De beste vwo-scholen in Eindhoven
1
2
3
Deze tabel toont 10 scholen in de Gemeente Eindhoven die vwo aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Tip: Als je jouw postcode hierboven (bij de blauwe 3) invult, zie je niet alleen scholen in Eindhoven, maar ook scholen in de naburige gemeenten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % vwo | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 | Eckartcollege | Havisten Competent, Begaafdheidsprofielschool, Technasium havo/vwo, Cambridge English havo/vwo, Techmakers voor mavo | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.552 | 28 % | 5 % | - | 7,0 | 7,9 | 9,5 | 7,7 | 8,0 | Bron 1 |
| 2 | Huygens Lyceum | Jezelf zijn, Betrokken en verbonden, Samen groeien, Nieuwsgierig, Heldere kaders | havo atheneum gymnasium | 1.201 | 60 % | 6 % | - | 6,7 | 7,5 | 9,4 | 8,3 | 8,0 | Bron 1 |
| 2 | Van Maerlantlyceum | Altijd jezelf kunnen zijn, Goed onderwijs, Omgevingsgericht leren, Respectvol samenleven, Nieuwsgierig leren | havo atheneum gymnasium | 1.196 | 65 % | 5 % | - | 6,9 | 7,6 | 9,3 | 8,0 | 8,0 | Bron 1 |
| 0 | Frits Philips mavo • havo • atheneum • gymnasium | Inzet, ambitie, betrokkenheid, Algemeen Christelijk, Gymnasium, vwo, havo, mavo, Brainport en FritSelect-keuzemodules, Nieuw gebouw en fijne sfeer | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.554 | 24 % | 6 % | - | 6,7 | 7,7 | 9,5 | 7,9 | 8,0 | Bron 1 |
| 1 | Lorentz Casimir Lyceum | Quest, innovatief en creatief, Gymnasium (Plus), Havo Pro, Cambridge Engels, Olympiadeschool | havo atheneum gymnasium | 1.195 | 66 % | 3 % | - | 6,6 | 7,4 | 9,1 | 7,9 | 7,8 | Bron 1 |
| 0 | Novalis College | Kleine, veilige school, Persoonsvorming/bewustwording, Compleet onderwijs, Ruimte voor creativiteit/kunst | vmbo-(g)t havo atheneum | 513 | 21 % | 9 % | - | 6,6 | 7,8 | 9,3 | 7,0 | 7,7 | Bron 1 |
| -5 | Parmant Joris | Vwo-Havo-Vmbo-T, Cultuurprofiel- & Talentschool, (Top)sport (EVOT) & Sportklas, WON & Cambridge, Bijdragend, Divers, Kansrijk | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.268 | 17 % | 6 % | - | 6,0 | 7,0 | 9,4 | 7,4 | 7,5 | Bron 1 |
| -5 | Stedelijk College Eindhoven | Persoonlijke groei & welzijn, Talenbewust onderwijs & wereldburgerschap, Nieuwsgierigheid & onderzoek, Verbinding & samenwerking, Innovatie & toekomstgericht leren | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.525 | 26 % | 5 % | - | 6,2 | 6,9 | 9,2 | 7,4 | 7,4 | Bron 1 |
| 1 | Augustinianum | veilig, kleinschalig, warme sfeer, goede resultaten, extra activiteiten bv. muziek, drama, robotica etc | havo atheneum gymnasium | 1.127 | 64 % | 5 % | - | 6,9 | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Parmant Helder | Structuur, Duidelijkheid, Ondersteuning, Kleinschalig, Havo/vwo | havo atheneum | 216 | 13 % | 6 % | - | 6,7 | - | - | 8,4 | - | Bron 1 |