De beste vwo-scholen in Zuid-Holland
1
2
3
Deze tabel toont 136 scholen in de Provincie Zuid-Holland die vwo aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vwo-advies heeft gekregen en u overweegt inschrijving op een school zonder havo, is het belangrijk te weten dat indien de studieresultaten tegenvallen, uw kind mogelijk moet overstappen naar een andere school. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vwo-advies heeft gekregen en u overweegt inschrijving op een school zonder havo, is het belangrijk te weten dat indien de studieresultaten tegenvallen, uw kind mogelijk moet overstappen naar een andere school. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % vwo | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 6 | Zuider Gymnasium | Kleinschalig & goed bereikbaar, Warm pedagogisch klimaat, Gepersonaliseerd onderwijs, Internationalisering, Begaafdheidsprofielschool | atheneum gymnasium | 828 | 100 % | 3 % | - | 7,5 | 8,3 | 9,6 | 8,7 | 8,5 | Bron 1 |
| 4 | Christelijk Gymnasium Sorghvliet | Compassie, respect, vertrouwen, Liefde, Rechtvaardigheid, Gymnasiaal, Protestant-christelijk, Gezellig | gymnasium | 816 | 100 % | 6 % | - | 7,1 | 8,1 | 9,6 | 8,7 | 8,4 | Bron 1 |
| 5 | Johan de Witt-gymnasium | openbaar categoraal gymnasium, kansrijk leren, thuisgevoel, persoonlijke ontwikkeling, maatwerk | gymnasium | 816 | 100 % | 4 % | - | 7,2 | 8,2 | 9,3 | 8,4 | 8,3 | Bron 1 |
| 6 | Scholengroep Driestar Wartburg, Revius | Voor elkaar, Betrokken, Vormend, Toekomstgericht, Vmbo, havo, ath. en gymnasium | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 490 | 29 % | 5 % | - | 7,0 | 8,1 | 9,6 | 8,2 | 8,2 | Bron 1 |
| 5 | Coornhert Gymnasium | Gymnasium, VWO++ met Latijn en Grieks, Openbaar, Daagt je uit!, Kleinschalig | gymnasium | 631 | 100 % | 4 % | - | 7,0 | 8,1 | 9,3 | 8,4 | 8,2 | Bron 1 |
| 3 | Hoeksch Lyceum | Openbaar, Talent, Uitdaging en ondersteuning, Veilig schoolklimaat, Gezonde school | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.304 | 27 % | 6 % | 2,7 (4) | 7,0 | 7,9 | 9,5 | 8,3 | 8,2 | Bron 1 Bron 2 |
| 5 | Gymnasium Haganum | Kunst en cultuur, Talent, Internationaal, Versterkt talenonderwijs, Versterkt Bèta-onderwijs | gymnasium | 793 | 100 % | 5 % | - | 7,0 | 8,0 | 9,4 | 8,4 | 8,2 | Bron 1 |
| 3 | Stedelijk Gymnasium Leiden (locatie Socrates) | kwaliteit&talent, betrokkenheid, Gymnasium, Wereldburgerschap | gymnasium | 824 | 100 % | 8 % | - | 6,8 | 7,9 | 9,3 | 8,6 | 8,2 | Bron 1 |
| 3 | Teylingen College Leeuwenhorst | Cultuur, Talentontwikkeling, Wereldschool, Invloed op leerproces d.m.v. keuzemogelijkheden, Een veilige, warme plek voor iedereen | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.433 | 29 % | 7 % | - | 7,0 | 7,8 | 9,7 | 8,1 | 8,2 | Bron 1 |
| 3 | Stedelijk Gymnasium Leiden (locatie Athena) | Kwaliteit en talent, Betrokkenheid, Gymnasium, Wereldburgerschap | gymnasium | 784 | 100 % | 5 % | - | 7,0 | 8,0 | 9,2 | 8,4 | 8,1 | Bron 1 |
| 4 | Bonaventura Lyceum | Excellent onderwijs op maat, TOPklas, Cambridge English, Extra ondersteuning, Kunstplan KABK | havo atheneum gymnasium | 1.037 | 49 % | 5 % | - | 6,8 | 8,1 | 9,5 | 8,2 | 8,1 | Bron 1 |
| 1 | CSG Willem van Oranje vooor mavo, havo en vwo | Christelijk karakter, Kwalitatief goed onderwijs, Persoonlijke ontwikkeling, Midden in de maatschappij, Fijne en veilige sfeer | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.256 | 25 % | 8 % | - | 6,9 | 8,0 | 9,5 | 8,1 | 8,1 | Bron 1 |
| 4 | Interfaculteit School voor Jong Talent - Rijnlands | Gedrevenheid en nieuwsgierigheid, Vertrouwen, Samen-werken, ontwikkeling | havo atheneum gymnasium | 162 | 41 % | 5 % | - | 6,5 | 7,8 | 9,7 | 8,6 | 8,1 | Bron 1 |
| 4 | Melanchthon Schiebroek | Kunst, Sport, Jong Leiderschap, Persoonlijke ontwikkeling, Uitstekende resultaten | havo atheneum gymnasium | 1.186 | 35 % | 6 % | - | 6,7 | 7,9 | 9,6 | 8,2 | 8,1 | Bron 1 |
| 5 | Vrijzinnig-Christelijk Lyceum | Zelf denken, samen doen, Vrijzinnig, Open, Verbindend, Ondernemend | havo atheneum gymnasium | 862 | 68 % | 5 % | - | 7,0 | 8,2 | 9,7 | 7,6 | 8,1 | Bron 1 |
