De beste vmbo-b-scholen in Limburg
1
2
3
Deze tabel toont 37 scholen in de Provincie Limburg die vmbo-b aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-b-advies heeft ontvangen en u overweegt inschrijving op een school zonder vmbo-kader, is het mogelijk dat uw kind moet overstappen naar een andere school als het uitzonderlijk goed presteert. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-b-advies heeft ontvangen en u overweegt inschrijving op een school zonder vmbo-kader, is het mogelijk dat uw kind moet overstappen naar een andere school als het uitzonderlijk goed presteert. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % vmbo-b | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4 | Bernard Lievegoed College | Vrijeschoolonderwijs, Kunst, cultuur & kunstzinnig onderwijs, Gezonde en duurzame school, Stages en praktijkgericht leren, Talentprogramma's muziek | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.075 | 1 % | 5 % | - | 7,0 | 8,0 | 9,5 | 8,3 | 8,2 | Bron 1 |
| 3 | Kandinsky Molenhoek | Maatschappelijke betrokkenheid, Persoonlijke aandacht, Actief onderwijs, Sport, Kleine school, kleine klassen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 236 | 31 % | 6 % | - | 7,5 | 8,0 | 8,8 | 8,2 | 8,1 | Bron 1 |
| 5 | Mezzo Elzendaal Gennep | Sport, Kwaliteit en vernieuwing, Cultuur, Goede sfeer, Engels met Anglia Europe | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 524 | 18 % | 6 % | - | 7,2 | 7,6 | 9,1 | 8,4 | 8,1 | Bron 1 |
| 5 | Beroepscollege Parkstad Limburg, locatie Herle | Veilig leer- en leefklimaat, Maatwerk & begeleiding, Keuze & loopbaan begeleiding, Breed en uniek aanbod, Kleinschalige school | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 498 | 57 % | 6 % | - | 6,7 | 7,5 | 9,0 | 8,4 | 7,9 | Bron 1 |
| 4 | Stella Maris College | Verbinding, Vertrouwen, Verantwoordelijkheid, Veerkracht, Veiligheid | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.227 | 12 % | 4 % | - | 7,0 | 7,3 | 8,8 | 8,1 | 7,8 | Bron 1 |
| 1 | Groenewald | Samen, Kleinschalig, Prestatie, Respectvol, Uitdagend | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.494 | 7 % | 3 % | - | 6,4 | 7,2 | 9,4 | 8,1 | 7,7 | Bron 1 |
| 1 | Het Kwadrant School voor VMBO basis en kader | Transformatieve school, Loopbaanleren (LOB), Vakmanschapsroute, Topsport talentschool (LOOT), Leren in de echte wereld | vmbo-b vmbo-k | 645 | 29 % | 6 % | - | 6,7 | 7,1 | 8,8 | 8,2 | 7,7 | Bron 1 |
| 1 | Emmacollege voor Havo Mavo Vbo Lwoo | Bouwen Wonen Interieur, Mobiliteit en Transport, Produceren Installeren Energie, Techniekonderwijs, Bovenbouw VMBO | vmbo-b vmbo-k | 78 | 57 % | 7 % | - | 6,7 | 7,2 | 8,9 | 7,9 | 7,7 | Bron 1 |
| 3 | Sint Ursula Heythuysen | Kansrijk, Innovatief, Plezier, Verbinding, Veilige leeromgeving | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 456 | 20 % | 4 % | - | 6,7 | 6,8 | 9,1 | 8,2 | 7,7 | Bron 1 |
| 3 | Techniekcollege Parkstad Limburg vmbo | Bouw Wonen Interieur, Mobiliteit en Transport, Produceren Installeren Energie, Techniek onderwijs, Bovenbouw VMBO | vmbo-b vmbo-k | 98 | 42 % | 6 % | 4,0 (3) | 6,7 | 7,2 | 8,9 | 7,9 | 7,7 | Bron 1 Bron 2 |
| 1 | Wings Roermond | Algemeen bijzonder, Ict-vernieuwingen, Onderwijs voor de 21e eeuw, Creatieve school | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 624 | 17 % | 6 % | - | 7,1 | 7,4 | 7,9 | 8,1 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | College Den Hulster | Persoonlijk Onderwijs, Regie, Samen werken, Ondernemend ontdekken, TTO, LOOT, Da Vinci, Techniek | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.306 | 11 % | 5 % | - | 6,8 | 7,0 | 8,3 | 7,8 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | Dendron College | Kwalitatief goed onderwijs, Persoonlijke groei, Verbinding | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.522 | 9 % | 4 % | - | 6,7 | 6,8 | 8,8 | 7,6 | 7,5 | Bron 1 |
| -1 | Graaf Huyn College | Open, Inspirerend, Toekomstgericht, Inclusief, voor iedereen, Technasium | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.305 | 12 % | 6 % | - | 6,4 | 6,6 | 8,9 | 7,8 | 7,4 | Bron 1 |
| -2 | Blariacumcollege | Dynamisch, Kleinschalig, Persoonlijk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.022 | 7 % | 6 % | - | 6,5 | 6,8 | 8,3 | 8,1 | 7,4 | Bron 1 |
| 2 | VMBO Maastricht | Activerend, Constructief, Samenhangend, Uitdagend, Passend | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 232 | 61 % | 5 % | - | 6,5 | 6,5 | 8,7 | 7,8 | 7,4 | Bron 1 |
| 2 | VMBO Porta Mosana College | Activerend, Constructief, Samenhangend, Uitdagend, Passend | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 151 | 57 % | 5 % | - | 6,5 | 6,5 | 8,7 | 7,8 | 7,4 | Bron 1 |
| -1 | Beroepscollege Parkstad Limburg, loc. Brandenberg | Dynamisch, Modern, Talent-ontwikkeling, Kleinschaligheid, Veiligheid | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 481 | 30 % | 6 % | - | 6,4 | 6,5 | 8,6 | 7,9 | 7,4 | Bron 1 |
| -2 | Connect College - locatie VMBO | Uitdagend onderwijs, kennis en kunnen, goed voor later, veiligheid en prettige sfeer, respect | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 720 | 14 % | 5 % | - | 6,7 | 7,0 | 8,3 | 7,3 | 7,3 | Bron 1 |
| -2 | Valuascollege | passie, er toe doen, ontmoeten, creativiteit en cultuur, kwaliteit en samenwerken, talent en ontwikkeling, maatwerk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 2.225 | 4 % | 3 % | - | 6,3 | 6,6 | 8,4 | 7,8 | 7,3 | Bron 1 |
| -2 | Sophianum SGM i h Heuvelland | Veilige zorgzame leeromgeving, Breed onderwijsaanbod, Verbinding met de maatschappij, Internationalisering, Sterk mentoraat/coaching | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.280 | 11 % | 5 % | - | 6,4 | 6,6 | 8,3 | 7,6 | 7,2 | Bron 1 |
| -2 | Beroepscollege Parkstad Limburg, locatie Holz | Jij hoort erbij: iedereen doet ertoe, Jij kiest: leerlingen krijgen ruimte en invloed, Klaar voor morgen: voorbereiden op de toekomst, Groei met lef: moed, nieuwsgierigheid en reflectie | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 318 | 39 % | 6 % | 2,1 (11) | 6,1 | 5,9 | 8,7 | 7,9 | 7,2 | Bron 1 Bron 2 |
| -3 | Bouwens van der Boijecollege | Betrouwbaar, Betrokken, Verbindend, Daadkrachtig | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.238 | 11 % | 5 % | - | 6,3 | 6,1 | 8,8 | 7,4 | 7,2 | Bron 1 |
| -2 | Yuverta vmbo Heerlen | vmbo-groen, Persoonlijke aandacht, Duurzaamheid, Oog voor diversiteit, Doorstroom vo - mbo -hbo | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 362 | 25 % | - | - | 6,6 | 6,3 | 8,1 | 7,5 | 7,1 | Bron 1 |
| -4 | Emmacollege MAVO KBL BBL | goed onderwijs, mavo, kbl, bbl, veiligheid, respect, duidelijk, aandacht en begeleiding, voorbereidend en burgerschap | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 644 | 32 % | 7 % | - | 6,0 | 5,7 | 8,9 | 7,9 | 7,1 | Bron 1 |
| -4 | Yuverta vmbo Roermond | Nieuwste faciliteiten, Dieren op school, Optimale begeleiding / Syntheseklas, Een paardenklas voor paardenliefhebbers, Aanbod van alle richtingen | Profiel D&P | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 531 | 30 % | - | 1,5 (3) | 5,5 | 5,9 | 9,2 | 7,4 | 7,0 | Bron 1 Bron 2 |
| -3 | DaCapo College voor Mavo Vmbo Lwoo locatie Milaanstraat | Onderscheidend, Ondernemend, Vakmanschap, Maatschappelijk verantwoord, Communicatief | vmbo-b vmbo-k | 142 | 20 % | 6 % | - | 5,8 | 6,0 | 8,8 | 7,0 | 6,9 | Bron 1 |
| -5 | DaCapo College locatie Havikstraat voor Mavo Vbo Lwoo | Onderscheidend, Ondernemend, Vakmanschap, Maatschappelijk verantwoord, Communicatief | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 688 | 22 % | 6 % | - | 6,2 | 6,1 | 8,1 | 7,2 | 6,9 | Bron 1 |
| -2 | Bonnefanten College | Iedereen welkom, Persoonlijke ondersteuning, Wederzijds respect, Samen bouwen aan de toekomst, Van en voor de samenleving | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 684 | 12 % | 5 % | - | 6,3 | - | - | 7,0 | - | Bron 1 |
| 0 | DaCapo College voor Mavo Vmbo Lwoo locatie EOA | vmbo-b/k/(g)t | 195 | - | 6 % | bekijk enige review | - | - | - | - | - | Bron 1 Bron 2 | |
| -2 | Emmacollege voor Havo Mavo Vbo Lwoo | Goed NT2 onderwijs, Veiligheid, respect, duidelijk, Persoonlijke begeleiding, Burgerschap | vmbo-b/k/(g)t | 452 | - | 7 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Grescollege | Ervaringsgericht leren, Samenwerkend leren, Groeidenken, Toekomstgericht vakmanschap | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 323 | 9 % | 6 % | - | 7,1 | - | - | - | - | Bron 1 |
| 3 | Het Kwadrant Techniekopleiding | Loopbaanleren (LOB), Vakmanschapsroute, Topsport talentschool (LOOT), Leren in de echte wereld, Transformatieve school | vmbo-b vmbo-k | 71 | 33 % | 6 % | - | 7,0 | - | - | 8,8 | - | Bron 1 |
| -1 | Nt2 Mundium College | Eerste opvang anderstaligen | vmbo-b/k/(g)t | 351 | - | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Raayland College | Aandacht, Vertrouwen en Verbondenheid, Goede begeleiding, Agora, Inclusief onderwijs, Kansrijk | praktijkonderwijs vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.755 | 7 % | 5 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | Taalrijk EOA | vmbo-b | 156 | - | 4 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 1 | Yuverta vmbo en het groene lyceum Horst | Kleine school met fijne sfeer, Goede persoonlijke aandacht, Veel praktijklessen, Optimale talentontwikkeling, Openbaar vervoer dichtbij | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 583 | 45 % | - | bekijk de 2 reviews | 6,7 | - | - | 7,6 | - | Bron 1 Bron 2 |