De beste basisscholen in Alkmaar
1
2
3
Deze tabel toont 40 basisscholen in de Gemeente Alkmaar . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquĂȘte af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Tip: Als je jouw postcode hierboven (bij de blauwe 3) invult, zie je niet alleen scholen in Alkmaar, maar ook scholen in de naburige gemeenten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aantal leerlingen | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 5 | Openbare Basisschool Vinckhuysen | Open (persoonlijk-warm-landelijk), Samen (samenwerken-respect-veiligheid-betrokken), Vertrouwen (verantwoordelijk-(zelf)vertrouwen), Ontwikkeling (kennis-deskundig-groei), Uitdaging (nieuwsgierig, creativiteit-plezier) | 50 | 3 % | - | 8,6 | 8,9 | 8,8 | Bron 1 |
| 2 | Rooms Katholieke Basisschool De Wegwijzer | Veiligheid, Vertrouwen, Verantwoordelijkheid, Unit, Vooruitstrevend | 224 | 7 % | - | 8,1 | 8,8 | 8,5 | Bron 1 |
| 5 | Kindcentrum De Bonte Mol | Verbinding, Vertrouwen, Nieuwsgierigheid, Plezier, Samen leren | 86 | 2 % | - | 8,4 | 8,1 | 8,2 | Bron 1 |
| 1 | Rooms Katholieke Basisschool De Regenboog | Plezier, Relatie, Talent, Eigenaarschap, Samen | 285 | 7 % | - | 7,6 | 8,6 | 8,1 | Bron 1 |
| 1 | Openbare Basisschool De Sterrenwachter | creatief, avontuurlijk, modern, oog voor ieder kind, DaVinci | 110 | 3 % | - | 8,1 | 8,0 | 8,1 | Bron 1 |
| 0 | RKBS de Burijn | We hebben oog voor elkaar, Leren doen we samen, We werken in verbondenheid, Toekomst van morgen, Ieder kind is uniek | 193 | 6 % | - | 8,1 | 8,0 | 8,1 | Bron 1 |
| 0 | Openbare Basisschool de Cocon | Ontwikkelingsgerichte school, Literaire school, Pedagogisch tact | 232 | 5 % | - | 8,1 | 7,9 | 8,0 | Bron 1 |
| -2 | Rooms Katholieke Basisschool De Kring | Ontwikkelingsgericht onderwijs, Betekenisvol leren, Nieuwsgierig en betrokken, Emotioneel vrij zijn, Samen en Zelfvertrouwen | 300 | 10 % | - | 8,0 | 7,8 | 7,9 | Bron 1 |
| -1 | De Lispeltuut | Talent, Eigenaarschap, Wereldwijs, Ontwikkeling op maat | 328 | 3 % | - | 8,0 | 7,7 | 7,8 | Bron 1 |
| -1 | VS De Sterrenzanger | Cognitieve ontwikkeling, Sociaalemotionele ontwikkeling, Motorische ontwikkeling, Kunstzinnige ontwikkeling | 228 | 9 % | - | 7,8 | 7,8 | 7,8 | Bron 1 |
| -1 | Openbare Basisschool Nicolaas Beets locatie Beetho | Veiligheid, Verantwoordelijkheid, Respect, Autonomie, Onderzoekend | 404 | 7 % | - | 8,0 | 7,4 | 7,7 | Bron 1 |
| 1 | Openbare Basisschool Nicolaas Beets locatie de Hoe | Veiligheid, Verantwoordelijkheid, Respect, Autonomie, Onderzoekend | 59 | 7 % | - | 8,3 | 7,1 | 7,7 | Bron 1 |
| 1 | De Balein | Veilig, Krachtig, Wereldwijs, Samen leren, Afspraken | 208 | 3 % | - | 7,8 | 7,6 | 7,7 | Bron 1 |
| 0 | Openbare Basisschool De Vlieger | In beweging, Toekomstgericht onderwijs, Goed pedagogisch klimaat, Gezonde school, Samenwerken | 229 | 6 % | - | 7,9 | 7,4 | 7,7 | Bron 1 |
| 0 | Rooms Katholieke Basisschool 't Baeken | Veiligheid: ik zie jou, Leren met plezier, Autonomie: worden wie je bent, Integraal Kind Centrum | 227 | 3 % | - | 7,6 | 7,7 | 7,7 | Bron 1 |
| -3 | Openbare Basisschool De Zes Wielen | Pedagogiek, Het kind staat centraal, Boeiend leren | 374 | 9 % | - | 7,9 | 7,4 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Openbare Basisschool Zandloper | bewustzijn, ontwikkeling, veiligheid | 211 | 5 % | - | 7,8 | 7,4 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Openbare Basisschool Liereland | Daltonschool, Brede school, Samenwerken, Zelfstandigheid | 161 | 3 % | - | 7,6 | 7,6 | 7,6 | Bron 1 |
| -2 | Openbare Basisschool Jules Verne | Persoonlijk leiderschap, Groepsgericht en individu, Leren van en met elkaar, Ouderbetrokkenheid | 187 | 4 % | - | 7,9 | 7,1 | 7,5 | Bron 1 |
| 0 | 1e Montessorischool Alkmaar | 118 | 7 % | - | 7,7 | - | - | Bron 1 | |
| -1 | An Nasr | Identiteit, Integriteit, Verantwoordelijkheid, Respect, Verbinding | 161 | 10 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Basisschool de Driemaster | Kindgericht onderwijs, Eigenaarschap, Thematisch onderwijs, Brede ontwikkeling, Welbevinden | 190 | 11 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Basisschool De Stek | Kansengelijkheid, Multicultureel, Procesgericht, Betekenisvol, Samenwerking | 189 | 7 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 2 | Basisschool De Tweemaster (openbaar) | Ondernemend, Zelfstandigheid, Talentontwikkeling, Structuur, Samenwerken | 167 | 2 % | - | 8,2 | - | - | Bron 1 |
| 1 | De Overhael | Maatschappelijk betrokken, Talentontwikkeling, In verbinding met elkaar, Structuur, Passend onderwijsaanbod | 98 | 7 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | De Rank | liefde, vertrouwen, geloof, plezier, samen | 124 | 3 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -2 | KBS De Regenboog Meidoornlaan | Vertrouwen, Verantwoordelijkheid, Verbinding | 295 | 7 % | - | 7,7 | - | - | Bron 1 |
| 1 | Kindcentrum De Driessen | 32 | 6 % | - | - | - | - | Bron 1 | |
| -2 | Kindcentrum Durf (2 locaties in Alkmaar ) | Kunst & cultuur, Techniek, Buitenonderwijs, Sport, Drama & Muziek | 288 | 10 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 2 | Montessorischool De Cilinder | 90 | 3 % | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 0 | obs Bello voor Jenaplanonderwijs | 139 | 8 % | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 2 | Openbare Basisschool De Fontein | Plezier, Betekenisvol, Actief, Doelgericht, Samen | 102 | 4 % | - | 8,2 | - | - | Bron 1 |
| 0 | Openbare Basisschool De Kennemerpoort | Veilig sociaal klimaat, Leren en plezier-hand in hand, Passend leeraanbod, Zelfstandig-verantwoordelijk, IT aanbod is eigentijds | 623 | 8 % | - | 8,3 | - | - | Bron 1 |
| 0 | Openbare Basisschool de Wiekslag | Creativiteit, Zelfstandigheid, Boeiend en actief leren, Samenwerken, Persoonlijke groei | 188 | 6 % | - | 7,9 | - | - | Bron 1 |
| 0 | Openbare Vroonermeerschool | 140 | 6 % | - | - | - | - | Bron 1 | |
| -1 | Rooms Katholieke Basisschool Erasmus | Autonomie, Ontwikkeling, Plezier, Samenwerken, Vertrouwen | 144 | 7 % | - | 7,6 | - | - | Bron 1 |
| -2 | Rooms Katholieke Basisschool Het Kompas | Veiligheid, Samen, Creativiteit | 197 | 11 % | - | 7,6 | - | - | Bron 1 |
| 0 | Rooms Katholieke Basisschool Matthias | Staan - we zijn realistisch, Gaan - we bieden kansrijk onderwijs, Zijn - we zijn zorgzaam, Zien - erkenning voor wie je bent | 180 | 7 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Rudolf Steinerschool | Cognitieve ontwikkeling, Sociaalemotionele ontwikkeling, Motorische ontwikkeling, Kunstzinnige ontwikkeling | 210 | 9 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Sint Adelbertusschool | Groei, Verbinding, Autonomie, Verwondering, Plezier | 478 | 5 % | - | - | 7,9 | - | Bron 1 |