De beste vmbo-(g)t-scholen in Breda
1
2
3
Deze tabel toont 10 scholen in de Gemeente Breda die vmbo-(g)t aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-(g)t-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo-kader of havo, kan het nodig zijn dat vmbo-(g)t-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-(g)t-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo-kader of havo, kan het nodig zijn dat vmbo-(g)t-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
Tip: Als je jouw postcode hierboven (bij de blauwe 3) invult, zie je niet alleen scholen in Breda, maar ook scholen in de naburige gemeenten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % vmbo-(g)t | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2 | Michaël college | Hoofd Hart Handen, Vrijeschool, Pedagogiek Rudolf Steiner, Periodeonderwijs / Kunstvakken, VWO / HAVO / MAVO | vmbo-(g)t | 322 | 100 % | 8 % | - | 6,0 | 7,4 | 9,0 | 8,4 | 7,7 | Bron 1 |
| -1 | Markenhage | Rooms Katholiek, Dalton, mavo, havo, vwo, Cultuur, atelier- /podiumklas, Creatief | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.181 | 28 % | 8 % | - | 6,4 | 7,3 | 9,2 | 7,8 | 7,7 | Bron 1 |
| 1 | Curio de rotonde | Dienstverlening en producten, Specifiek vmbo, Structuur en duidelijkheid, Kleine klassen, Begeleiding | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 373 | 24 % | 3 % | - | 6,7 | 6,9 | 8,4 | 8,3 | 7,6 | Bron 1 |
| -2 | Graaf Engelbrecht voor mavo/havo/vwo | Open voor jou, Highschool Sport, Highschool Media & Design, Topsport Talentschool, Ecoschool | vmbo-(g)t havo atheneum | 967 | 45 % | 5 % | - | 6,2 | 6,7 | 9,2 | 8,1 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Curio scala | Dienstverlening en producten, Loopbaanleren, Talentontwikkeling, Keuzeklassen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 589 | 25 % | - | - | 6,3 | 6,6 | 9,5 | 7,7 | 7,5 | Bron 1 |
| -3 | Tessenderlandt | Sterk Techniek Onderwijs, VMBO en MAVO, Ondernemende school, De nieuwe mavo, 7 opleidingen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 543 | 20 % | 8 % | - | 6,5 | 6,7 | 9,2 | 7,2 | 7,4 | Bron 1 |
| 0 | Curio prinsentuin van cooth | 3 profielen, Talenten Ontdek Plek (TOP), Met plezier naar school, Echte opdrachten, Persoonlijke begeleiding | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 620 | 29 % | 3 % | - | 6,3 | 6,8 | 9,0 | 7,4 | 7,4 | Bron 1 |
| -5 | Newmancollege | Rooms Katholiek, maatschappelijk betrokken, bèta profilering, innovatief, 70 minuten rooster | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.345 | 34 % | 6 % | - | 6,2 | 6,5 | 8,8 | 7,8 | 7,3 | Bron 1 |
| -3 | Christoffel | Kansen en mogelijkheden, Specifieke ondersteuning, MAVO en VMBO-KL en BL, Culturele vorming, Diplomaschool | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 301 | 19 % | 8 % | - | 6,4 | 6,6 | 9,3 | 6,8 | 7,3 | Bron 1 |
| 0 | De Nassau s.g. voor gymn ath havo mavo, locatie Pa | Vooruitstrevend, Vormend, Verbindend, Verrijkend, Versterkend | vmbo-(g)t | 428 | 100 % | 3 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |