De beste basisscholen in Súdwest-Fryslân
1
2
3
Deze tabel toont 49 basisscholen in de Gemeente Súdwest-Fryslân . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Tip: Als je jouw postcode hierboven (bij de blauwe 3) invult, zie je niet alleen scholen in Súdwest-Fryslân, maar ook scholen in de naburige gemeenten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aantal leerlingen | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 | OBS De Opslach | Oog voor ieder individu, Respect voor elkaar, Betrokkenheid in leerproces, Kennisoverdracht, Veiligheid | 96 | 5 % | - | 8,7 | 8,8 | 8,8 | Bron 1 |
| 2 | IKC Sint Martinus- Dalton Kindcentrum | Vrijheid in gebondenheid, Zelfstandigheid, Verantwoordelijkheid, Samenwerken, Reflectie | 42 | 13 % | - | 8,1 | 9,1 | 8,6 | Bron 1 |
| 2 | Basisschool St Ludgerus | Van 2 tot 13 jaar samen één, Samen vieren, Projectonderwijs, Kanjerschool | 129 | 1 % | - | 8,2 | 8,5 | 8,3 | Bron 1 |
| 2 | Chr. Basisschool De Skutslús | Christelijk, Veiligheid, Respect, Individuele ontwikkeling en Talentontwikkeling, Zelfstandigheid | 46 | - | - | 8,3 | 7,6 | 8,0 | Bron 1 |
| 0 | SBS De Romte | Een open en sociale school, Ontwikkel je talent, Laat zien wat je kunt, Oog voor ieder individu, Respect voor elkaar | 29 | 6 % | - | 7,5 | 8,3 | 7,9 | Bron 1 |
| 1 | Sint Bonifacius Kindcentrum Reahûs | Buiten, leren, leven, Respect, Verantwoordelijkheid, Betrokkenheid, Vindingrijkheid | 51 | - | - | 7,6 | 8,0 | 7,8 | Bron 1 |
| -3 | Integraal Kindcentrum Bonifatius | Samen eigen wijs, Expliciete Directe Instructie, Voorspelbaarheid en structuur, Creativiteit en muziek, Gezonde school | 346 | 10 % | - | 8,1 | 7,5 | 7,8 | Bron 1 |
| -1 | IKC Sint Maarten | Samen, Gelijkwaardig, Vertrouwen, Delen | 367 | 6 % | - | 7,8 | 7,7 | 7,8 | Bron 1 |
| -1 | Basisschool St Gregorius | Veiligheid, Zelfstandigheid, Verantwoordelijkheid, Samen werken, Verwondering | 73 | 10 % | - | 7,7 | 7,7 | 7,7 | Bron 1 |
| -2 | Basisschool De Utskoat | Respect voor elkaar, Samen- en zelfstandig werken, Betrokkenheid in leerproces, Veiligheid | 96 | 3 % | - | 7,1 | 7,9 | 7,5 | Bron 1 |
| -3 | Ontmoetingsschool De Klimbeam | Respect, Anders kijken is meer zien, Veiligheid, Je mag zijn wie je bent | 249 | 5 % | - | 7,5 | 7,2 | 7,3 | Bron 1 |
| -3 | JKC De Opbouw | Vertrouwen, Verbondenheid, Verantwoordelijkheid, Verwondering | 52 | 14 % | - | 6,2 | 6,3 | 6,3 | Bron 1 |
| 1 | Basisschool De Meiboom | 76 | 1 % | - | - | 7,7 | - | Bron 1 | |
| 1 | Basisschool De Populier | 75 | 1 % | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 2 | Basisschool De Skulpe | 47 | 2 % | - | 7,9 | - | - | Bron 1 | |
| 1 | Basisschool Thomas van Aquinoschool | Respect, Veiligheid, Vertrouwen, Verantwoordelijkeid, Positief | 187 | 7 % | - | - | 8,6 | - | Bron 1 |
| 1 | CBS De Earste Trimen | Verbinding, Eigenaarschap, Respect, Welbevinden, Vertrouwen | 65 | 1 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | C.B.S. De Foareker | 65 | 16 % | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 1 | CBS De Reinbôge | Kansrijk onderwijs, Leerlinggericht onderwijs, Effectieve instructie, Uitdagend onderwijs, Resultaatgericht | 33 | 3 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | CBS Op 'e Hichte | Respect & Betrokkenheid, Zelfstandigheid & Verantwoordelijkheid, Verbinding & Samenwerking | 128 | 9 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -2 | CBS Simon Havinga | Respect, Vertrouwen, Groei, Verbinding | 229 | 10 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Christelijke Basisschool De Ark | Veilig school- en leefklimaat, Veiligheid, gelijkwaardigheid, rerspect, Talenten van elk kind en leerkracht worden benut, Elk kind een passende koers, Je hoort erbij, je mag er zijn! | 155 | 6 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | Christelijke Basisschool De Bonkelder | 72 | 2 % | - | - | - | - | Bron 1 | |
| -1 | Christelijke Basisschool De Bron | Middelgrote school, christelijke identiteit, moderne school, veilig klimaat, rustige leeromgeving | 322 | 7 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Christelijke Basisschool De Vuurvlinder | Respect, Verbinding, Veiligheid, Groei, Plezier | 391 | 4 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Christelijke Basisschool It Fûnemint | Respect, Veiligheid, Structuur/Rust, Verantwoordelijkheid, Kennisoverdracht | 192 | 5 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Christelijke Basisschool It Harspit | Welbevinden, Verbinding, Ontwikkeling | 95 | 8 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Christelijke Basisschool Paadwizer | Samen, Vertrouwen, Ontwikkelen, Veilig, Vernieuwen en Plezier | 69 | 3 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | Daltonschool De Blinker | Oog voor talent, Samen werken, spelen & leren, Ruimte voor eigen leervragen, Engels voor alle groepen, Fijne sfeer & goed contact | 83 | 2 % | - | - | 8,4 | - | Bron 1 |
| 1 | Daltonschool De Kogge | OOG voor het KIND, KANJERtraining, Open & fijne sfeer, Talent LAB (elk TALENT telt), Daltonschool | 138 | 5 % | - | - | 8,8 | - | Bron 1 |
| 0 | De Twine | Veiligheid, Gelijkwaardigheid, Professionaliteit, Respect, Humor en plezier | 128 | 5 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Epemaskoalle | Vertrouwen, Veiligheid, Plezier, Samen, Ontwikkeling | 106 | 7 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | IKC De Opstekker | Vertrouwen, Eigenaarschap, Samen, In Ontwikkeling | 163 | 7 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | IKC Johannes Post | SWPBS, IPC (leren vanuit een samenhangend geheel), Mediumsetting (Taal), Oog voor elkaar én het gezin, Veiligheid, respect, verantwoordelijkheid, relatie | 133 | 3 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | IKC Julianaschool | Welbevinden en Veiligheid, Persoonlijke groei (soc. emot., kennis, creatief), Betrokkenheid, Rust en Structuur, Samen in beweging | 184 | 4 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 2 | IKC Klaver Fjouwer | Veiligheid, Kansrijk, Vertrouwen, Verbinding | 67 | 1 % | - | 8,5 | - | - | Bron 1 |
| 0 | IKC Koningin Wilhelminaschool | Welbevinden en Veiligheid, Persoonlijke groei (soc. emot., kennis, creatief), Betrokkenheid, Rust en Structuur, Samen in beweging | 95 | 4 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | IKC Zwette | Rekenen, taal, digitale vaardigheid en burgerschap, Sport, Cultuur | 312 | 6 % | - | - | 7,6 | - | Bron 1 |
| -1 | It Finster | Protestants Christelijk, Geborgenheid, Vertrouwen, Respect, Zelfstandigheid | 199 | 8 % | - | 8,3 | - | - | Bron 1 |
| 0 | Jenaplanschool Master Sneek | 146 | 6 % | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 0 | Mienskipsskoalle De Legeaën | Vertrouwen, Verbinding, Verantwoordelijkheid, Veiligheid, Duurzame ontwikkeling | 103 | 6 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | OBS De Oudvaart | 221 | 4 % | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 0 | OBS De Wyken | 274 | 3 % | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 2 | OBS 't Raerderhiem | (persoonlijke) ontwikkeling, Plezier, Tegearre, Inlevingsvermogen, Veiligheid | 57 | 2 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Ontmoetingsschool De Oanrin | Samen(werken), Zelfstandig, Welbevinden, Betrokkenheid | 89 | 4 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Openbare Basisschool De Pipegaal | Ik kan het zelf, een plezierige leeromgeving, samen leren en werken, vertrouwen en plezier hebben | 101 | 5 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | SBS Bûtensprong | Dorpsschool, Openbaar (samenwerkingsschool), Snappet tablets, Leren in samenhang, Onderwijs is teamwerk | 57 | 10 % | - | - | 7,5 | - | Bron 1 |
| 0 | Tusken de Marren | Vertrouwen in eigen kracht, Samen leren en (be)leven, Nieuwsgierig in de wereld | 122 | 5 % | - | 7,8 | - | - | Bron 1 |
| 0 | Van Haersma Buma School | Samen, Eigenheid, Ontwikkeling | 60 | 12 % | - | - | - | - | Bron 1 |