden, Cognitief, kunstzinnig, sociaal én praktisch, Verdieping via periodeonderwijs, Veilig & Kleinschalig | vmbo-(g)t havo atheneum | 748 | 30 % | 9 % | - | 6,6 | 8,0 | 9,8 | 7,7 | 8,0 | Bron 1 |
| 3 | Oostwende College vmbo havo vwo | Een school voor iedereen, Maatwerk voor elke leerling, Voelt vertrouwd, Vol ondernemendheid, Christelijk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 366 | 17 % | 7 % | - | 6,3 | 7,6 | 9,7 | 8,2 | 7,9 | Bron 1 |
| 3 | Openbaar Lyceum Zeist | Openbaar, Warme open sfeer, Talentontwikkeling in en buiten de lessen, Uitdagend onderwijs voor elke leerling, Begaafdheidsprofielschool | havo atheneum gymnasium | 1.041 | 47 % | 7 % | - | 6,6 | 7,6 | 9,4 | 8,2 | 7,9 | Bron 1 |
| 4 | Ichthus College | Christelijk, Koersvast, grensverleggend en hoopvol, Internationaal: Global Citizen, Afdelingen met eigen gezicht, Aandacht voor de groep en voor het individu | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 2.116 | 46 % | 5 % | - | 6,1 | 7,5 | 9,6 | 8,3 | 7,9 | Bron 1 |
| 3 | GSG Guido HAVO VWO Bovenbouw | Bijbelgetrouw christelijk, Talentontwikkeling, Ontwikkelingsgericht, TL/havo, havo, vwo, gymnasium, Hoog- en meerbegaafdheid | havo atheneum gymnasium | 431 | 63 % | 6 % | - | 6,2 | 7,4 | 9,5 | 8,0 | 7,8 | Bron 1 |
| 2 | UniC | Veilige & prettige leeromgeving, Kritisch en creatief leren denken, Brede driejarige onderbouw, Leren in thema's en projecten, UniC-docent: meer mentor dan leraar | havo atheneum | 964 | 61 % | 6 % | - | 6,1 | 7,2 | 9,4 | 8,3 | 7,8 | Bron 1 |
| 4 | Vathorst College | Kunst en cultuur, Zelf-verantwoordelijk leren, Contextrijk leren, Digitaal leren, Wereldgericht onderwijs | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.015 | 56 % | 6 % | - | 6,1 | 7,0 | 9,7 | 8,2 | 7,8 | Bron 1 |
| 0 | Minkema College, locatie Minkemalaan | Verbindend, Inspirerend, Verantwoordelijk, Gymnasium & Technasium, Talentmodules | havo atheneum gymnasium | 1.873 | 57 % | 6 % | - | 6,5 | 7,4 | 9,0 | 7,9 | 7,7 | Bron 1 |
| 1 | Katholieke scholengemeenschap De Breul | Samen leven, samen leren en samen doen, Brede ontwikkeling, Technasium, Wederzijds vertrouwen, Elke leerling in beeld | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.399 | 40 % | 6 % | - | 6,6 | 7,6 | 9,4 | 7,1 | 7,7 | Bron 1 |
| 1 | De Passie Utrecht | Wij volgen Jezus, Wij geven goed onderwijs en leren je meer, Wij werken samen aan een hoopvolle toekomst | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.124 | 42 % | 5 % | - | 6,0 | 7,3 | 9,4 | 7,9 | 7,7 | Bron 1 |
| 1 | Het Heerenlanden | Open protestants‑christelijke identiteit, Sterke persoonlijke begeleiding, Praktijkmavo -en havo en Heerenlanden Academy, Goede schoolresultaten, Veilig en positief schoolklimaat | vmbo-(g)t havo atheneum | 648 | 37 % | 7 % | - | 6,1 | 7,1 | 9,5 | 7,8 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | Niftarlake College | Verantwoordelijk en positief, Verbindend en ondernemend, Boeken en iPad, Talentontwikkeling, Technasium & BCP | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.444 | 47 % | 7 % | - | 6,3 | 7,4 | 9,2 | 7,6 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | Muurhuizen | Tijd voor jou, Kansen bieden, Begeleiding en ondersteuning, Persoonlijk en toegewijd, GL, TL, Havo 6 | vmbo-(g)t havo | 493 | 12 % | 8 % | - | 6,6 | 7,0 | 9,5 | 7,3 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | St. Bonifatiuscollege | Kwaliteit, De Boni-sfeer / Diversiteit, Verbondenheid / Saamhorigheid, Kunst & cultuur, Apart brugklasgebouw | havo atheneum gymnasium | 1.667 | 35 % | 5 % | - | 6,0 | 7,1 | 9,4 | 8,0 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Anna van Rijn College | Maak bij ons kennis met de wereld om je heen, Verken je niveau tijdens de tweejarige brugperiode, Elke leerling heeft een persoonlijke coach, Mogelijkheid tot versnellen, vervroegen, verdiepen, Keuzeprogramma's: taal, tech, kunst en sport | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.166 | 38 % | 9 % | - | 6,1 | 7,1 | 9,5 | 7,7 | 7,6 | Bron 1 |
| 1 | VeenLanden College | Verantwoordelijk, Persoonlijke groei, Zorgzaamheid, Met elkaar in gesprek, Leerlingen mogen fouten maken | vmbo-(g)t havo atheneum | 866 | 51 % | 4 % | - | 5,9 | 7,0 | 9,3 | 7,9 | 7,6 | Bron 1 |
| -2 | X11 | Openbaar, Creatief-technisch, Ontwerpen en maken, Ontwikkelingsgericht, Onderwijs is overal | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 1.098 | 25 % | 6 % | - | 6,3 | 7,0 | 9,3 | 7,6 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Het Nieuwe Lyceum | Modern, klassikaal onderwijs, Betrokkenheid en respect, Vertrouwen, Veel keuzemogelijkheden, Oog voor het individu | havo atheneum gymnasium | 1.106 | 50 % | - | - | 6,3 | 7,1 | 9,1 | 7,6 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | Openbaar Lyceum De Amersfoortse Berg | De leerling centraal, Betrokken en sociaal, Eigen ruimte voor talenten, Resultaatgericht, Groen, gezond en duurzaam | havo atheneum | 1.210 | 50 % | 4 % | - | 6,1 | 6,9 | 9,1 | 8,0 | 7,5 | Bron 1 |
| 1 | Waldorf Utrecht | Kwaliteit, Moed, Creativiteit, Verbinding | vmbo-(g)t havo atheneum | 513 | 49 % | 6 % | - | 5,8 | 7,2 | 9,5 | 7,5 | 7,5 | Bron 1 |
| -3 | Amadeus Lyceum | Creativiteit, Nieuwsgierigheid, Zelfsturing, Dialoog en respect | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.696 | 43 % | 8 % | - | 5,6 | 7,1 | 9,5 | 7,8 | 7,5 | Bron 1 |
| -3 | Cals College Nieuwegein | tweetalig havo en vwo, cultuurprofielschool, technasium, gymnasium, havisten competent | havo atheneum gymnasium | 2.062 | 44 % | 6 % | - | 6,1 | 6,9 | 9,1 | 7,8 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | Kalsbeek College locatie Schilderspark | Betrokkenheid, Brede vorming, Kunst en cultuur, Veilige leer- en werkomgeving, Uitdaging | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.743 | 50 % | 6 % | - | 6,0 | 7,0 | 9,4 | 7,5 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | Corderius College | Protestants Christelijk, Mavo, havo, atheneum, gymnasium en vwo masterclass, Positief pedagogisch klimaat, Extra uitdaging voor m/h/v, Begaafdheidsprofielschool | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.676 | 41 % | 7 % | - | 6,0 | 7,0 | 9,3 | 7,5 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | Leidsche Rijn College | Topsport Talentschool, UNESCO oriëntatieschool, GLOBE Science School, Internationalisering, Veilige en open sfeer | havo atheneum gymnasium | 1.406 | 62 % | 6 % | - | 6,1 | 6,8 | 9,1 | 7,7 | 7,4 | Bron 1 |
