De beste vmbo-b-scholen in Den Haag
1
2
3
Deze tabel toont 18 scholen in de Gemeente Den Haag die vmbo-b aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-b-advies heeft ontvangen en u overweegt inschrijving op een school zonder vmbo-kader, is het mogelijk dat uw kind moet overstappen naar een andere school als het uitzonderlijk goed presteert. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-b-advies heeft ontvangen en u overweegt inschrijving op een school zonder vmbo-kader, is het mogelijk dat uw kind moet overstappen naar een andere school als het uitzonderlijk goed presteert. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
Tip: Als je jouw postcode hierboven (bij de blauwe 3) invult, zie je niet alleen scholen in Den Haag, maar ook scholen in de naburige gemeenten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % vmbo-b | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4 | Johan de Witt, locatie Capadosestraat | Openbaar, Alle opleidingen, Brede school, Excellent, Sport & Cultuurprofielschool | praktijkonderwijs vmbo-b | 347 | 43 % | 7 % | - | 7,7 | 8,3 | 9,2 | 8,5 | 8,4 | Bron 1 |
| 4 | Johan de Witt, locatie Hooftskade | Openbaar, Brede school, Alle opleidingen, Excellent, Sport & Cultuurprofielschool | vmbo-b vmbo-k | 614 | 52 % | 7 % | - | 7,3 | 7,4 | 9,1 | 8,5 | 8,1 | Bron 1 |
| 3 | Roemer Visscher College | Openbaar, Duurzaam en innovatief, Betekenisvol leren, Veel keuzemogelijkheden, Veel stages | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 472 | 31 % | 6 % | - | 7,2 | 7,5 | 8,4 | 8,5 | 7,9 | Bron 1 |
| 3 | College St. Paul | Kleinschaligheid, Maatwerk, Veilige school, Zorg voor de leerling, Geborgenheid | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 247 | 51 % | 6 % | - | 7,0 | 7,0 | 9,3 | 8,0 | 7,8 | Bron 1 |
| -2 | Maris College Bohemen | Openbaar, Flexvakken, Lifeskills lessen, Atelier Bohemen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 534 | 2 % | 7 % | - | 6,6 | 7,0 | 9,1 | 8,6 | 7,8 | Bron 1 |
| 0 | Zuid-West College | Veilige school, Opstroom naar een hoger niveau, Kompasklas / Koersklassen, Basis / kader / mavo / lwoo, Beroeps- en keuzemodules | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 616 | 40 % | 6 % | - | 6,9 | 7,0 | 8,7 | 8,4 | 7,7 | Bron 1 |
| 1 | Heldring Business School | Ondernemend gedrag, Kleinschalig, Vertrouwen, Veiligheid, Passend diploma | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 358 | 26 % | 7 % | - | 6,6 | 7,0 | 9,2 | 8,1 | 7,7 | Bron 1 |
| -3 | Maris College Kijkduin | Openbaar, Kansrijk onderwijs, Executieve functies, Extra aandacht taal en rekenen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 279 | 25 % | 7 % | - | 6,7 | 7,1 | 7,7 | 8,5 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | Diamant College | Talentontwikkeling, Ontdek wat je leuk vindt! Loopbaanbegeleiding, Elke leerling heeft een eigen coach, Maatwerk-uur in klas 1 en 2 (iedere dag, 8:30 uur), Uitgebreid 'gratis' activiteiten aanbod na de les | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 393 | 26 % | 6 % | - | 6,5 | 6,3 | 8,7 | 8,0 | 7,4 | Bron 1 |
| -2 | Yuverta Madestein | vmbo, Afwisseling theorie en praktijk, kleinschalig, groene school, betrokken | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 501 | 36 % | - | - | 5,7 | 6,4 | 9,1 | 8,2 | 7,4 | Bron 1 |
| -3 | Maris College Statenkwartier | Openbaar, Kansrijk onderwijs, Burgerschapsvorming | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 336 | 27 % | 7 % | - | 6,0 | 6,8 | 9,0 | 7,4 | 7,3 | Bron 1 |
| -2 | Yuverta vmbo Den Haag-Westvliet | Betrouwbaarheid, Kleinschaligheid, Samen, Groen, Veiligheid | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 476 | 30 % | - | - | 6,0 | 6,3 | 8,9 | 7,6 | 7,2 | Bron 1 |
| -2 | Maris College Waldeck | Openbaar, Positieve gedragsondersteuning, Talentworkshops, Kansrijk onderwijs | vmbo-b vmbo-k | 256 | 43 % | 7 % | - | 6,3 | 6,6 | 8,9 | 6,7 | 7,1 | Bron 1 |
| -6 | François Vatel vmbo | Basis/Kader/(G)TL, Kleine en veilige school, Food, Design, Ambitieus & Betrokken | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 349 | 25 % | - | - | 5,7 | 5,3 | 8,7 | 7,5 | 6,8 | Bron 1 |
| 1 | Johan de Witt, locatie Glasblazerslaan | Excellent, IB-MYP, Kunst & Sport, Alle opleidingen, Openbaar | vmbo-b | 213 | 100 % | 7 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Johan de Witt, locatie Windjammersingel | vmbo-b | 276 | - | 7 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 1 | Lucas VO Den Haag Zuid-West voor algemeen bijzonder vwo, havo, mavo, vmbo | vmbo-b/k/(g)t | 16 | - | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| -1 | Odevaer | vmbo-b/k/(g)t | 276 | - | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |