De beste havo-scholen in Utrecht
1
2
3
Deze tabel toont 12 scholen in de Gemeente Utrecht die havo aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een havo-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo of vwo, kan het nodig zijn dat havo-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een havo-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo of vwo, kan het nodig zijn dat havo-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
Tip: Als je jouw postcode hierboven (bij de blauwe 3) invult, zie je niet alleen scholen in Utrecht, maar ook scholen in de naburige gemeenten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % havo | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2 | UniC | Veilige & prettige leeromgeving, Kritisch en creatief leren denken, Brede driejarige onderbouw, Leren in thema's en projecten, UniC-docent: meer mentor dan leraar | havo atheneum | 964 | 61 % | 6 % | - | 6,1 | 7,2 | 9,4 | 8,3 | 7,8 | Bron 1 |
| 3 | De Passie Utrecht | Wij volgen Jezus, Wij geven goed onderwijs en leren je meer, Wij werken samen aan een hoopvolle toekomst | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.124 | 42 % | 5 % | - | 6,0 | 7,3 | 9,4 | 7,9 | 7,7 | Bron 1 |
| -1 | St. Bonifatiuscollege | Kwaliteit, De Boni-sfeer / Diversiteit, Verbondenheid / Saamhorigheid, Kunst & cultuur, Apart brugklasgebouw | havo atheneum gymnasium | 1.667 | 35 % | 5 % | - | 6,0 | 7,1 | 9,4 | 8,0 | 7,6 | Bron 1 |
| -2 | X11 | Openbaar, Creatief-technisch, Ontwerpen en maken, Ontwikkelingsgericht, Onderwijs is overal | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 1.098 | 25 % | 6 % | - | 6,3 | 7,0 | 9,3 | 7,6 | 7,6 | Bron 1 |
| 2 | Waldorf Utrecht | Kwaliteit, Moed, Creativiteit, Verbinding | vmbo-(g)t havo atheneum | 513 | 49 % | 6 % | - | 5,8 | 7,2 | 9,5 | 7,5 | 7,5 | Bron 1 |
| -2 | Amadeus Lyceum | Creativiteit, Nieuwsgierigheid, Zelfsturing, Dialoog en respect | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.696 | 43 % | 8 % | - | 5,6 | 7,1 | 9,5 | 7,8 | 7,5 | Bron 1 |
| -2 | Leidsche Rijn College | Topsport Talentschool, UNESCO oriëntatieschool, GLOBE Science School, Internationalisering, Veilige en open sfeer | havo atheneum gymnasium | 1.406 | 62 % | 6 % | - | 6,1 | 6,8 | 9,1 | 7,7 | 7,4 | Bron 1 |
| -4 | Academie Tien | persoonlijk en gemeenschappelijk, junioren, mavo, havo, vwo, verwondering en grote vragen, burgerschap | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.223 | 52 % | 6 % | - | 5,6 | 6,6 | 9,4 | 7,6 | 7,3 | Bron 1 |
| -6 | Gerrit Rietveld College | Technasium, Cultuurprofielschool, TheaterKunstKlas, Rietvelduren, Diversiteit & verbinding | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.167 | 39 % | 8 % | - | 6,0 | 6,8 | 9,1 | 6,8 | 7,2 | Bron 1 |
| 0 | Descart | Kwaliteit, Creativiteit, Structuur, Verbinding, Cultuur | havo atheneum | 1.268 | 42 % | 6 % | - | 6,0 | - | - | 8,2 | - | Bron 1 |
| 1 | School aan de Singel Montessori (havo/vwo) | stad als klaslokaal, vrijheid in gebondenheid, werken vanuit vertrouwen, samenhang in leerstof, Leren met betekenis | havo atheneum | 71 | 63 % | 6 % | - | 6,0 | - | - | 8,0 | - | Bron 1 |
| 1 | Sint Gregorius College, locatie Globe TopHavo | havo | 33 | 100 % | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |