De beste vwo-scholen in Rotterdam
1
2
3
Deze tabel toont 29 scholen in de Gemeente Rotterdam die vwo aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vwo-advies heeft gekregen en u overweegt inschrijving op een school zonder havo, is het belangrijk te weten dat indien de studieresultaten tegenvallen, uw kind mogelijk moet overstappen naar een andere school. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vwo-advies heeft gekregen en u overweegt inschrijving op een school zonder havo, is het belangrijk te weten dat indien de studieresultaten tegenvallen, uw kind mogelijk moet overstappen naar een andere school. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
Tip: Als je jouw postcode hierboven (bij de blauwe 3) invult, zie je niet alleen scholen in Rotterdam, maar ook scholen in de naburige gemeenten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % vwo | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 5 | Zuider Gymnasium | Kleinschalig & goed bereikbaar, Warm pedagogisch klimaat, Gepersonaliseerd onderwijs, Internationalisering, Begaafdheidsprofielschool | atheneum gymnasium | 828 | 100 % | 3 % | - | 7,5 | 8,3 | 9,6 | 8,7 | 8,5 | Bron 1 |
| 5 | Scholengroep Driestar Wartburg, Revius | Voor elkaar, Betrokken, Vormend, Toekomstgericht, Vmbo, havo, ath. en gymnasium | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 490 | 29 % | 5 % | - | 7,0 | 8,1 | 9,6 | 8,2 | 8,2 | Bron 1 |
| 3 | Melanchthon Schiebroek | Kunst, Sport, Jong Leiderschap, Persoonlijke ontwikkeling, Uitstekende resultaten | havo atheneum gymnasium | 1.186 | 35 % | 6 % | - | 6,7 | 7,9 | 9,6 | 8,2 | 8,1 | Bron 1 |
| 2 | De Theaterhavo/vwo | Creatief, Ondernemend, Zelfstandig, Verwerkelijken, Uitdagend | havo atheneum | 588 | 47 % | 7 % | - | 6,6 | 7,9 | 9,6 | 8,0 | 8,0 | Bron 1 |
| 3 | Havo/vwo voor Muziek en Dans | Codarts, Muziek, Dans, Toptalenten, Podium | havo atheneum | 196 | 35 % | 7 % | - | 6,4 | 7,8 | 9,9 | 8,0 | 8,0 | Bron 1 |
| 2 | Emmauscollege | R.K. Scholengemeenschap voor havo | Samen op weg; warm en veilig, Ruimte voor talent, Uitdagend en cultureel, Activerend en motiverend, Overzichtelijk en betrouwbaar | havo atheneum gymnasium | 1.626 | 39 % | 5 % | - | 6,7 | 7,7 | 9,7 | 8,0 | 8,0 | Bron 1 |
| 1 | Erasmiaans Gymnasium | Openbaar, Leerstof- en leerlinggericht, Gymnasium, Modern én traditioneel, Eenheid door verscheidenheid | gymnasium | 1.051 | 100 % | 4 % | - | 6,6 | 7,9 | 9,3 | 8,2 | 8,0 | Bron 1 |
| 1 | Marnix Gymnasium | Zeer positief schoolklimaat, Excellente resultaten, Eigentijds, Persoonlijk, Internationaal | gymnasium | 543 | 100 % | 6 % | - | 6,7 | 8,1 | 9,3 | 7,8 | 8,0 | Bron 1 |
| -1 | Scholengroep Driestar-Wartburg, Guido de Brès | reformatorisch, belijdend, bekwaam, betrokken, Rotterdam | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.402 | 28 % | 5 % | - | 6,6 | 7,8 | 9,5 | 8,1 | 8,0 | Bron 1 |
| 2 | Lyceum Kralingen | Kunst & Cultuur, Technasium, Codasium, Tweetalig IB (International Baccalaureate), Olympiadeschool | havo atheneum | 726 | 40 % | 7 % | - | 6,8 | 7,4 | 9,4 | 8,2 | 8,0 | Bron 1 |
| 0 | GSR Gymnasium Atheneum HAVO VMBO | Liefde, Nieuwsgierigheid, Geloof delen, Resultaat | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.101 | 37 % | 5 % | - | 6,3 | 7,6 | 9,6 | 7,7 | 7,8 | Bron 1 |
| -1 | de Passie Rotterdam | goed onderwijs, fijne sfeer, samen geloven, we zien jou! | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 845 | 29 % | 9 % | - | 6,1 | 7,4 | 9,4 | 7,8 | 7,7 | Bron 1 |
| 1 | SGM Montessori Lyceum Rotterdam | Montessori, vertrouwen, respect, samenwerking, hoge verwachtingen | havo atheneum gymnasium | 1.021 | 50 % | 4 % | - | 6,3 | 7,5 | 9,2 | 7,6 | 7,7 | Bron 1 |
| 0 | Libanon Lyceum (locatie Ramlehweg) | Openbaar, Bovenbouw, Technasium (havo en vwo), Bèta challenge (mavo) | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 568 | 29 % | 7 % | - | 6,2 | 7,4 | 9,5 | 7,4 | 7,6 | Bron 1 |
| -2 | Rudolf Steiner College | Algemeen bijzonder, Vrije school, Brede talentontwikkeling, Kunstzinnig onderwijs | vmbo-(g)t havo atheneum | 973 | 20 % | 8 % | - | 6,0 | 7,2 | 9,5 | 7,7 | 7,6 | Bron 1 |
| 1 | Het Lyceum Rotterdam | Kunst, Wetenschap, Ondernemen, Creatief en Onderzoekend, 21st Century Skills, Excellentie, gymnasium, atheneum, havo | havo atheneum gymnasium | 925 | 48 % | 7 % | - | 6,0 | 7,2 | 9,6 | 7,4 | 7,6 | Bron 1 |
| -3 | Wolfert Dalton | Daltononderwijs, Masterclasses, Kunst, cultuur en reizen, mavo, havo, vwo | vmbo-(g)t havo atheneum | 743 | 20 % | 6 % | - | 6,0 | 7,1 | 9,4 | 7,1 | 7,4 | Bron 1 |
| -5 | Thorbecke Voortgezet Onderwijs, locatie Prinsenlaa | Veilige school, Topsport Talentschool, DAMU-school, Thorbecke Junior, Sport en Dans | vmbo-(g)t havo atheneum | 907 | 18 % | 6 % | - | 6,1 | 7,0 | 9,2 | 7,1 | 7,4 | Bron 1 |
| -5 | Einstein Lyceum | Goed onderwijs, Gerichte persoonlijke aandacht, Prikkelende buitenschoolse projecten, Veilige leeromgeving, Betrokken en bekwaam personeel | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 798 | 25 % | 9 % | - | 5,8 | 7,2 | 9,4 | 6,4 | 7,2 | Bron 1 |
| -4 | Montfort College | Inclusief rooster, Daltononderwijs in ontwikkeling, Laptops voor leerlingen, Cambridge English, Goethe Duits en Frans DelF, Keuzevak T&T (mavo) en Technologie (havo) | vmbo-(g)t havo atheneum | 723 | 11 % | 9 % | - | 5,5 | 5,9 | 10,0 | 7,5 | 7,2 | Bron 1 |
| -5 | Hugo de Groot | Openbaar onderwijs, Veilig & Betrokken, Atheneum/Gymnasium, Havo, Mavo, ISK, Ambitieus & Sfeervol | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 739 | 31 % | 11 % | - | 5,8 | 6,4 | 9,4 | 6,7 | 7,1 | Bron 1 |
| -1 | Avicenna Lyceum | Islamitische identiteit, Onderwijskwaliteit, Basisvaardigheden, Talentontwikkeling, Maatschappelijke toerusting | havo atheneum | 423 | 29 % | 7 % | - | 6,5 | 7,0 | 9,1 | - | - | Bron 1 |
| 0 | Laurens Lyceum voor Vwo en Havo | kleine brugklassen, havo, vwo, gymnasium, mentoraat en junior-mentoraat, sportieve en gezonde school met BSM, expertprogramma's | havo atheneum gymnasium | 915 | 44 % | 5 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Libanon Lyceum (locatie Mecklenburglaan) | Openbaar, Onderbouw, Technasium (havo en vwo), Bèta challenge (mavo), VWO-XL brugklassen | vmbo-(g)t/havo vmbo-(g)t havo havo/vwo vwo atheneum | 463 | - | 7 % | - | - | 7,2 | 9,2 | - | - | Bron 1 |
| 1 | Scholengroep Driestar-Wartburg, De Burcht | Veiligheid, Structuur, Aandacht | vmbo-b/vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 60 | - | 5 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Vrije School Zuid-Holland voor Atheneum Havo Mavo | vmbo-(g)t/havo vmbo-(g)t havo/vwo | 184 | - | 8 % | - | 5,8 | - | - | 8,0 | - | Bron 1 | |
| 1 | Wolfert ISK | Openbaar | vmbo-(g)t/havo/vwo | 171 | - | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -4 | Wolfert Tweetalig | Openbaar, Internationaal, Tweetalig onderwijs, Community & Service | havo atheneum | 1.240 | 44 % | 6 % | - | - | 6,9 | 9,3 | 7,0 | - | Bron 1 |
| 2 | WOW VO voor havo en vwo | havo/vwo | 56 | - | 2 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |