De beste havo-scholen in Amersfoort
1
2
3
Deze tabel toont 11 scholen in de Gemeente Amersfoort die havo aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een havo-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo of vwo, kan het nodig zijn dat havo-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een havo-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo of vwo, kan het nodig zijn dat havo-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
Tip: Als je jouw postcode hierboven (bij de blauwe 3) invult, zie je niet alleen scholen in Amersfoort, maar ook scholen in de naburige gemeenten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % havo | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 5 | GSG Guido HAVO VWO Bovenbouw | Bijbelgetrouw christelijk, Talentontwikkeling, Ontwikkelingsgericht, TL/havo, havo, vwo, gymnasium, Hoog- en meerbegaafdheid | havo atheneum gymnasium | 431 | 63 % | 6 % | - | 6,2 | 7,4 | 9,5 | 8,0 | 7,8 | Bron 1 |
| 3 | Vathorst College | Kunst en cultuur, Zelf-verantwoordelijk leren, Contextrijk leren, Digitaal leren, Wereldgericht onderwijs | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.015 | 56 % | 6 % | - | 6,1 | 7,0 | 9,7 | 8,2 | 7,8 | Bron 1 |
| 0 | Muurhuizen | Tijd voor jou, Kansen bieden, Begeleiding en ondersteuning, Persoonlijk en toegewijd, GL, TL, Havo 6 | vmbo-(g)t havo | 493 | 12 % | 8 % | - | 6,6 | 7,0 | 9,5 | 7,3 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Openbaar Lyceum De Amersfoortse Berg | De leerling centraal, Betrokken en sociaal, Eigen ruimte voor talenten, Resultaatgericht, Groen, gezond en duurzaam | havo atheneum | 1.210 | 50 % | 4 % | - | 6,1 | 6,9 | 9,1 | 8,0 | 7,5 | Bron 1 |
| -2 | Corderius College | Protestants Christelijk, Mavo, havo, atheneum, gymnasium en vwo masterclass, Positief pedagogisch klimaat, Extra uitdaging voor m/h/v, Begaafdheidsprofielschool | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.676 | 41 % | 7 % | - | 6,0 | 7,0 | 9,3 | 7,5 | 7,5 | Bron 1 |
| -2 | Het Nieuwe Eemland | Persoonlijk, Flexibel, keuzemogelijkheden, Betrokken, Toekomstgericht, Stevige kennisbasis | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.214 | 42 % | 8 % | - | 6,0 | 7,1 | 9,0 | 7,5 | 7,4 | Bron 1 |
| -2 | 't Hooghe Landt | Gymnasiumstroom, Technasiumstroom, Cultuur, Eigentijdse Mavo leerroutes, Maatwerk | havo | 795 | 100 % | 8 % | - | 5,8 | 6,9 | 9,5 | 7,0 | 7,3 | Bron 1 |
| -4 | 't Atrium | Sportklas, Xplore, Vertrouwen | Veiligheid, Vakmanschap, Verbinding | Verantwoordelijkheid | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.008 | 46 % | 6 % | - | 5,7 | 6,8 | 9,0 | 7,3 | 7,2 | Bron 1 |
| -5 | Farel College | Aandacht voor elkaar en de wereld om ons heen, Open christelijke school, Uitdagen op eigen niveau en ruimte voor talent, Respect, vertrouwen en gelijkwaardigheid, Regulier en Tweetalig Onderwijs | vmbo-(g)t havo atheneum | 872 | 50 % | 7 % | bekijk enige review | 5,3 | 6,0 | 8,8 | 6,6 | 6,7 | Bron 1 Bron 2 |
| 0 | GSG Guido HAVO VWO Onderbouw | Bijbelgetrouw christelijk, Talentvolonderwijs, Ontwikkelingsgericht, T/havo, havo, vwo, gymnasium, Hoog- en meerbegaafdheid | vmbo-(g)t/havo havo havo/vwo vwo atheneum gymnasium | 555 | - | 6 % | - | 5,7 | - | - | - | - | Bron 1 |
| 2 | Van Lodenstein College locatie Amersfoort | Bijbelgetrouw, Betrokken, Duidelijk, Ontwikkelgericht | havo atheneum gymnasium | 1.053 | 62 % | 4 % | - | 6,2 | 7,7 | 9,5 | - | - | Bron 1 |