De beste basisscholen in Houten
1
2
3
Deze tabel toont 21 basisscholen in de Gemeente Houten . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquête af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Tip: Als je jouw postcode hierboven (bij de blauwe 3) invult, zie je niet alleen scholen in Houten, maar ook scholen in de naburige gemeenten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aantal leerlingen | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2 | Katholieke Daltonschool De Zevensprong | Dalton, kleinschalig, katholiek, kanjertraining, duurzaamheid | 132 | 12 % | - | 8,2 | 8,5 | 8,4 | Bron 1 |
| 3 | Basisschool De Boogerd | dorpsschool, sfeervol en warm, met aandacht, ambitie, samenwerken | 29 | 1 % | - | 7,9 | 8,8 | 8,3 | Bron 1 |
| 1 | Basisschool Aventurijn | Sterke basis, Engels vanaf groep 1, Vooruitstrevend en uitdagend, Veilige school en leeromgeving, Coöperatief en bewegend leren | 437 | 7 % | - | 8,3 | 8,2 | 8,2 | Bron 1 |
| 0 | KBS 't Schoolhuys | Plezier: leren met energie en enthousiasme, Groei: eigenaarschap stimuleert ontwikkeling, Samen: samen bereiken we meer dan alleen, Vertrouwen: veiligheid en respect voor elkaar | 210 | 10 % | - | 8,4 | 8,1 | 8,2 | Bron 1 |
| 1 | Rooms Katholieke Basisschool De Stek | Verantwoordelijkheid, Plezier, Groei | 203 | 8 % | - | 8,4 | 7,8 | 8,1 | Bron 1 |
| 1 | Katholieke Basisschool St Michiel | Plezier, Groei, Lef, Vertrouwen, Moed | 136 | 4 % | - | 8,5 | 7,7 | 8,1 | Bron 1 |
| 0 | Openbare Daltonbasisschool de Plantage | erkende daltonschool, werken met leerlijnen, coöperatieve werkvormen, reflectiegesprekken leerlingen, rots en waterschool, veilig schoolklimaat | 400 | 4 % | - | 8,1 | 7,8 | 8,0 | Bron 1 |
| 0 | Van Harte School | Ruimte voor ontwikkeling, Aandacht voor iedereen, Samen kom je verder, Respect voor elkaar, Kanjerschool | 231 | 6 % | - | 7,9 | 7,8 | 7,9 | Bron 1 |
| -1 | RKBS de Vlinder | Betekenisvol leren, Zone van naaste ontwikkeling, Vreedzaam, Thematisch werken, Vertrouwen | 251 | 6 % | - | 7,7 | 7,8 | 7,7 | Bron 1 |
| -2 | Openbare Basisschool Ridderspoor | sterke basis, hart voor elkaar; samendoen!, openbaar onderwijs, school vol talent, sterk, betrokken team | 225 | 5 % | - | 8,0 | 7,3 | 7,7 | Bron 1 |
| -4 | OBS De Velduil | Gelijkwaardigheid, Vrijheid, Ontmoeting, Samen, Eigen-Wijs | 289 | 6 % | - | 7,5 | 6,9 | 7,2 | Bron 1 |
| 2 | Christelijk IKC De Linde Houten | Liefde, Kwaliteit, Veiligheid | 79 | 4 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | De Fontein Houten | The Leader in Me - Covey, Protestant Christelijk, Talentontwikkeling, Kijken naar het kind, Betrokkenheid | 284 | 11 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Het Mozaïek | Hart voor elkaar, Stevige basis, Gemotiveerde kinderen, Duurzaam | 200 | 6 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 1 | Het Mozaïek Waalseweg | Hart voor elkaar, Stevige basis, Gemotiveerde kinderen, Duurzaam | 36 | 6 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Johannes Bogermanschool | Een sterk fundament, Leren doen we samen, Leerling is (mede)eigenaar, We werken doelgericht | 202 | 7 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Montessori Basisschool Houten | Montessori, Sociaal, Zelfstandigheid, Betrokkenheid | 255 | 7 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | Openbare Basisschool De Bijenkorf | Leren en plezier gaan hand in hand, Veilig en positief schoolklimaat, Schoolplezier, Ouderbetrokkenheid, Duurzaamheid (Gezonde School) | 296 | 2 % | - | 8,0 | - | - | Bron 1 |
| -1 | PCBS De Zonnewijzer | Veilig en betrokken (Kanjerschool), Groei en vertrouwen, Doen wat werkt (onderzoek, o.a. John Hattie), Praktijkklas (gr. 5-8) en Plusklas (gr. 1-8), Relatie | 287 | 10 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Wereldwijs | Goed doordacht en doelgericht onderwijs, Verbinding met elkaar, Veilige leeromgeving, Samen, Goede basis | 265 | 11 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Wereldwijs | Goed doordacht en doelgericht onderwijs, Verbinding met elkaar, Veilige leeromgeving, Samen, Goede basis | 265 | 11 % | - | - | - | - | Bron 1 |