De beste vmbo-k-scholen in Zuid-Holland
1
2
3
Deze tabel toont 110 scholen in de Provincie Zuid-Holland die vmbo-k aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-k-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo-basis of vmbo-(g)theoretisch, kan het nodig zijn dat vmbo-k-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-k-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo-basis of vmbo-(g)theoretisch, kan het nodig zijn dat vmbo-k-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % vmbo-k | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | Johan de Witt, locatie Zusterstraat | Openbaar, Alle opleidingen, IB (MYP), Excellent, Sport & Cultuurprofielschool | vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.100 | - | 7 % | - | 7,9 | 8,1 | 9,2 | 8,2 | 8,3 | Bron 1 |
| 3 | Melanchthon Wilgenplaslaan | MySkills vaardighedenonderwijs, Veilig schoolklimaat: Goals, Rooster op Maat, Technologieroute voor GL & TL, Topsportvriendelijk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 362 | 44 % | 6 % | - | 7,0 | 7,2 | 9,0 | 8,9 | 8,0 | Bron 1 |
| 3 | Roemer Visscher College | Openbaar, Duurzaam en innovatief, Betekenisvol leren, Veel keuzemogelijkheden, Veel stages | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 472 | 48 % | 6 % | - | 6,4 | 7,1 | 9,9 | 8,5 | 8,0 | Bron 1 |
| 4 | Omnia College | Ontdek wat jij wilt worden!, Vakwerk en Personal Coaching!, Step into the happy world of Omnia, Iedereen een eigen laptop!, Talenten maximaal ontwikkelen! | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 371 | 45 % | 4 % | - | 7,1 | 7,4 | 9,2 | 8,1 | 8,0 | Bron 1 |
| 4 | Scholengroep Driestar-Wartburg, De Burcht | Veiligheid, Structuur, Aandacht | vmbo-b/vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 60 | - | 5 % | - | 7,4 | 7,6 | 8,8 | 8,0 | 7,9 | Bron 1 |
| 2 | Johan de Witt, locatie Hooftskade | Openbaar, Brede school, Alle opleidingen, Excellent, Sport & Cultuurprofielschool | vmbo-b vmbo-k | 614 | 48 % | 7 % | - | 7,0 | 6,9 | 9,3 | 8,5 | 7,9 | Bron 1 |
| 2 | Het College Vos | Openbaar, Kleinschalig en betrokken, Samen en respectvol, Praktisch en toekomstgericht, Goede resultaten | vmbo-b vmbo-k | 440 | 58 % | 6 % | 1,3 (5) | 7,0 | 7,3 | 9,0 | 8,2 | 7,9 | Bron 1 Bron 2 |
| 3 | CSG De Lage Waard | Christelijke school, Iedereen is welkom, Ontwikkel je talent, Breed onderwijsaanbod, Wat we doen, doen we goed | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 904 | 31 % | 5 % | - | 6,7 | 7,5 | 9,2 | 8,0 | 7,8 | Bron 1 |
| 3 | Zuid-West College | Veilige school, Opstroom naar een hoger niveau, Kompasklas / Koersklassen, Basis / kader / mavo / lwoo, Beroeps- en keuzemodules | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 616 | 41 % | 6 % | - | 7,0 | 7,1 | 8,8 | 8,4 | 7,8 | Bron 1 |
| 3 | MOTION Beweeg College | Echte vmbo b/k school, Dynamische Schooldag, Persoonlijk leerplan, Kleine klassen, Kennismaken met profielen | vmbo-b vmbo-k | 494 | 61 % | 3 % | - | 6,6 | 6,8 | 9,1 | 8,7 | 7,8 | Bron 1 |
| 3 | Melanchthon Kralingen | Mavo plus, Excellente school, Klein, veilig en heel gezellig, Persoonlijke begeleiding, Extra taal en rekenen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 430 | 38 % | 6 % | - | 6,8 | 6,9 | 8,7 | 8,6 | 7,8 | Bron 1 |
| 6 | Christelijk Lyceum Delft, locatie sc Delfland BERO | Vertrouwen in jongeren, Innovatief en kwaliteitsbewust, Moderne technologie, Ondernemend, Zorgzaam en verbindend | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 260 | 53 % | 4 % | - | 6,8 | 6,7 | 8,8 | 8,8 | 7,8 | Bron 1 |
| 1 | Ashram College locatie Nieuwkoop | Kleinschalig, Persoonlijk, Betrokken, Veilig, Goede resultaten | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 399 | 34 % | 6 % | - | 6,6 | 7,2 | 9,1 | 8,1 | 7,7 | Bron 1 |
| 3 | mycollege | kleinschalige school - 400 lln, mavo & vmbo, MY learning - gepersonaliseerd, Brede beroepsopleiding, talentontwikkeling | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 424 | 31 % | 7 % | - | 6,5 | 6,8 | 9,3 | 8,2 | 7,7 | Bron 1 |
| 1 | Scala College onderbouwlocatie Kees Mustersstraat | Onderwijs op alle niveaus (vmbo-basis t/m vwo), Eerste jaren alleen met onderbouwleerlingen, Keuze uit 9 highschools of de sportklas, Tweetalig onderwijs, Topsport talentschool | vmbo-b/vmbo-k vmbo-(g)t/havo vmbo-(g)t/havo/vwo vmbo-(g)t havo vwo atheneum gymnasium | 891 | - | 6 % | - | 6,6 | 7,2 | 9,0 | 8,1 | 7,7 | Bron 1 |
| 2 | Corbulo Tech & Design College | VMBO BASIS, KADER, TECHMAVO, Techniek en technologie, Makers van de toekomst, Creativiteit en talent, Betrokkenheid en verbinding | vmbo-b vmbo-k | 359 | 56 % | 6 % | - | 6,8 | 7,2 | 8,6 | 8,2 | 7,7 | Bron 1 |
| 3 | Scholengroep Driestar Wartburg, DC Gouda PrO vmbo | Verbinding, Verantwoordelijkheid, Vorming, Veiligheid, Verwachting | praktijkonderwijs vmbo-b vmbo-k | 655 | 64 % | 5 % | - | 6,2 | 7,1 | 9,3 | 8,2 | 7,7 | Bron 1 |
| 1 | Van Vredenburch College | Betekenisvolle plek, Succeservaringen, Leren van en met elkaar, Hoge verwachtingen, Persoonlijk leiderschap | vmbo-b vmbo-k | 367 | 67 % | 7 % | - | 6,7 | 7,3 | 9,1 | 7,7 | 7,7 | Bron 1 |
| 1 | Windroos | Veilige, gezellige school, Christelijk, Praktisch leren, Enthousiaste leraren, Durf te stralen! | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 344 | 50 % | 6 % | - | 6,1 | 7,3 | 9,2 | 8,0 | 7,7 | Bron 1 |
| 0 | Scholengroep Driestar-Wartburg, De Swaef | Reformatorisch, Beroepencollege, Leren werkt! | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 637 | 46 % | 5 % | - | 6,3 | 7,1 | 9,0 | 8,1 | 7,6 | Bron 1 |
| 1 | Diamant College | Talentontwikkeling, Ontdek wat je leuk vindt! Loopbaanbegeleiding, Elke leerling heeft een eigen coach, Maatwerk-uur in klas 1 en 2 (iedere dag, 8:30 uur), Uitgebreid 'gratis' activiteiten aanbod na de les | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 393 | 46 % | 6 % | - | 6,4 | 6,8 | 9,3 | 8,0 | 7,6 | Bron 1 |
| 1 | Gilde Vakcollege Techniek | Technisch vakmanschap, Persoonlijke aandacht, Christelijk onderwijs, Techniekhavo, Ook MBO: 1 school, 2 diploma's | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 637 | 33 % | 6 % | 2,6 (8) | 6,6 | 7,3 | 8,9 | 7,7 | 7,6 | Bron 1 Bron 2 |
| -3 | Comenius Lyceum , Mavo en Beroepsonderwijs Capelle | Prot. Christelijk, Tweetalig Onderwijs(TTO),Tech+, International Business College, Juniorlyceum, Pre-Havo, Mavo, Vmbo- bb, -kb, Brede onderbouw | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 2.041 | 20 % | 8 % | - | 8,2 | 5,4 | 9,1 | 7,8 | 7,6 | Bron 1 |
| 1 | Yuverta vmbo Oegstgeest | Kleinschaligheid, Modern groen onderwijs, Goede sfeer, Gemengde leerweg, Brede doorstroom-mogelijkheden | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 469 | 38 % | - | - | 5,9 | 7,1 | 9,5 | 7,8 | 7,6 | Bron 1 |
| 1 | Lentiz | LIFE College | kwaliteitsschool voor vmbo, talent staat centraal, vakroutes techniek,zorg,food, persoonlijke leeromgeving, School is open van 8 tot 8 uur | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 548 | 52 % | 7 % | - | 6,4 | 7,3 | 8,8 | 7,8 | 7,6 | Bron 1 |
| 1 | Schoonhovens College, locatie Vlisterweg | Veiligheid, Verbondenheid, Persoonlijke ontwikkeling, Wereldburgerschap, Ondernemerschap | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 407 | 38 % | 5 % | - | 6,3 | 6,7 | 9,5 | 7,8 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | Zuiderpark College | Eruit halen wat erin zit!, Een school met thuisgevoel, Stimulerende leeromgeving, Duidelijke regels, Sociale competenties | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 483 | 43 % | 10 % | - | 6,2 | 6,7 | 9,8 | 7,6 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Heldring Business School | Ondernemend gedrag, Kleinschalig, Vertrouwen, Veiligheid, Passend diploma | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 358 | 47 % | 7 % | - | 7,0 | 7,0 | 8,2 | 8,1 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | Da Vinci College Lammenschans, vmbo basis- en kade | @homes, Coaching, Keuze Werk Tijd, Talent en Technologie, Art, Dans, Sport en Techniek | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 526 | 47 % | 6 % | - | 6,2 | 6,8 | 9,2 | 8,0 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | De Meerpaal | Prot. Christelijk, Zorgvestiging, Kleine klassen, Extra ondersteuning tot en met examenklas, Leerachterstanden verkleinen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 433 | 29 % | 8 % | - | 6,0 | 6,8 | 9,0 | 8,4 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | 's Gravendreef College | Ontwikkelingsgericht, Intensieve begeleiding, Eigenaarschap, Cultuur en Sport, Keuze-vrijheid | vmbo-k vmbo-(g)t | 238 | 18 % | - | - | 6,5 | 7,0 | 8,9 | 7,8 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | De Hef | Verbinding, Aandacht, Kwaliteit, Veiligheid, VMBO B-K-GL-TL/MAVO | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 762 | 42 % | 11 % | 3,7 (5) | 6,5 | 6,6 | 9,0 | 8,0 | 7,5 | Bron 1 Bron 2 |
| 2 | Penta Hoogvliet | Nu voor Later, Samen Veilig, Aandacht voor Elkaar, Thuis op School, BUSINESS SCHOOL en havo-TOP | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 470 | 49 % | 6 % | - | 5,9 | 6,5 | 9,3 | 8,3 | 7,5 | Bron 1 |
| -2 | HELINIUM | Positief, Techniek, Aandacht, Doen, Groeien | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 727 | 31 % | 7 % | - | 6,5 | 7,0 | 9,0 | 7,5 | 7,5 | Bron 1 |
| 0 | Stanislas vmbo mavo Delft | Profielen: Z&W, E&O, BWI, MVI, Opbrengstgericht werken, Gepersonaliseerd leren, Duurzaamheid, Persoonlijke coach | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 516 | 53 % | 4 % | - | 6,5 | 7,0 | 8,6 | 7,9 | 7,5 | Bron 1 |
| 2 | Melanchthon Business School | Kiezen, ontdekken, doen!, Kleine, bedrijvige school, Groene omgeving met dieren, Multimedia en techniek, Ondersteuning met schoolhonden | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 590 | 36 % | 5 % | - | 6,0 | 6,7 | 9,3 | 8,0 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | Penta De Oude Maas | Prot. Christelijk, Veilig, Betrokken, Empatisch, Zelfredzaam | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 905 | 48 % | 7 % | - | 6,4 | 6,5 | 9,0 | 8,1 | 7,5 | Bron 1 |
| 1 | Yuverta vmbo Klaaswaal | Modern groen vmbo, Afwisseling theorie & praktijk, Basis, Kader en GL/TL, Thema keuzes koken/techniek, Aandacht voor elke leerling | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 326 | 40 % | - | - | 5,7 | 7,4 | 9,0 | 7,8 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | Gomarus Scholengemeenschap | Reformatorisch, Zorg voor elkaar, Meer dan school alleen, Inspirerend Onderwijs | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.225 | 17 % | 5 % | - | 5,9 | 6,9 | 8,9 | 8,1 | 7,5 | Bron 1 |
