De beste vmbo-k-scholen in Drenthe
1
2
3
Deze tabel toont 20 scholen in de Provincie Drenthe die vmbo-k aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-k-advies heeft ontvangen en u overweegt inschrijving op een school zonder vmbo-(g)theoretisch, is het mogelijk dat uw kind moet overstappen naar een andere school als het uitzonderlijk goed presteert. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-k-advies heeft ontvangen en u overweegt inschrijving op een school zonder vmbo-(g)theoretisch, is het mogelijk dat uw kind moet overstappen naar een andere school als het uitzonderlijk goed presteert. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % vmbo-k | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 5 | Esdal College Locatie Oosterhesselen | Veilig, Klein en vertrouwd, Hoge kwaliteit, Persoonlijke benadering | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 212 | 30 % | 6 % | - | 5,9 | 8,0 | 9,4 | 8,8 | 8,0 | Bron 1 |
| 4 | Stad & Esch Eigen weg | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 96 | 27 % | 7 % | - | 6,7 | 6,5 | 9,6 | 8,8 | 7,9 | Bron 1 | |
| 3 | Esdal College Locatie Klazienaveen | Openbaar, Kleinschalig, Maatwerk, VMBO en klas 1 en 2 HAVO, Beroepsgericht, MAVO en T&T | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 390 | 35 % | 6 % | bekijk de 2 reviews | 5,9 | 7,1 | 9,4 | 8,1 | 7,6 | Bron 1 Bron 2 |
| 0 | Stad & Esch Beroepencollege | Loopbaanleren, Twee domeinen, zes profielen, Ruimte voor eigen keuzes, Techniekklas en sportklas, Werken aan échte opdrachten | vmbo-b vmbo-k | 402 | 68 % | 7 % | - | 6,7 | 7,0 | 9,5 | 7,1 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | Dr Nassau College locatie Penta | vijf Vakcolleges, mavo/havo-stroom, mavo/mbo-stroom, cultuurprofielschool, gezellig, veilig en gezond! | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 828 | 39 % | 6 % | - | 6,5 | 6,8 | 8,8 | 8,0 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | Carmelcollege Emmen | Regulier, sport & lifestyle, TTO, vrijeschoolroute, FLEX-rooster en projecten, Maatwerk, Respect & een goede sfeer, Topsporttalentschool | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.216 | 17 % | 4 % | - | 6,1 | 6,8 | 9,0 | 8,0 | 7,5 | Bron 1 |
| 1 | Esdal College Locatie Borger | Openbaar, Leerlinggericht, Kleinschalig, Maatwerk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 181 | 36 % | 6 % | - | 6,3 | 6,4 | 9,1 | 7,4 | 7,3 | Bron 1 |
| -3 | Hondsrug College | Prot. Christelijk, Altijd in relatie, Altijd met ambitie, Altijd in vertrouwen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.698 | 16 % | 7 % | - | 6,1 | 6,6 | 8,3 | 7,8 | 7,2 | Bron 1 |
| -1 | Dr. Nassau College locatie Aa en Hunze | Openbaar onderwijs, Onderwijsconcept Kunskapsskolan, Leren op je eigen tempo, tijd en niveau | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 385 | 25 % | 6 % | - | 6,2 | 6,2 | 8,5 | 7,4 | 7,1 | Bron 1 |
| -5 | Wolfsbos, locatie Harm Smeenge | Openbaar, Ontmoeting, Ontwikkeling, Verbinding, Ambitie | vmbo-b vmbo-k | 481 | 60 % | 7 % | - | 5,7 | 6,1 | 8,8 | 6,9 | 6,9 | Bron 1 |
| -4 | Volta | Openbaar, Technasium, mavo, havo, atheneum, Kunst en Cultuur, (Top)Sport | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 525 | 40 % | 6 % | - | 5,8 | 5,9 | 8,3 | 7,1 | 6,8 | Bron 1 |
| 1 | CS Vincent van Gogh locatie Salland (vmbo) | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 675 | 38 % | 5 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 1 | Esdal Vakcollege | Openbaar, Esdal Campus Emmen, Horeca, bakkerij & recreatie (HBR), Mobiliteit & transport (M&T), Dienstverlening & producten (D&P) | vmbo-b vmbo-k | 334 | 69 % | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 2 | Greijdanus - Meppel | Persoonlijke leerroute, Christelijke identiteit, Vorming, Talentklassen, Ondersteuning | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 606 | 14 % | 4 % | - | 6,7 | 7,8 | 9,4 | - | - | Bron 1 |
| -2 | Roelof van Echten College - praktijkonderwijs, vmb | Christelijk, Plek voor iedereen, Maatwerk voor iedere leerling, Meer dan een diploma, Buitenschools onderwijs | praktijkonderwijs vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 878 | 36 % | 7 % | - | - | 6,6 | 9,2 | - | - | Bron 1 |
| -2 | SGM De Nieuwe Veste - Coevorden | praktijkonderwijs vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.063 | 22 % | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| -1 | Terra Assen | Vmbo groen & het Groene Lyceum, Theorie & praktijk, Sport & cultuur, Kleinschalig & leerlinggericht, Brede uitstroom | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 657 | 30 % | - | - | 5,6 | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Terra Eelde | VMBO Groen & het Groene Lyceum, Theorie en praktijk, Sport & cultuur, Kleinschalig & leerlinggericht, Brede uitstroom | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 504 | 28 % | - | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Terra VO Emmen | VMBO groen & het Groene Lyceum, Theorie & praktijk, Sport, Brede uitstroom, Kleinschalige leeromgeving | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 797 | 32 % | - | - | 6,4 | 6,9 | 8,4 | - | - | Bron 1 |
| 1 | Terra VO Meppel | Christelijk, Groen, Sport, Cultuur, Het Groene Lyceum | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 481 | 41 % | - | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |