De beste basisscholen in Enschede
1
2
3
Deze tabel toont 53 basisscholen in de Gemeente Enschede . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van leraren publiceert. Deze gegevens hebben we verkregen via een WOO-verzoek. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Tip: Als je jouw postcode hierboven (bij de blauwe 3) invult, zie je niet alleen scholen in Enschede, maar ook scholen in de naburige gemeenten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aantal leerlingen | Leraren Ziekteverzuim | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 | Openbare Basisschool La Res | Flexibel, Kwaliteit, Oog voor talent, Betrokken, Eigentijds en goed geregeld | 459 | 4 % | - | 8,4 | 8,8 | 8,6 | Bron 1 |
| 3 | Openbare Basisschool Dalton Lonneker | Talent, Veiligheid, Respect, Groei, Geluk | 161 | 5 % | - | 8,6 | 8,5 | 8,5 | Bron 1 |
| 3 | Openbare Daltonbasisschool Europa | Rust, Ordelijkheid, Leeropbrengsten, Veiligheid, Persoonlijke aandacht | 137 | 3 % | - | 8,1 | 8,8 | 8,5 | Bron 1 |
| 1 | Openbare Basisschool Harry Bannink | De GELUKKIGE school, Geen TALENT blijft onbekend, Be YOU tiful, Don't worry be HARRY, U,IK,WIJ, Iedereen hoort erbij | 102 | 13 % | - | 8,4 | 8,5 | 8,5 | Bron 1 |
| 0 | Openbare Basisschool Roombeek | Kinderen mogen kind zijn!, PBS: kernwaarde GROEI, Plezier-veiligheid-respect, Persoonlijke aandacht: GLANS, Onderwijs in samenhang | 154 | 11 % | - | 8,0 | 8,9 | 8,4 | Bron 1 |
| 1 | basisschool WereldWijs Noord | Avontuurlijk, Samen, Verantwoordelijk, Toekomstgericht, Thematisch werken met DaVinci | 72 | 9 % | - | 8,3 | 8,2 | 8,3 | Bron 1 |
| 1 | Openbare Basisschool De Esmarke | Verantwoordelijkheid, Respect, Veiligheid | 129 | 4 % | - | 8,1 | 8,3 | 8,2 | Bron 1 |
| -1 | Openbare Basisschool Prinseschool | Our School, Your Children, Their Future | 718 | 7 % | - | 8,2 | 8,1 | 8,1 | Bron 1 |
| 0 | obs de Sterrenborgh | S= Sociale vaardigheden leren, A= Aandacht voor elkaar hebben, M= Mogelijkheden benutten, E= Excelleren, N= Nieuwe kennis opdoen | 256 | 5 % | - | 8,1 | 7,8 | 7,9 | Bron 1 |
| -1 | Openbare Basisschool De Spinner | Plezier, Respect, Veiligheid, Verantwoordelijkheid | 144 | 5 % | - | 7,4 | 8,4 | 7,9 | Bron 1 |
| 1 | Openbare Basisschool Het Wooldrik | Plezier, Respect, Toekomstgericht, Laagdrempelig, Kleinschalig | 212 | 3 % | - | 8,1 | 7,6 | 7,9 | Bron 1 |
| -1 | Openbare Basisschool Park Stokhorst | Veiligheid, Basiskwaliteit, Brede talentontwikkeling, Samenredzaam, Eigenaarschap | 195 | 5 % | - | 8,0 | 7,5 | 7,8 | Bron 1 |
| -1 | ojbs Het Palet | Deskundigheid, Erkenning, Plezier | 235 | 6 % | - | 7,7 | 7,7 | 7,7 | Bron 1 |
| -2 | obs Willem Wilmink | Plezier, Verantwoordelijkheid, Betrokkenheid, Respect | 92 | 10 % | - | 7,2 | 7,6 | 7,4 | Bron 1 |
| -1 | Openbare Basisschool De Broekheurne | Plezier, Respect, Vertrouwen, Verantwoordelijkheid, Veiligheid | 97 | 5 % | - | 7,8 | 7,0 | 7,4 | Bron 1 |
| -1 | Al Ummah | Liefde omwille van Allah, Een vreedzame school, NT2-programma, Gezond en duurzaam, Democratisch burgerschap | 333 | 8 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Alfonsusschool | Sociale veilig, Mensgericht, Samenwerken/leren van elkaar, Professioneel, Denken in mogelijkheden | 348 | 5 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Alles-in-één-school De Zuidsprong | Betekenisvol, Aantrekkelijk, Respectvol omgaan met elkaar, Verbindend, Gelukkig zijn | 107 | 6 % | - | 7,6 | - | - | Bron 1 |
| 0 | Basisschool Bomans | Rijke leeromgeving, Respectvol, Ervaren van geluk, Kwaliteit, Gezamenlijke verantw.heid | 195 | 10 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Basisschool Bonifatius | Een school 'met liefde en aandacht', Betekenisvolle leeromgeving ( thema's), Leesplezier belangrijk voor taalontwikkeling, De school is een oefenplaats. ( leren ipv maken), Groeigerichte ontwikkeling | 128 | 6 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Basisschool de Troubadour | Goed pedagogisch klimaat, Betrouwbaar, Gericht op samenwerking, Ouders zijn partners, Veel inzet ICT middelen | 173 | 7 % | - | 8,0 | - | - | Bron 1 |
| -1 | Basisschool Liduina | Ruimte voor elkaar, Thematisch en geïntegreerd, Doelgericht, Hoge verwachtingen, Lef | 185 | 11 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 2 | Basisschool Menkotoren | Leerling centraal, Projectonderwijs met Jeelo, Ontwikkelingsgericht werken, Engels vanaf groep 1, Werken met de Gelukskoffer | 117 | 2 % | - | 8,5 | - | - | Bron 1 |
| 1 | Basisschool Paus Joannes | Geluk...Daar gaan we voor. Iedere dag, Vertrouwen...Dé basis van waaruit wij werken, Verbinding...Dat begint bij jezelf, Groei… naar de beste versie van jezelf, Verantwoordelijkheid..Voor onszelf. En voor elkaar | 210 | 7 % | - | 8,3 | - | - | Bron 1 |
| -1 | basisschool Schateiland | Gericht op ontwikkeling, Professioneel, Samenwerking en leren, Verantwoordelijkheid, Denken in mogelijkheden | 445 | 5 % | - | 8,3 | - | - | Bron 1 |
| 1 | Basisschool Sint Jan | Iedereen heeft talent, Ouderbetrokkenheid, Goede instructie, Respectvol, Samen zijn we sterk | 182 | 3 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Basisschool St. Gerardus | Betekenisvol, Rijke leeromgeving, Ontwikkelingsgericht, Vertrouwen - Veilig, Betrokken - Verantwoordelijk | 275 | 5 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -2 | CBS Anna van Buren | 398 | 12 % | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 2 | CBS De Koning | 95 | 4 % | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 0 | Christelijke basisschool de Bron | Christelijke identiteit, PBS, Leren en ontwikkeling centraal, Ouderbetrokkenheid, Thematisch werken ( Da Vinci) | 192 | 7 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | Christelijke basisschool De Fontein | Christelijke identiteit, PBS, Cultuureducatie, Thematisch werken (zaakvakken), Ouderbetrokkenheid | 57 | 7 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Christelijke School voor Basisonderwijs Drakensteyn | Gewoon GOED onderwijs, Wij boeien kinderen met uitdagend onderwijs, Veiligheid en vertrouwen om te kunnen bloeien, Bij ons krijgen kinderen de ruimte om te groeien | 253 | 7 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | De Kiem | 187 | 7 % | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 1 | De Kubus | Geborgenheid, Kleurrijk, Aandacht, Schitteren en verwonderen, Genieten | 94 | 5 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | De Marcellinus | mensgericht, professioneel, samenwerken/delen van kennis, veranderingsbereid, denken in mogelijkheden | 86 | 7 % | - | 7,6 | - | - | Bron 1 |
| -1 | De Noorderkroon | 105 | 7 % | - | 7,3 | - | - | Bron 1 | |
| 1 | De Regenboog | bewegen en plezier, structuur en zelfstandigheid, leren van en met elkaar, kennisverwerven zelfontdekkend, veiligheid en vertrouwen | 152 | 3 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | De Triangel | Rijke leerplaats, hoge ambitie, Technolab, Ieder kind gelijke kansen, Engels vanaf 4 jaar, Delta klassen voor hoogbegaafd kind | 505 | 5 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | De Windroos | Veiligheid, Respect, Acceptatie, Ouderbetrokkenheid, Sport & Cultuur/Gezonde School | 457 | 6 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | De Zonnewijzer | Onderwijs op maat, Ondernemend, Samen, Uitnodigend, Eigentijds | 239 | 4 % | - | 7,5 | - | - | Bron 1 |
| -1 | Enschedese Schoolvereniging | 214 | 13 % | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 0 | HelmerWijs | Liefde en aandacht., Open en toegankelijk., Duidelijke regels en structuur, Uitdagende leeromgeving., Leren vanuit het kind. | 225 | 4 % | - | - | 7,0 | - | Bron 1 |
| 0 | Het Vastert Opb Basisschool | Open, Normen, Waarden, Actief, Sportief | 258 | 9 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | Obs de Uitvinding | Gepersonaliseerd onderwijs, individueel ontwikkelingsplan, IOP, Programma, meer-en hoogbegaafde leerling, PBS, Vroegtijdig Engels | 199 | 3 % | - | 7,9 | - | - | Bron 1 |
| 1 | obs Glanerbrug-Zuid | Avontuurlijk, Samen, Verantwoordelijk, Toekomstgericht, Thematisch werken met DaVinci | 79 | 20 % | - | 8,7 | - | - | Bron 1 |
| 0 | ODBS Het Stroink | 87 | 18 % | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 0 | Openbare Basisschool Het Zeggelt Montessori-School | 534 | 4 % | - | 7,9 | - | - | Bron 1 | |
| -1 | Openbare basisschool Molenbeek | Excellent, Aantrekkelijk, Betekenisvol, Verbindend | 282 | 9 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Openbare Basisschool Prinseschool Staringstraat | Veiligheid, Plezier, Ontwikkelen, Wereldburgerschap | 207 | 14 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -3 | Openbare Montessori Basisschool de Wielerbaan | Maria Montessori, respect, zelfstandigheid, verantwoordelijkheid, veiligheid | 288 | 10 % | - | 7,1 | - | - | Bron 1 |
| 0 | Ouverture | 142 | 8 % | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 1 | Pr Maurits | 99 | 9 % | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 0 | Protestants Christelijke Basisschool Mecklenburg | 58 | 13 % | - | - | - | - | Bron 1 |