De beste vmbo-k-scholen in Amsterdam
1
2
3
Deze tabel toont 22 scholen in de Gemeente Amsterdam die vmbo-k aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-k-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo-basis of vmbo-(g)theoretisch, kan het nodig zijn dat vmbo-k-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-k-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo-basis of vmbo-(g)theoretisch, kan het nodig zijn dat vmbo-k-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
Tip: Als je jouw postcode hierboven (bij de blauwe 3) invult, zie je niet alleen scholen in Amsterdam, maar ook scholen in de naburige gemeenten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % vmbo-k | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 5 | Cburg College | Algemeen bijzonder, Loopbaancoach, Excellentieprogramma onderbouw, Kleinschalig, Beroepsrichtingen vanaf jaar 1 | vmbo-b vmbo-k | 295 | 70 % | 6 % | - | 6,8 | 7,1 | 8,8 | 8,8 | 7,9 | Bron 1 |
| 2 | Hubertus & Berkhoff, De Culinaire Vakschool | Algemeen Bijzonder, Horeca, Bakken en Recreatie, Tweetalig onderwijs (TTO), De Lekkerste School, Gemengde leerweg (GL) | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 441 | 49 % | 10 % | - | 6,8 | 7,1 | 9,0 | 8,1 | 7,8 | Bron 1 |
| 2 | Vonk Amsterdam | Brede opleiding, Veilige school, Goede leerlingbegeleiding | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 362 | 32 % | - | - | 6,2 | 6,1 | 9,0 | 8,7 | 7,5 | Bron 1 |
| 2 | College De Meer | Brede school: VMBO- HAVO-Kans, Positief, veilig & betrokken, Zeer goede onderwijsresultaten, Extra ondersteuning, 2 gebouwen onder- én bovenbouw | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 437 | 42 % | 9 % | - | 6,1 | 7,0 | 8,8 | 8,1 | 7,5 | Bron 1 |
| 2 | ABC Noorderlicht | Gewoon goed onderwijs, Taal en rekenen centraal, Echte aandacht voor ieder kind, Kleine school in ruim gebouw, Talentklassen en sportteams | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 406 | 51 % | 7 % | - | 6,1 | 6,6 | 9,1 | 8,1 | 7,5 | Bron 1 |
| 1 | College ZUYD | Open, Dynamisch, Creatief, Persoonlijk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 440 | 45 % | 8 % | - | 6,0 | 6,6 | 9,3 | 8,1 | 7,5 | Bron 1 |
| 1 | Huygens College | Leren door te doen, Begeleiding, Talentontwikkeling, Profielen MVI & EO, Mogelijkheid tot opstroom | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 394 | 35 % | 8 % | - | 5,9 | 6,4 | 8,6 | 8,4 | 7,3 | Bron 1 |
| -1 | OSB Amsterdam | Brede brugklas, Veelzijdig uitdagend, Week van de Ambitie, Eigen onderbouwkantine, Intensief mentoraat | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.112 | 20 % | 6 % | - | 6,0 | 6,1 | 9,0 | 8,0 | 7,3 | Bron 1 |
| 0 | Calvijn College Amsterdam | Doorlopende leerlijn met mbo, Studieloopbaan begeleiding, Modern gebouw met goede faciliteiten, leren door te doen, Sportactief & topsport | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 512 | 49 % | 9 % | - | 6,5 | 6,6 | 8,4 | 7,7 | 7,3 | Bron 1 |
| -1 | MUNDUS College Amsterdam | Brede school met Internationale schakelklassen, Pauze-activiteiten, High Dosage Tutoring, Taalboost klas, Talentlessen | praktijkonderwijs vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 877 | 37 % | 7 % | - | 6,2 | 5,9 | 8,0 | 8,4 | 7,1 | Bron 1 |
| 0 | Marcanti College | Kansenschool, vmbo BB, KB (lwoo), TL (lwoo), HAVO, Sport, kunst en cultuur, Familieschool | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 514 | 38 % | 7 % | - | 5,9 | 6,0 | 8,8 | 7,6 | 7,1 | Bron 1 |
| 1 | Montessori Lyceum Oostpoort vmbo, mavo, havo, vwo | Denken & doen, met lef en vertrouwen!, Montessori, Vmbo, mavo, havo en vwo, Internationale Schakelklassen, Doorlopende leerlijn vmbo-mbo | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.006 | 31 % | 5 % | - | 6,3 | 5,7 | 8,2 | 8,0 | 7,1 | Bron 1 |
| 0 | Bindelmeer College | we geven mooie lessen aan kleine klassen, voetbal/kook/dans/technology/kunst - klassen, Gericht op opstroom vanaf het lagere school advies, heel veel persoonlijke aandacht, toekomstgericht onderwijs | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 276 | 22 % | 9 % | - | 5,8 | 5,4 | 9,4 | 7,3 | 7,0 | Bron 1 |
| -7 | Calandlyceum | Topsport Talentschool (LOOT), Technasium, Kunst & Cultuur, Gymnasium | vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.177 | 4 % | 7 % | - | 5,6 | 5,7 | 8,1 | 7,6 | 6,7 | Bron 1 |
| -1 | Tobiasschool VMBO (KOVO) | Algemeen bijzonder, Vrijeschool, VMBO Basis-Kader, KOVO kleinschalig ondersteund vo, Internaliserende problematiek | vmbo-b vmbo-k | 202 | 54 % | 6 % | - | 6,0 | 5,5 | 6,5 | 8,0 | 6,5 | Bron 1 |
| -3 | Iedersland College | VMBO basis en kader en GL, Kleine klassen, veel aandacht, Iedereen wordt gezien, Extra ondersteuning, Tussenvoorziening | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 181 | 30 % | 9 % | - | 5,5 | 4,8 | 7,4 | 8,2 | 6,5 | Bron 1 |
| -2 | Mediacollege Amsterdam vmbo | Vakschool Media Vormgeving ICT, Technisch creatieve school, Veilige school, Diverse school, Algemeen bijzonder | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 318 | 37 % | - | 3,6 (5) | 5,7 | - | - | 7,1 | - | Bron 1 Bron 2 |
| -4 | Lumion | Coaching, Persoonlijke ontwikkeling, Zelfstandigheid, Lumion leren, Lumion leven | vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.405 | 2 % | 7 % | - | - | - | - | 6,5 | - | Bron 1 |
| 0 | Montessori Lyceum Terra Nova | mavo havo vwo, Persoonlijke aandacht, Leren over jezelf en de wereld, Montessori, Kunst & Cultuur, Sport, Science | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 430 | 29 % | 12 % | - | - | 6,6 | 9,1 | 6,3 | - | Bron 1 |
| 2 | TASC Amsterdam | Creativiteit, Innovatie, Techniek, Vrijheid | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 136 | 62 % | 7 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Yuverta vmbo Amsterdam-West | kleinschalig, prima begeleiding, naast theorie ook praktijk, persoonlijke aandacht, veilige leeromgeving | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 253 | 52 % | - | - | 4,7 | - | - | 6,7 | - | Bron 1 |
| -2 | Yuverta vmbo en pro Amsterdam-Oost | Leren door doen, Kwalitatief goed onderwijs, Groen Onderwijs, Professionele begeleiding, Kansen en keuzes | praktijkonderwijs vmbo-b vmbo-k | 289 | 11 % | - | - | 5,8 | - | - | 8,1 | - | Bron 1 |