De beste basisscholen in Emmen
1
2
3
Deze tabel toont 51 basisscholen in de Gemeente Emmen . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Tip: Als je jouw postcode hierboven (bij de blauwe 3) invult, zie je niet alleen scholen in Emmen, maar ook scholen in de naburige gemeenten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aantal leerlingen | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | Rooms Katholieke Basisschool De Brummelbos | Kindgericht, Katholiekgericht, Toekomstgericht, Resultaatgericht, Maatschappijgericht | 220 | 12 % | - | 8,7 | 8,0 | 8,4 | Bron 1 |
| 2 | St Frans School | Veiligheid en vernieuwend, Zelfstandigheid, Betrokkenheid en Assertiviteit, Samen en sportiviteit, Identiteit | 110 | 4 % | - | 8,0 | 8,5 | 8,3 | Bron 1 |
| 1 | Kardinaal Alfrinkschool | Stevige basis door welbevinden, Coöperatief leren, Veiligheid en verbondenheid, Veel en veelzijdig bewegen, Lerende organisatie | 203 | 8 % | - | 8,3 | 8,2 | 8,2 | Bron 1 |
| 1 | IKC St. Gerardus | Persoonlijke ontwikkeling, Identiteit, Vertrouwen, Betekenisvol leren, Welbevinden en betrokkenheid | 169 | 9 % | - | 8,1 | 8,3 | 8,2 | Bron 1 |
| 2 | Het Anker Protestants Christelijke Jenaplanschool | Jenaplan, veilig pedagogisch klimaat, hoogbegaafdheidsafdeling, kleinschalig en open, uitgaan van verschillen | 192 | 3 % | - | 8,4 | 8,0 | 8,2 | Bron 1 |
| 1 | Kindcentrum de Diedeldoorn | Brede ontwikkeling, Relatie, Bewegend Leren, Gestructureerd waar moet gepersonaliseerd waar kan, Moderne onderwijsmethoden | 111 | 11 % | - | 8,4 | 7,7 | 8,0 | Bron 1 |
| -1 | Sint-Henricusschool | Vertrouwen, Welbevinden, Geborgenheid, Humor, Gezien, gewaardeerd en veilig | 226 | 6 % | - | 8,2 | 7,7 | 8,0 | Bron 1 |
| -2 | Pastoor Middelkoopschool | Vieren en identiteit, Talent en ambities, Burgerschap en duurzaamheid, Welzijn en leren, Samen en ontwikkeling | 219 | 6 % | - | 7,9 | 7,8 | 7,8 | Bron 1 |
| -1 | Het Compas | Onderlinge relatie, Persoonlijk maatwerk, ook voor jou!, Gezamenlijk verantwoordelijk, Jij ok! Ik ok!, Fijn, veilig, plezierig | 101 | 14 % | - | 7,9 | 7,5 | 7,7 | Bron 1 |
| -2 | St. Theresiaschool | Katholieke identitieit, Uitdagend eigentijds onderwijs, Werken vanuit leerlijnen, De Vreedzame School, Groeien, inspireren, benieuwd, bevlogen | 133 | 10 % | - | 8,0 | 7,3 | 7,7 | Bron 1 |
| -3 | Basisschool De Banier | Plezier, Autonomie, Ontwikkeling, Verbinding | 117 | 8 % | - | 7,9 | 7,1 | 7,5 | Bron 1 |
| -4 | RK/PC Jenaplanschool Kristalla | Jenaplan, Zelfstandigheid, Verantwoordelijkheid, Veiligheid, Samen | 107 | 15 % | - | 7,7 | 6,4 | 7,1 | Bron 1 |
| 0 | Basisschool De Bentetop | groeien, vertrouwen en veiligheid, gezien en gewaardeerd, samenwerking, betrokkenheid | 92 | 5 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | CB De Bron | christelijk onderwijs, samenwerking, ontwikkeling, inclusie, ruimte om te groeien | 194 | 4 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | CB De Brug | Samen bouwen aan de basis, Thematisch onderwijs, Wij ZIEN kinderen, Veilig, respectvol en positief, Rust en Structuur | 139 | 9 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | cb de Zwaluw | Betrokken, Persoonlijk, Toekomstgericht, Open, Kleinschalig | 74 | 6 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | CB Het Talent | Persoonlijk leiderschap, Christelijk onderwijs, Thematisch werken, Engels vanaf groep 1, Werken met Snappet | 117 | 5 % | - | 8,3 | - | - | Bron 1 |
| 0 | Christelijk Basisschool De Oliebron | christelijk onderwijs, digitale leeromgeving, modern en laagdrempelig, respect en veiligheid, ieder kind is zichtbaar | 241 | 3 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | De Kap | Persoonlijk, Betrokken, Degelijk, Bewegend leren, Vriendelijk | 102 | 10 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | De Kubus | Respect, Kwaliteit, Passie, Toekomstgericht, Veiligheid | 237 | 9 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | Delftlanden | Welbevinden, Structuur & voorspelbaarheid, Wereldtijd (thematisch werken), Gezonde school, Engels vanaf groep 1 | 134 | 3 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | GBS De Rank | christelijke identiteit met Bijbellessen, veilig en gezellig speel- en werkklimaat, orde, rust en structuur, aandacht en zorg voor elk individueel kind, goed en veel contact met betrokken ouders | 112 | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 2 | Groen van Prinstererschool | Samen Ontwikkelen, Veilig en Sfeervol, Respect, Zelfstandig, Verantwoordelijk | 150 | 3 % | - | - | 8,4 | - | Bron 1 |
| -1 | Hesselanden/ECA | Onderwijs aan kinderen van nieuwkomers, Traumasensitief, Taalvriendelijk, Versnellen in de leerstof, Wereldkinderen | 218 | 5 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Het Palet | Sfeer, Respect, Coöperatief onderwijs, Veiligheid en vertrouwen, Eigenaarschap | 191 | 4 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | Montessorischool Emmen | Leer mij het zelf te doen, Respect, Duidelijkheid, Plezier, Vrijheid in gebondenheid | 202 | 3 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | obs De Bascule | Veiligheid / Vertrouwen, Prettige leer- en werkomgeving, Brede ontwikkeling binnen ons Kindcentrum, Taalrijke school, Oog voor het individu - ieder kind doet ertoe | 276 | 8 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | obs De Iemenhof | Inclusie & respect, Groeien in vertrouwen – leren voor de wereld!, Eigenaarschap & groei, Goede sfeer, structuur, rust en veiligheid, Verbinden & samenwerken | 147 | 5 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | OBS Klazienaveen | Plezier, Respect, Veiligheid, Verantwoordelijkheid, Samenwerking | 256 | 8 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 2 | OBS Meester Vegter | Kwalitatief goed onderwijs, Gemoedelijk, Relatie Competentie Autonomie, Veilig, Plezier | 72 | 1 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Openbare Basisschool Angelslo | Wereldtijd onderwijs, Veiligheid en structuur, Respect, Verantwoordelijkheid, Multicultureel | 232 | 9 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Openbare Basisschool Bargeres | Respect, Veiligheid, Welbevinden en geluk, Eigenaarschap, Gelijkwaardigheid | 128 | 8 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Openbare Basisschool De Anbrenge | Kwalitatief goed onderwijs, Prettige leer- en werkomgeving, Professionele schoolcultuur, Open communicatie, Resultaatgerichte aanpak | 103 | 13 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Openbare Basisschool de Bente | Veiligheid, Betrokkenheid, Ontwikkeling, Zelfregie, Samen | 136 | 19 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Openbare Basisschool De Dordtse Til | Veiligheid, Respect, Persoonlijke ontwikkeling, Samenwerking, Bewegend leren | 103 | 12 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | Openbare Basisschool De Dreef | je wordt gezien en gehoord, iedereen is uniek, een leven lang leren, leren van elkaar, veilige leeromgeving | 57 | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Openbare Basisschool De Dreske | Opbrengst- & resultaatgericht, Talentontwikkeling, Veilig en kleinschalig, Ontdekken en onderzoeken, Wereldtijd | 66 | 21 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Openbare Basisschool De Esdoorn | Samen, Structuur, Groei, Dalton | 112 | 16 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Openbare Basisschool De Lisdodde | Rust en structuur, Betrokkenheid, Eindproduct Blink (voorheen Persoonlijk leren), Openbaar, Voorschool en BSO | 351 | 3 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | Openbare basisschool De Mende | Plezier en enthousiasme, Respect en vertrouwen, Betrokkenheid, Communicatie, Aandacht | 145 | 1 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | Openbare Basisschool De Vlonder | Samen, Intrinsiek (zelfstandig en verantwoordelijk), Actief | 200 | 1 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Openbare Basisschool Emmermeer | Rust, Structuur, Duidelijkheid, Veiligheid, Samenwerking | 92 | 5 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | Openbare Basisschool Op 't Veld | Kleinschalig, veilig en gemoedelijk, Opbrengst- & Resultaatgericht, Brede persoonlijke ontwikkeling en zelfstandigheid, Samenwerking tussen school, ouders en leerlingen, Ruim aandacht voor basisvaardigheden | 91 | 5 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Openbare Basisschool 't Eenspan | goede sfeer, goede resultaten, leren spelen en spelend leren, moderne methoden, nieuw schoolgebouw | 256 | 8 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | Openbare Basisschool 't Koppel | Rijke leeromgeving, Betekenisvol leren, Fijn en leerzaam schoolklimaat, Onderwijs en zorg op maat, Gestructureerd en voorspelbaar | 79 | 11 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Openbare Basisschool 't Swarte Meer | Opbrengst- & resultaatgericht, Talentontwikkeling, Veilig en kleinschalig, Ontdekken en onderzoeken, Wereldtijd | 96 | 10 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | Protestants Christelijke Basisschool Willem Alexander | Groen Schoolplein, oog voor individuele leerling, groot in klein zijn, werken aan wat werkt, Christelijke identiteit | 53 | - | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Sint Gerardus Majella School | Betrokkenheid, Veiligheid, Ondersteuning, Eigenaarschap van kinderen, Verbinding | 66 | 14 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | St.Franciscus | 78 | 14 % | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 1 | 't Twiespan | Christelijke school, Positiv Behaviour Support, Dalton school | 164 | 3 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Vrijeschool De Stroeten | 178 | 7 % | - | - | - | - | Bron 1 |