De beste vwo-scholen in Friesland
1
2
3
Deze tabel toont 25 scholen in de Provincie Friesland die vwo aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vwo-advies heeft gekregen en u overweegt inschrijving op een school zonder havo, is het belangrijk te weten dat indien de studieresultaten tegenvallen, uw kind mogelijk moet overstappen naar een andere school. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vwo-advies heeft gekregen en u overweegt inschrijving op een school zonder havo, is het belangrijk te weten dat indien de studieresultaten tegenvallen, uw kind mogelijk moet overstappen naar een andere school. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % vwo | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 | KiiM | Thematisch en projectmatig onderwijs, 7 essenties; onze opvoeddoelen, Samenwerkend en onderzoekend leren, Heterogene groepen, Vierkant rooster; van 9.00 tot 15.00 uur | vmbo-(g)t havo atheneum | 251 | 8 % | 6 % | - | 7,2 | 8,0 | 9,2 | 8,0 | 8,1 | Bron 1 |
| 4 | Stedelijk Gymnasium, school van OSG Piter Jelles | Openbaar, Gymnasium, Begaafdheids-profielschool, Honours, Gymnasium in 5 jaar | gymnasium | 472 | 100 % | 7 % | - | 6,8 | 8,0 | 9,4 | 8,2 | 8,1 | Bron 1 |
| 2 | Chr. Gymnasium Beyers Naudé | Gymnasium, Veilig en kleinschalig, Persoonlijk mentoraat, Muziek, toneel en keuzemodules, Verdieping en verbreding | gymnasium | 481 | 100 % | 7 % | - | 6,5 | 8,0 | 9,4 | 8,3 | 8,0 | Bron 1 |
| 1 | !mpulse Kollum, school van OSG Piter Jelles | Openbaar, Kleinschalig, Veilig & verbindend, Ambitieus leerklimaat, Goede ondersteuningsstructuur & maatwerk | vmbo-(g)t havo atheneum | 276 | 13 % | 7 % | - | 6,7 | 8,0 | 9,6 | 7,4 | 7,9 | Bron 1 |
| 3 | Marne college | Groot in kleinschaligheid, Veiligheid en respect, Aandacht voor persoonsvorming, Structuur met ruimte, Leren van en met elkaar | vmbo-(g)t havo atheneum | 776 | 23 % | 5 % | - | 6,6 | 7,8 | 9,7 | 7,5 | 7,9 | Bron 1 |
| 0 | csg Bogerman Sneek | Bevlogen, Echt, Betrokken, Nabij, Samen | vmbo-b vmbo-k havo atheneum gymnasium | 1.314 | 26 % | 4 % | - | 6,6 | 7,7 | 9,5 | 7,5 | 7,8 | Bron 1 |
| 0 | CSG Comenius, Mariënburg | Veiligheid Talentontwikkeling, Havo: Gestructureerd, Havo: Toepassingsgericht, Atheneum wetenschapsoriëntatie | havo atheneum | 1.166 | 37 % | 6 % | - | 6,0 | 7,5 | 9,6 | 7,7 | 7,7 | Bron 1 |
| -2 | Stellingwerf College | Kwaliteit, Openbaar, Kansrijk, Verrijkt én versneld VWO, Technasium | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 955 | 21 % | 7 % | - | 6,1 | 7,0 | 9,4 | 7,5 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | OSG Singelland - Drachtster Lyceum | Ruggengraat, Prestatiegericht, Innovatief | havo atheneum gymnasium | 1.105 | 42 % | 5 % | - | 6,1 | 7,1 | 9,2 | 7,2 | 7,4 | Bron 1 |
| -2 | Simon Vestdijk regionale scholengemeenschap | Talentontwikkeling op maat, Passende leerlingenbegeleiding, WON-school, Technasium en Anglia school, Maatwerk en keuzemogelijkheden | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 838 | 21 % | 7 % | - | 6,2 | 7,0 | 9,3 | 7,2 | 7,4 | Bron 1 |
| -2 | RSG Magister Alvinus | Respect, Vertrouwen, Interactie, Ontwikkeling | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.455 | 21 % | 6 % | - | 6,1 | 7,0 | 9,0 | 7,5 | 7,4 | Bron 1 |
| -3 | Leeuwarder Lyceum, school van OSG Piter Jelles | Havo/Atheneum, Technasium, Uitdagend, Betrouwbaar, Aandacht | havo atheneum | 807 | 44 % | 7 % | - | 6,0 | 6,8 | 9,2 | 7,4 | 7,4 | Bron 1 |
| -6 | Linde College | Leergemeenschap, Leren Onderzoeken Samenwerken, Ontmoeten en Ondernemen, Techniek, cultuur en sport, Veilig en plezierig | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.022 | 10 % | 7 % | - | 6,0 | 6,6 | 9,1 | 7,6 | 7,3 | Bron 1 |
| -3 | CSG Liudger Raai | havo, atheneum en gymnasium | Open christelijk, Verbinding, groei en beleving, Technasium, Tweetalig onderwijs, Gymnasium | havo atheneum gymnasium | 938 | 44 % | 7 % | - | 5,9 | 7,1 | 9,3 | 6,5 | 7,2 | Bron 1 |
| 1 | Bornego College, locatie Lyceum | christelijk, betrokken en respectvol, mavo, havo, atheneum en gymnasium, maatwerk, goed voor elkaar! | havo atheneum gymnasium | 607 | 35 % | 4 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 2 | Caleido | Veiligheid en integriteit, oog voor de leerlingen, maatwerk, diverse uitstroommogelijkheden, bieden van perspectief | vmbo/havo/vwo | 43 | - | 5 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 2 | Carmel Lyceum Hurdegaryp | havo atheneum gymnasium | 223 | 44 % | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| -2 | Dockinga college HAVO/VWO bovenbouw | havo atheneum gymnasium | 294 | 25 % | 7 % | bekijk enige review | 5,8 | - | - | 7,1 | - | Bron 1 Bron 2 | |
| 0 | Dockinga college HAVO/VWO onderbouw | havo/vwo vwo | 350 | - | 7 % | - | 6,1 | - | - | 7,5 | - | Bron 1 | |
| 1 | ISK, school van OSG Piter Jelles | Openbaar, Eerste opvang anderstaligen, Door naar regulier onderwijs, Nederlandse taal en cultuur, Integratie | vmbo/havo/vwo | 209 | - | 7 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Lauwers College Buitenpost | Veiligheid, Verbinding, Groei | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 959 | 23 % | 6 % | - | 6,0 | - | - | 7,5 | - | Bron 1 |
| 0 | !mpulse Leeuwarden, school van OSG Piter Jelles | Ruimte voor eigen leerproces, Samen leren en leven, Levensechte leerervaringen, Waardengericht onderwijs, Maatschappelijke competenties | vmbo-(g)t havo atheneum | 452 | 9 % | 7 % | - | 6,4 | - | - | 8,0 | - | Bron 1 |
| 1 | Openbare Scholengemeenschap Piter Jelles voor Lyceum Havo Mavo Vbo Lwoo | Openbaar, Eerste opvang anderstaligen, Door naar regulier onderwijs, Nederlandse taal en cultuur, Integratie | vmbo/havo/vwo | 129 | - | 7 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | Openbare Scholengemeenschap Piter Jelles voor Lyceum Havo Mavo Vbo Lwoo | vmbo-(g)t havo atheneum | 101 | 24 % | 7 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 0 | Sevenwolden Campus, Fedde Schurer | Toegankelijk, Kwaliteit, Sport en cultuur, Zelfbewust en wereldwijs, Openbaar | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 773 | 25 % | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |