De beste vmbo-(g)t-scholen in Groningen
1
2
3
Deze tabel toont 13 scholen in de Gemeente Groningen die vmbo-(g)t aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-(g)t-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo-kader of havo, kan het nodig zijn dat vmbo-(g)t-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vmbo-(g)t-advies heeft gekregen en overweegt zich in te schrijven op een school zonder vmbo-kader of havo, kan het nodig zijn dat vmbo-(g)t-leerlingen moeten overstappen naar een andere school als de schoolresultaten zowel tegenvallen als uitblinken. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
Tip: Als je jouw postcode hierboven (bij de blauwe 3) invult, zie je niet alleen scholen in Groningen, maar ook scholen in de naburige gemeenten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % vmbo-(g)t | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 6 | Gomarus College Magnolia | Geloof staat centraal, Christelijk, Leren door samenwerken, Uitwisseling project Polen, Naast Noorderstation | vmbo-k vmbo-(g)t havo vwo | 373 | - | 4 % | - | 6,9 | 7,6 | 9,4 | 8,2 | 8,0 | Bron 1 |
| 2 | CSG Selion | Sterk in ondersteuning, Veel praktijk, Veel aandacht voor techniek, Kleine klassen, Regulier onderwijs én facet | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 359 | 21 % | 7 % | - | 6,9 | 7,4 | 9,2 | 8,0 | 7,9 | Bron 1 |
| 1 | Leon van Gelder school voor vmbo | De leerlingen staan centraal, De leerlingen leren initiatief te nemen, De leerlingen leren kiezen, De leerlingen leren omgaan met elkaar, We leren van elkaar | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 608 | 39 % | 8 % | - | 6,5 | 6,7 | 8,8 | 8,4 | 7,6 | Bron 1 |
| 2 | Gomarus College Vondelpad 2 | Geloof staat centraal, Christelijk, Leren door samenwerken, Aandacht voor Vakmanschap, Vakcollege/VakMavo/VakHavo | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 621 | 50 % | 4 % | - | 6,2 | 7,1 | 9,2 | 7,8 | 7,6 | Bron 1 |
| -2 | CSG Augustinus | Ambitieus & onderscheidend, Nationale Onderwijsprijs 19-21, Talentstromen, Fast Lane English & Goethe, Alle leerjaren op één locatie | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.239 | 31 % | 7 % | - | 5,8 | 7,0 | 9,4 | 7,1 | 7,3 | Bron 1 |
| -1 | CSG Kluiverboom | bb/-kb 4x op rij 100% geslaagd, Praktijk staat centraal, Lessen op mbo-school, Enige Groningse school met M&T, Kleine school | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 267 | 25 % | 7 % | - | 6,1 | 6,7 | 9,2 | 7,2 | 7,3 | Bron 1 |
| -3 | Kamerlingh Onnes, vmbo-tl - havo - vwo | Openbaar, Brede school - vmbo-tl, havo, atheneum(+), Gewoon goed onderwijs met duidelijke afspraken, Talentvakken: zelf doen, ondernemen en onderzoeken, Kunst, cultuur, technologie en sport | vmbo-(g)t havo atheneum | 857 | 43 % | 8 % | - | 6,2 | 6,2 | 8,9 | 7,7 | 7,3 | Bron 1 |
| 1 | Topsport Talentschool Groningen | Topsport en school combineren, SportLifeStyle, Dalton, flexibiliteit en maatwerk | vmbo-(g)t havo atheneum | 345 | 45 % | 6 % | - | 6,3 | 6,6 | 8,8 | 7,3 | 7,3 | Bron 1 |
| 0 | Montessori Vaklyceum | Montessori, Brede ontwikkeling, (Oefenen in) zelfstandigheid, Mentoraat, Leerdoelgericht | vmbo-(g)t | 378 | 100 % | 7 % | - | 5,4 | 6,3 | 9,4 | 7,6 | 7,2 | Bron 1 |
| -4 | CSG Wessel Gansfort | Open christelijk, CultuurProfielSchool, Heterogene brugklassen, Dubbel mentoraat in brugklas, Vecon Business School | vmbo-(g)t havo atheneum | 914 | 40 % | 7 % | - | 6,0 | 6,0 | 8,8 | 7,3 | 7,0 | Bron 1 |
| -6 | Maartenscollege | IB Worldschool, Tweetalig Onderwijs, Interconfessioneel | vmbo-(g)t havo atheneum | 641 | 26 % | 7 % | - | 5,5 | 6,3 | 8,3 | 6,4 | 6,6 | Bron 1 |
| -4 | Parcival College | Worden wie je bent, Vrijeschool, Periode-onderwijs, Hoofd, hart en handen, Jaarfeesten | vmbo-(g)t havo atheneum | 811 | 28 % | 7 % | - | 5,3 | 6,2 | 8,4 | - | - | Bron 1 |
| -3 | Werkman VMBO - locatie Kluiverboom | Helder en toegankelijk, Betrokken, Transparant, Gedreven, Leerlinggericht | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t | 325 | 23 % | 6 % | - | 5,8 | 6,2 | 8,7 | - | - | Bron 1 |