| 0 | Lentiz | Geuzencollege | Persoonlijk, Betrokken, Ondernemend, Ambitieus | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 661 | 48 % | 7 % | - | 5,9 | 6,8 | 9,3 | 7,8 | 7,5 | Bron 1 |
| -2 | Maerlant | Verbinding, groei en regie als basis, Flexrooster met ruimte voor maatwerk en keuzes, Iedere leerling een eigen coach, Alle niveaus onder één dak, Sterke ondersteuning dichtbij de leerling | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.312 | 22 % | 5 % | 2,5 (7) | 6,3 | 6,7 | 9,1 | 7,6 | 7,4 | Bron 1 Bron 2 |
| 1 | STC vmbo voor Maritiem en Techniek | Uniek profiel: Maritiem en Techniek, Samen werken aan je toekomst, Kleinschalig en persoonlijk, Aansluiting met het mbo, Twee locaties in Rotterdam | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 194 | 51 % | - | - | 6,0 | 6,8 | 8,4 | 8,4 | 7,4 | Bron 1 |
| 1 | Insula College vmbo | Structuur, Ondersteuning, Betrouwbaar, Kleinschalig, Veilig | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 367 | 65 % | 5 % | - | 6,2 | 6,4 | 8,9 | 8,1 | 7,4 | Bron 1 |
| 1 | ISW Westland Vakcollege | Leren door doen, Maatwerk, Persoonlijke ontwikkeling, Extra (leer)ondersteuning, Professionele praktijklokalen | vmbo-b vmbo-k | 400 | 56 % | 4 % | 2,7 (6) | 6,1 | 6,8 | 8,9 | 7,7 | 7,4 | Bron 1 Bron 2 |
| 1 | RGO Beroepscampus (vmbo) | Openbaar onderwijs, Aanbod van acht beroepsprofielen, Praktijk & theorie vanaf klas 1, Doorgaande leerlijnen vmbo-mbo, Samenwerking bedrijfsleven | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 655 | 39 % | 5 % | - | 6,1 | 6,4 | 9,0 | 8,0 | 7,4 | Bron 1 |
| 1 | Melanchthon Berkroden | Christelijk, praktisch, uitdagend, WereldPlan | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 730 | 36 % | 5 % | - | 6,0 | 6,5 | 8,9 | 8,1 | 7,4 | Bron 1 |
| -3 | Portus Farelcollege | Christelijk, Samen werken aan jouw toekomst, Zachte landing, Talenten, Dagstart | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.045 | 25 % | 7 % | - | 6,0 | 6,7 | 9,2 | 7,5 | 7,4 | Bron 1 |
| 0 | Young Rotterdam vmbo | Economie & Ondernemen, Zorg & Welzijn | Hospitality, Vrijeschool-afdeling, Kom zaken doen!, Worden wie je bent | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 448 | 32 % | 10 % | - | 6,0 | 6,5 | 9,4 | 7,6 | 7,4 | Bron 1 |
| -1 | Teylingen College - KTS | Levensecht leren, Uitdaging op niveau, Goede ondersteuningsstructuur, Techniek en Horeca/Bakken, Leren door te doen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 965 | 49 % | 7 % | 3,3 (5) | 5,9 | 6,5 | 8,6 | 8,4 | 7,4 | Bron 1 Bron 2 |
| -1 | Yuverta chr. vmbo Ottoland | Christelijk vmbo, betekenisvol en contextrijk, BB, KB, GL/TL en Vakroute, Groen onderwijs, ECO-school | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 632 | 31 % | - | - | 5,8 | 6,5 | 9,1 | 7,9 | 7,4 | Bron 1 |
| 1 | Beroepscollege Leystede | Beroepsgericht onderwijs, Veiligheid en Welbevinden, Vragen stellen, Eigenaarschap, Verbinding | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 551 | 38 % | 5 % | - | 6,0 | 6,8 | 9,0 | 7,6 | 7,3 | Bron 1 |
| -1 | Oranje Nassau College Clauslaan | Actief leren en veel doen, Talent totaal, Mavo totaal, Masterclass kader, Reken en Taal totaal | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 1.153 | 47 % | 6 % | - | 6,0 | 6,5 | 9,3 | 7,6 | 7,3 | Bron 1 |
| 0 | Veurs Voorburg | Sociaal vaardige en betrokken burgers, Veiligheid, In verbinding met elkaar, Ontdekken wie je bent en waar je goed in bent, Kleinschalig | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 413 | 53 % | - | 1,9 (4) | 5,9 | 6,6 | 9,1 | 7,7 | 7,3 | Bron 1 Bron 2 |
| 1 | De Goudse Waarden, locatie Kanaalstraat | Open Christelijk, Iedereen hoort erbij, Eigenaarschap, Humor en liefde | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 432 | 53 % | 4 % | - | 6,1 | 6,6 | 8,6 | 8,0 | 7,3 | Bron 1 |
| -1 | 's Gravendreef College Leidschendam | Persoonlijke aandacht, Ontwikkelingsgericht, Klein en veilig, Keuzevrijheid, Intensieve begeleiding | vmbo-k vmbo-(g)t | 239 | 39 % | - | - | 6,7 | 6,9 | 8,3 | 7,3 | 7,3 | Bron 1 |
| -2 | Coenecoop College, locatie Waddinxveen | Een breed onderwijsaanbod, Persoonlijk, Coenecoop Academie, Keuzewerktijd, Meer dan leren | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.227 | 20 % | 5 % | - | 6,3 | 6,8 | 8,9 | 7,3 | 7,3 | Bron 1 |
| -1 | Yuverta vmbo Den Haag-Westvliet | Betrouwbaarheid, Kleinschaligheid, Samen, Groen, Veiligheid | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 476 | 38 % | - | - | 5,7 | 6,6 | 9,3 | 7,6 | 7,3 | Bron 1 |
| 0 | Lentiz | VMBO Maasland | Algemeen bijzonder, Groene vmbo, Leerling staat centraal, Initiatiefrijk onderwijs, Uitdagend onderwijs | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 650 | 42 % | - | - | 6,0 | 6,1 | 9,2 | 7,8 | 7,3 | Bron 1 |
| -1 | Grafisch Lyceum Rotterdam afdeling vmbo | Creatief, Vakschool, Brede ontwikkeling, Vormgeven & Media, Kleinschalig | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 497 | 46 % | - | 3,1 (9) | 6,1 | 6,2 | 8,5 | 8,2 | 7,2 | Bron 1 Bron 2 |
| -1 | Yuverta chr. vmbo Alphen aan den Rijn | Leren met plezier door doen in het groen, Contact met je groene omgeving, Veilige omgeving, vertrouwen, gezien, groei, Duurzaamheid voor je toekomst, Themaklas Koken | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 496 | 37 % | - | - | 5,9 | 6,2 | 9,4 | 7,5 | 7,2 | Bron 1 |
| -4 | Mavo Schravenlant XL | Openbaar, Kleinschalig, Veilig werk- en leerklimaat, Maatwerkleren, Ontwikkelen van talenten | vmbo-k vmbo-(g)t | 731 | 29 % | 6 % | - | 5,8 | 6,3 | 8,6 | 8,1 | 7,2 | Bron 1 |
| 0 | GSR Gymnasium Atheneum HAVO VMBO | nieuwsgierigheid, geloof delen, resultaat, liefde | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 178 | 10 % | 5 % | - | 6,8 | 6,4 | 7,4 | 8,2 | 7,2 | Bron 1 |
| -2 | LOKET Zwijndrechtse Waard/Farante College | Kleinschalig, VMBO breed van basis tot TL, Je eigen coach, Veel praktijk, wij leren door te doen, Aandacht, meesterschap, Inspiratie en DOEN | vmbo-b vmbo-k | 524 | 80 % | 6 % | 3,0 (9) | 5,8 | 6,2 | 8,9 | 7,9 | 7,2 | Bron 1 Bron 2 |
| -1 | Lentiz | Floracollege | Ondernemend, Betrokken, Resultaatgericht, Eigenzinnig | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 854 | 47 % | - | - | 6,0 | 6,3 | 8,7 | 7,7 | 7,2 | Bron 1 |
| -1 | Scholengroep Driestar - Wartburg - Driestar Gouda Delta, vwo, havo, vmbo, pro | Verbinding, Verantwoordelijkheid, Vorming, Veiligheid, Verwachting | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 96 | 21 % | 5 % | - | 6,0 | 6,4 | 8,1 | 8,0 | 7,1 | Bron 1 |
| -1 | Groene Hart Leerpark | Oriënteren op de toekomst, Ontdek je Talent, Leren door Doen, Positive Behavior Support (PBS), Prot. Christelijk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 665 | 54 % | 6 % | - | 6,0 | 6,6 | 8,9 | 7,0 | 7,1 | Bron 1 |
| -2 | College St. Paul | Kleinschaligheid, Maatwerk, Veilige school, Zorg voor de leerling, Geborgenheid | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 247 | 31 % | 6 % | - | 6,2 | 6,1 | 8,1 | 8,0 | 7,1 | Bron 1 |
