De beste havo-scholen in Limburg
1
2
3
Deze tabel toont 32 scholen in de Provincie Limburg die havo aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een havo-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo of vwo, kan het nodig zijn dat havo-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een havo-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo of vwo, kan het nodig zijn dat havo-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % havo | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 5 | Vrijeschool Parkstad | vmbo-(g)t havo atheneum | 347 | 54 % | 8 % | - | 6,8 | 7,9 | 9,7 | 8,0 | 8,1 | Bron 1 | |
| 3 | Blariacumcollege | Dynamisch, Kleinschalig, Persoonlijk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.022 | 18 % | 6 % | - | 6,5 | 7,2 | 9,4 | 8,1 | 7,8 | Bron 1 |
| 4 | Valuascollege | passie, er toe doen, ontmoeten, creativiteit en cultuur, kwaliteit en samenwerken, talent en ontwikkeling, maatwerk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 2.225 | 33 % | 3 % | - | 6,5 | 7,4 | 9,4 | 7,8 | 7,8 | Bron 1 |
| 5 | Sint Ursula Horn | Kansrijk, Innovatief, Plezier, Verbinding, Veilige leeromgeving | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.053 | 47 % | 4 % | - | 6,4 | 7,4 | 9,4 | 7,7 | 7,7 | Bron 1 |
| 0 | Sintermeertencollege | Sterke en stabiele onderwijsresultaten, Basisvaardigheden als fundament, Een veilige en warme leeromgeving, Sport & gezondheid, Wereldburgerschap en praktijkgericht leren | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.228 | 41 % | 8 % | - | 6,4 | 7,1 | 9,3 | 8,0 | 7,7 | Bron 1 |
| 1 | Stella Maris College | Verbinding, Vertrouwen, Verantwoordelijkheid, Veerkracht, Veiligheid | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.227 | 20 % | 4 % | - | 6,3 | 7,0 | 9,4 | 8,1 | 7,7 | Bron 1 |
| 2 | Groenewald | Samen, Kleinschalig, Prestatie, Respectvol, Uitdagend | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.494 | 26 % | 3 % | - | 6,1 | 7,1 | 9,4 | 8,1 | 7,7 | Bron 1 |
| -1 | Locatie Eijkhagen | Uitdagend onderwijs gericht op ontwikkeling, Tweetalig onderwijs, Een fijne inspirerende onderwijsomgeving, Een brede blik op de wereld, Een taalrijke omgeving | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.330 | 42 % | 6 % | - | 6,7 | 7,3 | 9,3 | 7,5 | 7,7 | Bron 1 |
| 2 | Havo van het Bernardinuscollege | Begaafheidsprofielschool, Technasium, Cambridge, Praktijkgerichte havo, Business-school, Olympiadeschool | havo | 438 | 100 % | - | - | 6,5 | 7,0 | 8,9 | 8,1 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | Bernard Lievegoed College | Vrijeschoolonderwijs, Kunst, cultuur & kunstzinnig onderwijs, Gezonde en duurzame school, Stages en praktijkgericht leren, Talentprogramma's muziek | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.075 | 39 % | 5 % | - | 5,8 | 7,1 | 9,2 | 8,3 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Dendron College | Kwalitatief goed onderwijs, Persoonlijke groei, Verbinding | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.522 | 34 % | 4 % | - | 6,4 | 7,1 | 9,3 | 7,6 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | Sint-Janscollege | Internationalisering, Tweetalig onderwijs en havo ChallENge, De Gezonde School, Topsportvriendelijk, Sportactief | havo atheneum gymnasium | 1.171 | 71 % | 5 % | - | 6,2 | 6,9 | 9,3 | 8,0 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | College Den Hulster | Persoonlijk Onderwijs, Regie, Samen werken, Ondernemend ontdekken, TTO, LOOT, Da Vinci, Techniek | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.306 | 30 % | 5 % | - | 6,3 | 6,9 | 9,2 | 7,8 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | BC Broekhin Roermond | Kansklassen (jaar 1 en 2), Tweetalig onderwijs (tto), Vrijeschoolafdeling, vmbo-t-PLUS, Internationalisering | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.511 | 45 % | 6 % | 1,0 (3) | 6,0 | 7,0 | 9,3 | 7,9 | 7,5 | Bron 1 Bron 2 |
| 0 | ROER College Schöndeln | Technasium, Cultuurprofielschool, Creativiteit, Verantwoordelijkheid nemen, Inzet leertechnologie | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.292 | 42 % | 6 % | - | 6,3 | 7,1 | 9,0 | 7,8 | 7,5 | Bron 1 |
| 0 | Wings Roermond | Algemeen bijzonder, Ict-vernieuwingen, Onderwijs voor de 21e eeuw, Creatieve school | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 624 | 24 % | 6 % | - | 6,1 | 6,4 | 9,6 | 8,1 | 7,5 | Bron 1 |
| 0 | Connect College - locatie Havo/Atheneum/Gymnasium | uitdagend onderwijs, kennis en kunnen, goed voor later, veiligheid en prettige sfeer, respect | havo atheneum gymnasium | 700 | 68 % | 5 % | - | 6,0 | 6,9 | 9,3 | 7,6 | 7,5 | Bron 1 |
| -3 | Porta Mosana College | Openbaar, Internationaal burgerschap, Tweetalig onderwijs, Bèta profilering, Begaafdheidsprofielschool | havo atheneum gymnasium | 1.347 | 27 % | 5 % | - | 6,3 | 6,8 | 8,8 | 7,8 | 7,5 | Bron 1 |
| 0 | Sophianum SGM i h Heuvelland | Veilige zorgzame leeromgeving, Breed onderwijsaanbod, Verbinding met de maatschappij, Internationalisering, Sterk mentoraat/coaching | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.280 | 32 % | 5 % | - | 6,2 | 6,8 | 9,1 | 7,6 | 7,4 | Bron 1 |
| -2 | Graaf Huyn College | Open, Inspirerend, Toekomstgericht, Inclusief, voor iedereen, Technasium | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.305 | 20 % | 6 % | - | 6,0 | 6,7 | 9,1 | 7,8 | 7,4 | Bron 1 |
| -4 | Bouwens van der Boijecollege | Betrouwbaar, Betrokken, Verbindend, Daadkrachtig | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.238 | 31 % | 5 % | - | 6,0 | 6,5 | 9,3 | 7,4 | 7,3 | Bron 1 |
| -4 | Grotius College | Kleinschalig en persoonlijk, Veiligheid voorop, Brede brugklassen: TL/havo en havo/vwo, Minder toetsen, focus op ontwikkeling, Coaching en begeleiding: jouw groei staat centraal | vmbo-(g)t havo atheneum | 510 | 45 % | 9 % | bekijk enige review | 5,9 | 6,3 | 9,0 | 8,0 | 7,3 | Bron 1 Bron 2 |
| -5 | Havo Trevianum | Open Katholieke school, Sport-, Life-, Science-, Arti-, en muzestroom, Cambridge English, Talentontwikkeling, Topsport Talentschool (TTS) | havo | 923 | 100 % | - | - | 5,9 | 6,6 | 9,0 | 7,4 | 7,2 | Bron 1 |
| -5 | Philips van Horne | Brede brugklas (mavo t/m vwo), Veilige school, Leerlingparticipatie, Kansengelijkheid, Sterk mentoraat | vmbo-(g)t havo | 1.196 | 62 % | 6 % | - | 5,4 | 6,6 | 9,0 | 7,1 | 7,0 | Bron 1 |
| -2 | Bonnefanten College | Iedereen welkom, Persoonlijke ondersteuning, Wederzijds respect, Samen bouwen aan de toekomst, Van en voor de samenleving | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 684 | 21 % | 5 % | - | 6,3 | - | - | 7,0 | - | Bron 1 |
| -1 | Compass voor Atheneum Havo en Mavo | Brede onderbouw, Persoonlijke coach, Relatie, Maatwerkklas, Groeiweken | vmbo-(g)t havo atheneum | 278 | 31 % | 8 % | - | 5,8 | - | - | 7,7 | - | Bron 1 |
| -2 | Het College Weert | Atheneum/Gymnasium/Koers, Technasium, TTO / Cambridge, Topsport Talentschool, Kunst en Cultuur | havo atheneum gymnasium | 876 | 2 % | 6 % | - | - | - | - | 7,9 | - | Bron 1 |
| 1 | Het Martin Buber | vmbo-(g)t/havo vmbo-(g)t havo havo/vwo vwo | 232 | - | 5 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 0 | Novo College | vmbo/havo/vwo | 446 | - | 5 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 0 | Openbaar Buurtcollege Maas en Peel voor mavo, havo en vwo | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 262 | 40 % | 7 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| -1 | Raayland College | Aandacht, Vertrouwen en Verbondenheid, Goede begeleiding, Agora, Inclusief onderwijs, Kansrijk | praktijkonderwijs vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.755 | 29 % | 5 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Sint-Maartenscollege | Docentgestuurd onderwijs, Gedegen, met brede vorming, Veilig en verdraagzaam, Technasiumschool, Van mavo tot gymnasium | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.288 | 39 % | 5 % | - | 6,2 | - | - | 7,9 | - | Bron 1 |