De beste vwo-scholen in Limburg
1
2
3
Deze tabel toont 33 scholen in de Provincie Limburg die vwo aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vwo-advies heeft gekregen en u overweegt inschrijving op een school zonder havo, is het belangrijk te weten dat indien de studieresultaten tegenvallen, uw kind mogelijk moet overstappen naar een andere school. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vwo-advies heeft gekregen en u overweegt inschrijving op een school zonder havo, is het belangrijk te weten dat indien de studieresultaten tegenvallen, uw kind mogelijk moet overstappen naar een andere school. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % vwo | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 | Vrijeschool Parkstad | vmbo-(g)t havo atheneum | 347 | 8 % | 8 % | - | 7,5 | 8,5 | 10,0 | 8,0 | 8,5 | Bron 1 | |
| 4 | Stella Maris College | Verbinding, Vertrouwen, Verantwoordelijkheid, Veerkracht, Veiligheid | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.227 | 13 % | 4 % | - | 6,8 | 7,6 | 9,5 | 8,1 | 8,0 | Bron 1 |
| 2 | Blariacumcollege | Dynamisch, Kleinschalig, Persoonlijk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.022 | 14 % | 6 % | - | 6,7 | 7,6 | 9,5 | 8,1 | 8,0 | Bron 1 |
| 3 | Groenewald | Samen, Kleinschalig, Prestatie, Respectvol, Uitdagend | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.494 | 20 % | 3 % | - | 6,6 | 7,6 | 9,5 | 8,1 | 8,0 | Bron 1 |
| 3 | Bernard Lievegoed College | Vrijeschoolonderwijs, Kunst, cultuur & kunstzinnig onderwijs, Gezonde en duurzame school, Stages en praktijkgericht leren, Talentprogramma's muziek | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.075 | 26 % | 5 % | - | 6,1 | 7,7 | 9,7 | 8,3 | 7,9 | Bron 1 |
| 0 | Grotius College | Kleinschalig en persoonlijk, Veiligheid voorop, Brede brugklassen: TL/havo en havo/vwo, Minder toetsen, focus op ontwikkeling, Coaching en begeleiding: jouw groei staat centraal | vmbo-(g)t havo atheneum | 510 | 19 % | 9 % | bekijk enige review | 6,8 | 7,5 | 9,3 | 8,0 | 7,9 | Bron 1 Bron 2 |
| 0 | VWO van het Bernardinuscollege | Begaafheidsprofielschool, Technasium, Business-school, Cambridge, Olympiadeschool | atheneum gymnasium | 631 | 100 % | 6 % | - | 6,7 | 7,6 | 9,3 | 8,1 | 7,9 | Bron 1 |
| 0 | Dendron College | Kwalitatief goed onderwijs, Persoonlijke groei, Verbinding | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.522 | 13 % | 4 % | - | 6,8 | 7,6 | 9,6 | 7,6 | 7,9 | Bron 1 |
| 0 | Porta Mosana College | Openbaar, Internationaal burgerschap, Tweetalig onderwijs, Bèta profilering, Begaafdheidsprofielschool | havo atheneum gymnasium | 1.347 | 73 % | 5 % | - | 6,6 | 7,6 | 9,5 | 7,8 | 7,9 | Bron 1 |
| -1 | Sintermeertencollege | Sterke en stabiele onderwijsresultaten, Basisvaardigheden als fundament, Een veilige en warme leeromgeving, Sport & gezondheid, Wereldburgerschap en praktijkgericht leren | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.228 | 21 % | 8 % | - | 6,6 | 7,4 | 9,5 | 8,0 | 7,9 | Bron 1 |
| 1 | Wings Roermond | Algemeen bijzonder, Ict-vernieuwingen, Onderwijs voor de 21e eeuw, Creatieve school | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 624 | 8 % | 6 % | - | 6,7 | 7,2 | 9,5 | 8,1 | 7,9 | Bron 1 |
| 1 | Het College Weert | Atheneum/Gymnasium/Koers, Technasium, TTO / Cambridge, Topsport Talentschool, Kunst en Cultuur | havo atheneum gymnasium | 876 | 98 % | 6 % | - | 6,3 | 7,7 | 9,4 | 7,9 | 7,8 | Bron 1 |
| -1 | BC Broekhin Roermond | Kansklassen (jaar 1 en 2), Tweetalig onderwijs (tto), Vrijeschoolafdeling, vmbo-t-PLUS, Internationalisering | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.511 | 28 % | 6 % | 1,0 (3) | 6,4 | 7,3 | 9,6 | 7,9 | 7,8 | Bron 1 Bron 2 |
| -2 | Locatie Eijkhagen | Uitdagend onderwijs gericht op ontwikkeling, Tweetalig onderwijs, Een fijne inspirerende onderwijsomgeving, Een brede blik op de wereld, Een taalrijke omgeving | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.330 | 27 % | 6 % | - | 6,8 | 7,5 | 9,3 | 7,5 | 7,8 | Bron 1 |
| -1 | ROER College Schöndeln | Technasium, Cultuurprofielschool, Creativiteit, Verantwoordelijkheid nemen, Inzet leertechnologie | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.292 | 23 % | 6 % | - | 6,8 | 7,3 | 9,3 | 7,8 | 7,8 | Bron 1 |
| 1 | Sint Ursula Horn | Kansrijk, Innovatief, Plezier, Verbinding, Veilige leeromgeving | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.053 | 24 % | 4 % | - | 6,5 | 7,5 | 9,4 | 7,7 | 7,8 | Bron 1 |
| 0 | Valuascollege | passie, er toe doen, ontmoeten, creativiteit en cultuur, kwaliteit en samenwerken, talent en ontwikkeling, maatwerk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 2.225 | 17 % | 3 % | - | 6,5 | 7,2 | 9,4 | 7,8 | 7,7 | Bron 1 |
| 0 | Gymnasium Trevianum | Open katholieke school, Sport-, Life-, Science-, Arti-, en muzestroom, Cambridge English, Talentwontwikkeling, TTS (Topsport Talentschool) | gymnasium | 332 | 100 % | - | - | 6,4 | 7,3 | 9,2 | 7,9 | 7,7 | Bron 1 |
| -1 | Sophianum SGM i h Heuvelland | Veilige zorgzame leeromgeving, Breed onderwijsaanbod, Verbinding met de maatschappij, Internationalisering, Sterk mentoraat/coaching | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.280 | 15 % | 5 % | - | 6,5 | 7,3 | 9,3 | 7,6 | 7,7 | Bron 1 |
| -1 | Atheneum Trevianum | Open katholieke school, Sport-, Life Science-, Arti- en Muzestroom, TTS (Topsport Talentschool), Cambridge Engels, Talentontwikkeling | atheneum | 797 | 100 % | 4 % | - | 6,3 | 7,2 | 9,3 | 7,9 | 7,7 | Bron 1 |
| -4 | Bouwens van der Boijecollege | Betrouwbaar, Betrokken, Verbindend, Daadkrachtig | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.238 | 10 % | 5 % | - | 6,6 | 7,2 | 9,5 | 7,4 | 7,7 | Bron 1 |
| -2 | College Den Hulster | Persoonlijk Onderwijs, Regie, Samen werken, Ondernemend ontdekken, TTO, LOOT, Da Vinci, Techniek | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.306 | 19 % | 5 % | - | 6,5 | 7,2 | 9,1 | 7,8 | 7,7 | Bron 1 |
| -2 | Graaf Huyn College | Open, Inspirerend, Toekomstgericht, Inclusief, voor iedereen, Technasium | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.305 | 14 % | 6 % | - | 6,4 | 7,1 | 9,3 | 7,8 | 7,7 | Bron 1 |
| -3 | Sint-Janscollege | Internationalisering, Tweetalig onderwijs en havo ChallENge, De Gezonde School, Topsportvriendelijk, Sportactief | havo atheneum gymnasium | 1.171 | 29 % | 5 % | - | 6,0 | 7,0 | 9,4 | 8,0 | 7,6 | Bron 1 |
| -4 | Connect College - locatie Havo/Atheneum/Gymnasium | uitdagend onderwijs, kennis en kunnen, goed voor later, veiligheid en prettige sfeer, respect | havo atheneum gymnasium | 700 | 32 % | 5 % | - | 6,1 | 6,8 | 9,3 | 7,6 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | Bonnefanten College | Iedereen welkom, Persoonlijke ondersteuning, Wederzijds respect, Samen bouwen aan de toekomst, Van en voor de samenleving | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 684 | - | 5 % | - | 6,6 | - | - | 7,0 | - | Bron 1 |
| 0 | Compass voor Atheneum Havo en Mavo | Brede onderbouw, Persoonlijke coach, Relatie, Maatwerkklas, Groeiweken | vmbo-(g)t havo atheneum | 278 | 12 % | 8 % | - | 6,8 | - | - | 7,7 | - | Bron 1 |
| 1 | Het Martin Buber | vmbo-(g)t/havo vmbo-(g)t havo havo/vwo vwo | 232 | - | 5 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 0 | Montessori College Maastricht voor Atheneum en Gymnasium | vwo | 43 | - | - | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 1 | Novo College | vmbo/havo/vwo | 446 | - | 5 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 0 | Openbaar Buurtcollege Maas en Peel voor mavo, havo en vwo | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 262 | 15 % | 7 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| -1 | Raayland College | Aandacht, Vertrouwen en Verbondenheid, Goede begeleiding, Agora, Inclusief onderwijs, Kansrijk | praktijkonderwijs vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.755 | 18 % | 5 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Sint-Maartenscollege | Docentgestuurd onderwijs, Gedegen, met brede vorming, Veilig en verdraagzaam, Technasiumschool, Van mavo tot gymnasium | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.288 | 27 % | 5 % | - | 6,3 | - | - | 7,9 | - | Bron 1 |