De beste vmbo-k-scholen in Noord-Holland
1
2
3
Deze tabel toont 73 scholen in de Provincie Noord-Holland die vmbo-k aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-k-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo-basis of vmbo-(g)theoretisch, kan het nodig zijn dat vmbo-k-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-k-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo-basis of vmbo-(g)theoretisch, kan het nodig zijn dat vmbo-k-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % vmbo-k | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 5 | Technisch College Velsen | Techniek, Veiligheid, Maatwerk, Vakmanschap | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 354 | 54 % | 5 % | - | 7,0 | 7,6 | 9,1 | 8,5 | 8,1 | Bron 1 |
| 6 | Tendercollege VMBO-LWOO | veiligheid, respect, eigen verantwoordelijkheid | vmbo-b vmbo-k | 132 | 77 % | 5 % | - | 6,9 | 7,0 | 9,4 | 8,9 | 8,1 | Bron 1 |
| 5 | SG De Triade | Openbaar, Veilig, Technisch, Creatief, Kleinschalig | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 707 | 33 % | 6 % | 3,9 (3) | 7,0 | 7,6 | 8,5 | 8,9 | 8,0 | Bron 1 Bron 2 |
| 4 | Cburg College | Algemeen bijzonder, Loopbaancoach, Excellentieprogramma onderbouw, Kleinschalig, Beroepsrichtingen vanaf jaar 1 | vmbo-b vmbo-k | 295 | 70 % | 6 % | - | 6,8 | 7,1 | 8,8 | 8,8 | 7,9 | Bron 1 |
| 2 | Hubertus & Berkhoff, De Culinaire Vakschool | Algemeen Bijzonder, Horeca, Bakken en Recreatie, Tweetalig onderwijs (TTO), De Lekkerste School, Gemengde leerweg (GL) | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 441 | 49 % | 10 % | - | 6,8 | 7,1 | 9,0 | 8,1 | 7,8 | Bron 1 |
| 3 | Tabor College locatie d'Ampte | Creatief, Sportief, Praktijkgericht, School voor talent! | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 881 | 43 % | 5 % | - | 6,5 | 7,2 | 9,1 | 8,1 | 7,7 | Bron 1 |
| 2 | Spaarne College | Aandacht voor iedere leerling, Kwalitatief goed onderwijs, Maatwerk, Brede ondersteuning, Blended learning | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 843 | 43 % | 6 % | - | 6,6 | 7,1 | 9,0 | 8,0 | 7,7 | Bron 1 |
| 1 | Don Bosco College | Veilig en vertrouwd, Uitdagend en gezellig, Veel keuzes en mogelijkheden, Uitstekende begeleiding, Jouw groei is ons doel! | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.044 | 13 % | 5 % | - | 6,6 | 7,9 | 9,4 | 6,6 | 7,6 | Bron 1 |
| 1 | Martinuscollege | Goed resultaten, Gezellige schooltijd, Onderwijs op maat, Optimale door-/uitstroomkansen, Goed en duurzaam onderwijs | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.671 | 23 % | 7 % | - | 6,7 | 6,8 | 8,8 | 8,2 | 7,6 | Bron 1 |
| 3 | SG De Dijk | Brede school, Veilig schoolklimaat, Plusvakken, De Gezonde School, Kleinschalig en ondernemend | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 375 | 30 % | 6 % | - | 6,3 | 7,0 | 9,3 | 7,8 | 7,6 | Bron 1 |
| 2 | Vonk Amsterdam | Brede opleiding, Veilige school, Goede leerlingbegeleiding | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 362 | 32 % | - | - | 6,2 | 6,1 | 9,0 | 8,7 | 7,5 | Bron 1 |
| 1 | Maritiem College IJmuiden | Maritiem vakmanschap, Veiligheid, Maatwerk, Plezier, Ontwikkelen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 58 | 21 % | 5 % | - | 6,5 | 6,7 | 8,4 | 8,5 | 7,5 | Bron 1 |
| 3 | Vakcollege Thamen | Leren door Doen, Iedereen is welkom, Bruisende school, Iedereen kent elkaar, Gezellig | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 674 | 43 % | 5 % | 3,2 (9) | 6,5 | 6,8 | 8,8 | 7,9 | 7,5 | Bron 1 Bron 2 |