| -2 | Yuverta Madestein | vmbo, Afwisseling theorie en praktijk, kleinschalig, groene school, betrokken | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 501 | 35 % | - | - | 5,4 | 6,0 | 8,8 | 8,2 | 7,1 | Bron 1 |
| -2 | Vak College Hillegersberg | Do-it Move-it, Variatie-doen-bewegen-maatwerk, Kies en ontdek met DO-blokken, Taal en Rekenen op niveau, Basis, kader en Do-Mavo | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 345 | 51 % | 7 % | 2,1 (7) | 5,9 | 7,1 | 7,6 | 7,8 | 7,1 | Bron 1 Bron 2 |
| -4 | Scala College locatie Henry Dunantweg | Werken in domeinen, Apart bovenbouwhuis voor 3/4/5 havo en 3/4 vmbo, Praktijkgerichte vmbo-profielen E&O en Z&W, Kunst als eindexamenvak, Topsport talentschool | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 637 | 15 % | 6 % | - | 5,9 | 6,3 | 8,7 | 7,6 | 7,1 | Bron 1 |
| -6 | Montaigne Lyceum | toekomstgericht, betrouwbaar, wereldwijs, leerdomeinen, certificaat Veilige School | vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.155 | 8 % | 6 % | - | 5,6 | 5,7 | 9,1 | 7,9 | 7,1 | Bron 1 |
| -4 | Stedelijk Dalton Lyceum VMBO | Openbaar, Ondernemend leren, Leren door te doen, Talentontwikkeling, Topsportprogramma | vmbo-b vmbo-k | 497 | 45 % | 6 % | - | 6,0 | 6,1 | 8,0 | 8,2 | 7,1 | Bron 1 |
| -3 | François Vatel vmbo | Basis/Kader/(G)TL, Kleine en veilige school, Food, Design, Ambitieus & Betrokken | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 349 | 54 % | - | - | 5,9 | 6,1 | 8,7 | 7,5 | 7,0 | Bron 1 |
| -5 | Yuverta chr. vmbo Boskoop | Veilige omgeving, vertrouwen, gezien, groei, Leren met plezier door doen in het groen, Duurzame toekomst, Kwaliteit, Kleinschalig | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 439 | 27 % | - | - | 5,6 | 6,2 | 8,7 | 7,5 | 7,0 | Bron 1 |
| -4 | Griendencollege | Wij zien en kennen de leerling, Samen leren, Een persoonlijke aanpak, Ontwikkelen van talent, Goede resultaten | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 364 | 37 % | 7 % | 2,2 (7) | 5,6 | 6,1 | 8,2 | 7,7 | 6,9 | Bron 1 Bron 2 |
| -4 | Wolfert Lansing | Opstromen met enkelvoudig en dubbel schooladvies, LWOO op alle niveaus mogelijk, Mentorbegeleiding en individuele coaching, Huiswerkbegeleiding & RT Taal & Rekenen, Havo onderbouw en doorstroom | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 511 | 30 % | 6 % | - | 5,5 | 6,1 | 8,8 | 6,8 | 6,8 | Bron 1 |
| -4 | Yuverta vmbo Dordrecht | Kleinschalige en persoonlijke leeromgeving, Basis, kader, gl/tl (mavo), Interactief digitaal leren, Profiel Groen en Dienstverlening & Producten, Eigentijds, praktijkgericht groen onderwijs | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 489 | 43 % | - | - | 5,5 | 5,6 | 8,9 | 7,2 | 6,8 | Bron 1 |
| -4 | Stanislascollege Beweeg vmbo/mavo | Beweeg-vmbo/mavo, Interconfessioneel, Maatwerk, Keuzevrijheid, Positive Behavior Support: PBS | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 494 | 35 % | 5 % | - | 5,2 | 5,6 | 8,2 | 8,0 | 6,8 | Bron 1 |
| -4 | Yuverta chr. vmbo Gouda | Maatwerk: leren op jouw niveau, Kleinschaligheid en veiligheid, Modern groen, praktijkgericht, Digitale leerroute, Omgaan met verschillen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 422 | 43 % | - | - | 5,1 | 5,7 | 8,8 | 6,9 | 6,6 | Bron 1 |
| -4 | Yuverta vmbo Brielle | Kleinschalig en persoonlijk, Leren door te doen, Afwisseling theorie en praktijklessen, Ontdek jouw talenten, Basis, Kader & Gemengd | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 462 | 35 % | - | - | 5,4 | 5,3 | 8,9 | 6,5 | 6,5 | Bron 1 |
| 0 | Experience College | Media, Vormgeving & ICT, Experimenteren, Techologie, Zorg & Welzijn, Creativiteit | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 497 | 36 % | 7 % | 3,4 (10) | 5,4 | - | - | - | - | Bron 1 Bron 2 |
| 0 | Actief College | Basis & Kader, Gemengde- en Theoretische leerweg / VakMavo, Actief! Leren door te doen, Leerweg ondersteuning, 5 profielen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 586 | 47 % | 6 % | 1,0 (4) | 6,6 | 7,6 | 8,9 | - | - | Bron 1 Bron 2 |
| 0 | Avicenna College | Islamitische identiteit, Onderwijskwaliteit, Basisvaardigheden, Talentontwikkeling, Maatschappelijke toerusting | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 836 | 39 % | 7 % | - | 7,7 | 6,6 | 8,9 | - | - | Bron 1 |
| 1 | Bonaventura met Agora onderwijs | Betekenisvol leren vanuit nieuwsgierigheid, Persoonlijke leerroutes, Leerproces via challenges, Op zoek gaan naar je talenten, De wereld is het aanbod | vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 250 | 6 % | 5 % | - | - | - | - | 8,4 | - | Bron 1 |
| 0 | CSG Prins Maurits | Protestants-Christelijk, De Bijbel als basis, Aantoonbaar goede kwaliteit, Een zorgzame school, Onderwijs en praktijk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.423 | 18 % | - | - | - | 7,6 | 8,7 | 8,5 | - | Bron 1 |
| 2 | Da Vinci City College / ISK | School voor nieuwkomers, NT2, Burgerschap, Voorbereiding op vervolgonderwijs | vmbo-b/k/(g)t vmbo-b/vmbo-k havo | 354 | - | 6 % | - | 7,3 | 7,6 | 9,8 | - | - | Bron 1 |
| -2 | Dalton Rotterdam Palmentuin | Dalton, On Stage: spel en dans, Off Stage: licht, geluid, e.d., Kaderber. leerweg & MAVO, Theater | vmbo-k vmbo-(g)t | 181 | 50 % | 9 % | - | 5,8 | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Fioretti College Hillegom | Ontwikkeling, Plezier, Verbinding | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 786 | 53 % | 6 % | - | 6,2 | 6,5 | 9,0 | - | - | Bron 1 |
| -1 | Focus beroepsacademie | geluk, verbondenheid, doelgericht werken, bijdragen aan potentieel | vmbo-b vmbo-k | 404 | 58 % | 7 % | - | 5,9 | - | - | 7,4 | - | Bron 1 |
| 0 | Focus Beroepsacademie Dalton | oog voor geluk, verbondenheid, doelgericht werken, respectvol, bijdragen aan potentieel | vmbo-b vmbo-k | 199 | 75 % | 6 % | - | 5,7 | - | - | 7,7 | - | Bron 1 |
| 1 | Gemini College Lekkerkerk | Openbaar, Samen, Aandacht, Kansen, Ontwikkelen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 479 | 50 % | 6 % | 4,2 (6) | 5,9 | 6,9 | 9,1 | - | - | Bron 1 Bron 2 |
| 1 | Gemini College Ridderkerk (basis/kader) | Techniek, Zorg en Welzijn, Flexrooster, Stage, Kleinschalig | vmbo-b vmbo-k | 284 | 55 % | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -2 | GSR Gymnasium Atheneum HAVO VMBO | Liefde, Nieuwsgierigheid, Geloof delen, Resultaat | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.101 | 3 % | 5 % | - | 5,9 | - | - | 7,7 | - | Bron 1 |
| 0 | Horeca Vakschool Rotterdam | vmbo-Vakschool, vmbo-basis/kader/mavo/havo, Horeca, Bakkerij, Recreatie & Evenementen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 246 | 42 % | 7 % | - | 5,6 | - | - | - | - | Bron 1 |
| 3 | Lentiz | Novilab | Kleinschalig, Vernieuwend, Uitdagend, Onderzoekend leren, NOVI: Nieuwsgierig; Ontdekken; Verbinden;Innoveren | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 165 | 31 % | - | - | 7,0 | - | - | 8,4 | - | Bron 1 |
| -1 | Maris College Bohemen | Openbaar, Flexvakken, Lifeskills lessen, Atelier Bohemen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 534 | 53 % | 7 % | - | 6,2 | 6,2 | 8,9 | - | - | Bron 1 |
| 0 | Maris College Kijkduin | Openbaar, Kansrijk onderwijs, Executieve functies, Extra aandacht taal en rekenen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 279 | 44 % | 7 % | - | 6,6 | 7,3 | 8,2 | - | - | Bron 1 |
| -1 | Maris College Statenkwartier | Openbaar, Kansrijk onderwijs, Burgerschapsvorming | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 336 | 51 % | 7 % | - | 6,4 | 6,9 | 9,2 | - | - | Bron 1 |
| -2 | Maris College Waldeck | Openbaar, Positieve gedragsondersteuning, Talentworkshops, Kansrijk onderwijs | vmbo-b vmbo-k | 256 | 57 % | 7 % | - | 5,2 | 5,8 | 8,9 | - | - | Bron 1 |
| 1 | MOVE Rotterdam Locatie Veenoord | Sport & Lifestyle, Economie & Ondernemen, Regie bij de leerling, Challenge onderwijs, Zorg & Welzijn | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 311 | 38 % | 9 % | - | 5,9 | - | - | 8,2 | - | Bron 1 |
| -1 | Move Rotterdam, locatie zuidrand | Sportklas, Lifestyleklas, Skills, Challenge, Elke leerling een eigen coach | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 378 | 24 % | 9 % | - | 6,8 | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | OZHW Groen College | Geluk, Verbondenheid, Doelgericht werken, respectvol, Bijdragen aan potentieel | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 114 | 54 % | 6 % | - | 5,4 | - | - | 7,3 | - | Bron 1 |
| 1 | RGO vmbo (locatie 'Groen') | hart, hoofd en handen, veel praktijk, ruime keuzes, uitgaan van jouw talent, leerling staat centraal | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 39 | 29 % | 5 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Rotterdam Designcollege | Design, Praktijkgericht, Jong Ondernemerschapsroute, Creatief, Havo, mavo, vmbo | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 977 | 25 % | 7 % | - | 6,5 | 7,9 | 9,8 | - | - | Bron 1 |
| 1 | Scholencombinatie Delfland (Grotius) | Voorbereiding op het MBO, Hoogwaardige Technologie, Ondernemerschap, Zelfstandig - verantwoordelijk, Fantastische schooltijd | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 270 | 43 % | - | - | 6,2 | - | - | 8,1 | - | Bron 1 |
| -2 | Scholengroep Driestar-Wartburg, Marnix | reformatorisch, transparant, kleinschalig, veilig, overzichtelijk | praktijkonderwijs vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 819 | 19 % | 5 % | - | - | - | - | 8,1 | - | Bron 1 |
| 4 | STC vmbo voor Maritiem en Techniek | Uniek profiel: Maritiem en Techniek, Kleinschalig en persoonlijk, Twee locaties in Rotterdam, Samen werken aan je toekomst, Aansluiting met het mbo | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 273 | 54 % | - | - | 7,7 | 8,0 | 9,0 | - | - | Bron 1 |
| -1 | Thorbecke vmbo voor sport & dans | sport & dans, vmbo b/k met en zonder lwoo, veilige en gezellige school, topsporttalentschool, voetbal, basketbal en dans | vmbo-b vmbo-k | 420 | 65 % | 6 % | - | 5,2 | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Vakcollege Rijnmond | Praktijkgericht, Persoonlijke aandacht, Maatschappelijk betrokken, Ondernemend, Christelijk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 745 | 44 % | 6 % | - | 6,4 | 6,6 | 9,3 | - | - | Bron 1 |
| -1 | Willem de Zwijger College - locatie Papendrecht | School met kansen, Eigen coach en flexuren/ maatwerk, Uitdagend onderwijs, Willem Junior Academie, Gewoon jezelf kunnen zijn | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.006 | 3 % | 6 % | - | - | 7,7 | 9,2 | - | - | Bron 1 |