De beste havo-scholen in Den Haag
1
2
3
Deze tabel toont 19 scholen in de Gemeente Den Haag die havo aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een havo-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo of vwo, kan het nodig zijn dat havo-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een havo-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo of vwo, kan het nodig zijn dat havo-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
Tip: Als je jouw postcode hierboven (bij de blauwe 3) invult, zie je niet alleen scholen in Den Haag, maar ook scholen in de naburige gemeenten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % havo | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 5 | Interfaculteit School voor Jong Talent - Rijnlands | Gedrevenheid en nieuwsgierigheid, Vertrouwen, Samen-werken, ontwikkeling | havo atheneum gymnasium | 162 | 59 % | 5 % | - | 6,6 | 7,5 | 9,3 | 8,6 | 8,0 | Bron 1 |
| 2 | Vrijzinnig-Christelijk Lyceum | Zelf denken, samen doen, Vrijzinnig, Open, Verbindend, Ondernemend | havo atheneum gymnasium | 862 | 32 % | 5 % | - | 6,7 | 7,8 | 9,7 | 7,6 | 7,9 | Bron 1 |
| 1 | Dalton Den Haag | Daltononderwijs, Openbaar onderwijs, Theaterklas, Tweetalig vwo | havo atheneum gymnasium | 1.031 | 39 % | 4 % | - | 6,5 | 7,3 | 8,9 | 8,2 | 7,7 | Bron 1 |
| 1 | 's Gravendreef College | Ontwikkelingsgericht, Intensieve begeleiding, Eigenaarschap, Cultuur en Sport, Keuze-vrijheid | havo | 636 | 100 % | - | - | 6,4 | 7,0 | 9,1 | 8,2 | 7,7 | Bron 1 |
| 0 | Johan de Witt, locatie Zusterstraat | Openbaar, Alle opleidingen, IB (MYP), Excellent, Sport & Cultuurprofielschool | vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.100 | 46 % | 7 % | - | 6,6 | 6,8 | 9,2 | 8,2 | 7,7 | Bron 1 |
| -2 | Montaigne Lyceum | toekomstgericht, betrouwbaar, wereldwijs, leerdomeinen, certificaat Veilige School | vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.155 | 30 % | 6 % | - | 6,4 | 7,0 | 9,0 | 7,9 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | Edith Stein College | Edith Stein College, mavo / havo / vwo / ISK, dakpanklassen in klas 1 en 2, Mooi, maak het maar waar!, verlengd brugjaar | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.011 | 40 % | 6 % | - | 6,4 | 7,0 | 8,9 | 7,9 | 7,5 | Bron 1 |
| -3 | Haags Montessori Lyceum | Vrijheid in gebondenheid, Montessori, Gepersonaliseerd onderwijs, Coaching, Digitale ontwikkelmap | havo atheneum gymnasium | 1.321 | 53 % | 6 % | - | 6,0 | 7,0 | 8,7 | 8,0 | 7,4 | Bron 1 |
| 0 | Christelijk Lyceum Zandvliet | kleinschalig, gymnasium, atheneum, havo, science, cultuur, sport, cambridge, kwaliteitsschool | havo atheneum gymnasium | 900 | 48 % | 3 % | - | 6,3 | 6,4 | 8,8 | 8,2 | 7,4 | Bron 1 |
| -2 | Hofstad Lyceum | Unesco-school, Interconfessioneel, Tweetalig onderwijs en IB, Gymnasium, Internationalisering | havo atheneum gymnasium | 891 | 70 % | 7 % | - | 6,0 | 6,7 | 8,7 | 7,5 | 7,3 | Bron 1 |
| -5 | Wateringse Veld College | Domeinonderwijs, Toekomstgericht, Wereldburgerschap, Persoonsvorming, vaardig en talentgericht, Samen | vmbo-(g)t havo atheneum | 600 | 51 % | 6 % | - | 5,7 | 6,5 | 8,7 | 7,5 | 7,1 | Bron 1 |
| -4 | Lyceum Ypenburg | Stevige basis, Een fijn leerklimaat, Klassikaal onderwijs en bevlogen docenten, Begeleiding en ondersteuning, Goede faciliteiten | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.098 | 45 % | 7 % | - | 5,6 | 6,5 | 9,0 | 6,9 | 7,0 | Bron 1 |
| -6 | Maris College Belgisch Park | Openbaar, Technasium, Projectmatig onderwijs, Onderzoek & Ontwerpen, Woord & Beeld | havo atheneum | 828 | 61 % | 7 % | - | 5,0 | 6,2 | 8,9 | 7,1 | 6,8 | Bron 1 |
| 2 | Avicenna Lyceum | Islamitische identiteit, Onderwijskwaliteit, Basisvaardigheden, Talentontwikkeling, Maatschappelijke toerusting | vmbo-(g)t havo atheneum | 275 | - | 5 % | - | 6,5 | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | Christelijk College De Populier Lyceum | Stromenonderwijs, Prot. Christelijk, Veilig en gezien voelen, Samen doen we het beter, Klein, overzichtelijk en korte lijnen | havo atheneum gymnasium | 975 | 68 % | 5 % | - | 6,1 | 7,3 | 9,1 | - | - | Bron 1 |
| 0 | De Vrije School Den Haag voor VWO, HAVO en MAVO | vrijeschool, worden wie je bent, hoofd, hart en handen, sociale ontwikkeling, brede en evenwichtige vorming | vmbo-(g)t havo atheneum | 592 | 42 % | 8 % | - | 5,7 | 7,0 | 9,4 | - | - | Bron 1 |
| 0 | John Dewey College | projectonderwijs, driejarige brugperiode, onderzoeken, nieuwsgierigheid, huiswerkvrij | havo/vwo | 172 | - | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -3 | Maerlant Lyceum met Afdeling Havo | Openbaar, Gymnasium, Versterkt talenonderwijs, Wereldburgerschap en duurzaamheid, Leerlingbegeleiding | havo atheneum gymnasium | 1.127 | 34 % | 5 % | - | 6,2 | - | - | 8,0 | - | Bron 1 |
| 0 | Scholengemeenschap het Segbroekcollege Vwo Havo Mavo | Openbaar, Topsport Talentschool, Talentprogramma's Kunst, Wetenschaps Oriëntatie (WON), Flexrooster | havo atheneum gymnasium | 1.620 | 71 % | 4 % | - | 5,9 | - | - | - | - | Bron 1 |