| 0 | College De Meer | Brede school: VMBO- HAVO-Kans, Positief, veilig & betrokken, Zeer goede onderwijsresultaten, Extra ondersteuning, 2 gebouwen onder- én bovenbouw | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 437 | 42 % | 9 % | - | 6,1 | 7,0 | 8,8 | 8,1 | 7,5 | Bron 1 |
| 1 | ABC Noorderlicht | Gewoon goed onderwijs, Taal en rekenen centraal, Echte aandacht voor ieder kind, Kleine school in ruim gebouw, Talentklassen en sportteams | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 406 | 51 % | 7 % | - | 6,1 | 6,6 | 9,1 | 8,1 | 7,5 | Bron 1 |
| 0 | College ZUYD | Open, Dynamisch, Creatief, Persoonlijk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 440 | 45 % | 8 % | - | 6,0 | 6,6 | 9,3 | 8,1 | 7,5 | Bron 1 |
| 1 | Hilfertsheem College | Uitdagend onderwijs, Persoonlijke aandacht, Ruimte om jezelf te zijn, Duidelijkheid, Verbondenheid | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 464 | 54 % | 6 % | - | 6,1 | 6,7 | 9,3 | 7,7 | 7,5 | Bron 1 |
| 2 | Beroepsonderwijs aan Zee | Veilige omgeving, Plezier en ontwikkeling, Driehoek ouder-school-leerling, Gehoord en gezien, Oriëntatie op beroepen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 633 | 60 % | 4 % | 1,0 (3) | 6,7 | 6,7 | 8,8 | 7,6 | 7,4 | Bron 1 Bron 2 |
| 1 | Vonk Alkmaar | Brede opleiding, Goede ondersteuning, Opbrengstgericht werken, Groen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 518 | 49 % | - | 2,7 (15) | 5,8 | 6,6 | 9,0 | 8,2 | 7,4 | Bron 1 Bron 2 |
| 1 | SG Newton | Leren, Groeien, Samen, Veilig | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 675 | 65 % | 6 % | - | 6,0 | 6,5 | 8,8 | 8,1 | 7,4 | Bron 1 |
| 2 | Scholengemeenschap Gerrit Rietveld | kansrijk, toegewijd, positief, vriendelijk, begeleiding op maat | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 450 | 60 % | 6 % | 2,3 (5) | 6,5 | 6,9 | 8,7 | 7,2 | 7,4 | Bron 1 Bron 2 |
| 2 | Vonk Grootebroek | Plezier, Groen is de brede basis, je kunt alle kanten op, Ondersteuning is maatwerk, Veilig en kleinschalig, Groen gezond en duurzaam | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 241 | 39 % | - | - | 5,8 | 6,7 | 9,4 | 7,6 | 7,4 | Bron 1 |
| 2 | Avantis College | Vmbo-basis/-kader/-t/mavo/havo/ISK, Persoonlijke aandacht en begeleiding, Talentontwikkeling, Topsport Talentschool, Kleinschalig en veilig | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 462 | 62 % | 5 % | 2,4 (5) | 6,1 | 6,4 | 8,4 | 8,4 | 7,3 | Bron 1 Bron 2 |
| 0 | Huygens College | Leren door te doen, Begeleiding, Talentontwikkeling, Profielen MVI & EO, Mogelijkheid tot opstroom | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 394 | 35 % | 8 % | - | 5,9 | 6,4 | 8,6 | 8,4 | 7,3 | Bron 1 |
| -2 | OSB Amsterdam | Brede brugklas, Veelzijdig uitdagend, Week van de Ambitie, Eigen onderbouwkantine, Intensief mentoraat | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.112 | 20 % | 6 % | - | 6,0 | 6,1 | 9,0 | 8,0 | 7,3 | Bron 1 |
| -2 | Calvijn College Amsterdam | Doorlopende leerlijn met mbo, Studieloopbaan begeleiding, Modern gebouw met goede faciliteiten, leren door te doen, Sportactief & topsport | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 512 | 49 % | 9 % | - | 6,5 | 6,6 | 8,4 | 7,7 | 7,3 | Bron 1 |
| 2 | Casparus College | Waar leren je werk wordt, Persoonlijke aandacht, Betekenisvol leren, Overzichtelijk, Modern gebouw | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 332 | 65 % | 4 % | 2,2 (3) | 5,7 | 6,1 | 8,7 | 8,6 | 7,3 | Bron 1 Bron 2 |
| 1 | Stedelijk Dalton College Alkmaar, vestiging Van d | Openbaar | vmbo-b vmbo-k | 87 | 62 % | 6 % | - | 6,5 | 6,7 | 8,9 | 6,9 | 7,2 | Bron 1 |
| 0 | VMBO Pascal Zuid | kwaliteit, kleinschaligheid, ontdekken, leren, doen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 667 | 32 % | 6 % | - | 6,3 | 6,6 | 8,4 | 7,5 | 7,2 | Bron 1 |
| -2 | Futuris | VMBO-B/K/T, MAVO/HAVO, ISK, Een school waar je jezelf kunt zijn, Structureel hoog slagingspercentage, Waar je je breed kunt ontwikkelen (denken én doen), Een school die de wereld in het klein is | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 556 | 42 % | 8 % | - | 6,0 | 6,3 | 8,4 | 8,1 | 7,2 | Bron 1 |
| -1 | PCC Oosterhout | Betrokken, Betrouwbaar, Ondernemend, Uitdagend, Brede, open katholieke school | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 597 | 57 % | 5 % | - | 6,0 | 6,2 | 8,4 | 8,2 | 7,2 | Bron 1 |
| -1 | Herbert Vissers College (vmbo en HVX) | Persoonlijke aandacht voor elke leerling, Brede school met alle niveaus, Duidelijke structuur en begeleiding, Leren door doen en ontdekken, Veilige en betrokken schoolomgeving | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 717 | 43 % | 7 % | - | 6,1 | 6,6 | 8,9 | 7,0 | 7,2 | Bron 1 |
| -1 | Regius College Hofstraat - vmbo basis / kader | Aandacht voor verschillen, Werken aan betere resultaten, Beroepsgerichte sfeer, Samenwerking met anderen | vmbo-b vmbo-k | 503 | 73 % | 6 % | - | 6,1 | 6,6 | 8,8 | 7,1 | 7,2 | Bron 1 |
| -1 | Huygens College Heerhugowaard, loc. Umbriëllaan 3 | Goed onderwijs, Persoonlijk, Veel extra's | vmbo-b/k/(g)t vmbo-b/vmbo-k | 114 | - | 6 % | - | 5,8 | 6,7 | 9,0 | 7,1 | 7,2 | Bron 1 |
| 0 | College de Brink | Relatie, Opleidingsschool, Veiligheid, Bij ons leer je een vak | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 556 | 57 % | 4 % | - | 5,9 | 6,5 | 8,3 | 7,8 | 7,1 | Bron 1 |
| -1 | SKILLS vmbo | Uniek, Samen, Toekomst, Kiezen, Breedste aanbod aan profielen, Tweejarige brugklas, Themaklassen, Blended learning | vmbo-b vmbo-k | 672 | 54 % | 6 % | - | 6,1 | 6,3 | 8,5 | 7,6 | 7,1 | Bron 1 |
| -2 | MUNDUS College Amsterdam | Brede school met Internationale schakelklassen, Pauze-activiteiten, High Dosage Tutoring, Taalboost klas, Talentlessen | praktijkonderwijs vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 877 | 37 % | 7 % | - | 6,2 | 5,9 | 8,0 | 8,4 | 7,1 | Bron 1 |
| 0 | CSG Jan Arentsz, vestiging Van der Meij College | Prot. Christelijk | vmbo-b vmbo-k | 110 | 82 % | 6 % | - | 6,3 | 6,3 | 9,1 | 6,9 | 7,1 | Bron 1 |
| -2 | Compaen vmbo | Respectvol omgaan met elkaar, Je mag er zijn, je hoort erbij, We zorgen voor elkaar, Je leert problemen oplossen, Cultuurprofielschool | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 823 | 26 % | 5 % | - | 5,6 | 6,3 | 9,2 | 7,2 | 7,1 | Bron 1 |
| -1 | Marcanti College | Kansenschool, vmbo BB, KB (lwoo), TL (lwoo), HAVO, Sport, kunst en cultuur, Familieschool | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 514 | 38 % | 7 % | - | 5,9 | 6,0 | 8,8 | 7,6 | 7,1 | Bron 1 |
| -1 | Vonk Schagen | Goede leerlingbegeleiding, Brede opleiding, Goede ondersteuning | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 504 | 31 % | - | 1,8 (6) | 5,4 | 6,2 | 8,8 | 7,9 | 7,1 | Bron 1 Bron 2 |
| -2 | Yuverta vmbo Aalsmeer | Algemeen bijzonder, Paard-Kook-TEC-Styling-Outdoor&Sport, betrokken, respect en waardering, kleinschalig | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 527 | 30 % | - | 1,4 (3) | 5,6 | 6,3 | 9,0 | 7,5 | 7,1 | Bron 1 Bron 2 |
| -1 | Vonk Hoorn | Brede opleiding, Goede ondersteuning, Goede leerlingbegeleiding | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 546 | 34 % | - | 1,2 (14) | 5,8 | 6,3 | 8,7 | 7,4 | 7,1 | Bron 1 Bron 2 |
| -3 | Montessori Lyceum Oostpoort vmbo, mavo, havo, vwo | Denken & doen, met lef en vertrouwen!, Montessori, Vmbo, mavo, havo en vwo, Internationale Schakelklassen, Doorlopende leerlijn vmbo-mbo | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.006 | 31 % | 5 % | - | 6,3 | 5,7 | 8,2 | 8,0 | 7,1 | Bron 1 |
| 0 | osg Willem Blaeu, vestiging Van der Meij College | Openbaar, Topsporttalentschool (LOOT), Zorg, Breed | vmbo-b vmbo-k | 215 | 75 % | 10 % | - | 6,5 | 6,7 | 8,9 | 6,1 | 7,1 | Bron 1 |
| 0 | Trinitas College - Johannes Bosco | Werk maken van Maatwerk, Positief Schoolklimaat, Professionele Cultuur, Midden in de Samenleving | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 1.136 | 38 % | 7 % | 3,5 (7) | 5,7 | 6,2 | 9,0 | 7,3 | 7,0 | Bron 1 Bron 2 |
| -1 | Trias VMBO | Theoretische leerweg, Vakmavo, Kader- en basisberoepsgericht, Havo-kansklas, Trias biedt meer! | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 934 | 40 % | 5 % | - | 5,8 | 6,1 | 8,7 | 7,4 | 7,0 | Bron 1 |
| -3 | Zuiderzee College | Vriendelijk, Veilig, Verantwoordelijk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 643 | 40 % | 8 % | - | 5,2 | 5,9 | 9,0 | 7,8 | 7,0 | Bron 1 |
| -1 | Huygens College Heerhugowaard, loc. Umbriëllaan 6 | Goed onderwijs, Persoonlijk, Veel extra's | vmbo-b vmbo-k | 126 | 83 % | 6 % | - | 5,7 | 6,5 | 8,9 | 6,8 | 7,0 | Bron 1 |
| -3 | Opb RSG Wiringherlant | Openbaar, Brugklas-VMBO-HAVO-Atheneum, Global Citizens, TTO - tweetalig onderwijs, Sportklas | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 968 | 20 % | 7 % | - | 5,8 | 6,1 | 8,6 | 7,4 | 7,0 | Bron 1 |
| -3 | Bindelmeer College | we geven mooie lessen aan kleine klassen, voetbal/kook/dans/technology/kunst - klassen, Gericht op opstroom vanaf het lagere school advies, heel veel persoonlijke aandacht, toekomstgericht onderwijs | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 276 | 22 % | 9 % | - | 5,8 | 5,4 | 9,4 | 7,3 | 7,0 | Bron 1 |
| -6 | Opb SGM Vellesan College | Betrokken. Alleen ga je snel,samen komen we verder, Denken in mogelijkheden. Wij kijken verder, Verantwoordelijk. Voor jezelf, voor de ander | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 993 | 26 % | 8 % | - | 5,5 | 5,9 | 8,7 | 7,6 | 7,0 | Bron 1 |
| -4 | Vonk Heerhugowaard | Goede zorg met korte lijnen, Brede opleiding, Goede leerlingbegeleiding | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 306 | 51 % | - | - | 5,4 | 6,0 | 9,0 | 7,2 | 6,9 | Bron 1 |
| -7 | Calandlyceum | Topsport Talentschool (LOOT), Technasium, Kunst & Cultuur, Gymnasium | vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.177 | 4 % | 7 % | - | 5,6 | 5,7 | 8,1 | 7,6 | 6,7 | Bron 1 |
| -5 | OSG de Hogeberg | vmbo basis / vmbo kader / mavo / havo / vwo, Veiligheid, zelfredzaamheid, Vrijheid, gelijkwaardigheid, ontmoeting, Eilandschool, Brede scholengemeenschap | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 576 | 15 % | 7 % | - | 5,6 | 5,7 | 8,6 | 7,1 | 6,7 | Bron 1 |
| -3 | Yuverta vmbo Naarden | Coachgesprekken, Thematijd & keuzevakken, Persoonlijke ontwikkeling, Groen profiel, Theorie & Praktijk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 328 | 41 % | - | - | 5,2 | 5,8 | 8,5 | 7,5 | 6,7 | Bron 1 |
| -5 | Vonk Castricum | School van kansen, Praktisch, Vaardig en Groen, Brede opleiding, Duurzaam en toekomst bestendig, Goede leerlingbegeleiding | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 1.018 | 39 % | - | - | 5,2 | 5,8 | 8,3 | 7,6 | 6,7 | Bron 1 |
| -2 | WJB | Kwaliteit in ons onderwijs, Staan voor een veilige school, bieden maatwerk, Wij zijn een zorglocatie, Staan midden in maatschappij | praktijkonderwijs vmbo-b vmbo-k | 463 | 10 % | 6 % | - | 6,4 | 6,9 | 5,0 | 8,2 | 6,7 | Bron 1 |
| -3 | Tobiasschool VMBO (KOVO) | Algemeen bijzonder, Vrijeschool, VMBO Basis-Kader, KOVO kleinschalig ondersteund vo, Internaliserende problematiek | vmbo-b vmbo-k | 202 | 54 % | 6 % | - | 6,0 | 5,5 | 6,5 | 8,0 | 6,5 | Bron 1 |
| -3 | Iedersland College | VMBO basis en kader en GL, Kleine klassen, veel aandacht, Iedereen wordt gezien, Extra ondersteuning, Tussenvoorziening | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 181 | 30 % | 9 % | - | 5,5 | 4,8 | 7,4 | 8,2 | 6,5 | Bron 1 |
| 0 | Vonk Purmerend | Groene + brede opleiding, Goede zorg + prima resultaten, Goede begeleiding+ taakgericht | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 578 | 42 % | - | 2,5 (7) | 5,4 | 6,3 | 9,3 | - | - | Bron 1 Bron 2 |
| 0 | Mediacollege Amsterdam vmbo | Vakschool Media Vormgeving ICT, Technisch creatieve school, Veilige school, Diverse school, Algemeen bijzonder | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 318 | 37 % | - | 3,6 (5) | 5,7 | - | - | 7,1 | - | Bron 1 Bron 2 |
| 1 | Calandlyceum voor Gymnasium Atheneum Havo Vmbo vestiging De Toekomst | Ajax, Topsport, Maatwerk, Effectiviteit, Studiecoaching | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 112 | 8 % | 7 % | - | 7,7 | - | - | 8,0 | - | Bron 1 |
| 1 | Groot Goylant | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 301 | 43 % | 4 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 0 | Haarlem College havo mavo vmbo | Persoonlijke aandacht, Kleine klassen, Goede ondersteuning, Inspirerende omgeving, Nieuw: onderbouw havo | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 817 | 59 % | 7 % | - | 6,1 | 6,4 | 8,7 | - | - | Bron 1 |
| 2 | Junior College | Persoonlijke aandacht, Leren in een veilige omgeving, Sportief en cultureel, Kleinschalig en overzichtelijk, Gehoord en gezien | vmbo-b/k/(g)t vmbo-b/vmbo-k vmbo-(g)t/havo havo havo/vwo atheneum gymnasium | 345 | - | 4 % | - | 6,6 | - | - | 8,0 | - | Bron 1 |
| -4 | Lumion | Coaching, Persoonlijke ontwikkeling, Zelfstandigheid, Lumion leren, Lumion leven | vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.405 | 2 % | 7 % | - | - | - | - | 6,5 | - | Bron 1 |
| 2 | Mediaschool | vmbo-b vmbo-k | 85 | 93 % | 4 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| -1 | Montessori Lyceum Terra Nova | mavo havo vwo, Persoonlijke aandacht, Leren over jezelf en de wereld, Montessori, Kunst & Cultuur, Sport, Science | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 430 | 29 % | 12 % | - | - | 6,6 | 9,1 | 6,3 | - | Bron 1 |
| 0 | PCC Heiloo | Betrokken, Betrouwbaar, Ondernemend, Uitdagend, Brede, open katholieke school | vmbo-(g)t/havo vmbo-k havo/vwo | 238 | - | 5 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 2 | TASC Amsterdam | Creativiteit, Innovatie, Techniek, Vrijheid | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 136 | 62 % | 7 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Yuverta vmbo Amsterdam-West | kleinschalig, prima begeleiding, naast theorie ook praktijk, persoonlijke aandacht, veilige leeromgeving | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 253 | 52 % | - | - | 4,7 | - | - | 6,7 | - | Bron 1 |
| -2 | Yuverta vmbo en pro Amsterdam-Oost | Leren door doen, Kwalitatief goed onderwijs, Groen Onderwijs, Professionele begeleiding, Kansen en keuzes | praktijkonderwijs vmbo-b vmbo-k | 289 | 11 % | - | - | 5,8 | - | - | 8,1 | - | Bron 1 |