De beste havo-scholen in Noord-Holland
1
2
3
Deze tabel toont 108 scholen in de Provincie Noord-Holland die havo aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een havo-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo of vwo, kan het nodig zijn dat havo-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een havo-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo of vwo, kan het nodig zijn dat havo-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % havo | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 | Calandlyceum voor Gymnasium Atheneum Havo Vmbo vestiging De Toekomst | Ajax, Topsport, Maatwerk, Effectiviteit, Studiecoaching | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 112 | 35 % | 7 % | - | 6,8 | 8,4 | 9,8 | 8,0 | 8,3 | Bron 1 |
| 6 | Junior College | Persoonlijke aandacht, Leren in een veilige omgeving, Sportief en cultureel, Kleinschalig en overzichtelijk, Gehoord en gezien | vmbo-b/k/(g)t vmbo-b/vmbo-k vmbo-(g)t/havo havo havo/vwo atheneum gymnasium | 345 | - | 4 % | - | 7,1 | 8,0 | 9,8 | 8,0 | 8,2 | Bron 1 |
| 7 | PCC Heiloo | Betrokken, Betrouwbaar, Ondernemend, Uitdagend, Brede, open katholieke school | vmbo-(g)t/havo vmbo-k havo/vwo | 238 | - | 5 % | - | 7,1 | 7,7 | 9,6 | 8,4 | 8,2 | Bron 1 |
| 3 | IVKO - Leren van Kunst | Kunstzinnig, Creatief, Modern montessori-onderwijs, Persoonlijk & veilig, Echt jezelf kunnen zijn | vmbo-(g)t havo | 534 | 64 % | 5 % | - | 6,9 | 7,7 | 9,3 | 8,0 | 8,0 | Bron 1 |
| 4 | Montessori Lyceum Amsterdam - Van Ostadestraat | Vertrouwen, Verbondenheid, Creativiteit, Leren & Groeien, Kwaliteit | vmbo-(g)t/havo havo havo/vwo vwo atheneum | 645 | - | 5 % | - | 6,5 | 7,8 | 9,4 | 8,1 | 7,9 | Bron 1 |
| 2 | Dalí College mavo-havo met aandacht | Algemeen bijzonder, Maatwerk; leerling centraal, Aandacht voor de leerling, Praktijkgericht voor zowel mavo als havo, Coaching | vmbo-(g)t havo | 782 | 22 % | 6 % | - | 6,6 | 7,5 | 9,3 | 8,4 | 7,9 | Bron 1 |
| 2 | Het Saenredam | Mavo-havo openbare school, Leerlingen voelen zich thuis, 2-jarige heterogene brugklas, Burgerschapsontwikkeling, Veel keuzemogelijkheden | vmbo-(g)t havo | 770 | 28 % | 5 % | 2,2 (7) | 6,5 | 7,5 | 9,5 | 8,0 | 7,9 | Bron 1 Bron 2 |
| 2 | Hermann Wesselink College | Internationaal, Tweetalig, Kunst & cultuur, Prot. Christelijk | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.885 | 46 % | 6 % | - | 6,6 | 7,6 | 9,4 | 8,0 | 7,9 | Bron 1 |
| 2 | CSG Jan Arentsz voor vmbo, havo, vwo | Brede vorming, Eigentijds onderwijs, Educatief partnerschap | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.648 | 48 % | 6 % | - | 6,6 | 7,6 | 9,2 | 8,0 | 7,9 | Bron 1 |
| 1 | Martinuscollege | Goed resultaten, Gezellige schooltijd, Onderwijs op maat, Optimale door-/uitstroomkansen, Goed en duurzaam onderwijs | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.671 | 21 % | 7 % | - | 6,6 | 7,1 | 9,4 | 8,2 | 7,8 | Bron 1 |
| 2 | ALASCA (vwo+, havo/vwo en IB) | Liberal arts & sciences, Academische vorming, Filosofie & morele vorming, Digitale vaardigheden, Kunst & creativiteit | havo atheneum IB | 746 | 29 % | 7 % | - | 6,5 | 7,5 | 9,2 | 8,1 | 7,8 | Bron 1 |
| 3 | Haarlemmermeer Lyceum Dalton | Openbaar, Daltononderwijs, Vwo-Havo, TopSportTalentschool, Uitdagend onderwijs | havo atheneum | 1.160 | 51 % | 5 % | - | 6,4 | 7,4 | 9,2 | 8,2 | 7,8 | Bron 1 |
| 1 | CSB Amsterdam | Betekenisvol, Millennium Skills, Community, Toekomstgericht, Thuis voor de Toekomst | vmbo-(g)t havo atheneum | 949 | 38 % | 6 % | - | 6,3 | 7,3 | 9,4 | 8,1 | 7,8 | Bron 1 |
| 3 | Goois Lyceum | Zeer goede resultaten, Technasium en modern gymnasium, Havo/Vwo Brugklas, Stromenonderwijs Creative Studio&Facing the Future, Betrokken mentoren | havo atheneum gymnasium | 1.331 | 45 % | 4 % | - | 6,4 | 7,3 | 9,2 | 8,2 | 7,8 | Bron 1 |
| 1 | Metis Montessori Lyceum . vwo . havo | Wereldburgerschap, Montessori, Innovatief leren | havo atheneum | 1.107 | 51 % | 5 % | - | 6,6 | 7,3 | 8,7 | 8,5 | 7,8 | Bron 1 |
| 2 | St. Michaël College | Uitdagend onderwijs, Technasium en vwoXtra, Gevarieerd onderwijs, Excellente school havo & vwo, Veilig en sociaal | havo atheneum | 1.277 | 55 % | 5 % | - | 6,3 | 7,2 | 9,0 | 8,5 | 7,8 | Bron 1 |
| 3 | Xplore - Agora Amsterdam | Gepersonaliseerde leerroutes, Leren vanuit eigen interesses, Werken met challenges, Leren samen met anderen, Geen onderscheid in niveaus | vmbo-(g)t havo atheneum | 392 | 59 % | 7 % | - | 7,3 | 7,1 | 8,5 | 8,0 | 7,7 | Bron 1 |
| 4 | Erfgooiers College - gym/ath(+)/havo/mavo | Christelijk, Samen - Aandacht - Persoonlijke groei, mavo - havo - vwo - vwo+- gymnasium, Unesco, Topsportvriendelijke school | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.046 | 38 % | 5 % | 2,9 (6) | 6,3 | 7,0 | 9,4 | 8,2 | 7,7 | Bron 1 Bron 2 |
| 0 | Bonhoeffercollege | Vertrouwen, Vrijheid, Verantwoordelijkheid | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.457 | 44 % | 5 % | - | 6,1 | 7,3 | 9,3 | 8,2 | 7,7 | Bron 1 |
| 1 | Innovium College | Algemeen bijzonder, Interconfessioneel, Duurzaamheid, relatie & omgeving, Maatwerk & talentontwikkeling, TTO & Technasium | havo atheneum | 1.352 | 67 % | 6 % | - | 6,1 | 7,4 | 9,5 | 7,9 | 7,7 | Bron 1 |
| 1 | Vinse School | Zelfstandig denken, Creatief, Betrokken | vmbo-(g)t havo atheneum | 406 | 48 % | 8 % | - | 5,7 | 7,1 | 9,6 | 8,3 | 7,7 | Bron 1 |
| 0 | Mendelcollege | Sport & cultuur & robotica, Tweetalig & gymnasium, Veilige school & geeft houvast, Uitdagend & ontwikkelt talent, Leren van & met elkaar | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.842 | 45 % | 5 % | - | 6,2 | 7,1 | 9,2 | 8,1 | 7,7 | Bron 1 |
| -1 | Vechtstede College | Warm pedagogisch klimaat, structuur en verbinding., Hoge verwachtngen, uitstekende resultaten., Vechtstede focus;keuze uit verschillende stromen., Tweetalig vwo (senior tto-school)., Internationalisering, kunst&cultuur, burgerschap. | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.477 | 46 % | 4 % | 1,3 (7) | 6,2 | 7,2 | 9,4 | 7,9 | 7,7 | Bron 1 Bron 2 |
| 1 | Het Schoter | Atheneum, havo, mavo en tweetalig onderwijs (tto), International Baccalaureate en Erasmus+, Tweejarige brugklas, Stroomklassen voor kinderen met een mengadvies, Doorlopende leerlijn sport, kunst, theater | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.378 | 49 % | 4 % | - | 6,4 | 7,0 | 9,0 | 8,2 | 7,7 | Bron 1 |
| 1 | Huizermaat | persoonlijke aandacht, uitstekende prestaties, intensief mentoraat, positieve leercultuur, excellente school | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.229 | 33 % | 4 % | - | 6,2 | 6,9 | 9,1 | 8,4 | 7,7 | Bron 1 |
| 2 | Copernicus SG | Twee- of driejarige brugperiode, Optimale kansen, Duidelijkheid en structuur, Fijne sfeer, Sportklas en Plusklas | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.202 | 51 % | 6 % | - | 5,8 | 7,1 | 9,5 | 8,1 | 7,6 | Bron 1 |
| 1 | Geert Groote College Amsterdam | Algemeen bijzonder, Vrijeschool, Persoonlijke ontwikkeling, Creatieve school | vmbo-(g)t havo atheneum | 903 | 50 % | 7 % | - | 5,9 | 7,7 | 9,6 | 7,3 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | HLZ | Future Media, Persoonlijk, Positief, Activerend, Verbindend | havo atheneum | 959 | 51 % | 5 % | - | 6,3 | 7,3 | 9,3 | 7,5 | 7,6 | Bron 1 |
| 1 | Montessori Lyceum Amsterdam - Hoofdlocatie | Vertrouwen, Verbondenheid, Creativiteit, Leren & Groeien, Kwaliteit | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 777 | 40 % | 5 % | - | 5,7 | 7,3 | 9,6 | 7,8 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Opb SGM Vellesan College | Betrokken. Alleen ga je snel,samen komen we verder, Denken in mogelijkheden. Wij kijken verder, Verantwoordelijk. Voor jezelf, voor de ander | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 993 | 17 % | 8 % | - | 6,5 | 7,1 | 9,2 | 7,6 | 7,6 | Bron 1 |
| 2 | Jan van Egmond Lyceum | Lyceum voor openbaar daltononderwijs, Gymnasium, Kunst & cultuur, Brede brugklassen: gymnasium, atheneum, h/v en m/h, JEL Academie: brede ontwikkeling & persoonsvorming | havo atheneum gymnasium | 1.296 | 69 % | 6 % | - | 5,8 | 7,3 | 9,7 | 7,5 | 7,6 | Bron 1 |
| 2 | Joodse SGM Maimonides | Algemeen bijzonder, Joods, Kleinschalig, Betrokkenheid, Maatwerk | vmbo-(g)t havo atheneum | 205 | 44 % | 6 % | - | 6,1 | 6,9 | 9,1 | 8,3 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Alkwin Kollege | Alkwin Keuze Les, Wetenschapsoriëntatie (WON), Gymnasium, Cambridge English, Vecon Business School | havo atheneum gymnasium | 1.515 | 70 % | 7 % | 2,0 (14) | 6,1 | 7,1 | 9,4 | 7,7 | 7,6 | Bron 1 Bron 2 |
| -2 | ECL (havo, atheneum en gymnasium) | Havo, atheneum en gymnasium, Cultuurprofielschool, Bètaprofilering | havo atheneum gymnasium | 1.399 | 45 % | 5 % | - | 6,3 | 7,2 | 9,1 | 7,6 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | Jac P Thijsse College | Internationaal, Verbindend, Nieuwsgierig, Verantwoordelijk, Respectvol | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.545 | 48 % | 6 % | - | 6,0 | 7,3 | 9,5 | 7,5 | 7,6 | Bron 1 |
| 2 | Kennemer Lyceum | Technologie en design, Ondernemerschap, Gezondheid en Sport, Kleinschaligheid, Betrokkenheid | havo atheneum gymnasium | 1.010 | 48 % | 5 % | - | 5,9 | 7,4 | 9,5 | 7,5 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | DENISE | Tweetalig onderwijs, Nederlands-internationaal, Brede Ontwikkeling, Driejarige brugperiode, IB worldschool | vmbo-(g)t havo atheneum IB | 682 | 16 % | 7 % | - | 6,2 | 6,5 | 9,3 | 8,1 | 7,6 | Bron 1 |
| 1 | Fons Vitae Lyceum | Betrokkenheid, Verantwoordelijkheid,, Persoonlijke ontwikkeling, Gymnasium Atheneum Havo, Veel keus examenvakken, Hoofd, hart en handen | havo atheneum gymnasium | 1.048 | 49 % | 4 % | - | 5,7 | 7,4 | 9,4 | 7,7 | 7,5 | Bron 1 |
| 0 | Ichthus Lyceum | Gymnasium-Atheneum-Havo, Technasium, Talentstromen, Erasmus+, Persoonlijke aandacht | havo atheneum gymnasium | 1.227 | 44 % | 5 % | - | 6,3 | 6,9 | 9,0 | 8,0 | 7,5 | Bron 1 |
| -2 | Lyceum Sancta Maria: havo, atheneum & gymnasium | Toekomstgericht & innovatief, Eigenaarschap & maatwerk, Kwaliteit, UNESCO-school, WON-school/ Quest | havo atheneum gymnasium | 1.509 | 53 % | 7 % | - | 6,2 | 7,1 | 9,1 | 7,6 | 7,5 | Bron 1 |
| 1 | Stedelijk Dalton College Alkmaar | Dalton, Openbaar, Breed, Technasium, Specials | vmbo-(g)t havo atheneum | 805 | 39 % | 6 % | - | 6,2 | 6,6 | 9,4 | 7,9 | 7,5 | Bron 1 |
| 0 | Het Hervormd Lyceum West | Tweetalig onderwijs havo - vwo, Presteren doe je samen, Gymnasium, Opstromen waar mogelijk, "Hallo Wereld" lessen | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 896 | 44 % | 12 % | - | 6,7 | 6,6 | 9,2 | 7,6 | 7,5 | Bron 1 |
| -2 | Zaanlands Lyceum | Openbaar, Gymnasium, Universum-school, Begaafdheidsprofielschool, Bètapartnerschool | havo atheneum gymnasium | 1.087 | 53 % | 5 % | - | 6,2 | 7,1 | 8,8 | 7,7 | 7,5 | Bron 1 |
| -3 | Tabor College Werenfridus | Rooms Katholiek, havo en vwo atheneum/gymnasium, Senior tweetalig onderwijs (TTO), Unesco, Topsport Talentschool (EVOT) | havo atheneum gymnasium | 1.513 | 45 % | 5 % | 2,5 (8) | 6,1 | 6,9 | 8,8 | 7,9 | 7,4 | Bron 1 Bron 2 |
| -2 | Regionale Scholengemeenschap Enkhuizen | Plezier en ontwikkeling, Uitdagend onderwijs, Tweetalig en talent onderwijs, Kleinschalig, betrokken en veilig, Burgerschap onze school als oefenplaats | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.341 | 41 % | 7 % | - | 6,2 | 6,9 | 8,9 | 7,7 | 7,4 | Bron 1 |
| -1 | Comenius Lyceum Amsterdam | Sterke basis voor de toekomst, Duurzaamheid, Veiligheid - Fijne sfeer, In het hart van Nieuw-West, Succes | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.048 | 43 % | 9 % | - | 5,8 | 6,9 | 9,2 | 7,7 | 7,4 | Bron 1 |
| 0 | OSG West-Friesland | Openbaar, Oog voor iedere leerling, Fast Lane English, Gymnasium, Technasium | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.327 | 38 % | 6 % | - | 5,9 | 6,8 | 9,2 | 7,8 | 7,4 | Bron 1 |
| -1 | OSB Amsterdam | Brede brugklas, Veelzijdig uitdagend, Week van de Ambitie, Eigen onderbouwkantine, Intensief mentoraat | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.112 | 33 % | 6 % | - | 5,9 | 6,7 | 9,1 | 8,0 | 7,4 | Bron 1 |
| 2 | Spring High | Een Leergemeenschap, Toekomstgericht, Leren in beweging, Leerpleinen en buitenlessen | vmbo-(g)t havo atheneum | 180 | 55 % | 7 % | - | 6,4 | 6,5 | 9,2 | 7,5 | 7,4 | Bron 1 |
| -2 | Gerrit van der Veen College | Havo en vwo school, Cultuurprofielschool, Kunst en cultuur, Ambitieus en creatief, Je kunt zijn wie je bent! | havo atheneum | 938 | 56 % | 8 % | - | 5,8 | 7,3 | 9,3 | 7,2 | 7,4 | Bron 1 |
| 0 | Regius College Wilhelminalaan - havo/vwo (gymnasiu | Aandacht voor verschillen, Werken aan betere resultaten, Brede vorming, Sociale veiligheid, Samenwerking met anderen | havo atheneum gymnasium | 1.197 | 75 % | 6 % | - | 6,0 | 6,7 | 9,4 | 7,5 | 7,4 | Bron 1 |