| -2 | Revius Lyceum Doorn | Mavo, Havo, VWO, Tweetalig onderwijs, Tweejarige brugklas | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.426 | 34 % | 8 % | - | 5,8 | 7,0 | 9,8 | 7,1 | 7,4 | Bron 1 |
| -2 | Het Nieuwe Eemland | Persoonlijk, Flexibel, keuzemogelijkheden, Betrokken, Toekomstgericht, Stevige kennisbasis | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.214 | 42 % | 8 % | - | 6,0 | 7,1 | 9,0 | 7,5 | 7,4 | Bron 1 |
| 0 | Revius Lyceum Wijk bij Duurstede | Dichtbij huis, Dichtbij in de leerhuizen, Dichtbij in de maatschappij, Dichtbij voor de leerling, Dichtbij voor de ouders | vmbo-(g)t havo | 680 | 46 % | 8 % | - | 6,1 | 6,9 | 9,1 | 7,4 | 7,4 | Bron 1 |
| -3 | Het Baarnsch Lyceum | havo, atheneum, gymnasium, samen leren voor het leven, persoonlijkheidsontwikkeling, internationalisering, zorg en begeleiding | havo atheneum gymnasium | 1.085 | 44 % | 6 % | - | 6,0 | 7,1 | 9,0 | 7,3 | 7,4 | Bron 1 |
| -2 | Academie Tien | persoonlijk en gemeenschappelijk, junioren, mavo, havo, vwo, verwondering en grote vragen, burgerschap | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.223 | 52 % | 6 % | - | 5,6 | 6,6 | 9,4 | 7,6 | 7,3 | Bron 1 |
| -2 | College de Heemlanden | Ambitie, Betrokkenheid, Oog voor elkaar, Open je wereld, Extra aanbod | havo atheneum | 1.375 | 62 % | 7 % | - | 6,0 | 6,7 | 9,4 | 7,1 | 7,3 | Bron 1 |
| -2 | 't Hooghe Landt | Gymnasiumstroom, Technasiumstroom, Cultuur, Eigentijdse Mavo leerroutes, Maatwerk | havo | 795 | 100 % | 8 % | - | 5,8 | 6,9 | 9,5 | 7,0 | 7,3 | Bron 1 |
| -6 | Lekpoort College | Protestants-christelijk, Middelgrote school, Kansklassen leerjaar 1 en 2, Dorps karakter, Praktijkgericht programma in tl en havo bovenbouw | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 682 | 14 % | 8 % | - | 5,8 | 6,6 | 9,4 | 7,4 | 7,3 | Bron 1 |
| -4 | Regionale Scholengemeenschap Broklede | Openbaar, Havo Vwo, Tweetalig onderwijs, Excellentie, Betrokkenheid | havo atheneum | 951 | 56 % | 7 % | - | 5,5 | 6,5 | 9,5 | 7,3 | 7,2 | Bron 1 |
| -3 | 't Atrium | Sportklas, Xplore, Vertrouwen | Veiligheid, Vakmanschap, Verbinding | Verantwoordelijkheid | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.008 | 46 % | 6 % | - | 5,7 | 6,8 | 9,0 | 7,3 | 7,2 | Bron 1 |
| -3 | Gerrit Rietveld College | Technasium, Cultuurprofielschool, TheaterKunstKlas, Rietvelduren, Diversiteit & verbinding | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.167 | 39 % | 8 % | - | 6,0 | 6,8 | 9,1 | 6,8 | 7,2 | Bron 1 |
| -4 | Griftland College | Betrokken, Kwaliteit, Groeien, Verbinden, Christelijk | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.267 | 43 % | 8 % | - | 5,6 | 6,2 | 9,3 | 7,6 | 7,2 | Bron 1 |
| -4 | Oosterlicht College | Tweejarige brugklas op alle onderwijsniveaus, CultuurProfielSchool; kunst beeldend - kunst drama, Cambridge English havo en vwo; hoog niveau Engels, Kunstklas, Sportklas of Funtology in brugklas, Professionele keuken vmbo D&P | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.252 | 37 % | 8 % | - | 5,8 | 6,5 | 9,2 | 7,1 | 7,2 | Bron 1 |
| -4 | Christelijk Lyceum Zeist | Lerende gemeenschap, ICT (Laptop per Leerling), Tweetalig havo en vwo, Sport en beweging, Beta-excellentie | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.357 | 35 % | 8 % | - | 6,1 | 6,0 | 9,4 | 7,0 | 7,1 | Bron 1 |
| -5 | Cals College IJsselstein | Open Katholiek, Brede scholengemeenschap, Verbinding, respect, ontmoeten, Theorie- en praktijkonderwijs, Leerroutes | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 915 | 9 % | 6 % | - | 4,4 | 5,1 | 9,5 | 7,8 | 6,7 | Bron 1 |
| -5 | Farel College | Aandacht voor elkaar en de wereld om ons heen, Open christelijke school, Uitdagen op eigen niveau en ruimte voor talent, Respect, vertrouwen en gelijkwaardigheid, Regulier en Tweetalig Onderwijs | vmbo-(g)t havo atheneum | 872 | 50 % | 7 % | bekijk enige review | 5,3 | 6,0 | 8,8 | 6,6 | 6,7 | Bron 1 Bron 2 |
| 0 | NXT Maarsbergen voor vmbo en havo | Vakcollege voor vmbo en havo, uniek in de regio., Beroepsgerichte vakken voor alle niveaus, Leren door doen, Vmbo: BWI, PIE, M&T en HBR, Beroepsgerichte vakhavo: PGP Technologie (groot) | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 542 | 10 % | 7 % | 3,4 (8) | 6,7 | - | - | 7,6 | - | Bron 1 Bron 2 |
| -1 | Christelijk Lyceum Veenendaal | Brede Christelijke identiteit, Talentklassen, Maatwerk/flexrooster, Buitenschoolse activiteiten, Uitgebreide ondersteuning | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.885 | 45 % | 9 % | - | 6,2 | 7,5 | 9,5 | - | - | Bron 1 |
| 1 | Descart | Kwaliteit, Creativiteit, Structuur, Verbinding, Cultuur | havo atheneum | 1.268 | 42 % | 6 % | - | 6,0 | - | - | 8,2 | - | Bron 1 |
| 0 | GSG Guido HAVO VWO Onderbouw | Bijbelgetrouw christelijk, Talentvolonderwijs, Ontwikkelingsgericht, T/havo, havo, vwo, gymnasium, Hoog- en meerbegaafdheid | vmbo-(g)t/havo havo havo/vwo vwo atheneum gymnasium | 555 | - | 6 % | - | 5,7 | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Rembrandt College Openbare Scholengemeenschap voor Mavo Havo Ath | Openbaar, Cultuurprofielschool, Geeft je de ruimte!, Groeiende verantwoordelijkheid, Midden in maatschappij | vmbo-(g)t havo atheneum | 803 | 33 % | 7 % | - | 5,9 | 7,2 | 9,7 | - | - | Bron 1 |
| 1 | School aan de Singel Montessori (havo/vwo) | stad als klaslokaal, vrijheid in gebondenheid, werken vanuit vertrouwen, samenhang in leerstof, Leren met betekenis | havo atheneum | 71 | 63 % | 6 % | - | 6,0 | - | - | 8,0 | - | Bron 1 |
| 2 | Sint Gregorius College, locatie Globe TopHavo | havo | 33 | 100 % | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 3 | Van Lodenstein College locatie Amersfoort | Bijbelgetrouw, Betrokken, Duidelijk, Ontwikkelgericht | havo atheneum gymnasium | 1.053 | 62 % | 4 % | - | 6,2 | 7,7 | 9,5 | - | - | Bron 1 |