De beste basisscholen in Almelo
1
2
3
Deze tabel toont 22 basisscholen in de Gemeente Almelo . Scholen zijn verplicht om jaarlijks een tevredenheidsenquĂȘte af te nemen bij leerlingen en ouders, en de resultaten hiervan zijn hieronder weergegeven Wij zijn de enige website die het ziekteverzuim van het onderwijspersoneel per school laat zien naast de tevredenheidsscores. DUO publiceert deze cijfers jaarlijks als open data; wij tonen het gemiddelde over 2023-2025. Informatie over scholen met een lager dan gemiddeld ziekteverzuim kan duiden op een betere werksfeer, wat vaak een indicatie is van hogere onderwijskwaliteit en een aangenamer schoolklimaat.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
De kleur van een cel geeft aan hoe goed de school scoort op dat onderdeel. Groen betekent een goede score, rood een slechte score. In de eerste kolom zie je het verschil tussen het aantal groene en rode cellen. Klik op een kolomnaam om de tabel op die kolom te sorteren.
Tip: Als je jouw postcode hierboven (bij de blauwe 3) invult, zie je niet alleen scholen in Almelo, maar ook scholen in de naburige gemeenten.
| #groen min #rood | School | Highlights | Aantal leerlingen | Ziekteverzuim personeel | Reviews | Leerlingen tevredenheid | Tevredenheid ouders | Gemiddelde tevredenheid | Bron |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4 | Basisschool St Egbertus | Groei, Plezier, Veiligheid, Respect | 194 | 2 % | - | 8,5 | 8,9 | 8,7 | Bron 1 |
| 1 | De Pionier | Kansrijk, Uniek, Verbindend | 353 | 8 % | - | 9,0 | 8,4 | 8,7 | Bron 1 |
| 2 | Het Letterveld | Waardig, vaardig en aardig, Een rijk aanbod, Leren, Welbevinden, Ontwikkelen | 215 | 6 % | - | 8,1 | 8,7 | 8,4 | Bron 1 |
| 2 | De Noorderborch | Veilig, Ik mag er zijn, Samen, Zelfstandig | 320 | 5 % | - | 8,2 | 8,6 | 8,4 | Bron 1 |
| 2 | Kindcentrum De Compaan | Groei, Geluk, Gelijkwaardigheid | 106 | 7 % | - | 8,0 | 8,6 | 8,3 | Bron 1 |
| 1 | Openbare Basisschool de Kubus | (Zelf)vertrouwen, Veiligheid, Ontwikkeling, Verantwoordelijkheid | 153 | 6 % | - | 8,0 | 8,3 | 8,2 | Bron 1 |
| -1 | Basisschool De Weier | Kwaliteit en resultaat, Veiligheid en respect, Innovatief, Betrokkenheid | 404 | 5 % | - | 8,3 | 7,9 | 8,1 | Bron 1 |
| 1 | Basisschool De Fakkel | Geloofsidentiteit, Kwaliteit, Thematisch werken, Positieve Gedragsondersteuning, Passend Onderwijs | 99 | 1 % | - | 7,8 | 8,2 | 8,0 | Bron 1 |
| -1 | Basisschool De Wereldboom | Veelkleurig, Vernieuwend, Uitdagend, Groeigericht, Structuur | 204 | 10 % | - | 8,1 | 7,9 | 8,0 | Bron 1 |
| -1 | St. Stephanusschool | Samen, Groeien, Ontdekken, Respect, Vertrouwen | 214 | 7 % | - | 8,0 | 7,8 | 7,9 | Bron 1 |
| 0 | Basisschool De Veerkracht | Veelzijdig, Vertrouwen, Verantwoordelijkheid, Verbinding | 127 | 7 % | - | 8,0 | 7,7 | 7,8 | Bron 1 |
| -3 | De Klimboom | Goed onderwijs, betrouwbaar, betekenisvol, kwaliteit, plezier | 186 | 11 % | - | 7,4 | 7,9 | 7,7 | Bron 1 |
| -2 | Kindcentrum Montessori | erkend montessori-onderwijs, vloeiende doorgang opvang en onderwijs, zorgen voor elkaar en de omgeving, zelfstandigheid, verantwoordelijkheid | 161 | 8 % | - | 7,1 | 8,1 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Basisschool De Tweeklank | Innoveren en inspireren, Samen sterker in de wereld, Dalton, Samenwerkingsschool, Professionele Leergemeenschap | 126 | 2 % | - | 7,6 | 7,6 | 7,6 | Bron 1 |
| -1 | Basisschool Vrije School Almelo | 158 | 13 % | - | - | - | - | Bron 1 | |
| 1 | Basisschool Wijzer | Geborgenheid, Veiligheid, Vertrouwen, Respect, Samenwerken | 241 | 3 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| -1 | Daltonschool de Bonkelaar | Leren voor het leven, Vrijheid en verantwoordelijkheid, Zelfstandigheid en samenwerken, Effectiviteit en doelmatigheid, Reflectie en vertrouwen | 478 | 11 % | - | 8,3 | - | - | Bron 1 |
| 0 | Daltonschool de Heemde | Samenwerken, Zelfstandig en verantwoordelijk, Reflecteren om te leren, Veiligheid en positieve gedragsverwachtingen | 205 | 7 % | - | 8,1 | - | - | Bron 1 |
| 0 | De Telgenborch | Veiligheid, Betrokkenheid, Deskundigheid, Plezier | 186 | 5 % | - | - | - | - | Bron 1 |
| 0 | De Windhoek | Veiligheid, Leren, Doelgericht, Samenwerken, Kansengelijkheid | 452 | 6 % | - | 8,4 | - | - | Bron 1 |
| 0 | NT2-basisschool Het Palet | 292 | 7 % | - | - | - | - | Bron 1 | |
| -2 | Protestants Christelijke Basisschool De Mare | Veiligheid, Respect, Verantwoordelijkheid, Identiteit | 378 | 10 % | - | 8,1 | - | - | Bron 1 |