| 4 | Stedelijk Dalton Lyceum VWO | Openbaar dalton onderwijs, Topsport Talentschool, Tweetalig onderwijs, Cultuur, sport en maatschappij, Gymnasium | atheneum | 817 | 100 % | 6 % | - | 6,9 | 7,8 | 9,3 | 8,3 | 8,1 | Bron 1 |
| 5 | CSG De Lage Waard | Christelijke school, Iedereen is welkom, Ontwikkel je talent, Breed onderwijsaanbod, Wat we doen, doen we goed | havo atheneum | 1.237 | 32 % | 5 % | - | 6,9 | 7,8 | 9,4 | 8,2 | 8,1 | Bron 1 |
| 4 | Coenecoop College, locatie Boskoop | Maatwerk, Individuele begeleiding, Combinatieklassen, Multifunctionele ruimtes, Tweetalig onderwijs | havo atheneum gymnasium | 223 | - | 5 % | - | 6,9 | 7,9 | 9,3 | 8,0 | 8,0 | Bron 1 |
| 3 | De Theaterhavo/vwo | Creatief, Ondernemend, Zelfstandig, Verwerkelijken, Uitdagend | havo atheneum | 588 | 47 % | 7 % | - | 6,6 | 7,9 | 9,6 | 8,0 | 8,0 | Bron 1 |
| 4 | Havo/vwo voor Muziek en Dans | Codarts, Muziek, Dans, Toptalenten, Podium | havo atheneum | 196 | 35 % | 7 % | - | 6,4 | 7,8 | 9,9 | 8,0 | 8,0 | Bron 1 |
| 3 | Penta Scala Molenwatering | Gymnasium, atheneum en havo, Lessen van 80 minuten, Cambridge Engels, Sport, natuurklas, Intermezzo en Pregymnasium | havo atheneum gymnasium | 897 | 53 % | 6 % | - | 6,9 | 7,7 | 9,5 | 8,1 | 8,0 | Bron 1 |
| 2 | Emmauscollege | R.K. Scholengemeenschap voor havo | Samen op weg; warm en veilig, Ruimte voor talent, Uitdagend en cultureel, Activerend en motiverend, Overzichtelijk en betrouwbaar | havo atheneum gymnasium | 1.626 | 39 % | 5 % | - | 6,7 | 7,7 | 9,7 | 8,0 | 8,0 | Bron 1 |
| 2 | Scholengroep Driestar-Wartburg, Leiden | Kleinschalig, Christelijk, Vorming, Veiligheid, Persoonlijke aandacht | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 571 | 18 % | 5 % | - | 6,5 | 7,8 | 9,6 | 8,1 | 8,0 | Bron 1 |
| 3 | Erasmiaans Gymnasium | Openbaar, Leerstof- en leerlinggericht, Gymnasium, Modern én traditioneel, Eenheid door verscheidenheid | gymnasium | 1.051 | 100 % | 4 % | - | 6,6 | 7,9 | 9,3 | 8,2 | 8,0 | Bron 1 |
| 0 | CSG Willem De Zwijger | Open Christelijk, Kernwaarde: Aandacht, Kernwaarde: Groei, Kernwaarde: Vertrouwen, en Verantwoordelijkheid | vmbo-(g)t havo atheneum | 909 | 20 % | 6 % | - | 6,7 | 8,0 | 9,5 | 7,7 | 8,0 | Bron 1 |
| 2 | Marnix Gymnasium | Zeer positief schoolklimaat, Excellente resultaten, Eigentijds, Persoonlijk, Internationaal | gymnasium | 543 | 100 % | 6 % | - | 6,7 | 8,1 | 9,3 | 7,8 | 8,0 | Bron 1 |
| 2 | De Goudse Waarden locatie Heemskerkstraat | Open Christelijk, Iedereen hoort erbij, Eigenaarschap, Humor en Liefde, Eén dag per week NXT-onderwijs | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.070 | 30 % | 4 % | - | 6,7 | 7,6 | 9,7 | 7,9 | 8,0 | Bron 1 |
| 0 | Gomarus Scholengemeenschap | Reformatorisch, Zorg voor elkaar, Meer dan school alleen, Inspirerend Onderwijs | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.225 | 17 % | 5 % | - | 6,4 | 7,8 | 9,5 | 8,1 | 8,0 | Bron 1 |
| -1 | Scholengroep Driestar-Wartburg, Guido de Brès | reformatorisch, belijdend, bekwaam, betrokken, Rotterdam | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.402 | 28 % | 5 % | - | 6,6 | 7,8 | 9,5 | 8,1 | 8,0 | Bron 1 |
| 2 | Lyceum Kralingen | Kunst & Cultuur, Technasium, Codasium, Tweetalig IB (International Baccalaureate), Olympiadeschool | havo atheneum | 726 | 40 % | 7 % | - | 6,8 | 7,4 | 9,4 | 8,2 | 8,0 | Bron 1 |
| 0 | Scala College onderbouwlocatie Kees Mustersstraat | Onderwijs op alle niveaus (vmbo-basis t/m vwo), Eerste jaren alleen met onderbouwleerlingen, Keuze uit 9 highschools of de sportklas, Tweetalig onderwijs, Topsport talentschool | vmbo-b/vmbo-k vmbo-(g)t/havo vmbo-(g)t/havo/vwo vmbo-(g)t havo vwo atheneum gymnasium | 891 | - | 6 % | - | 6,7 | 7,5 | 9,5 | 8,1 | 8,0 | Bron 1 |
| 1 | Gymnasium Novum | Gymnasium Novum is klassiek en modern tegelijk., We bieden je een veilige plek & uitdaging op maat., Dinsdag = Novumdag: ontdek, ontwikkel, ontplooi., Van extra ondersteuning tot honoursprogramma., Debat, toneel, muziek of een nieuwe club? Het kan! | gymnasium | 790 | 100 % | - | 2,9 (11) | 6,6 | 7,7 | 9,3 | 8,1 | 7,9 | Bron 1 Bron 2 |
| 0 | Marecollege | Midden in de maatschappij, Brede ontwikkeling met aandacht voor innovatie, Aandacht voor het individu, Worden wie je bent, Leren met hoofd, hart en handen | vmbo-(g)t havo atheneum | 615 | 28 % | 8 % | - | 6,4 | 7,5 | 9,8 | 8,1 | 7,9 | Bron 1 |
| 2 | Northgo College | Aandacht brengt je verder!, SAMENWERKEN EN KRITISCH DENKEN, ORGANISEREN EN COMMUNICEREN, CREATIVITEIT EN, PROBLEMEN OP KUNNEN LOSSEN | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.040 | 30 % | 3 % | - | 6,6 | 7,4 | 9,6 | 8,1 | 7,9 | Bron 1 |
| 0 | Lentiz | Revius - bovenbouw | Toekomstgericht, Verbindend, Ambitieus, Integer, Een thuis voor iedereen! | havo atheneum | 718 | 38 % | 7 % | - | 6,9 | 7,6 | 9,7 | 7,4 | 7,9 | Bron 1 |
| -1 | Haags Montessori Lyceum | Vrijheid in gebondenheid, Montessori, Gepersonaliseerd onderwijs, Coaching, Digitale ontwikkelmap | havo atheneum gymnasium | 1.321 | 47 % | 6 % | - | 6,5 | 7,8 | 9,4 | 8,0 | 7,9 | Bron 1 |
| -1 | Fioretti College | Ruimte voor verschillen, Open, veilige sfeer, Modern onderwijs, Leren door ervaren, Goede resultaten | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.565 | 25 % | 6 % | - | 6,5 | 7,7 | 9,5 | 8,0 | 7,9 | Bron 1 |
| 0 | Sint-Maartenscollege | verbinding, brede vorming, duidelijkheid, Rooms-Katholiek | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.223 | 34 % | - | - | 6,6 | 7,7 | 9,6 | 7,8 | 7,9 | Bron 1 |
| 0 | Het Vlietland College | Oog voor elkaar: je wordt gezien, Oog voor de wereld: samen voor een betere wereld, Oog voor jou: sport, kunst, onderzoeken, cultuur, Expertiseschool taal en lezen, Vrolijk en actief | vmbo-(g)t havo atheneum | 782 | 21 % | 7 % | - | 6,5 | 7,6 | 9,5 | 8,0 | 7,9 | Bron 1 |
| 3 | Dalton Den Haag | Daltononderwijs, Openbaar onderwijs, Theaterklas, Tweetalig vwo | havo atheneum gymnasium | 1.031 | 61 % | 4 % | - | 6,4 | 7,5 | 9,4 | 8,2 | 7,9 | Bron 1 |
| 1 | Stanislascollege Westplantsoen | Een wereld vol mogelijkheden, Veelzijdig aanbod van vakken en activiteiten, Zachte Landing, Sterke begeleidingsstructuur, Fijne sfeer | havo atheneum gymnasium | 1.937 | 63 % | 4 % | - | 6,6 | 7,6 | 9,4 | 7,9 | 7,9 | Bron 1 |
| 1 | Stedelijk Gymnasium Schiedam | Categoraal Gymnasium, Begaafdheids-profielschool, Versterkt talenonderwijs, Talentontwikkeling, Veel extra activiteiten | gymnasium | 502 | 100 % | 5 % | - | 6,7 | 7,5 | 9,1 | 8,3 | 7,9 | Bron 1 |
| -1 | Leonardo College voor Atheneum Havo Mavo | Openbare scholengemeenschap, Sport- en dansklas, highschool sporten, atelier, Topsport talentschool (TTS), Uitstekende examenresultaten, Vrijheid, gelijkwaardigheid en ontmoeten | vmbo-(g)t havo atheneum | 970 | 18 % | 5 % | - | 6,7 | 7,5 | 9,5 | 7,8 | 7,9 | Bron 1 |
| 0 | Christelijk Lyceum Delft, locatie Molenhuispad HAV | Vertrouwen in jongeren, Innovatief en degelijk, Technasium en gymnasium, Zorgzaam en kwaliteitsbewust | havo atheneum gymnasium | 1.813 | 49 % | 4 % | - | 6,7 | 7,5 | 9,3 | 7,9 | 7,9 | Bron 1 |
| 1 | Scala College bovenbouwlocatie Sacharovlaan (t)v | Apart bovenbouwhuis vwo, Tweetalig onderwijs, Scala Academy, Scala Lectures, Topsport talentschool | atheneum gymnasium | 302 | 100 % | 6 % | - | 6,3 | 7,6 | 9,5 | 8,0 | 7,9 | Bron 1 |
| -2 | DevelsteinCollege | Juniorcollege, Sportpakket en Art&Perfomance, Gezonde School, Versterkt talenonderwijs, Bèta, Design&Technology, Informatica | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.562 | 15 % | 5 % | - | 6,6 | 7,4 | 9,6 | 7,8 | 7,8 | Bron 1 |
| 0 | Ashram College KSG voor vwo, havo, mavo en vbo | Persoonlijk, Resultaatgericht, Creatief, Thuis in de wereld, Sociaal en veilig | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.017 | 28 % | 6 % | - | 6,6 | 7,3 | 9,4 | 7,9 | 7,8 | Bron 1 |
| 0 | Johan de Witt, locatie Zusterstraat | Openbaar, Alle opleidingen, IB (MYP), Excellent, Sport & Cultuurprofielschool | vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.100 | 16 % | 7 % | - | 6,8 | 7,1 | 9,2 | 8,2 | 7,8 | Bron 1 |
| 0 | Lyceum Oudehoven | Open van Geest, Hartelijk, Rechtvaardig, Moedig | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.105 | 32 % | 6 % | - | 6,6 | 7,5 | 9,3 | 7,9 | 7,8 | Bron 1 |
| 1 | Insula College havo, atheneum, gymnasium | havo, atheneum, gymnasium, protestants christelijk, de school die jou ziet, internationalisering, kunst- en sportlijn | havo atheneum gymnasium | 1.022 | 29 % | 5 % | - | 6,3 | 7,5 | 9,7 | 7,8 | 7,8 | Bron 1 |
| -1 | RGO College (vwo - havo - mavo- isk) | Openbaar, Hoge kwaliteit, Veilig, vertrouwd, uitdagend en toekomstgericht, Vakoverstijgende flexuren die je horizon verbreden, Veel internationale en culturele activiteiten | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 970 | 16 % | 7 % | - | 6,5 | 7,4 | 9,4 | 8,0 | 7,8 | Bron 1 |
| 3 | Christelijk Lyceum Zandvliet | kleinschalig, gymnasium, atheneum, havo, science, cultuur, sport, cambridge, kwaliteitsschool | havo atheneum gymnasium | 900 | 52 % | 3 % | - | 6,4 | 7,3 | 9,3 | 8,2 | 7,8 | Bron 1 |
| 1 | Dalton College | een eigen coach hebben, keuzes maken vanuit vertrouwen, leren plannen/organiseren, samen werken aan ontwikkeling, daltononderwijs krijgen | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 905 | 26 % | - | - | 6,3 | 7,5 | 9,8 | 7,7 | 7,8 | Bron 1 |
| -1 | Scholengroep Driestar-Wartburg, DC Gouda hv | Verbinding, Verantwoordelijkheid, Vorming, Veiligheid | havo atheneum gymnasium | 1.657 | 41 % | 5 % | - | 6,3 | 7,6 | 9,5 | 7,9 | 7,8 | Bron 1 |
| 1 | GSR Gymnasium Atheneum HAVO VMBO | Liefde, Nieuwsgierigheid, Geloof delen, Resultaat | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.101 | 37 % | 5 % | - | 6,3 | 7,6 | 9,6 | 7,7 | 7,8 | Bron 1 |
| -1 | RK Alfrink College Sgm voor VWO, TTO en Havo | Tweetalig onderwijs havo & vwo, Blended learning (laptops en boeken), Plusklassen: podium, tech, sport en taal, Structuur en duidelijkheid, UNESCO-school: wereldburgers | havo atheneum | 1.504 | 45 % | 6 % | - | 6,3 | 7,4 | 9,4 | 8,0 | 7,8 | Bron 1 |
| 1 | Pieter Groen College | Goede lessen volgens bewezen didactische principes, Versterkt Mentoraat, weten wie uw kind is!, Persoonlijke aandacht, veilig en vertrouwd, Wereldburgerschap & Internationale reizen, VWO+, Praktijkvak(ken) op de mavo en de havo | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.005 | 21 % | 6 % | - | 6,3 | 7,3 | 9,6 | 7,9 | 7,8 | Bron 1 |
| 0 | Grotius College voor Mavo Havo en Vwo | Gezien, Gelijk, Geluk, Gezellig, Getalenteerd | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 686 | 30 % | - | - | 6,5 | 7,5 | 9,7 | 7,4 | 7,8 | Bron 1 |
| 2 | Picasso Lyceum | Eigenaarschap, Samenwerking, Doen wat je zegt, Verbinden, Eigenzinnig | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 554 | 17 % | 3 % | - | 6,4 | 7,4 | 9,6 | 7,7 | 7,8 | Bron 1 |
| 1 | Scholengemeenschap Spieringshoek voor Gymnasium Atheneum en HAVO | Spieringshoek, zeker weten!, Veilig. gezellig en duidelijk, Gymnasium, Technasium, Sportklas, Cambridge Engels, Samen werken, samen leren | havo atheneum gymnasium | 992 | 31 % | 4 % | - | 6,7 | 7,6 | 9,3 | 7,5 | 7,8 | Bron 1 |
| -1 | Stanislas Pijnacker | Dichtbij, Samen, Betrokken, Plezier, Uitdaging | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.297 | 21 % | 5 % | - | 6,2 | 7,5 | 9,5 | 7,7 | 7,7 | Bron 1 |
| 1 | Wolfert Lyceum | Openbaar, Daltononderwijs, Gymnasium-Atheneum-Havo, Bèta+ programma, Jong Ondernemen | havo atheneum gymnasium | 1.176 | 56 % | 6 % | - | 6,3 | 7,7 | 9,8 | 7,2 | 7,7 | Bron 1 |
| 1 | ISW Gasthuislaan | Wij ontdekken, Wij zijn betrokken, Wij ontwikkelen | havo atheneum gymnasium | 1.033 | 35 % | 4 % | - | 6,2 | 7,3 | 9,3 | 8,1 | 7,7 | Bron 1 |
| 0 | Montaigne Lyceum | toekomstgericht, betrouwbaar, wereldwijs, leerdomeinen, certificaat Veilige School | vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.155 | 29 % | 6 % | - | 6,4 | 7,3 | 9,4 | 7,9 | 7,7 | Bron 1 |
| -1 | Veurs Lyceum | Wij doen het samen, Technasium, Sportklas, Lesrooster met keuzes, Goede begeleiding | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 861 | 29 % | - | 1,8 (9) | 6,3 | 7,1 | 9,4 | 8,1 | 7,7 | Bron 1 Bron 2 |
| -1 | Dalton Lyceum Barendrecht | openbaar, Dalton, gymnasium, technasium, DaltonXtra | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.445 | 25 % | 6 % | - | 6,4 | 7,5 | 9,3 | 7,6 | 7,7 | Bron 1 |
| 1 | ‘s-Gravendreef College VWO | Ontwikkelingsgericht, Intensieve begeleiding, Eigenaarschap, Cultuur en Sport, Keuze-vrijheid | atheneum | 225 | 100 % | - | - | 6,4 | 7,1 | 9,1 | 8,2 | 7,7 | Bron 1 |
| -3 | Rijswijks Lyceum | Betekenisvolle plek, Succeservaringen, Leren van en met elkaar, Hoge verwachtingen, Persoonlijk leiderschap | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 731 | 8 % | 7 % | - | 6,6 | 7,5 | 9,0 | 7,7 | 7,7 | Bron 1 |
| 0 | Schoonhovens College, locatie Albert Plesmanstraat | Veiligheid, Verbondenheid, Persoonlijke ontwikkeling, Wereldburgerschap, Ondernemerschap | vmbo-(g)t havo atheneum | 560 | 34 % | 5 % | - | 6,5 | 7,3 | 9,5 | 7,4 | 7,7 | Bron 1 |
| -2 | de Passie Rotterdam | goed onderwijs, fijne sfeer, samen geloven, we zien jou! | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 845 | 29 % | 9 % | - | 6,1 | 7,4 | 9,4 | 7,8 | 7,7 | Bron 1 |
| -2 | Rijnlands Lyceum Oegstgeest | Vignet Gezonde School, Internationale afdeling, Tweetalig onderwijs, havo / atheneum / gymnasium, Art, Bèta en Sport studio | havo atheneum gymnasium IB | 1.365 | 70 % | 6 % | - | 6,1 | 7,3 | 9,2 | 8,0 | 7,7 | Bron 1 |
| 0 | SGM Montessori Lyceum Rotterdam | Montessori, vertrouwen, respect, samenwerking, hoge verwachtingen | havo atheneum gymnasium | 1.021 | 50 % | 4 % | - | 6,3 | 7,5 | 9,2 | 7,6 | 7,7 | Bron 1 |
| -2 | Avicenna Lyceum | Islamitische identiteit, Onderwijskwaliteit, Basisvaardigheden, Talentontwikkeling, Maatschappelijke toerusting | havo atheneum | 423 | 29 % | 7 % | - | 6,5 | 7,0 | 9,1 | 8,0 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | o.s.g. De Ring van Putten | Openbaar onderwijs, Een aparte brugklasafdeling, Internationaal georiënteerd, Elke leerling een eigen coach, Een flexibel rooster | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.228 | 21 % | 5 % | - | 6,4 | 7,2 | 9,3 | 7,7 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Groene Hart Lyceum | Christelijk; open houding, Gymnasium, Technasium, Talentklassen, Werken met de iPad | havo atheneum gymnasium | 1.305 | 43 % | 6 % | - | 6,2 | 7,1 | 9,3 | 7,8 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | De GSG Leo Vroman | Kleinschalig, Openbaar, Individuele aandacht | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.079 | 27 % | 8 % | - | 6,0 | 7,2 | 9,6 | 7,7 | 7,6 | Bron 1 |
| -2 | Penta Jacob van Liesveldt | open christelijk, TTO in havo, ath. en gymn., cultuur- profielschool | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.325 | 31 % | 7 % | - | 6,4 | 7,1 | 9,2 | 7,8 | 7,6 | Bron 1 |
| -3 | HELINIUM | Positief, Techniek, Aandacht, Doen, Groeien | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 727 | 9 % | 7 % | - | 6,3 | 7,2 | 9,4 | 7,5 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Libanon Lyceum (locatie Ramlehweg) | Openbaar, Bovenbouw, Technasium (havo en vwo), Bèta challenge (mavo) | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 568 | 29 % | 7 % | - | 6,2 | 7,4 | 9,5 | 7,4 | 7,6 | Bron 1 |
| -2 | Maris College Belgisch Park | Openbaar, Technasium, Projectmatig onderwijs, Onderzoek & Ontwerpen, Woord & Beeld | havo atheneum | 828 | 39 % | 7 % | - | 6,3 | 7,5 | 9,5 | 7,1 | 7,6 | Bron 1 |
| -3 | Rudolf Steiner College | Algemeen bijzonder, Vrije school, Brede talentontwikkeling, Kunstzinnig onderwijs | vmbo-(g)t havo atheneum | 973 | 20 % | 8 % | - | 6,0 | 7,2 | 9,5 | 7,7 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | Rijnlands Lyceum Wassenaar | havo atheneum gymnasium myp, predicaat excellente school, veilig en zorgzaam, tweetalig onderwijs, kunstprofiel | havo atheneum gymnasium IB | 1.031 | 78 % | 5 % | - | 6,1 | 7,4 | 9,3 | 7,6 | 7,6 | Bron 1 |
| -4 | Comenius Lyceum , Mavo en Beroepsonderwijs Capelle | Prot. Christelijk, Tweetalig Onderwijs(TTO),Tech+, International Business College, Juniorlyceum, Pre-Havo, Mavo, Vmbo- bb, -kb, Brede onderbouw | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 2.041 | 17 % | 8 % | - | 6,4 | 7,1 | 9,0 | 7,8 | 7,6 | Bron 1 |
