De beste havo-scholen in Rotterdam
1
2
3
Deze tabel toont 29 scholen in de Gemeente Rotterdam die havo aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een havo-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo of vwo, kan het nodig zijn dat havo-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een havo-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo of vwo, kan het nodig zijn dat havo-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
Tip: Als je jouw postcode hierboven (bij de blauwe 3) invult, zie je niet alleen scholen in Rotterdam, maar ook scholen in de naburige gemeenten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % havo | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4 | Scholengroep Driestar-Wartburg, Guido de Brès | reformatorisch, belijdend, bekwaam, betrokken, Rotterdam | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.402 | 58 % | 5 % | - | 6,5 | 7,8 | 9,6 | 8,1 | 8,0 | Bron 1 |
| 3 | Melanchthon Schiebroek | Kunst, Sport, Jong Leiderschap, Persoonlijke ontwikkeling, Uitstekende resultaten | havo atheneum gymnasium | 1.186 | 65 % | 6 % | - | 6,5 | 7,4 | 9,7 | 8,2 | 8,0 | Bron 1 |
| 4 | Scholengroep Driestar Wartburg, Revius | Voor elkaar, Betrokken, Vormend, Toekomstgericht, Vmbo, havo, ath. en gymnasium | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 490 | 45 % | 5 % | - | 6,4 | 7,5 | 9,5 | 8,2 | 7,9 | Bron 1 |
| 2 | Penta Rozenburg | Christelijk | vmbo-(g)t havo | 212 | 46 % | 6 % | - | 6,5 | 7,8 | 9,1 | 8,2 | 7,9 | Bron 1 |
| 0 | De Theaterhavo/vwo | Creatief, Ondernemend, Zelfstandig, Verwerkelijken, Uitdagend | havo atheneum | 588 | 53 % | 7 % | - | 6,4 | 7,8 | 9,3 | 8,0 | 7,9 | Bron 1 |
| 3 | Havo/vwo voor Muziek en Dans | Codarts, Muziek, Dans, Toptalenten, Podium | havo atheneum | 196 | 65 % | 7 % | - | 6,5 | 7,6 | 9,4 | 8,0 | 7,9 | Bron 1 |
| 1 | Emmauscollege | R.K. Scholengemeenschap voor havo | Samen op weg; warm en veilig, Ruimte voor talent, Uitdagend en cultureel, Activerend en motiverend, Overzichtelijk en betrouwbaar | havo atheneum gymnasium | 1.626 | 61 % | 5 % | - | 6,6 | 7,4 | 9,5 | 8,0 | 7,9 | Bron 1 |
| 2 | Lyceum Kralingen | Kunst & Cultuur, Technasium, Codasium, Tweetalig IB (International Baccalaureate), Olympiadeschool | havo atheneum | 726 | 60 % | 7 % | - | 6,2 | 7,3 | 9,7 | 8,2 | 7,9 | Bron 1 |
| -1 | Rudolf Steiner College | Algemeen bijzonder, Vrije school, Brede talentontwikkeling, Kunstzinnig onderwijs | vmbo-(g)t havo atheneum | 973 | 50 % | 8 % | - | 5,9 | 7,1 | 9,4 | 7,7 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | de Passie Rotterdam | goed onderwijs, fijne sfeer, samen geloven, we zien jou! | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 845 | 48 % | 9 % | - | 5,8 | 7,2 | 9,2 | 7,8 | 7,5 | Bron 1 |
| -2 | Thorbecke Voortgezet Onderwijs, locatie Prinsenlaa | Veilige school, Topsport Talentschool, DAMU-school, Thorbecke Junior, Sport en Dans | vmbo-(g)t havo atheneum | 907 | 47 % | 6 % | - | 6,4 | 7,3 | 9,1 | 7,1 | 7,5 | Bron 1 |
| -2 | GSR Gymnasium Atheneum HAVO VMBO | Liefde, Nieuwsgierigheid, Geloof delen, Resultaat | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.101 | 36 % | 5 % | - | 5,9 | 7,1 | 9,2 | 7,7 | 7,5 | Bron 1 |
| 0 | Het Lyceum Rotterdam | Kunst, Wetenschap, Ondernemen, Creatief en Onderzoekend, 21st Century Skills, Excellentie, gymnasium, atheneum, havo | havo atheneum gymnasium | 925 | 52 % | 7 % | - | 5,8 | 7,1 | 9,5 | 7,4 | 7,5 | Bron 1 |
| -2 | SGM Montessori Lyceum Rotterdam | Montessori, vertrouwen, respect, samenwerking, hoge verwachtingen | havo atheneum gymnasium | 1.021 | 50 % | 4 % | - | 5,5 | 7,2 | 9,2 | 7,6 | 7,4 | Bron 1 |
| -3 | Portus Meridiem | mavo (theoretische leerweg), havo, vwo (atheneum), persoonlijke coaches, brede brugklassen mavo, havo, vwo, ontwikkelen van Technasium en extra sport, veiligheid | vmbo-(g)t havo | 536 | 46 % | 7 % | - | 6,0 | 6,5 | 9,2 | 7,5 | 7,3 | Bron 1 |
| 0 | Libanon Lyceum (locatie Ramlehweg) | Openbaar, Bovenbouw, Technasium (havo en vwo), Bèta challenge (mavo) | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 568 | 43 % | 7 % | - | 5,7 | 6,6 | 9,6 | 7,4 | 7,3 | Bron 1 |
| -2 | Wolfert Dalton | Daltononderwijs, Masterclasses, Kunst, cultuur en reizen, mavo, havo, vwo | vmbo-(g)t havo atheneum | 743 | 54 % | 6 % | - | 5,8 | 6,6 | 9,3 | 7,1 | 7,2 | Bron 1 |
| -4 | Einstein Lyceum | Goed onderwijs, Gerichte persoonlijke aandacht, Prikkelende buitenschoolse projecten, Veilige leeromgeving, Betrokken en bekwaam personeel | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 798 | 42 % | 9 % | - | 5,9 | 7,0 | 9,4 | 6,4 | 7,2 | Bron 1 |
| -6 | Hugo de Groot | Openbaar onderwijs, Veilig & Betrokken, Atheneum/Gymnasium, Havo, Mavo, ISK, Ambitieus & Sfeervol | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 739 | 40 % | 11 % | - | 5,6 | 6,3 | 9,2 | 6,7 | 7,0 | Bron 1 |
| -5 | Montfort College | Inclusief rooster, Daltononderwijs in ontwikkeling, Laptops voor leerlingen, Cambridge English, Goethe Duits en Frans DelF, Keuzevak T&T (mavo) en Technologie (havo) | vmbo-(g)t havo atheneum | 723 | 40 % | 9 % | - | 4,8 | 6,3 | 9,3 | 7,5 | 7,0 | Bron 1 |
| 0 | Avicenna Lyceum | Islamitische identiteit, Onderwijskwaliteit, Basisvaardigheden, Talentontwikkeling, Maatschappelijke toerusting | havo atheneum | 423 | 71 % | 7 % | - | 6,6 | 7,0 | 8,8 | - | - | Bron 1 |
| -1 | Laurens Lyceum voor Vwo en Havo | kleine brugklassen, havo, vwo, gymnasium, mentoraat en junior-mentoraat, sportieve en gezonde school met BSM, expertprogramma's | havo atheneum gymnasium | 915 | 56 % | 5 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -2 | Libanon Lyceum (locatie Mecklenburglaan) | Openbaar, Onderbouw, Technasium (havo en vwo), Bèta challenge (mavo), VWO-XL brugklassen | vmbo-(g)t/havo vmbo-(g)t havo havo/vwo vwo atheneum | 463 | - | 7 % | - | - | 6,5 | 9,0 | - | - | Bron 1 |
| -3 | Rotterdam Designcollege | Design, Praktijkgericht, Jong Ondernemerschapsroute, Creatief, Havo, mavo, vmbo | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 977 | 35 % | 7 % | - | 5,3 | - | - | - | - | Bron 1 |
| 3 | Scholengroep Driestar-Wartburg, De Burcht | Veiligheid, Structuur, Aandacht | vmbo-b/vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 60 | - | 5 % | - | 6,7 | - | - | 8,0 | - | Bron 1 |
| 0 | Vrije School Zuid-Holland voor Atheneum Havo Mavo | vmbo-(g)t/havo vmbo-(g)t havo/vwo | 184 | - | 8 % | - | 5,7 | - | - | 8,0 | - | Bron 1 | |
| 1 | Wolfert ISK | Openbaar | vmbo-(g)t/havo/vwo | 171 | - | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -4 | Wolfert Tweetalig | Openbaar, Internationaal, Tweetalig onderwijs, Community & Service | havo atheneum | 1.240 | 56 % | 6 % | - | - | 6,4 | 9,2 | 7,0 | - | Bron 1 |
| 1 | WOW VO voor havo en vwo | havo/vwo | 56 | - | 2 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |