De beste vwo-scholen in Nijmegen
1
2
3
Deze tabel toont 11 scholen in de Gemeente Nijmegen die vwo aanbieden . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven , onderverdeeld in vier categorieën: leerlingentevredenheid, sfeer, veiligheid en oudertevredenheid. De scores verschillen per onderwijssoort. Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vwo-advies heeft gekregen en u overweegt inschrijving op een school zonder havo, is het belangrijk te weten dat indien de studieresultaten tegenvallen, uw kind mogelijk moet overstappen naar een andere school. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Als uw kind een vwo-advies heeft gekregen en u overweegt inschrijving op een school zonder havo, is het belangrijk te weten dat indien de studieresultaten tegenvallen, uw kind mogelijk moet overstappen naar een andere school. Scholen waar dit kan voorkomen, worden aangegeven met een rode achtergrond in de kolom met aangeboden onderwijssoorten.
Tip: Als je jouw postcode hierboven (bij de blauwe 3) invult, zie je niet alleen scholen in Nijmegen, maar ook scholen in de naburige gemeenten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aangeboden onderwijs- soorten | Aantal leerlingen | waarvan % vwo | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Sfeer | Veiligheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2 | Montessori College K27 Nijmegen | Montessori-onderwijs, Cultuurprofielschool, Sportspecialisatie, Brugperiode van drie jaar (Brug3Route) | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.081 | 30 % | 6 % | - | 6,8 | 7,8 | 9,6 | 8,0 | 8,0 | Bron 1 |
| 0 | Kandinsky College voor Lyceum Havo Mavo Vbo Lwoo | Opent je wereld!, Gezonde en veilige leeromgeving, Ontwikkelen van wereldburgerschap, Tweetalig onderwijs en Life Science, Monnikskap: onderwijs op maat | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.379 | 34 % | 6 % | - | 6,5 | 7,7 | 9,5 | 8,0 | 8,0 | Bron 1 |
| 3 | Stedelijk Gymnasium Nijmegen | openbaar, zelfstandig, kennis, ontplooiing, vriendschap | gymnasium | 989 | 100 % | 4 % | - | 6,8 | 7,8 | 9,0 | 8,3 | 8,0 | Bron 1 |
| -3 | NSG Groenewoud voor Vwo Havo en Mavo | Aandacht (goede begeleiding), Cultuurprofielschool, Sterke nadruk op bèta, Aparte brugklasvleugel, Goede resultaten | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 1.639 | 30 % | 6 % | - | 6,6 | 7,5 | 9,5 | 8,0 | 7,9 | Bron 1 |
| 0 | Stedelijke Scholengemeenschap Nijmegen | Echt in contact en jezelf kunnen zijn, Jenaplan en Burgerschap, Topsport Talentschool, Internationalisering, Cultuurprofielschool | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.305 | 18 % | 4 % | - | 6,4 | 7,5 | 9,6 | 8,0 | 7,9 | Bron 1 |
| 2 | Canisius College Gymnasium, atheneum, havo, mavo | Jouw school van nu, Kleinschalig onderwijs, Mens media en technologie, WON-school / DigiTech&Media / projectonderwijs, Steun en structuur | vmbo-(g)t havo atheneum gymnasium | 929 | 39 % | 5 % | - | 6,1 | 7,7 | 9,6 | 8,2 | 7,9 | Bron 1 |
| -1 | Mondial College Nieuw-West | Persoonlijk en vol ambitie, Geloven in groei, Aanspreken van talent, 2-jarige brugperiode m-mh-hv-v, Technasium - (International) Business College | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.190 | 24 % | 4 % | - | 6,6 | 7,6 | 9,3 | 7,5 | 7,8 | Bron 1 |
| -3 | Citadel College locatie Griftdijk | Kleinschalige sfeer, Innovatief, Jonge enthousiaste docenten, Maatwerk, Vwo+ | vmbo-(g)t havo atheneum | 1.073 | 33 % | 6 % | - | 6,4 | 6,9 | 8,6 | 7,9 | 7,4 | Bron 1 |
| -3 | Karel de Grote College | Veelzijdig en uitdagend, Veilig, kleinschalig, gezond, Hartje Nijmegen, Rijk aan kunst & cultuur | vmbo-(g)t havo atheneum | 752 | 28 % | 9 % | - | 6,1 | - | - | 7,3 | - | Bron 1 |
| -1 | Montessori College K33 Nijmegen | Vmbo profiel Dienstverlening en Producten, Agora-onderwijs, Cultuurprofielschool, Sterk Techniek onderwijs, Sportspecialisatie | vmbo-b vmbo-k vmbo-(g)t havo atheneum | 540 | 4 % | 6 % | - | - | - | - | 7,6 | - | Bron 1 |
| 1 | Pontem College | EOA/ISK, Nieuwkomersonderwijs, Anderstaligen, NT2, Schakeltraject | vmbo/havo/vwo | 443 | - | 5 % | - | - | - | - | - | - | Bron 1 |