De beste havo-scholen in Overijssel
1
2
3
Deze tabel toont 52 scholen in de Provincie Overijssel die havo aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een havo-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo of vwo, kan het nodig zijn dat havo-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een havo-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo of vwo, kan het nodig zijn dat havo-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % havo | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4 | CSE Topsportacademie Nederland | Investeren in jezelf om het beste te bereiken., Plezier is de voedingsbodem voor ontwikkeling., Elke dag streven we naar kwaliteit., We ontwikkelen mentale en morele kwaliteiten., Wij zijn de plek om dromen na te jagen. | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 590 | 35 % | - | bekijk de 2 reviews | 6,5 | 7,9 | 9,5 | 8,7 | 8,2 | Bron 1 Bron 2 |
| 5 | Thorbecke Scholengemeenschap | KWALITEIT, BETROKKENHEID, OPEN SFEER, DUIDELIJKHEID | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.729 | 36 % | 3 % | - | 6,6 | 7,8 | 9,5 | 8,3 | 8,1 | Bron 1 |
| 4 | JenaXL | Jenaplan, Gesprek, Werk, Spel, Vieren | vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 465 | 38 % | - | 1,4 (7) | 6,6 | 7,3 | 9,5 | 8,5 | 8,0 | Bron 1 Bron 2 |
| 3 | Het Noordik Lyceum | Prot. Christelijk, Expeditie onderwijs, Vecon Business School, Topsport talentschool, IT college | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.507 | 38 % | 6 % | - | 6,6 | 7,6 | 9,4 | 8,2 | 8,0 | Bron 1 |
| 3 | Meander College | open-christelijk, passie en ambitie, openheid en respect, podium voor jouw talent | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.224 | 45 % | 6 % | - | 6,5 | 7,6 | 9,4 | 8,2 | 7,9 | Bron 1 |
| 2 | Canisius Almelo | Talentontwikkeling, ICT-rijk onderwijs, Extra ondersteuning, Sportstroom, Science en Superflex, Bètatechniek | vmbo-(g)t havo atheneum | 764 | 48 % | 5 % | - | 6,4 | 7,6 | 9,7 | 8,0 | 7,9 | Bron 1 |
| 0 | Het Stedelijk Innova | Gepersonaliseerd leren, Hoge leerresultaten, Veilige schoolomgeving, Coaching | vmbo-(g)t havo | 645 | 43 % | 6 % | - | 6,2 | 7,2 | 9,2 | 8,2 | 7,7 | Bron 1 |
| -1 | Het Vlier | Volop keuze, Volwassen sfeer, Voorbereid op de toekomst, Goede examenresultaten, Brede ontwikkeling | havo atheneum gymnasium | 1.212 | 57 % | 7 % | - | 6,4 | 7,4 | 9,4 | 7,8 | 7,7 | Bron 1 |
| -1 | Het Twickel College Hengelo | Creatief, Duurzaam, Brede- en talentontwikkeling, Sportief en gezond | havo atheneum | 1.290 | 70 % | 6 % | - | 6,1 | 7,5 | 9,4 | 7,8 | 7,7 | Bron 1 |
| -3 | Vechtdal College | 'Haal meer uit jezelf', breed aanbod in een rijke leeromgeving, coaching, maatwerk en keuzes mogen maken, warme sfeer en aandacht voor elkaar | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.629 | 21 % | 6 % | - | 6,6 | 7,4 | 9,4 | 7,4 | 7,7 | Bron 1 |
| 0 | Carolus Clusius College | Wereldschool, Wereldburgerschap, Unesco-school, Tweetalig onderwijs, Veilig schoolklimaat | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.148 | 40 % | 6 % | - | 6,3 | 7,3 | 9,3 | 7,8 | 7,7 | Bron 1 |
| -1 | De Passie Wierden | Wij volgen Jezus, Wij geven goed onderwijs en leren je meer, Wij werken met jou aan een hoopvolle toekomst | vmbo-(g)t havo atheneum | 700 | 42 % | 9 % | - | 5,7 | 7,6 | 9,3 | 8,1 | 7,7 | Bron 1 |
| 0 | Het Stedelijk College Zuid | Internationalisering, Tweetalig onderwijs, Vwo+, Sportstroom, Topsport Talentschool | vmbo-(g)t havo atheneum IB | 891 | 35 % | 6 % | - | 6,6 | 7,2 | 9,0 | 7,7 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Bonhoeffer College Bruggertstraat | Havo Atheneum Gymnasium, Technasium en Business School, Extra aandacht voor sport, Leerlingparticipatie, Leren is van jezelf | havo atheneum gymnasium | 1.189 | 52 % | 6 % | - | 6,2 | 7,1 | 9,1 | 8,1 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Ichthus College Kampen - locatie Campus | Elkaar goed kennen, Ontwikkelkracht, Verrijkt aanbod | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 931 | 41 % | 8 % | - | 6,3 | 7,0 | 9,2 | 8,1 | 7,6 | Bron 1 |
| -4 | De Boerhaave | veiligheid, begeleiding, projectonderwijs, persoonlijke groei, ruimte | havo havo/vwo atheneum gymnasium | 843 | - | 7 % | - | 6,3 | 6,9 | 9,1 | 8,0 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Pius X College - Almelo | Veilig & vertrouwd, Tweetalig onderwijs, Pius Soccer College, Pius neXt | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 459 | 47 % | 6 % | - | 5,9 | 7,1 | 9,4 | 7,8 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Lyceum de Grundel | Internationalisering, Technologie, Sportiviteit, Ondernemerschap, Praktijkgerichte Havo | havo atheneum gymnasium | 658 | 65 % | 6 % | - | 6,1 | 7,2 | 9,1 | 7,8 | 7,6 | Bron 1 |
| -2 | Bonhoeffer College Van der Waalslaan | mavo havo ath gymn vwo+, begaafdheidsprofielschool, eigen koers bepalen, persoonlijke aandacht, actieve leerlingencommissies | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.453 | 33 % | 6 % | - | 6,2 | 7,2 | 9,3 | 7,4 | 7,5 | Bron 1 |
| -2 | RSG Tromp Meesters | Samen gaan we het maken, Keuze, maatwerk en coaching, UNESCO school, Gymnasium | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 882 | 35 % | 7 % | - | 6,1 | 6,7 | 9,3 | 8,0 | 7,5 | Bron 1 |
| -2 | Het Stedelijk Kottenpark | Openbaar, Geprofileerd gymnasium, Wetenschap, design en tecnhniek, Cultuurprofielschool | havo atheneum gymnasium | 923 | 46 % | 6 % | - | 6,1 | 7,0 | 9,1 | 7,7 | 7,5 | Bron 1 |
| 0 | Lassus Campus | Verschillende onderwijsconcepten onder één dak, Toekomstgericht, Tweetalig onderwijs, Soepele overgang PO - VO, diversiteit en een afspiegeling van de samenleving | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.241 | 35 % | 5 % | - | 6,2 | 7,0 | 9,4 | 7,1 | 7,4 | Bron 1 |
| -4 | Carmel College Salland - Hofstedelaan | We zien elkaar écht!, Jouw domein, jouw vertrouwde plek in de school, Ruimte voor jouw ontwikkeling, Carmel Discovery, Laptoponderwijs | havo atheneum gymnasium | 1.270 | 59 % | 6 % | - | 6,0 | 6,9 | 9,5 | 7,3 | 7,4 | Bron 1 |
| -3 | CSG Reggesteyn | Iedereen is welkom, Wij willen elk kind zien, Breed onderwijsaanbod, Kansengelijkheid, Samenwerking | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.363 | 46 % | 4 % | - | 6,1 | 6,9 | 9,2 | 7,5 | 7,4 | Bron 1 |
| -3 | Twents Carmel College, locatie Lyceumstraat | De bovenbouw op maat voor jou! | havo atheneum gymnasium | 1.250 | 61 % | 6 % | - | 5,9 | 7,0 | 9,4 | 7,2 | 7,4 | Bron 1 |
| -3 | Almere College locatie Marinus Post, ontmoetingssc | gepersonaliseerd leren, coach, tweejarige brugklas, persoonlijke aandacht, vwo-advanced programma, sportactieve school | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 584 | 34 % | 6 % | - | 6,1 | 6,8 | 9,3 | 7,2 | 7,4 | Bron 1 |
| -4 | het Thomas a Kempis | Formatief Handelen en Zelfregulerend Leren, Classes (keuzevakken klas 1 en 2), EVOT (topsport talentschool/LOOT), College route (VMBO HAVO VWO GYM), Agora route, Begaafdheidsprofielschool | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 752 | 42 % | - | 2,6 (6) | 5,6 | 6,9 | 9,2 | 7,6 | 7,3 | Bron 1 Bron 2 |
| -6 | Stichting Waerdenborch | Technasium en Techniek, Kunst, Ondernemen, Internationalisering en Sport, Talentontwikkeling | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.207 | 29 % | 7 % | - | 5,4 | 6,2 | 9,2 | 7,3 | 7,0 | Bron 1 |
| 0 | Almere College locatie: Veenmos | Persoonlijk afgestemd onderwijs, Wederzijds respect, Dynamische ontmoetingsplek | vmbo-b/k/(g)t havo/vwo | 129 | - | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Assink Haaksbergen | Gedreven, Warm, Gedegen, Positief, Persoonlijk | havo atheneum gymnasium | 1.007 | 69 % | 6 % | - | 6,2 | - | - | 7,6 | - | Bron 1 |
| -2 | Bataafs Lyceum | havo atheneum gymnasium | 774 | 50 % | 5 % | - | 6,1 | 7,2 | 9,0 | - | - | Bron 1 | |
| 0 | Capellenborg | Kleinschalig, Persoonlijke ontwikkeling, Maatschappelijke betrokkenheid, Sport- en cultuuraanbod, Hoge slagingspercentages | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 374 | 25 % | 5 % | - | 6,4 | 7,7 | 9,3 | - | - | Bron 1 |
| 1 | De Nieuwe Veste - Hardenberg | Persoonlijke aandacht, Veilige en betrokken schoolcultuur, Technasium, Doelgericht leren, Ontwikkeling van talenten | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 368 | 19 % | 6 % | - | 7,2 | 7,6 | 9,3 | - | - | Bron 1 |
| -1 | De Zwaluwenburg | Vertrouwen, Moed, Verantwoordelijkheid, Maatwerk, Middenin de samenleving | vmbo/havo/vwo | 101 | - | 7 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Etty Hillesum Lyceum Pvo | havo atheneum gymnasium | 145 | 100 % | 7 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 2 | Greijdanus - Hardenberg | Persoonlijke leerroute, Vorming, Christelijke identiteit, Internationalisering, Combiklassen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 746 | 20 % | 4 % | - | 6,5 | 8,0 | 9,5 | - | - | Bron 1 |
| 0 | Greijdanus - Zwolle | Christelijke identiteit, Eigen leerroute, Talentontwikkeling, Internationalisering, Vorming | praktijkonderwijs vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 2.401 | 35 % | 4 % | - | 6,1 | 7,2 | 9,4 | - | - | Bron 1 |
| 1 | Het Erasmus mavo havo vwo | Talentontwikkeling, Maatwerk, Laagdrempelig contact, Regulier en verschillende stromingen, Extra mentormomenten en hulp bij leren leren | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.034 | 36 % | 4 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Het Stedelijk Diekman, schakelklassen | Schakelklassen, ID-Model, Praktijkonderwijs | vmbo/havo/vwo | 43 | - | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Het Stedelijk Florapark | 10-14 school, Doorlopende leerlijn, Persoonlijke coach, Uitgestelde keuze | vmbo/havo/vwo | 103 | - | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Het Stedelijk ISK | NT2, Veiligheid, Inclusiviteit, Burgerschap | vmbo/havo/vwo | 481 | - | 6 % | bekijk enige review | - | - | - | - | - | Bron 1 Bron 2 |
| 0 | Het Twickel College Borne | Kleinschalig, Persoonlijke aandacht, Maatwerk, Betekenisvol, Brede- en talentontwikkeling | vmbo-b/k/(g)t vmbo-b/vmbo-k vmbo-(g)t/havo | 257 | - | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | Het Twickel College Delden | Kleinschalig, Persoonlijke aandacht, Maatwerk, Betekenisvol, Doorlopende ontwikkeling van 10-14 | vmbo-b/k/(g)t vmbo-b/vmbo-k vmbo-(g)t/havo vmbo/havo/vwo havo/vwo | 177 | - | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | Jacobus Fruytier scholengemeenschap Rijssen | Reformatorisch, Toerusting en vorming, Leren hoe we leren, Technologie, Begeleiding en coaching | vmbo-(g)t havo | 635 | 50 % | 4 % | - | 6,7 | - | - | - | - | Bron 1 |
| -2 | Montessori College Twente | Openbaar, Montessori, Tweetalig Onderwijs, Agora, Wereldklas | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.370 | 33 % | 5 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | Scholengemeenschap Pieter Zandt voor Lyceum Havo V | Reformatorische school | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo/vwo | 231 | - | 5 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | SGM Pieter Zandt | Reformatorische school | praktijkonderwijs vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.760 | 34 % | 5 % | - | 6,4 | - | - | 8,3 | - | Bron 1 |
| 0 | Taalschool Salland | Verschillende nationaliteiten en culturen, Respect en begrip, Samenwerking PO en VO, Nederlandse taal leren, Doorstromen naar regulier onderwijs | vmbo/havo/vwo | 38 | - | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Twents Carmel College, locatie De Thij | Openheid, Creativiteit, Jezelf zijn, Respect, Brede onderbouw | vmbo-b/k/(g)t vmbo-b/vmbo-k vmbo-(g)t/havo vmbo/havo/vwo havo/vwo vwo | 882 | - | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | Twents Carmel College, locatie Denekamp | Maatwerk, Differentiatie, Gepersonaliseerd leren, Excellent vmbo | vmbo-b/k/(g)t vmbo-b/vmbo-k vmbo-(g)t/havo vmbo-b havo/vwo vwo | 246 | - | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -3 | Vechtdal College | Alle leerwegen onder één dak, Voor elke leerling een Plus, Kleinschalig en Veilig, van LWOO tot en met VWO+, Dichtbij | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.302 | 33 % | 6 % | - | 6,3 | - | - | 7,9 | - | Bron 1 |
| 1 | Zeven Linden College | Respect, Talent, Verbinding, Keuzevrijheid, Brede ontwikkeling | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 540 | 36 % | 5 % | - | 6,4 | 7,3 | 9,4 | - | - | Bron 1 |