De beste vmbo-b-scholen in Zuid-Holland
1
2
3
Deze tabel toont 116 scholen in de Provincie Zuid-Holland die vmbo-b aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-b-advies heeft ontvangen en u overweegt inschrijving op een school zonder vmbo-kader, is het mogelijk dat uw kind moet overstappen naar een andere school als het uitzonderlijk goed presteert. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-b-advies heeft ontvangen en u overweegt inschrijving op een school zonder vmbo-kader, is het mogelijk dat uw kind moet overstappen naar een andere school als het uitzonderlijk goed presteert. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % vmbo-b | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4 | Johan de Witt, locatie Capadosestraat | Openbaar, Alle opleidingen, Brede school, Excellent, Sport & Cultuurprofielschool | praktijkonderwijs vmbo-b | 347 | 43 % | 7 % | - | 7,7 | 8,3 | 9,2 | 8,5 | 8,4 | Bron 1 |
| 6 | Christelijk Lyceum Delft, locatie sc Delfland BERO | Vertrouwen in jongeren, Innovatief en kwaliteitsbewust, Moderne technologie, Ondernemend, Zorgzaam en verbindend | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 260 | 33 % | 4 % | - | 6,6 | 7,8 | 9,5 | 8,8 | 8,2 | Bron 1 |
| 4 | Melanchthon Wilgenplaslaan | MySkills vaardighedenonderwijs, Veilig schoolklimaat: Goals, Rooster op Maat, Technologieroute voor GL & TL, Topsportvriendelijk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 362 | 29 % | 6 % | - | 7,5 | 7,4 | 8,6 | 8,9 | 8,1 | Bron 1 |
| 4 | Johan de Witt, locatie Hooftskade | Openbaar, Brede school, Alle opleidingen, Excellent, Sport & Cultuurprofielschool | vmbo-b vmbo-k | 614 | 52 % | 7 % | - | 7,3 | 7,4 | 9,1 | 8,5 | 8,1 | Bron 1 |
| 3 | Grafisch Lyceum Rotterdam afdeling vmbo | Creatief, Vakschool, Brede ontwikkeling, Vormgeven & Media, Kleinschalig | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 497 | 5 % | - | 3,1 (9) | 6,8 | 7,7 | 9,4 | 8,2 | 8,0 | Bron 1 Bron 2 |
| 5 | Omnia College | Ontdek wat jij wilt worden!, Vakwerk en Personal Coaching!, Step into the happy world of Omnia, Iedereen een eigen laptop!, Talenten maximaal ontwikkelen! | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 371 | 27 % | 4 % | - | 7,1 | 7,4 | 9,2 | 8,1 | 8,0 | Bron 1 |
| 4 | Scholengroep Driestar-Wartburg, De Burcht | Veiligheid, Structuur, Aandacht | vmbo-b/vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 60 | - | 5 % | - | 7,4 | 7,6 | 8,8 | 8,0 | 7,9 | Bron 1 |
| 3 | Roemer Visscher College | Openbaar, Duurzaam en innovatief, Betekenisvol leren, Veel keuzemogelijkheden, Veel stages | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 472 | 31 % | 6 % | - | 7,2 | 7,5 | 8,4 | 8,5 | 7,9 | Bron 1 |
| 3 | CSG De Lage Waard | Christelijke school, Iedereen is welkom, Ontwikkel je talent, Breed onderwijsaanbod, Wat we doen, doen we goed | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 904 | 27 % | 5 % | - | 7,2 | 7,4 | 9,0 | 8,0 | 7,9 | Bron 1 |
| 3 | Melanchthon Kralingen | Mavo plus, Excellente school, Klein, veilig en heel gezellig, Persoonlijke begeleiding, Extra taal en rekenen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 430 | 22 % | 6 % | - | 6,9 | 6,9 | 9,1 | 8,6 | 7,9 | Bron 1 |
| 1 | Ashram College locatie Nieuwkoop | Kleinschalig, Persoonlijk, Betrokken, Veilig, Goede resultaten | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 399 | 17 % | 6 % | - | 6,9 | 7,5 | 9,0 | 8,1 | 7,9 | Bron 1 |
| 1 | Portus Farelcollege | Christelijk, Samen werken aan jouw toekomst, Zachte landing, Talenten, Dagstart | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.045 | 14 % | 7 % | - | 6,9 | 7,5 | 9,5 | 7,5 | 7,9 | Bron 1 |
| 2 | De Meerpaal | Prot. Christelijk, Zorgvestiging, Kleine klassen, Extra ondersteuning tot en met examenklas, Leerachterstanden verkleinen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 433 | 41 % | 8 % | - | 6,7 | 7,1 | 9,1 | 8,4 | 7,9 | Bron 1 |
| 3 | Van Vredenburch College | Betekenisvolle plek, Succeservaringen, Leren van en met elkaar, Hoge verwachtingen, Persoonlijk leiderschap | vmbo-b vmbo-k | 367 | 33 % | 7 % | - | 7,0 | 7,3 | 9,3 | 7,7 | 7,9 | Bron 1 |
| 5 | College St. Paul | Kleinschaligheid, Maatwerk, Veilige school, Zorg voor de leerling, Geborgenheid | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 247 | 51 % | 6 % | - | 7,0 | 7,0 | 9,3 | 8,0 | 7,8 | Bron 1 |
| 2 | Het College Vos | Openbaar, Kleinschalig en betrokken, Samen en respectvol, Praktisch en toekomstgericht, Goede resultaten | vmbo-b vmbo-k | 440 | 42 % | 6 % | 1,3 (5) | 7,3 | 7,2 | 8,7 | 8,2 | 7,8 | Bron 1 Bron 2 |
| 4 | MOTION Beweeg College | Echte vmbo b/k school, Dynamische Schooldag, Persoonlijk leerplan, Kleine klassen, Kennismaken met profielen | vmbo-b vmbo-k | 494 | 39 % | 3 % | - | 6,3 | 7,0 | 9,3 | 8,7 | 7,8 | Bron 1 |
| 2 | STC vmbo voor Maritiem en Techniek | Uniek profiel: Maritiem en Techniek, Samen werken aan je toekomst, Kleinschalig en persoonlijk, Aansluiting met het mbo, Twee locaties in Rotterdam | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 194 | 28 % | - | - | 6,7 | 7,5 | 8,6 | 8,4 | 7,8 | Bron 1 |
| 2 | Melanchthon Business School | Kiezen, ontdekken, doen!, Kleine, bedrijvige school, Groene omgeving met dieren, Multimedia en techniek, Ondersteuning met schoolhonden | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 590 | 26 % | 5 % | - | 6,5 | 7,0 | 9,6 | 8,0 | 7,8 | Bron 1 |
| 2 | Penta Hoogvliet | Nu voor Later, Samen Veilig, Aandacht voor Elkaar, Thuis op School, BUSINESS SCHOOL en havo-TOP | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 470 | 31 % | 6 % | - | 6,8 | 6,6 | 9,3 | 8,3 | 7,8 | Bron 1 |
| 0 | Lentiz | Geuzencollege | Persoonlijk, Betrokken, Ondernemend, Ambitieus | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 661 | 39 % | 7 % | - | 6,3 | 7,2 | 9,7 | 7,8 | 7,7 | Bron 1 |
| 0 | Melanchthon Berkroden | Christelijk, praktisch, uitdagend, WereldPlan | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 730 | 34 % | 5 % | - | 6,5 | 7,3 | 9,1 | 8,1 | 7,7 | Bron 1 |
| -1 | Scala College onderbouwlocatie Kees Mustersstraat | Onderwijs op alle niveaus (vmbo-basis t/m vwo), Eerste jaren alleen met onderbouwleerlingen, Keuze uit 9 highschools of de sportklas, Tweetalig onderwijs, Topsport talentschool | vmbo-b/vmbo-k vmbo-(g)t/havo vmbo-(g)t/havo/vwo vmbo-(g)t havo vwo atheneum gymnasium | 891 | - | 6 % | - | 6,6 | 7,2 | 9,0 | 8,1 | 7,7 | Bron 1 |
| 2 | Zuid-West College | Veilige school, Opstroom naar een hoger niveau, Kompasklas / Koersklassen, Basis / kader / mavo / lwoo, Beroeps- en keuzemodules | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 616 | 40 % | 6 % | - | 6,9 | 7,0 | 8,7 | 8,4 | 7,7 | Bron 1 |
| 0 | De Hef | Verbinding, Aandacht, Kwaliteit, Veiligheid, VMBO B-K-GL-TL/MAVO | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 762 | 42 % | 11 % | 3,7 (5) | 7,5 | 7,1 | 8,3 | 8,0 | 7,7 | Bron 1 Bron 2 |
| 0 | LOKET Zwijndrechtse Waard/Farante College | Kleinschalig, VMBO breed van basis tot TL, Je eigen coach, Veel praktijk, wij leren door te doen, Aandacht, meesterschap, Inspiratie en DOEN | vmbo-b vmbo-k | 524 | 20 % | 6 % | 3,0 (9) | 7,1 | 7,3 | 8,7 | 7,9 | 7,7 | Bron 1 Bron 2 |
| 0 | Heldring Business School | Ondernemend gedrag, Kleinschalig, Vertrouwen, Veiligheid, Passend diploma | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 358 | 26 % | 7 % | - | 6,6 | 7,0 | 9,2 | 8,1 | 7,7 | Bron 1 |
| 0 | Scholengroep Driestar-Wartburg, De Swaef | Reformatorisch, Beroepencollege, Leren werkt! | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 637 | 22 % | 5 % | - | 6,5 | 7,1 | 9,2 | 8,1 | 7,7 | Bron 1 |
| 0 | Windroos | Veilige, gezellige school, Christelijk, Praktisch leren, Enthousiaste leraren, Durf te stralen! | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 344 | 31 % | 6 % | - | 6,6 | 7,2 | 9,0 | 8,0 | 7,7 | Bron 1 |
| 3 | Focus Beroepsacademie Dalton | oog voor geluk, verbondenheid, doelgericht werken, respectvol, bijdragen aan potentieel | vmbo-b vmbo-k | 199 | 25 % | 6 % | - | 6,9 | 7,4 | 8,8 | 7,7 | 7,7 | Bron 1 |
| 2 | Insula College vmbo | Structuur, Ondersteuning, Betrouwbaar, Kleinschalig, Veilig | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 367 | 26 % | 5 % | - | 6,4 | 6,8 | 9,4 | 8,1 | 7,7 | Bron 1 |
| 1 | Stanislas vmbo mavo Delft | Profielen: Z&W, E&O, BWI, MVI, Opbrengstgericht werken, Gepersonaliseerd leren, Duurzaamheid, Persoonlijke coach | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 516 | 25 % | 4 % | - | 6,8 | 7,2 | 8,8 | 7,9 | 7,7 | Bron 1 |
| 0 | Corbulo Tech & Design College | VMBO BASIS, KADER, TECHMAVO, Techniek en technologie, Makers van de toekomst, Creativiteit en talent, Betrokkenheid en verbinding | vmbo-b vmbo-k | 359 | 44 % | 6 % | - | 6,9 | 7,0 | 8,4 | 8,2 | 7,6 | Bron 1 |
| 2 | Scholengroep Driestar Wartburg, DC Gouda PrO vmbo | Verbinding, Verantwoordelijkheid, Vorming, Veiligheid, Verwachting | praktijkonderwijs vmbo-b vmbo-k | 655 | 25 % | 5 % | - | 6,3 | 6,8 | 9,2 | 8,2 | 7,6 | Bron 1 |
| -2 | Maerlant | Verbinding, groei en regie als basis, Flexrooster met ruimte voor maatwerk en keuzes, Iedere leerling een eigen coach, Alle niveaus onder één dak, Sterke ondersteuning dichtbij de leerling | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.312 | 9 % | 5 % | 2,5 (7) | 6,8 | 6,9 | 9,0 | 7,6 | 7,6 | Bron 1 Bron 2 |
| 2 | ISW Westland Vakcollege | Leren door doen, Maatwerk, Persoonlijke ontwikkeling, Extra (leer)ondersteuning, Professionele praktijklokalen | vmbo-b vmbo-k | 400 | 44 % | 4 % | 2,7 (6) | 6,7 | 7,1 | 8,9 | 7,7 | 7,6 | Bron 1 Bron 2 |
| 1 | Gilde Vakcollege Techniek | Technisch vakmanschap, Persoonlijke aandacht, Christelijk onderwijs, Techniekhavo, Ook MBO: 1 school, 2 diploma's | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 637 | 26 % | 6 % | 2,6 (8) | 6,4 | 7,5 | 8,7 | 7,7 | 7,6 | Bron 1 Bron 2 |
| -2 | Gomarus Scholengemeenschap | Reformatorisch, Zorg voor elkaar, Meer dan school alleen, Inspirerend Onderwijs | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 1.225 | 10 % | 5 % | - | 6,8 | 7,0 | 8,4 | 8,1 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | Young Rotterdam vmbo | Economie & Ondernemen, Zorg & Welzijn | Hospitality, Vrijeschool-afdeling, Kom zaken doen!, Worden wie je bent | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 448 | 36 % | 10 % | - | 6,4 | 6,9 | 9,4 | 7,6 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | Lentiz | LIFE College | kwaliteitsschool voor vmbo, talent staat centraal, vakroutes techniek,zorg,food, persoonlijke leeromgeving, School is open van 8 tot 8 uur | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 548 | 29 % | 7 % | - | 7,1 | 7,3 | 8,1 | 7,8 | 7,6 | Bron 1 |
| 0 | Vak College Hillegersberg | Do-it Move-it, Variatie-doen-bewegen-maatwerk, Kies en ontdek met DO-blokken, Taal en Rekenen op niveau, Basis, kader en Do-Mavo | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 345 | 23 % | 7 % | 2,1 (7) | 5,8 | 7,4 | 9,0 | 7,8 | 7,5 | Bron 1 Bron 2 |
| -2 | Penta De Oude Maas | Prot. Christelijk, Veilig, Betrokken, Empatisch, Zelfredzaam | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 905 | 29 % | 7 % | - | 6,6 | 6,7 | 8,6 | 8,1 | 7,5 | Bron 1 |
| 0 | Yuverta vmbo Oegstgeest | Kleinschaligheid, Modern groen onderwijs, Goede sfeer, Gemengde leerweg, Brede doorstroom-mogelijkheden | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 469 | 35 % | - | - | 6,3 | 6,3 | 9,5 | 7,8 | 7,5 | Bron 1 |
| 2 | mycollege | kleinschalige school - 400 lln, mavo & vmbo, MY learning - gepersonaliseerd, Brede beroepsopleiding, talentontwikkeling | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 424 | 58 % | 7 % | - | 6,2 | 6,1 | 9,3 | 8,2 | 7,5 | Bron 1 |
| 1 | Schoonhovens College, locatie Vlisterweg | Veiligheid, Verbondenheid, Persoonlijke ontwikkeling, Wereldburgerschap, Ondernemerschap | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 407 | 50 % | 5 % | - | 6,2 | 6,9 | 9,0 | 7,8 | 7,5 | Bron 1 |
| 0 | Stanislascollege Beweeg vmbo/mavo | Beweeg-vmbo/mavo, Interconfessioneel, Maatwerk, Keuzevrijheid, Positive Behavior Support: PBS | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 494 | 26 % | 5 % | - | 6,6 | 6,5 | 8,8 | 8,0 | 7,5 | Bron 1 |
| 0 | Teylingen College - KTS | Levensecht leren, Uitdaging op niveau, Goede ondersteuningsstructuur, Techniek en Horeca/Bakken, Leren door te doen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 965 | 35 % | 7 % | 3,3 (5) | 6,2 | 6,5 | 8,8 | 8,4 | 7,5 | Bron 1 Bron 2 |
| 0 | OZHW Groen College | Geluk, Verbondenheid, Doelgericht werken, respectvol, Bijdragen aan potentieel | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 114 | 35 % | 6 % | - | 6,5 | 7,0 | 9,1 | 7,3 | 7,5 | Bron 1 |
| 1 | RGO Beroepscampus (vmbo) | Openbaar onderwijs, Aanbod van acht beroepsprofielen, Praktijk & theorie vanaf klas 1, Doorgaande leerlijnen vmbo-mbo, Samenwerking bedrijfsleven | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 655 | 36 % | 5 % | - | 6,3 | 6,8 | 8,7 | 8,0 | 7,5 | Bron 1 |
| 0 | Yuverta chr. vmbo Ottoland | Christelijk vmbo, betekenisvol en contextrijk, BB, KB, GL/TL en Vakroute, Groen onderwijs, ECO-school | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 632 | 32 % | - | - | 6,2 | 6,9 | 8,6 | 7,9 | 7,4 | Bron 1 |
| 0 | Focus beroepsacademie | geluk, verbondenheid, doelgericht werken, bijdragen aan potentieel | vmbo-b vmbo-k | 404 | 42 % | 7 % | - | 6,3 | 6,9 | 9,0 | 7,4 | 7,4 | Bron 1 |
| 0 | De Goudse Waarden, locatie Kanaalstraat | Open Christelijk, Iedereen hoort erbij, Eigenaarschap, Humor en liefde | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 432 | 30 % | 4 % | - | 6,3 | 6,3 | 9,0 | 8,0 | 7,4 | Bron 1 |
| -1 | Diamant College | Talentontwikkeling, Ontdek wat je leuk vindt! Loopbaanbegeleiding, Elke leerling heeft een eigen coach, Maatwerk-uur in klas 1 en 2 (iedere dag, 8:30 uur), Uitgebreid 'gratis' activiteiten aanbod na de les | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 393 | 26 % | 6 % | - | 6,5 | 6,3 | 8,7 | 8,0 | 7,4 | Bron 1 |
| 0 | Lentiz | VMBO Maasland | Algemeen bijzonder, Groene vmbo, Leerling staat centraal, Initiatiefrijk onderwijs, Uitdagend onderwijs | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 650 | 27 % | - | - | 6,1 | 6,8 | 9,0 | 7,8 | 7,4 | Bron 1 |
| 0 | Stedelijk Dalton Lyceum VMBO | Openbaar, Ondernemend leren, Leren door te doen, Talentontwikkeling, Topsportprogramma | vmbo-b vmbo-k | 497 | 55 % | 6 % | - | 6,5 | 6,4 | 8,5 | 8,2 | 7,4 | Bron 1 |
| -1 | Zuiderpark College | Eruit halen wat erin zit!, Een school met thuisgevoel, Stimulerende leeromgeving, Duidelijke regels, Sociale competenties | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 483 | 35 % | 10 % | - | 5,8 | 6,8 | 9,3 | 7,6 | 7,4 | Bron 1 |
| 0 | Yuverta Madestein | vmbo, Afwisseling theorie en praktijk, kleinschalig, groene school, betrokken | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 501 | 36 % | - | - | 5,7 | 6,4 | 9,1 | 8,2 | 7,4 | Bron 1 |
| -1 | Da Vinci College Lammenschans, vmbo basis- en kade | @homes, Coaching, Keuze Werk Tijd, Talent en Technologie, Art, Dans, Sport en Techniek | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 526 | 28 % | 6 % | - | 6,6 | 6,6 | 8,3 | 8,0 | 7,4 | Bron 1 |
| -3 | Oranje Nassau College Clauslaan | Actief leren en veel doen, Talent totaal, Mavo totaal, Masterclass kader, Reken en Taal totaal | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 1.153 | 32 % | 6 % | - | 6,0 | 6,1 | 9,5 | 7,6 | 7,3 | Bron 1 |
| 0 | Scholengroep Driestar - Wartburg - Driestar Gouda Delta, vwo, havo, vmbo, pro | Verbinding, Verantwoordelijkheid, Vorming, Veiligheid, Verwachting | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 96 | 21 % | 5 % | - | 6,7 | 6,4 | 8,1 | 8,0 | 7,3 | Bron 1 |
| -2 | Scala College locatie Henry Dunantweg | Werken in domeinen, Apart bovenbouwhuis voor 3/4/5 havo en 3/4 vmbo, Praktijkgerichte vmbo-profielen E&O en Z&W, Kunst als eindexamenvak, Topsport talentschool | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 637 | 4 % | 6 % | - | 6,3 | 6,6 | 8,6 | 7,6 | 7,3 | Bron 1 |
| -2 | Yuverta vmbo Klaaswaal | Modern groen vmbo, Afwisseling theorie & praktijk, Basis, Kader en GL/TL, Thema keuzes koken/techniek, Aandacht voor elke leerling | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 326 | 34 % | - | - | 6,6 | 6,1 | 8,3 | 7,8 | 7,2 | Bron 1 |
| 0 | Beroepscollege Leystede | Beroepsgericht onderwijs, Veiligheid en Welbevinden, Vragen stellen, Eigenaarschap, Verbinding | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 551 | 34 % | 5 % | - | 5,6 | 6,1 | 9,5 | 7,6 | 7,2 | Bron 1 |
| -1 | GSR Gymnasium Atheneum HAVO VMBO | nieuwsgierigheid, geloof delen, resultaat, liefde | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 178 | 10 % | 5 % | - | 6,8 | 6,4 | 7,4 | 8,2 | 7,2 | Bron 1 |
| -2 | Yuverta chr. vmbo Alphen aan den Rijn | Leren met plezier door doen in het groen, Contact met je groene omgeving, Veilige omgeving, vertrouwen, gezien, groei, Duurzaamheid voor je toekomst, Themaklas Koken | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 496 | 31 % | - | - | 5,9 | 6,4 | 9,1 | 7,5 | 7,2 | Bron 1 |
| -4 | Comenius Lyceum , Mavo en Beroepsonderwijs Capelle | Prot. Christelijk, Tweetalig Onderwijs(TTO),Tech+, International Business College, Juniorlyceum, Pre-Havo, Mavo, Vmbo- bb, -kb, Brede onderbouw | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 2.041 | 6 % | 8 % | - | 7,4 | 4,9 | 8,7 | 7,8 | 7,2 | Bron 1 |
| -5 | HELINIUM | Positief, Techniek, Aandacht, Doen, Groeien | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 727 | 14 % | 7 % | - | 6,5 | 6,5 | 8,3 | 7,5 | 7,2 | Bron 1 |
| -4 | Yuverta vmbo Den Haag-Westvliet | Betrouwbaarheid, Kleinschaligheid, Samen, Groen, Veiligheid | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 476 | 30 % | - | - | 6,0 | 6,3 | 8,9 | 7,6 | 7,2 | Bron 1 |