| -3 | Erasmus College | Samen-werken, Dalton, Creatief en sportief, Excellent in extra's | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.638 | 22 % | 5 % | - | 6,3 | 7,0 | 9,2 | 7,8 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Lyceum Schravenlant | uniek in duurzaamheid, Schravenlant Academy, Unesco school, Businessschool, Gezonde School | havo atheneum | 724 | 24 % | 7 % | - | 6,0 | 7,2 | 9,3 | 7,7 | 7,6 | Bron 1 |
| -2 | Antoniuscollege Gouda | Rooms Katholiek, Persoonlijk Onderwijs, Technasium, Tweetalig Onderwijs, Begaafdheidsprofielschool | havo atheneum gymnasium | 1.086 | 48 % | 5 % | - | 6,1 | 7,2 | 9,4 | 7,4 | 7,6 | Bron 1 |
| -2 | Het Lyceum Rotterdam | Kunst, Wetenschap, Ondernemen, Creatief en Onderzoekend, 21st Century Skills, Excellentie, gymnasium, atheneum, havo | havo atheneum gymnasium | 925 | 48 % | 7 % | - | 6,0 | 7,2 | 9,6 | 7,4 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | ISW Hoogeland | Samen, Degelijk, Uitdagend, Vertrouwd, Modern | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.850 | 22 % | 4 % | - | 6,1 | 7,0 | 8,9 | 8,2 | 7,6 | Bron 1 |
| -2 | Krimpenerwaard College | betrokken op de wereld, open naar elkaar, respect voor onze omgeving, ruimte voor verschillen, samen voor de toekomst | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 835 | 17 % | 6 % | - | 6,4 | 7,0 | 9,3 | 7,5 | 7,6 | Bron 1 |
| -3 | S. Adelbert College | Vertrouwen, Verantwoordelijkheid, Verbinding | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 965 | 31 % | 7 % | - | 5,9 | 7,3 | 9,6 | 7,4 | 7,5 | Bron 1 |
| -3 | Edith Stein College | Edith Stein College, mavo / havo / vwo / ISK, dakpanklassen in klas 1 en 2, Mooi, maak het maar waar!, verlengd brugjaar | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.011 | 24 % | 6 % | - | 6,3 | 6,7 | 9,2 | 7,9 | 7,5 | Bron 1 |
| -3 | Het Lyceum Vos | Openbaar, Kleinschalig, Gepersonaliseerd onderwijs, Tweetalig, Creatief | havo atheneum | 649 | 32 % | 6 % | - | 6,0 | 7,2 | 9,2 | 7,6 | 7,5 | Bron 1 |
| -3 | Walburg College Zwijndrecht | Flexrooster, TweeTalig Onderwijs, Technasium / Technologie & Toepassing, Dienstverlening & Producten / Havo-P maatschappij, Verbindend / lef / toekomstgericht | vmbo-(g)t havo atheneum | 986 | 26 % | 6 % | - | 6,2 | 7,0 | 9,3 | 7,5 | 7,5 | Bron 1 |
| -3 | Coenecoop College, locatie Waddinxveen | Een breed onderwijsaanbod, Persoonlijk, Coenecoop Academie, Keuzewerktijd, Meer dan leren | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.227 | 20 % | 5 % | - | 6,2 | 7,0 | 9,4 | 7,3 | 7,5 | Bron 1 |
| -5 | Oranje Nassau College Parkdreef | Grensverleggend, Ondernemend, Persoonlijk, Innovatief, Maatschappelijk betrokken | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.735 | 14 % | 6 % | - | 6,2 | 7,1 | 9,1 | 7,5 | 7,5 | Bron 1 |
| -6 | Portus Groene Hart | verleg je grenzen, tto-school (mavo, havo, vwo), vwo Eureka, sportprogramma (m, h, v), open christelijke identiteit | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.531 | 17 % | 7 % | - | 5,9 | 7,1 | 9,4 | 7,4 | 7,5 | Bron 1 |
| -6 | Maerlant | Verbinding, groei en regie als basis, Flexrooster met ruimte voor maatwerk en keuzes, Iedere leerling een eigen coach, Alle niveaus onder één dak, Sterke ondersteuning dichtbij de leerling | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.312 | 18 % | 5 % | 2,5 (7) | 6,1 | 7,0 | 9,0 | 7,6 | 7,4 | Bron 1 Bron 2 |
| -4 | Hofstad Lyceum | Unesco-school, Interconfessioneel, Tweetalig onderwijs en IB, Gymnasium, Internationalisering | havo atheneum gymnasium | 891 | 30 % | 7 % | - | 6,3 | 6,8 | 9,0 | 7,5 | 7,4 | Bron 1 |
| -4 | Wolfert Dalton | Daltononderwijs, Masterclasses, Kunst, cultuur en reizen, mavo, havo, vwo | vmbo-(g)t havo atheneum | 743 | 20 % | 6 % | - | 6,0 | 7,1 | 9,4 | 7,1 | 7,4 | Bron 1 |
| -4 | Fortes Lyceum | Art Factory, Technasium, Fast Lane Engels, Sports | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.152 | 20 % | 4 % | - | 5,9 | 7,0 | 9,2 | 7,4 | 7,4 | Bron 1 |
| -2 | Da Vinci College Kagerstraat, VWO, HAVO en MAVO | Technasium en cultuurprofielschool, Wij zijn bewust openbaar onderwijs, Leren doe je overal, Samen leren, individueel excelleren, Duurzaam voorop lopen | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.185 | 31 % | 6 % | - | 6,5 | 7,5 | 7,8 | 7,7 | 7,4 | Bron 1 |
| -6 | Visser 't Hooft Lyceum Leiden | Verlengde brugklas, Visserverbreding en steunuren, Camino Español-, Cambridge-en IB-programma, Gymnasium-atheneum, havo-atheneum, vmbo-tl-havo, Tweetalig onderwijs havo, atheneum, gymnasium, Keuzevakken in de kunsten, sport en onderzoek | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.098 | 38 % | 5 % | 1,5 (14) | 6,0 | 6,8 | 9,2 | 7,4 | 7,4 | Bron 1 Bron 2 |
| -6 | Thorbecke Voortgezet Onderwijs, locatie Prinsenlaa | Veilige school, Topsport Talentschool, DAMU-school, Thorbecke Junior, Sport en Dans | vmbo-(g)t havo atheneum | 907 | 18 % | 6 % | - | 6,1 | 7,0 | 9,2 | 7,1 | 7,4 | Bron 1 |
| -4 | Portus Farelcollege | Christelijk, Samen werken aan jouw toekomst, Zachte landing, Talenten, Dagstart | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.045 | 12 % | 7 % | - | 5,6 | 6,7 | 9,3 | 7,5 | 7,3 | Bron 1 |
| -6 | Lyceum Ypenburg | Stevige basis, Een fijn leerklimaat, Klassikaal onderwijs en bevlogen docenten, Begeleiding en ondersteuning, Goede faciliteiten | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.098 | 20 % | 7 % | - | 6,0 | 6,8 | 9,3 | 6,9 | 7,3 | Bron 1 |
| -4 | Einstein Lyceum | Goed onderwijs, Gerichte persoonlijke aandacht, Prikkelende buitenschoolse projecten, Veilige leeromgeving, Betrokken en bekwaam personeel | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 798 | 25 % | 9 % | - | 5,8 | 7,2 | 9,4 | 6,4 | 7,2 | Bron 1 |
| -5 | Montfort College | Inclusief rooster, Daltononderwijs in ontwikkeling, Laptops voor leerlingen, Cambridge English, Goethe Duits en Frans DelF, Keuzevak T&T (mavo) en Technologie (havo) | vmbo-(g)t havo atheneum | 723 | 11 % | 9 % | - | 5,5 | 5,9 | 10,0 | 7,5 | 7,2 | Bron 1 |
| -5 | Hugo de Groot | Openbaar onderwijs, Veilig & Betrokken, Atheneum/Gymnasium, Havo, Mavo, ISK, Ambitieus & Sfeervol | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 739 | 31 % | 11 % | - | 5,8 | 6,4 | 9,4 | 6,7 | 7,1 | Bron 1 |
| -3 | Bonaventura College | Rooms-Katholiek, Ondernemend, Flexrooster, Buitenschools leren | vmbo-(g)t havo atheneum | 541 | 26 % | 5 % | - | 5,7 | 6,5 | 8,2 | 7,7 | 7,0 | Bron 1 |
| -6 | Wateringse Veld College | Domeinonderwijs, Toekomstgericht, Wereldburgerschap, Persoonsvorming, vaardig en talentgericht, Samen | vmbo-(g)t havo atheneum | 600 | 14 % | 6 % | - | 5,3 | 6,5 | 7,6 | 7,5 | 6,7 | Bron 1 |
| 3 | Avicenna Lyceum | Islamitische identiteit, Onderwijskwaliteit, Basisvaardigheden, Talentontwikkeling, Maatschappelijke toerusting | vmbo-(g)t havo atheneum | 275 | - | 5 % | - | 7,7 | - | - | - | - | Bron 1 |
| 3 | Bonaventura met Agora onderwijs | Betekenisvol leren vanuit nieuwsgierigheid, Persoonlijke leerroutes, Leerproces via challenges, Op zoek gaan naar je talenten, De wereld is het aanbod | vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 250 | 36 % | 5 % | - | 7,9 | - | - | 8,4 | - | Bron 1 |
| 1 | Chr. SGM Groene Hart voor vwo, havo, mavo, vbo Marsdiep dependance | havo atheneum gymnasium | 274 | - | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 1 | Christelijk College De Populier Lyceum | Stromenonderwijs, Prot. Christelijk, Veilig en gezien voelen, Samen doen we het beter, Klein, overzichtelijk en korte lijnen | havo atheneum gymnasium | 975 | 32 % | 5 % | - | 6,2 | 7,5 | 9,3 | - | - | Bron 1 |
| -2 | CSG Prins Maurits | Protestants-Christelijk, De Bijbel als basis, Aantoonbaar goede kwaliteit, Een zorgzame school, Onderwijs en praktijk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.423 | 19 % | - | - | - | 7,6 | 9,2 | 8,5 | - | Bron 1 |
| -4 | De Vrije School Den Haag voor VWO, HAVO en MAVO | vrijeschool, worden wie je bent, hoofd, hart en handen, sociale ontwikkeling, brede en evenwichtige vorming | vmbo-(g)t havo atheneum | 592 | 23 % | 8 % | - | 6,0 | 7,0 | 9,2 | - | - | Bron 1 |
| 0 | Gemini College Ridderkerk (mavo/havo/vwo) | Toekomstgericht, Openbaar, 20-80 onderwijs, Flexrooster, Maatwerk | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.082 | 21 % | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | Gymnasium Camphusianum | Openbaar Onderwijs, Aandacht voor jonge leerlingen, Begaafdheids-profielschool, Kleinschalig, Maatwerk | gymnasium | 592 | 100 % | 3 % | - | 6,5 | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | John Dewey College | projectonderwijs, driejarige brugperiode, onderzoeken, nieuwsgierigheid, huiswerkvrij | havo/vwo | 172 | - | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Laurens Lyceum voor Vwo en Havo | kleine brugklassen, havo, vwo, gymnasium, mentoraat en junior-mentoraat, sportieve en gezonde school met BSM, expertprogramma's | havo atheneum gymnasium | 915 | 44 % | 5 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -4 | Lentiz | Groen van Prinstererlyceum | Flexrooster, Wekelijkse coaching, Vernieuwend onderwijs, Persoonlijk, Leerdoel gericht | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.272 | 33 % | 7 % | - | - | 7,0 | 9,2 | 7,1 | - | Bron 1 |
| 0 | Libanon Lyceum (locatie Mecklenburglaan) | Openbaar, Onderbouw, Technasium (havo en vwo), Bèta challenge (mavo), VWO-XL brugklassen | vmbo-(g)t/havo vmbo-(g)t havo havo/vwo vwo atheneum | 463 | - | 7 % | - | - | 7,2 | 9,2 | - | - | Bron 1 |
| 2 | Maerlant Lyceum met Afdeling Havo | Openbaar, Gymnasium, Versterkt talenonderwijs, Wereldburgerschap en duurzaamheid, Leerlingbegeleiding | havo atheneum gymnasium | 1.127 | 66 % | 5 % | - | 6,3 | - | - | 8,0 | - | Bron 1 |
| 2 | Melanchthon Bergschenhoek | havo atheneum gymnasium | 1.266 | 53 % | 2 % | - | 6,8 | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 1 | PentAgora | Regie, Veerkracht, Authenticiteit, Bewustwoording, Samen | vmbo-(g)t havo atheneum | 44 | - | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Rijnlands Lyceum Sassenheim | Wij zijn RLS., Kernwaarden: nieuwsgierig, met elkaar, in beweging, RLS-Flex: vaklessen + flexuren, Wereldburgerschap, Tweetalig havo en vwo | vmbo-(g)t havo atheneum | 948 | 29 % | 6 % | - | 6,7 | 7,6 | 9,3 | - | - | Bron 1 |
| 0 | Scholengemeenschap het Segbroekcollege Vwo Havo Mavo | Openbaar, Topsport Talentschool, Talentprogramma's Kunst, Wetenschaps Oriëntatie (WON), Flexrooster | havo atheneum gymnasium | 1.620 | 29 % | 4 % | - | 6,4 | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | Scholengroep Driestar-Wartburg, De Burcht | Veiligheid, Structuur, Aandacht | vmbo-b/vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 60 | - | 5 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | SG Helinium voor Atheneum Havo Mavo Vbo Lwoo | vmbo/havo/vwo | 45 | - | 7 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 2 | Stichting voor Voortgezet Vrijeschool Onderwijs Delft Mercurius | Periode onderwijs, Vaklessen, Kunst, Vrije school, Hoofd, hart en handen | vmbo-(g)t havo atheneum | 446 | 27 % | 3 % | - | 6,2 | 7,8 | 9,5 | - | - | Bron 1 |
| 1 | Visser 't Hooft Lyceum Rijnsburg | Protestants Christelijk, Thuiswerk Luw Onderwijs, Differentiatie en Maatwerk, Laptopklassen, Kleinschalig | vmbo-(g)t/havo vmbo-(g)t havo havo/vwo vwo | 283 | - | 5 % | - | 6,1 | - | - | 8,1 | - | Bron 1 |
| -1 | Vrije School Zuid-Holland voor Atheneum Havo Mavo | vmbo-(g)t/havo vmbo-(g)t havo/vwo | 184 | - | 8 % | - | 5,8 | - | - | 8,0 | - | Bron 1 | |
| -2 | Willem de Zwijger College - locatie Papendrecht | School met kansen, Eigen coach en flexuren/ maatwerk, Uitdagend onderwijs, Willem Junior Academie, Gewoon jezelf kunnen zijn | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.006 | 20 % | 6 % | - | - | 6,7 | 9,3 | - | - | Bron 1 |
| 1 | Wolfert ISK | Openbaar | vmbo-(g)t/havo/vwo | 171 | - | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -3 | Wolfert Tweetalig | Openbaar, Internationaal, Tweetalig onderwijs, Community & Service | havo atheneum | 1.240 | 44 % | 6 % | - | - | 6,9 | 9,3 | 7,0 | - | Bron 1 |
| 2 | WOW VO voor havo en vwo | havo/vwo | 56 | - | 2 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |