De beste vmbo-k-scholen in Utrecht
1
2
3
Deze tabel toont 27 scholen in de Provincie Utrecht die vmbo-k aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-k-advies heeft ontvangen en u overweegt inschrijving op een school zonder vmbo-(g)theoretisch, is het mogelijk dat uw kind moet overstappen naar een andere school als het uitzonderlijk goed presteert. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-k-advies heeft ontvangen en u overweegt inschrijving op een school zonder vmbo-(g)theoretisch, is het mogelijk dat uw kind moet overstappen naar een andere school als het uitzonderlijk goed presteert. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % vmbo-k | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 5 | Globe College Utrecht vmbo | Breed VMBO, Taal, Talent, Toekomst, Globe College vmbo | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 715 | 39 % | 7 % | - | 7,2 | 7,6 | 9,2 | 8,5 | 8,1 | Bron 1 |
| 4 | Oostwende College vmbo havo vwo | Een school voor iedereen, Maatwerk voor elke leerling, Voelt vertrouwd, Vol ondernemendheid, Christelijk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 366 | 31 % | 7 % | - | 6,5 | 7,3 | 9,3 | 8,2 | 7,8 | Bron 1 |
| 2 | Minkema College, locatie Steinhagenseweg | Verbindend, Inspirerend, Verantwoordelijk, Vier mavo-routes, Brede basis/kaderopleiding | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 708 | 30 % | 6 % | - | 6,8 | 7,5 | 8,9 | 8,1 | 7,8 | Bron 1 |
| 5 | Christelijk College Zeist | iPad, Expliciete Directe Instructie, Positive Behavior Support, Persoonlijk, Flexuren | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 428 | 63 % | 8 % | 3,4 (6) | 7,0 | 6,8 | 9,4 | 7,8 | 7,7 | Bron 1 Bron 2 |
| 2 | MPower | Openbaar, Kleinschalig, Leren door te doen, Jij wordt gezien | praktijkonderwijs vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 457 | 41 % | 8 % | - | 6,7 | 7,3 | 9,0 | 7,8 | 7,7 | Bron 1 |
| 2 | Het Perron | levensecht leren, leren door te doen, persoonlijke begeleiding, oog voor elke leerling | praktijkonderwijs vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 983 | 47 % | 7 % | - | 6,1 | 6,6 | 9,1 | 8,3 | 7,6 | Bron 1 |
| -2 | Het Element | Talent, Passie, Leren met je handen én hoofd, Beroepsonderwijs, Sterke samenwerking MBO | vmbo-b vmbo-k | 680 | 45 % | 8 % | - | 6,5 | 6,9 | 9,0 | 7,7 | 7,5 | Bron 1 |
| 2 | RSG Pantarijn locatie Rhenen | welkom in de toekomst, Niveau verhogen, Sport- en MVI klas, Veilig, Kwaliteit | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 274 | 43 % | 6 % | - | 6,4 | 7,0 | 9,0 | 7,7 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | X11 | Openbaar, Creatief-technisch, Ontwerpen en maken, Ontwikkelingsgericht, Onderwijs is overal | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 1.098 | 34 % | 6 % | - | 6,7 | 7,0 | 8,7 | 7,6 | 7,5 | Bron 1 |
| 1 | Houtens | De school die je kent, Verbindend, Voorspelbaar, Vrolijk, Pedagogisch sterk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 540 | 25 % | 4 % | - | 6,3 | 7,1 | 8,9 | 7,5 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | Broeckland College | Leren door doen, Aandacht, Christelijk geïnspireerd, Normen en waarden, Veiligheid | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 456 | 25 % | 8 % | - | 5,9 | 6,4 | 9,0 | 8,1 | 7,4 | Bron 1 |
| -4 | Oosterlicht College | Tweejarige brugklas op alle onderwijsniveaus, CultuurProfielSchool; kunst beeldend - kunst drama, Cambridge English havo en vwo; hoog niveau Engels, Kunstklas, Sportklas of Funtology in brugklas, Professionele keuken vmbo D&P | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.252 | 14 % | 8 % | - | 6,4 | 6,8 | 9,0 | 7,1 | 7,3 | Bron 1 |
| 0 | Kalsbeek College, locatie Bredius | Brede vorming, Vanaf klas 1 veel doen, Prettige en open sfeer, Flexrooster, Zeker groeien | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 975 | 45 % | 6 % | - | 6,3 | 6,6 | 8,8 | 7,5 | 7,3 | Bron 1 |
| 0 | Yuverta vmbo Houten | persoonlijke groei, talentontwikkeling, blended learning, klein en veilig, toekomstgericht | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 470 | 44 % | - | - | 6,0 | 6,2 | 9,0 | 7,6 | 7,2 | Bron 1 |
| -1 | Openbaar VMBO en MAVO Zeist | Openbaar, Presteren, Kleinschalig, Talenten, Een kleine school op een prachtig landgoed | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 352 | 34 % | 7 % | - | 5,8 | 6,3 | 8,7 | 7,8 | 7,2 | Bron 1 |
| -2 | Cals College IJsselstein | Open Katholiek, Brede scholengemeenschap, Verbinding, respect, ontmoeten, Theorie- en praktijkonderwijs, Leerroutes | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 915 | 33 % | 6 % | - | 5,8 | 6,2 | 8,8 | 7,8 | 7,1 | Bron 1 |
| -1 | VOLT! Toekomstmakers | Verbonden met de samenleving, VMBO & toekomst-HAVO, Sportklas voor alle leerlingen, Leren door doen, Ondernemend en innovatief | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 544 | 41 % | 6 % | - | 6,1 | 6,4 | 8,9 | 6,5 | 7,0 | Bron 1 |
| -4 | Aeres VMBO Maartensdijk | Volop keuzes voor jou!, Persoonlijk en veilig, Positief gedrag belonen, Eigentijds en groen, Leuk en gezellig | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 470 | 46 % | - | 3,1 (12) | 5,4 | 6,4 | 9,0 | 6,9 | 6,9 | Bron 1 Bron 2 |
| -5 | Lekpoort College | Protestants-christelijk, Middelgrote school, Kansklassen leerjaar 1 en 2, Dorps karakter, Praktijkgericht programma in tl en havo bovenbouw | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 682 | 27 % | 8 % | - | 6,1 | 6,2 | 8,1 | 7,4 | 6,9 | Bron 1 |
| -3 | VMBO Trivium College | persoonlijk en kleinschalig, Eigenaarschap, Vertrouwen, Samen, Lef | vmbo-b vmbo-k | 312 | 56 % | 6 % | - | 5,9 | 5,8 | 8,6 | 7,1 | 6,8 | Bron 1 |
| -2 | Yuverta vmbo Amersfoort | Groen onderwijs, Kleinschalig, Persoonlijke aandacht, Moderne leermiddelen, Leren op eigen tempo | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 320 | 48 % | - | - | 5,3 | 5,4 | 8,9 | 6,5 | 6,5 | Bron 1 |
| 0 | NXT Maarsbergen voor vmbo en havo | Vakcollege voor vmbo en havo, uniek in de regio., Beroepsgerichte vakken voor alle niveaus, Leren door doen, Vmbo: BWI, PIE, M&T en HBR, Beroepsgerichte vakhavo: PGP Technologie (groot) | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 542 | 39 % | 7 % | 3,4 (8) | 6,5 | - | - | 7,6 | - | Bron 1 Bron 2 |
| 1 | Christelijk Lyceum Zeist voor VWO HAVO MAVO VMBO LWOO | vmbo-b vmbo-k | 20 | 50 % | 8 % | - | 6,6 | - | - | 7,7 | - | Bron 1 | |
| 3 | De Joost | Kleinschalig, Leren door doen, Resultaatgericht, Ruimte voor verschillen, Denken in kansen | vmbo-b vmbo-k | 182 | 57 % | 7 % | - | 6,9 | - | - | 8,4 | - | Bron 1 |
| 0 | GSG Guido VMBO | Christelijk, Bijbelgetrouw, Dienstverlening & Producten | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 534 | 23 % | 6 % | - | 6,2 | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Yuverta vmbo Montfoort | Uitdagend en aantrekkelijk onderwijs, Werken aan échte opdrachten, Eigenaarschap op eigen leren, Theoretische kennis én vaardigheden, Ontwikkelen van je persoonlijke kwaliteiten | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 773 | 31 % | - | - | 6,0 | - | - | 8,3 | - | Bron 1 |
| -1 | Yuverta vmbo Utrecht | Kleine school waar iedereen elkaar kent, De leerling staat écht centraal, Modern groen onderwijs, Goede begeleiding en sfeer, Met trots werken aan je eigen ontwikkeling | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 480 | 35 % | - | - | 5,5 | - | - | 7,6 | - | Bron 1 |