| 0 | Tabor College Oscar Romero | Aspirant daltonschool: leren met lef!, Groeien met aandacht, Sportlijn, kunstlijn en technologielijn, Gezonde School: aandacht voor welbevinden, Leer in goede sfeer! | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.113 | 51 % | 5 % | - | 5,9 | 6,9 | 9,2 | 7,6 | 7,4 | Bron 1 |
| 1 | PCC Lyceum Blekerskade | Betrokken, Betrouwbaar, Ondernemend, Uitdagend, Brede, open katholieke school | havo atheneum gymnasium | 1.120 | 63 % | 5 % | - | 6,1 | 7,0 | 9,0 | 7,4 | 7,4 | Bron 1 |
| -2 | Amstelveen College - Stichting Openbaar Voortgezet | Openbaar voortgezet onderwijs voor mavo/havo/vwo, Haal het beste uit jezelf en elkaar!, Plusprofielen, vwo-Xplore, Medialab & Digikunde | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.751 | 48 % | 7 % | - | 5,7 | 6,7 | 9,4 | 7,7 | 7,4 | Bron 1 |
| 1 | Lyceum aan Zee | Veilige omgeving, Plezier en ontwikkeling, Driehoek ouder-school-leerling, Gehoord en gezien, Uitdagend onderwijs | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.148 | 39 % | 4 % | - | 6,1 | 6,9 | 9,1 | 7,4 | 7,4 | Bron 1 |
| -1 | Kaj Munk College | Warm & duidelijk, Technasium, Sport & Lifestyle, Digital Discoveries, Art & Design | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.046 | 36 % | 7 % | - | 5,9 | 6,8 | 8,9 | 7,8 | 7,3 | Bron 1 |
| -4 | Keizer Karel College | UNESCO-school, Technasium op havo en vwo, Kritisch leren denken, Veilige leeromgeving | havo atheneum gymnasium | 1.905 | 35 % | 6 % | - | 5,8 | 7,0 | 9,3 | 7,1 | 7,3 | Bron 1 |
| 0 | Haarlemmermeer Lyceum Tweetalig | Openbaar, Tweetalig onderwijs, LOOT-school (TopTalentschool), Opleidingsschool, Global Citizenship | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.030 | 39 % | 5 % | - | 6,0 | 6,9 | 8,9 | 7,4 | 7,3 | Bron 1 |
| -1 | Huygens College Heerhugowaard, loc. Middenweg | Goed onderwijs, Persoonlijk, Veel extra's | havo atheneum | 1.124 | 79 % | 6 % | - | 5,7 | 6,9 | 9,4 | 7,1 | 7,3 | Bron 1 |
| -2 | Marcanti College | Kansenschool, vmbo BB, KB (lwoo), TL (lwoo), HAVO, Sport, kunst en cultuur, Familieschool | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 514 | 18 % | 7 % | - | 6,6 | 6,4 | 8,6 | 7,6 | 7,3 | Bron 1 |
| -1 | Rudolf Steiner College Belgiëlaan | Vrijeschool, Creatief, Kunstzinnig, Persoonlijke ontwikkeling, Sociaal | vmbo-(g)t havo atheneum | 545 | 40 % | 7 % | - | 5,6 | 7,0 | 9,0 | 7,5 | 7,3 | Bron 1 |
| -3 | Bredero | Breder Onderwijs, Flexibele driejarige brugperiode, Opdrachten voor bedrijven en organisaties., Diploma+, Sport en bewegen | vmbo-(g)t havo | 449 | 35 % | 8 % | - | 6,0 | 6,5 | 9,2 | 7,3 | 7,3 | Bron 1 |
| 0 | Trinitas College - Han Fortmann | Werk maken van Maatwerk, Positief Schoolklimaat, Professionele Cultuur, Midden in de Samenleving | havo atheneum gymnasium | 1.301 | 60 % | 7 % | - | 5,8 | 6,8 | 8,9 | 7,5 | 7,2 | Bron 1 |
| -3 | Montessori Lyceum Oostpoort vmbo, mavo, havo, vwo | Denken & doen, met lef en vertrouwen!, Montessori, Vmbo, mavo, havo en vwo, Internationale Schakelklassen, Doorlopende leerlijn vmbo-mbo | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.006 | 24 % | 5 % | - | 6,3 | 6,2 | 8,4 | 8,0 | 7,2 | Bron 1 |
| -1 | Coornhert Lyceum | Zelf ontdekken & samenwerken, Technasium, Cultuur Profielschool: theater, muziek en tekenen, Uniek: onderbouwprofielstromen, Daltonschool | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.093 | 51 % | 6 % | - | 5,8 | 6,7 | 9,0 | 7,3 | 7,2 | Bron 1 |
| -3 | Comenius College | Open christelijk, Vertrouwen, Aandacht, Ruimte, Gezond | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.598 | 43 % | 6 % | - | 5,5 | 6,8 | 9,3 | 7,1 | 7,2 | Bron 1 |
| -2 | OSG de Hogeberg | vmbo basis / vmbo kader / mavo / havo / vwo, Veiligheid, zelfredzaamheid, Vrijheid, gelijkwaardigheid, ontmoeting, Eilandschool, Brede scholengemeenschap | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 576 | 37 % | 7 % | - | 5,9 | 6,3 | 9,4 | 7,1 | 7,2 | Bron 1 |
| -2 | Don Bosco College | Veilig en vertrouwd, Uitdagend en gezellig, Veel keuzes en mogelijkheden, Uitstekende begeleiding, Jouw groei is ons doel! | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.044 | 40 % | 5 % | - | 5,7 | 6,9 | 9,5 | 6,6 | 7,2 | Bron 1 |
| -3 | Het Cartesius Lyceum | Jouw unieke talenten, Geloof in eigen kunnen, Ontwikkelen door feedback, Wereldburger zijn, Iedereen hoort erbij! | havo atheneum gymnasium | 746 | 43 % | 7 % | - | 6,0 | 5,8 | 9,0 | 7,8 | 7,2 | Bron 1 |
| -3 | Montessori Lyceum Pax | Gemeenschap, Ontwikkelingsgericht leren, Autonomie en zelfstandigheid, Betekenisvol onderwijs | vmbo-(g)t havo atheneum | 545 | 40 % | 5 % | - | 5,9 | 6,4 | 8,2 | 8,1 | 7,1 | Bron 1 |
| -4 | Opb RSG Wiringherlant | Openbaar, Brugklas-VMBO-HAVO-Atheneum, Global Citizens, TTO - tweetalig onderwijs, Sportklas | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 968 | 27 % | 7 % | - | 5,6 | 6,4 | 9,0 | 7,4 | 7,1 | Bron 1 |
| -4 | OSG Willem Blaeu | Openbaar, Brede scholengemeenschap, Tweetalig onderwijs, Topsporttalentschool, Digitaal onderwijs | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 692 | 44 % | 10 % | - | 5,5 | 6,5 | 9,1 | 7,4 | 7,1 | Bron 1 |
| -4 | Herbert Vissers College (mavo, havo, vwo) | Persoonlijke aandacht voor elke leerling, Brede school met alle niveaus, Duidelijke structuur en begeleiding, Leren door doen en ontdekken, Veilige en betrokken schoolomgeving | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 906 | 36 % | 7 % | - | 5,9 | 6,5 | 8,8 | 7,1 | 7,1 | Bron 1 |
| -6 | Herbert Vissers College (vmbo en HVX) | Persoonlijke aandacht voor elke leerling, Brede school met alle niveaus, Duidelijke structuur en begeleiding, Leren door doen en ontdekken, Veilige en betrokken schoolomgeving | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 717 | 16 % | 7 % | - | 5,6 | 6,3 | 9,3 | 7,0 | 7,1 | Bron 1 |
| -3 | Daltonschool Spinoza20first | Dalton, Gepersonaliseerd / contextrijk, Onderzoekend en ontwerpend, 21e-eeuwse vaardigheden, Maatwerk voor leerlingen | vmbo-(g)t havo atheneum | 985 | 47 % | 8 % | - | 5,3 | 6,5 | 8,9 | 7,3 | 7,0 | Bron 1 |
| -4 | Berlage Lyceum | mavo, havo, vwo (atheneum) en gymnasium, UNESCO, My World Class - internationaal IB-onderwijs, Tweetalig onderwijs (TTO), Historisch gebouw, ingericht voor de toekomst | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.160 | 44 % | 7 % | - | 5,6 | 6,5 | 8,8 | 7,1 | 7,0 | Bron 1 |
| -4 | Blaise Pascal College | gym / ath / havo, tweetalig onderwijs, sociaal dynamisch toegankelijk, Veilig en kleinschalig, Goed & modern onderwijs | havo atheneum gymnasium | 905 | 66 % | 6 % | - | 5,2 | 6,4 | 9,3 | 7,2 | 7,0 | Bron 1 |
| -6 | Calandlyceum | Topsport Talentschool (LOOT), Technasium, Kunst & Cultuur, Gymnasium | vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.177 | 33 % | 7 % | - | 5,4 | 6,3 | 8,8 | 7,6 | 7,0 | Bron 1 |
| -4 | De Apollo | Kleinschalig Ondersteunend Voortgezet Onderwijs, VMBO-T+HAVO, Veiligheid-Plezier, Betrokkenheid-Groei, Kleinschalig en veilig | vmbo-(g)t havo | 306 | 45 % | 8 % | - | 6,1 | 6,2 | 8,0 | 7,7 | 7,0 | Bron 1 |
| -4 | Pieter Nieuwland College | Veel keuzemogelijkheden, Open en betrokken, iPad én boeken, Veilig en kleinschalig, Tweejarige brugperiode | havo atheneum | 887 | 55 % | 9 % | - | 5,8 | 6,5 | 8,1 | 7,5 | 7,0 | Bron 1 |
| -3 | Ir. Lely Lyceum | Gymnasium/Atheneum/Havo/Mavo, Technasium, Internationalisering TTO, Empowerment, Sterk in toekomst! | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.147 | 45 % | 6 % | 3,1 (14) | 5,7 | 6,0 | 8,7 | 7,5 | 7,0 | Bron 1 Bron 2 |
| -4 | Bertrand Russell college | Kleinschalig karakter en persoonlijke aandacht, Stimulerend onderwijs, TTO-klas (TweeTaligOnderwijs), Elke leerling een internationale ervaring, Havo-vwo én vwo brugklassen | havo atheneum | 917 | 79 % | 5 % | - | 5,5 | 6,3 | 9,0 | 7,0 | 7,0 | Bron 1 |
| -7 | Lumion | Coaching, Persoonlijke ontwikkeling, Zelfstandigheid, Lumion leren, Lumion leven | vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.405 | 39 % | 7 % | - | 5,4 | 6,1 | 8,6 | 6,5 | 6,7 | Bron 1 |
| -5 | Vox College ( 5 en 6 vwo) | Metropolis Lyceum Dalton, Afbouw Vox College, Je maakt het beste wat je kan, Leren op je laptop, Verantwoordelijkheid | havo atheneum | 47 | - | 8 % | - | 5,4 | 5,8 | 9,1 | 5,2 | 6,4 | Bron 1 |
| 0 | A. Roland Holst College | Betrokkenheid, Zelfontplooiing, Uitdaging, Vertrouwen, Veelzijdig | vmbo-(g)t havo | 1.215 | 41 % | 4 % | - | 5,8 | 7,0 | 9,3 | - | - | Bron 1 |
| 3 | Adriaan Roland Holstschool | Algemeen bijzonder, Vrije school, Waarden- onderwijs, Creatieve school | vmbo-(g)t havo atheneum | 735 | 59 % | 7 % | - | - | 7,6 | 9,5 | 8,1 | - | Bron 1 |
| -1 | Alberdingk Thijm College | havo atheneum gymnasium | 1.967 | 42 % | 4 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 0 | AVM-locatie esprit | Eerste Opvang Anderstaligen, ISK onderwijs, 16 plus | vmbo/havo/vwo | 137 | - | 7 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | Berger SGM | kunst en cultuur, exact en natuur, veilig en gezellig, nabijheid & creativiteit, gemeenschap | vmbo-(g)t havo atheneum | 818 | 42 % | 6 % | - | 6,5 | - | - | 7,6 | - | Bron 1 |
| -1 | Castor College | Verbindend, Energiek, Divers, Veerkrachtig, Kwaliteit | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.378 | 43 % | 6 % | - | 6,3 | 7,0 | 9,4 | - | - | Bron 1 |
| 0 | Cornelius Haga Lyceum, Islamitische Scholengemeenschap voor mavo havo en vwo | vmbo-(g)t havo atheneum | 485 | 37 % | 10 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| -3 | Damstede Lyceum | atheneum havo, Technasium, creatief, ondernemend en sportief, sterke steun voor taal en rekenen, Cambridge Engels | havo atheneum gymnasium | 615 | 63 % | 7 % | - | 5,2 | 6,0 | 8,2 | - | - | Bron 1 |
| 0 | Fiducie College | vmbo-(g)t/havo vmbo-(g)t | 43 | - | - | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 0 | Havo De Hof | Eigenheid, Verbondenheid, Veligheid, Ruimte voor talent | havo | 407 | 100 % | 9 % | - | 5,9 | 7,1 | 9,0 | - | - | Bron 1 |
| 1 | Kairos Tienercollege | Duurzaamheid, Inclusiviteit, De spelende mens, De mens in ontwikkeling, Kleinschalig | vmbo-(g)t/havo/vwo havo/vwo | 147 | - | 7 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | KSH | Persoonlijke aandacht, Themaklassen, Mavo/ Havo/ Vwo, VWO plus én Gymnasium, WON-school | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.347 | 39 % | 5 % | - | 6,2 | 7,1 | 9,3 | - | - | Bron 1 |
| 0 | Laar & Berg | Tweetalig havo en vwo, IB Middle Years Programme, Middelgrote school, Landelijke omgeving, Dicover. Learn. Inspire. | havo atheneum IB | 1.084 | 42 % | 4 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Metropolis Lyceum | innovatief daltononderwijs, leren door te doen/ontdekken, inspirerend en vakoverstijgend, midden in de wereld, het beste uit jezelf halen | vmbo-(g)t havo atheneum | 453 | 58 % | 8 % | - | 6,0 | - | - | 6,3 | - | Bron 1 |
| 0 | Montessori Lyceum Gooise Meren | Montesorionderwijs, Vrijheid in gebondenheid, Digitale technologie, Kunst en cultuur, Duurzaamheid | vmbo-(g)t havo atheneum | 585 | 34 % | 4 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -4 | Montessori Lyceum Terra Nova | mavo havo vwo, Persoonlijke aandacht, Leren over jezelf en de wereld, Montessori, Kunst & Cultuur, Sport, Science | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 430 | 30 % | 12 % | - | - | 5,6 | 8,8 | 6,3 | - | Bron 1 |
| 3 | Saga Driehuis | Gepersonaliseerde leerroutes, Leren vanuit eigen interesses, Werken met challenges, Samen met anderen leren, Geen onderscheid in niveaus | vmbo-(g)t havo atheneum | 177 | 56 % | 5 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Spinoza Lyceum Amsterdam | eigentijds daltononderwijs, kunst- en cultuureducatie, maaklab en robotica, aparte gymnasiumklas, maatwerk voor leerlingen en ondersteuning op maat | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.337 | 44 % | 8 % | - | 6,1 | - | - | 8,4 | - | Bron 1 |
| -1 | St. Aloysius College | vmbo-(g)t havo | 521 | 40 % | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| -1 | St. Nicolaaslyceum | zelfstandig, verantwoordelijk, sociaal betrokken, havo/vwo- en vwo-brugklassen, tweetalig onderwijs TTO, sport+ klas | havo atheneum | 1.223 | 40 % | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | Stichting Joodse Kindergemeenschap Cheider MAVO HAVO VWO | vmbo-(g)t havo atheneum | 35 | 33 % | 4 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| -2 | Sweelinck College | Sterk onderwijs, Veiligheid, Brede ontwikkeling leerling, Toekomst gericht, Aandacht dyslexie/kurzweil | vmbo-(g)t havo | 259 | 26 % | 8 % | - | - | 6,6 | 9,0 | - | - | Bron 1 |
| -1 | Vituscollege | Groene campus met fijne sfeer, STEAM: leren via challenges, Tweejarige brugklas, Kansrijke leeromgeving, Driehoeksgesprekken: leerling neemt de regie | havo atheneum gymnasium | 1.205 | 54 % | 5 % | - | 5,9 | - | - | 7,5 | - | Bron 1 |
| 0 | Vrije School Noord Holland voor Atheneum Havo Mavo | havo atheneum | 186 | - | 7 % | - | 5,7 | - | - | - | - | Bron 1 |