| -4 | Veurs Voorburg | Sociaal vaardige en betrokken burgers, Veiligheid, In verbinding met elkaar, Ontdekken wie je bent en waar je goed in bent, Kleinschalig | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 413 | 22 % | - | 1,9 (4) | 6,1 | 6,5 | 8,0 | 7,7 | 7,1 | Bron 1 Bron 2 |
| -4 | Yuverta chr. vmbo Boskoop | Veilige omgeving, vertrouwen, gezien, groei, Leren met plezier door doen in het groen, Duurzame toekomst, Kwaliteit, Kleinschalig | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 439 | 27 % | - | - | 5,8 | 6,3 | 8,7 | 7,5 | 7,1 | Bron 1 |
| -4 | Yuverta vmbo Dordrecht | Kleinschalige en persoonlijke leeromgeving, Basis, kader, gl/tl (mavo), Interactief digitaal leren, Profiel Groen en Dienstverlening & Producten, Eigentijds, praktijkgericht groen onderwijs | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 489 | 32 % | - | - | 6,0 | 6,3 | 8,8 | 7,2 | 7,1 | Bron 1 |
| -4 | Lentiz | Floracollege | Ondernemend, Betrokken, Resultaatgericht, Eigenzinnig | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 854 | 25 % | - | - | 6,1 | 6,3 | 8,2 | 7,7 | 7,1 | Bron 1 |
| -4 | Wolfert Lansing | Opstromen met enkelvoudig en dubbel schooladvies, LWOO op alle niveaus mogelijk, Mentorbegeleiding en individuele coaching, Huiswerkbegeleiding & RT Taal & Rekenen, Havo onderbouw en doorstroom | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 511 | 16 % | 6 % | - | 6,2 | 6,3 | 9,0 | 6,8 | 7,1 | Bron 1 |
| -4 | Groene Hart Leerpark | Oriënteren op de toekomst, Ontdek je Talent, Leren door Doen, Positive Behavior Support (PBS), Prot. Christelijk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 665 | 27 % | 6 % | - | 6,0 | 6,3 | 8,6 | 7,0 | 7,0 | Bron 1 |
| -5 | Coenecoop College, locatie Waddinxveen | Een breed onderwijsaanbod, Persoonlijk, Coenecoop Academie, Keuzewerktijd, Meer dan leren | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.227 | 5 % | 5 % | - | 5,6 | 6,2 | 8,7 | 7,3 | 7,0 | Bron 1 |
| -4 | François Vatel vmbo | Basis/Kader/(G)TL, Kleine en veilige school, Food, Design, Ambitieus & Betrokken | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 349 | 25 % | - | - | 5,7 | 5,3 | 8,7 | 7,5 | 6,8 | Bron 1 |
| -4 | Yuverta chr. vmbo Gouda | Maatwerk: leren op jouw niveau, Kleinschaligheid en veiligheid, Modern groen, praktijkgericht, Digitale leerroute, Omgaan met verschillen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 422 | 38 % | - | - | 5,4 | 5,8 | 9,0 | 6,9 | 6,8 | Bron 1 |
| -3 | Griendencollege | Wij zien en kennen de leerling, Samen leren, Een persoonlijke aanpak, Ontwikkelen van talent, Goede resultaten | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 364 | 31 % | 7 % | 2,2 (7) | 4,9 | 5,3 | 8,8 | 7,7 | 6,7 | Bron 1 Bron 2 |
| -4 | Yuverta vmbo Brielle | Kleinschalig en persoonlijk, Leren door te doen, Afwisseling theorie en praktijklessen, Ontdek jouw talenten, Basis, Kader & Gemengd | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 462 | 34 % | - | - | 5,4 | 5,5 | 8,7 | 6,5 | 6,5 | Bron 1 |
| 0 | Experience College | Media, Vormgeving & ICT, Experimenteren, Techologie, Zorg & Welzijn, Creativiteit | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 497 | 35 % | 7 % | 3,4 (10) | 5,6 | - | - | - | - | Bron 1 Bron 2 |
| -1 | Actief College | Basis & Kader, Gemengde- en Theoretische leerweg / VakMavo, Actief! Leren door te doen, Leerweg ondersteuning, 5 profielen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 586 | 33 % | 6 % | 1,0 (4) | 6,2 | 6,5 | 8,9 | - | - | Bron 1 Bron 2 |
| -3 | Avicenna College | Islamitische identiteit, Onderwijskwaliteit, Basisvaardigheden, Talentontwikkeling, Maatschappelijke toerusting | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 836 | 21 % | 7 % | - | 8,0 | 5,1 | 8,6 | - | - | Bron 1 |
| -1 | CSG Prins Maurits | Protestants-Christelijk, De Bijbel als basis, Aantoonbaar goede kwaliteit, Een zorgzame school, Onderwijs en praktijk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.423 | 10 % | - | - | - | 7,4 | 8,0 | 8,5 | - | Bron 1 |
| 0 | Da Vinci City College / ISK | School voor nieuwkomers, NT2, Burgerschap, Voorbereiding op vervolgonderwijs | vmbo-b/k/(g)t vmbo-b/vmbo-k havo | 354 | - | 6 % | - | 6,4 | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | De Internationale Vos | Openbaar, Nieuwkomers, Eerste Opvang Anderstaligen, Kleinschalig | vmbo-b | 236 | - | 6 % | - | 7,6 | 6,7 | 8,7 | - | - | Bron 1 |
| -1 | EYE College(VWO,HAVO,MAVO,VMBO,PRO) | vmbo-b | 146 | - | 9 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| -1 | Fioretti College Hillegom | Ontwikkeling, Plezier, Verbinding | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 786 | 24 % | 6 % | - | 6,2 | 6,6 | 9,2 | - | - | Bron 1 |
| -1 | Gemini College Lekkerkerk | Openbaar, Samen, Aandacht, Kansen, Ontwikkelen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 479 | 19 % | 6 % | 4,2 (6) | 6,5 | 6,6 | 8,4 | - | - | Bron 1 Bron 2 |
| 1 | Gemini College Ridderkerk (basis/kader) | Techniek, Zorg en Welzijn, Flexrooster, Stage, Kleinschalig | vmbo-b vmbo-k | 284 | 45 % | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -2 | GSR Gymnasium Atheneum HAVO VMBO | Liefde, Nieuwsgierigheid, Geloof delen, Resultaat | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.101 | 3 % | 5 % | - | 6,9 | - | - | 7,7 | - | Bron 1 |
| 1 | Horeca Vakschool Rotterdam | vmbo-Vakschool, vmbo-basis/kader/mavo/havo, Horeca, Bakkerij, Recreatie & Evenementen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 246 | 23 % | 7 % | - | 6,3 | - | - | - | - | Bron 1 |
| 2 | ISK de Toekomst | onderwijs aan nieuwkomers, kleinschalig, leerroutes van Lowan | vmbo-b | 153 | 100 % | 4 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | ISK Delft | vmbo-b/k/(g)t | 233 | - | - | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 0 | ISK Nissewaard | vmbo-b/k/(g)t | 80 | - | 7 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 0 | Johan de Witt, locatie Glasblazerslaan | Excellent, IB-MYP, Kunst & Sport, Alle opleidingen, Openbaar | vmbo-b | 213 | 100 % | 7 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -2 | Johan de Witt, locatie Windjammersingel | vmbo-b | 276 | - | 7 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 1 | Lentiz | Novilab | Kleinschalig, Vernieuwend, Uitdagend, Onderzoekend leren, NOVI: Nieuwsgierig; Ontdekken; Verbinden;Innoveren | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 165 | 25 % | - | - | 5,9 | - | - | 8,4 | - | Bron 1 |
| 0 | Lucas VO Den Haag Zuid-West voor algemeen bijzonder vwo, havo, mavo, vmbo | vmbo-b/k/(g)t | 16 | - | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| -2 | Maris College Bohemen | Openbaar, Flexvakken, Lifeskills lessen, Atelier Bohemen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 534 | 2 % | 7 % | - | 6,6 | 7,0 | 9,1 | - | - | Bron 1 |
| -2 | Maris College Kijkduin | Openbaar, Kansrijk onderwijs, Executieve functies, Extra aandacht taal en rekenen | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 279 | 25 % | 7 % | - | 6,7 | 7,1 | 7,7 | - | - | Bron 1 |
| -2 | Maris College Statenkwartier | Openbaar, Kansrijk onderwijs, Burgerschapsvorming | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 336 | 27 % | 7 % | - | 6,0 | 6,8 | 9,0 | - | - | Bron 1 |
| 1 | Maris College Waldeck | Openbaar, Positieve gedragsondersteuning, Talentworkshops, Kansrijk onderwijs | vmbo-b vmbo-k | 256 | 43 % | 7 % | - | 6,3 | 6,6 | 8,9 | - | - | Bron 1 |
| 0 | Middelland College | Nederlandse Taal, Burgerschap | vmbo-b/k/(g)t | 150 | - | 7 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -2 | MOVE Rotterdam Locatie Veenoord | Sport & Lifestyle, Economie & Ondernemen, Regie bij de leerling, Challenge onderwijs, Zorg & Welzijn | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 311 | 28 % | 9 % | - | 5,9 | - | - | 8,2 | - | Bron 1 |
| -1 | Move Rotterdam, locatie zuidrand | Sportklas, Lifestyleklas, Skills, Challenge, Elke leerling een eigen coach | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 378 | 26 % | 9 % | - | 6,8 | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Odevaer | vmbo-b/k/(g)t | 276 | - | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 3 | RGO vmbo (locatie 'Groen') | hart, hoofd en handen, veel praktijk, ruime keuzes, uitgaan van jouw talent, leerling staat centraal | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 39 | 42 % | 5 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Rotterdam Designcollege | Design, Praktijkgericht, Jong Ondernemerschapsroute, Creatief, Havo, mavo, vmbo | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo | 977 | 27 % | 7 % | - | 6,9 | 7,1 | 9,1 | - | - | Bron 1 |
| 2 | Scholencombinatie Delfland (Grotius) | Voorbereiding op het MBO, Hoogwaardige Technologie, Ondernemerschap, Zelfstandig - verantwoordelijk, Fantastische schooltijd | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 270 | 43 % | - | - | 6,4 | - | - | 8,1 | - | Bron 1 |
| -2 | Scholengroep Driestar-Wartburg, Marnix | reformatorisch, transparant, kleinschalig, veilig, overzichtelijk | praktijkonderwijs vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 819 | 11 % | 5 % | - | - | - | - | 8,1 | - | Bron 1 |
| 3 | STC vmbo voor Maritiem en Techniek | Uniek profiel: Maritiem en Techniek, Kleinschalig en persoonlijk, Twee locaties in Rotterdam, Samen werken aan je toekomst, Aansluiting met het mbo | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 273 | 24 % | - | - | 7,7 | 8,0 | 8,7 | - | - | Bron 1 |
| -1 | Stedelijk Dalton Lyceum ISK | Onderwijs voor anderstaligen, Integreren, Samenwerken, Zelfstandigheid, Vrijheid Verantwoordelijkheid | vmbo-b/k/(g)t | 290 | - | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Stedelijk Dalton Lyceum ISK Papendrecht | vmbo-b/k/(g)t | 84 | - | 6 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 | |
| -1 | Thorbecke vmbo voor sport & dans | sport & dans, vmbo b/k met en zonder lwoo, veilige en gezellige school, topsporttalentschool, voetbal, basketbal en dans | vmbo-b vmbo-k | 420 | 35 % | 6 % | - | 5,8 | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Vakcollege Rijnmond | Praktijkgericht, Persoonlijke aandacht, Maatschappelijk betrokken, Ondernemend, Christelijk | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 745 | 28 % | 6 % | - | 6,4 | 6,8 | 8,9 | - | - | Bron 1 |
| -1 | Willem de Zwijger College - locatie Papendrecht | School met kansen, Eigen coach en flexuren/ maatwerk, Uitdagend onderwijs, Willem Junior Academie, Gewoon jezelf kunnen zijn | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.006 | 1 % | 6 % | - | - | 7,7 | 9,2 | - | - | Bron 1 |